Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Датчик на маслото - проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Датчик на маслото - проблем

    датчика ми попринцип държи ниски стойности на маслото още от както карам джипа на средата на скалата е студен като запаля а като загрее и при дълъг път на и над 3000 оборота пада на първа чертичка над червеното обаче напоследък при паленето е на първа черта а като загрее пада в червеното и ми светка лампата което ме побърква а масло има и налягане има защото последния път преди да тръгна забравих да провера нивото запалих сетих се,не е работил и 3 секунди и беше качил маслото на щеката до горе....некакви идеи и съвети че нов датчик разбрах че е около 90лв и нещо много ми се виждат.
    който може го може,който не може седи и наблюдава 8) 0889992228

  • #2
    До: Датчик на маслото - проблем

    Колега, сигурен ли си ,че вдига налягане?Това с щека не е критерий.Едновременно да се скапят датчика за лампата и манометъра е малко вероятно.Защо не отидеш да ти замерят налягането,за да си сигурен,че са датчиците?

    Коментар


    • #3
      До: Датчик на маслото - проблем

      А, може, особено когато е един общ..... Но проверка никога не е излишна.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        До: Датчик на маслото - проблем

        Първоначално публикуван от 6efa Преглед на мнение
        датчика ми попринцип държи ниски стойности на маслото още от както карам джипа на средата на скалата е студен като запаля а като загрее и при дълъг път на и над 3000 оборота пада на първа чертичка над червеното обаче напоследък при паленето е на първа черта а като загрее пада в червеното и ми светка лампата което ме побърква а масло има и налягане има защото последния път преди да тръгна забравих да провера нивото запалих сетих се,не е работил и 3 секунди и беше качил маслото на щеката до горе....некакви идеи и съвети че нов датчик разбрах че е около 90лв и нещо много ми се виждат.
        Имай си на предвит,че датчика за налягането и за лампата е един и същ както пише куздов(най вероятно от датчика,ако не качва масло на 5-тата минута двигателя блокира)
        А за бавното качване на налягането сутрин както и за бавното изгасяне на лампата за маслото е виновен масленият филтър(моят го смених няколко пъти за да налучкам точната марка)
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • #5
          До: Датчик на маслото - проблем

          Не искам да те плаша,но час по-скоро иди да ти замерят налягането в маслената магистрала/където е датчика/.Дано да е измервателният уред,но ако не е и караш така,90 лева ще е много малък процент от общата сума...

          Коментар


          • #6
            До: Датчик на маслото - проблем

            Марински,кои са филтрите,че и при мен вече втора смяна на масло с филтър не гасне веднага лампата като запаля.
            Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

            Коментар


            • #7
              До: Датчик на маслото - проблем

              Аз имах подобен проблем с масления филтар на старата Фронтера при пробвани 4-5 марки най добър показател на налягането ми показа БОШ но по мое мнение и наблюдение двигател 2000i "C20NE" е маслената помпа като цена е златна около 500 600 лева
              [SIGPIC][/SIGPIC]

              Коментар


              • #8
                До: Датчик на маслото - проблем

                ей сега се върнах от майстора и тои каза да сменя първо масления филтър па да видим дали ще се оправи така че ще си търся филтър
                който може го може,който не може седи и наблюдава 8) 0889992228

                Коментар


                • #9
                  До: Датчик на маслото - проблем

                  Аз сега съм с оригинален филтър GM купен от олимпия и маслото продължава да прави мизерии, лампата свети като загрее и ме дразни.Сmенена е маслената помпа с нова пак оригинална.
                  Смятам че проблема е от масления термостат, защото при студен двигател маслото ми седи на 3/4 и в момента в които колата позагрее малко налягането пада почти до червеното. Смятам да експериментирам като натегна прожината на термостата ама нещо все не ми остава време, ако някой го е правил моля да сподели
                  Рак, мерак и простак не се лекуват!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Датчик на маслото - проблем

                    Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
                    Марински,кои са филтрите,че и при мен вече втора смяна на масло с филтър не гасне веднага лампата като запаля.
                    Майче на бош беше,сега с тия тойоти се занимавам и в главата ми е каша
                    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                    Коментар


                    • #11
                      До: Датчик на маслото - проблем

                      Първоначално публикуван от rosssko Преглед на мнение
                      Аз сега съм с оригинален филтър GM купен от олимпия и маслото продължава да прави мизерии, лампата свети като загрее и ме дразни.Сmенена е маслената помпа с нова пак оригинална.
                      Смятам че проблема е от масления термостат, защото при студен двигател маслото ми седи на 3/4 и в момента в които колата позагрее малко налягането пада почти до червеното. Смятам да експериментирам като натегна прожината на термостата ама нещо все не ми остава време, ако някой го е правил моля да сподели
                      Аз смених масления термостат, но без ефект. Пробвах и с постоянно отворен термостат, но много пада температурата на мотора. Забелязал съм, че след смяна на маслото 1000-2000 км няма проблем и после, след продължително каране на високи обороти, като изключа от скорост почва да присветква. Ако покарам по инерция на скорост не свети. Според мен или всичките масла са скапани и бързо си променят вискозитета или "тия мотори са си така...." Чел съм из руските форуми за хора, които са си правили основен ремонт по всички правила и проблемът си остава. Пък знам ли, може и пружината да отслабва с времето и да държи термостата полуотворен постоянно. Мислех да пробвам и с принудително затворен, но не ми се занимава напоследък. Ти ако имаш време, пробвай и пиши за резултата.
                      п.п. Като смени маслената помпа, клапана за налягането смени ли го?
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        До: Датчик на маслото - проблем

                        Скъпи колеги, мога да заявя че проблема със светещата лампа за маслото си остава дори и при принудително затворен маслен термостат Стигам до заключението че просто моторите ни си отиват........въпреки че моя е с нови лагери на коляновия вал и нова маслена помпа налягането при загрял мотор просто го няма Сега остава само да проверя дали при по дебело масло нещата ще стоят по друг начин....
                        Рак, мерак и простак не се лекуват!!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Датчик на маслото - проблем

                          Първоначално публикуван от rosssko Преглед на мнение
                          Скъпи колеги, мога да заявя че проблема със светещата лампа за маслото си остава дори и при принудително затворен маслен термостат Стигам до заключението че просто моторите ни си отиват........въпреки че моя е с нови лагери на коляновия вал и нова маслена помпа налягането при загрял мотор просто го няма Сега остава само да проверя дали при по дебело масло нещата ще стоят по друг начин....
                          Пробва ли да сложиш друг датчик??Поне в София имате доста фронтери сваляш от едната и пробваш
                          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                          Коментар


                          • #14
                            До: Датчик на маслото - проблем

                            А с малко по гъстичко масълце как е?
                            Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                            Коментар


                            • #15
                              До: Датчик на маслото - проблем

                              Друг датчик не съм пробвал но си мисля че няма да има разлика.За по гъстичкото масълце ще кажа като ми доиде времето за смяна а до тогава имам още 7000 км приблизително
                              Рак, мерак и простак не се лекуват!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X