Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Печка за топене на алуминий

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Печка за топене на алуминий

    Здравейте,навил съм се да си правя пещ за топене на алумиии и подобни лесно топими метали.
    Интересува ме колко градуса трябват .около 800*? възможно ли е да се постигнат над 1000* с обикновени реотани за топене на някой железа?
    Също тигела какъв трябва да е,от какъв матерял.
    За сега мисля да копирам идеята на колегата Leam той има един барнат чушкопек.Но има доста неизвестни.
    А на въпроса,защо алуминии?-Защото се намират рядко точни размери заготовки по складовете за метали,а и са доста скъпи.

  • #2
    До: Печка за топене на алуминии-

    Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
    Здравейте,навил съм се да си правя пещ за топене на алумиии и подобни лесно топими метали.
    Интересува ме колко градуса трябват .около 800*? възможно ли е да се постигнат над 1000* с обикновени реотани за топене на някой железа?
    Също тигела какъв трябва да е,от какъв матерял.
    За сега мисля да копирам идеята на колегата Leam той има един барнат чушкопек.Но има доста неизвестни.
    А на въпроса,защо алуминии?-Защото се намират рядко точни размери заготовки по складовете за метали,а и са доста скъпи.

    За газова горелка не си ли мислил? За какви количества става въпрос?

    Коментар


    • #3
      До: Печка за топене на алуминии-

      Незнам за такава горелка,газ имам,обаче трябва сериозни изолации, а и самата горелка,която сигурно не струва малко.
      Иначе количества не много- до 1-2кг.

      Коментар


      • #4
        До: Печка за топене на алуминии-

        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
        Незнам за такава горелка,газ имам,обаче трябва сериозни изолации, а и самата горелка,която сигурно не струва малко.
        Иначе количества не много- до 1-2кг.
        Не са скъпи. Такава, като за лепене на покривни хидроизолации, ще ти свърши работа. И няколко тухли за огнище. За пота става и задънена тръба с подходящ диаметър
        Успех.

        Коментар


        • #5
          До: Печка за топене на алуминии-

          Здравейте, не съм вещ по темата,но пък четох нещо от друг форум и помагам с Copy/Paste: http://www.dansworkshop.com/aluminum...ng-furnace.htm &" Имай предвид, че е много опасно заниманията с топене на метали от неопитни хора !!!! Това е много тънка работа и ако не се спазват всички подробности разстопения алуминии става силно кисел и може за секунди да разяде пота от неподходяш материал. Най добре е потата да е от неръждавйка дебелостенна тръба с дебело струговано дъно прецизно заварено от вън и вътре - пак от неръждавейка. За да не се окислява стопилката се добавят въглен на прах и соли и т.н. много подробности...... Еднократна форма може и от обикновен гипс - преди отливане добре дехидрирана и загрята бавно!!! във фурната поне на 180 - 200 градуса google знае всичко по въпроса ;подготви се добре теоретично преди да предприемаш действия! И най-важното - никога не се занимавай с това ако си САМ и нямаш голям качествен пожарогасител под ръка !!!!!"'; "'...Мисля, че най-добрата книга по въпроса е "Прецизно леене'' от Р.Тодоров и К.Матеев. В книгата е разгледана много подробно технологията на прецизно леене. Разгледано е конструирането на детайли с тази технология и на възможностите и за ефективно приложение. Между другато до преди 20-на години в България тази технология се е позвала предимно за военно производство. Сега във военното производство се използват още по-високи технологии, а с тази се произвеждат много обикновени неща - от детайли за автомобили до ножчета за месомелачки.'' ''...по добре прочетете учебника на Любомир Калев.'' Един линк го пращам на ЛС,тъй като е към друг форум на БГ сайт.
          Последно редактирано от charger; 20-02-10, 12:42.
          Пътят е целта.

          Коментар


          • #6
            До: Печка за топене на алуминии-

            Това къде си го копирал,самия Leam го е писал,неговата пещ е чушкопек,но е навивал някакъв реотан,като арматурно желязо

            Коментар


            • #7
              До: Печка за топене на алуминии-

              От сайт за моделиране на RC модели Моделистка.ком да,на LEAM e. Ето и линка за домашна пещ: http://knivesbg.com/forum/viewtopic.php?f=25&t=687
              Последно редактирано от charger; 20-02-10, 12:39. Причина: добавяне на линк
              Пътят е целта.

