Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътят до коприната през Туркменистан и Узбекистан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пътят до коприната през Туркменистан и Узбекистан

    Нямам думи - такава красота !!!

    И странно защо ме хваща яд на всичко в милата ни Родина, включително и на мен самия ...

    Коментар


    • #17
      От: Пътят до коприната през Туркменистан и Узбекистан

      Змей изобщо не е странно ! Просто всички ние разбираме , че ако това е "третия свят" то ние тогава сме 300 години след тях и 18 в дясно !
      Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

      Коментар


      • #18
        От: Пътят до коприната през Туркменистан и Узбекистан

        УНИКАЛНО !!!!
        Гълтам като чапла всяка твоя дума , а от снимките ме заболя гърлото (ченето ми виси и настивам) ! Не бой се , няма да те съдя .
        А някой си мислят , че живеем в полицейска държава !?!
        Според твойте наблюдения върху настроенията на хората там , дали няма да избухне и там някоя революциика скоро ? Не знам защо но правя асоцияция със Северна Корея . Егати . Разликата между дисциплина и тирания е много тънка май ?
        ‎По 2 литра са само млякото и сока !
        WJ 4.7

        Коментар


        • #19
          От: Пътят до коприната през Туркменистан и Узбекистан

          Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение
          Разликата между дисциплина и тирания е много тънка май ?
          За хората, които не споделят целите на властта, работещата власт си е тирания отвсякъде. Това още не прави революции.

          Коментар


          • #20
            От: Пътят до коприната през Туркменистан и Узбекистан

            Много се впечатлих от това за опазването на националния костюм. За момент си представих ако тук се носят националните ни дрехи как ще изглеждаме. Снимките на фонтаните са страхотни. С какъв обектив са снимани ?

            Коментар


            • #21
              От: Пътят до коприната през Туркменистан и Узбекистан

              Страхотно, да си жив и здрав, че споделяш такова преживяване с нас. По снимките и разказа все едно бях там.

              Коментар


              • #22
                От: Пътят до коприната през Туркменистан и Узбекистан

                Революция - едва ли. По-мързеливи са и от нас.
                Това с фонтаните - имайте предвид, че Туркменистан (или Туркмения, както съм свикнал) е предимно пустиня. Ама наистина пустиня. На фона на Марица, Осъм, Дунав, Искър и така нататък изглежда по един начин, но на фона на безкрайните километри скапана пустиня (сори за заемката ), си е повече от впечатляващо. За местните особено. Свържете го с огромните снимки и тоталната милицонерщина и красивата картинка доста ще се промени. На мен много остро ми напомни за всичките филми, разказващи за диктатора Х в забутаната държавица Y.

                Чакам с нетърпение продължението на разказа, но отсега подозирам, че бляскавата страна на нещата започва и свършва с новия Ашхабад. ... то, не че извън него има кой-знае колко навалица...

                Димо, шапка ти свалям, не само за куража и нервите, но и за майсторството да разкажеш преживяното и със снимки и с думи!
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #23
                  От: Пътят до коприната през Туркменистан и Узбекистан

                  Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                  ...
                  Това с фонтаните - имайте предвид, че Туркменистан (или Туркмения, както съм свикнал) е предимно пустиня. Ама наистина пустиня. На фона на Марица, Осъм, Дунав, Искър и така нататък изглежда по един начин, но на фона на безкрайните километри скапана пустиня (сори за заемката ), си е повече от впечатляващо ...
                  Тъй де - тия правят шадравани в пустинята, ние - от шадравани - пустиня ... а и не са само те.

                  Все по - трудно си обяснявам факта, че след като напусна милата ни татковина през която и да е граница /изключая румънската, засега/ свършват дупките по пътищата.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пътят до коприната през Туркменистан и Узбекистан

                    Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                    Нямам думи - такава красота !!!

                    И странно защо ме хваща яд на всичко в милата ни Родина, включително и на мен самия ...
                    Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
                    Змей изобщо не е странно ! Просто всички ние разбираме , че ако това е "третия свят" то ние тогава сме 300 години след тях и 18 в дясно !
                    Момчета какво не разбрахте ? Няма нищо "страхотно". Това е декор.
                    Има сто бели блока на гола поляна встрани и толкоз. Останалото е Харманли през 70те.
                    Не се ли вижда, че няма един човек по улиците пред декора?
                    Хората (където ги има) гледат встрани от обектива.
                    Туркменистан е третата в света по резерви на природен газ. Затова щедро им е дадено да потребяват газ ... и сол.
                    Два месеца руснаците (Лукойл) спират да го изкупуват и държавата е пред фалит. С коне и килими не става.
                    Има 50 министерства и в белите блокчета живеят министрите и балдъзите им до 8-мо коляно.
                    -А ти можеш ли да си купиш апартамент там?
                    -Да, но е скъпо. Около 50 000 долара.
                    -И ще е твой ?
                    -Да. Е, не точно. Той си остава на държавата.
                    -И ще плащаш наем?
                    -Не.
                    -А какво купуваш? Правото на ползване?
                    -Не мога да ти обясня.
                    -И с бизнеса ти ли е така? Хем е твой, хем - не е?
                    -Да. Не знам как да го обясня...

                    --------------
                    -Аз не мога да напускам страната докато съм студент.
                    -Защо?
                    -Ами ... мога да не се върна.
                    -И докога така?
                    -Пет години след дипломирането ми.
                    ______2
                    Е = MZ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пътят до коприната през Туркменистан и Узбекистан

                      Змей, демонстрацията с фонтаните е точно това-демонстрация. Пред летището. Вода няма.
                      Тефчо го е написал, 95 % от територията е пустиня. Истинска, сурова. Дневната температура не пада под 45 на сянка и не се трае, защото е по ниско от иранското плато.
                      Водата в Ашхабад е дошла благодарение на може би най-мащабния руски хидропроект на планетата - каналите на Амударя и Сърдаря. За метка на Аралско море.
                      Министерството на Вътрешните работи е най-големия работодател. Всеки следи всеки.

                      Съвсем сериозно: Мислех да пусна снимки на двамата си събеседници в Ашхабад, но се спрях.
                      Имената им са измислени. Тези хора могат да изгорят само с едно тел. обаждане от България примерно ...
                      Нали се сещаш през соц-а кои българи живееха в Женева?
                      ______2
                      Е = MZ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пътят до коприната през Туркменистан и Узбекистан

                        ОК, демонстрация е.

                        Което не променя факта, че ние правим от фонтаните пустини - причината да ми е криво.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Пътят до коприната през Туркменистан и Узбекистан

                          Димо, по време на приключенията около визите ти някой те беше нарекъл "пътешественик- изследовател".
                          Ние тогава се смяхме. Смяхме се, защото е отчасти вярно!
                          Благодаря ти за начина по който си планирал маршрута, за нещата, на който си обърнал внимание и сега отразяваш!
                          Един различен поглед от "зад кулисите"

                          Поздрави,
                          You'll never find out - I got no key hole....

                          Коментар


                          • #28
                            От: Пътят до коприната през Туркменистан и Узбекистан

                            Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                            Димо... нямам думи Страхотно приключение
                            Аз ти казах да дойдеш