              Коментар


              • #8
                До: Печка за топене на алуминий

                Има голямо значение какво количество стопен алуминий ти трябва. До 10 кг - най добре е съпротивителна пещ. С газова горелка ако ще правиш пещ - трябва да имаш газификация. Бутилките замръзват. Или трябва да имаш няколко или разни други ТНТМ -та. По въпроса с неръждавейката за пота - ако не е специална неръждавейка за целта - няма никаква разлика спрямо черна ламарина. 6 мм дебелина на стената се пробива за около 2-3 месеца топене всеки ден. И когато потече разтопения алуминии - обикновено съсипва пещта ако е вътре потата. Ако потече в момента на вадене на потата - става неприятно щото ти е търху краката.

                Гипсовата форма трябва да е идеално суха и със предвидени отдушници.



                Имам доста опит със леене на алуминий - ако мога да помогна - с удоволствие!

                Коментар


                • #9
                  До: Печка за топене на алуминий

                  Леенето на цветни метали си е голям кеф...когато знаеш за какво иде реч!
                  Ако ще топиш често алуминии, по-добре инвестирай в истинска(глинено-графитна) пота, няма да съжаляваш!
                  Намери си и леярска пръст, направи си каси и лей на воля
                  Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Печка за топене на алуминий

                    Аз пък, преди време си купих готова пещ. Една такава едра, пък с малка врата. Примерно 20х30 см. Там някъде. Термометър и май регулатор, ама не съм сигурен. Купих я за 200лв. За толкова и я давам. Ама тежи безобразно.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Печка за топене на алуминий

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      Аз пък, преди време си купих готова пещ. Една такава едра, пък с малка врата. Примерно 20х30 см. Там някъде. Термометър и май регулатор, ама не съм сигурен. Купих я за 200лв. За толкова и я давам. Ама тежи безобразно.
                      Я и пусни една снимка на пещицата така както я описваш е за термообработка не за топене. Един приятел си търсеше преди време такава.
                      Първоначално публикуван от vesko111 Преглед на мнение
                      Има голямо значение какво количество стопен алуминий ти трябва. До 10 кг - най добре е съпротивителна пещ. С газова горелка ако ще правиш пещ - трябва да имаш газификация. Бутилките замръзват. Или трябва да имаш няколко или разни други ТНТМ -та. По въпроса с неръждавейката за пота - ако не е специална неръждавейка за целта - няма никаква разлика спрямо черна ламарина. 6 мм дебелина на стената се пробива за около 2-3 месеца топене всеки ден. И когато потече разтопения алуминии - обикновено съсипва пещта ако е вътре потата. Ако потече в момента на вадене на потата - става неприятно щото ти е търху краката.

                      Гипсовата форма трябва да е идеално суха и със предвидени отдушници.



                      Имам доста опит със леене на алуминий - ако мога да помогна - с удоволствие!
                      Наще съпротивителните мисля че са към 80 кила и потите са от чугун . Преди са се сложи потата в реотановата шахта се обмазва отвън с някъква смес от шамот и още нещо . Искарва повече от година интензивно леене. На първата снимка е пеща в студено състояние на втората стара и нова пота.
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от sek.1; 21-02-10, 06:04.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        До: Печка за топене на алуминий

                        Затова искам да сложа горелка,защото имам газ,с бутилките не е работа.Въпроса е откъде да се намери горелка,или може ли да се изработи?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Печка за топене на алуминий

                          За колко килограма алминий иде реч. Малки тигели истински има, но после изведнъж скачат на прекалено големи.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Печка за топене на алуминий

                            Значи аз искам да топя алуминии единствено за заготовки,до около максимално 4-5кг мисля че е достатъчно,.?
                            Не искам да влагам много пари в тази печка,защото после ще си правя детайли само за мене,и дефакто няма да е избиваема..

                            Коментар


                            • #15
                              До: Печка за топене на алуминий

                              Имаш ли път към София скоро - да видиш при мене как е реализирано?

                              Предлагам да пробваш със нагревател от чушкопек - за да изпробаш процеса. Ако решиш - ще показвам нататък.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X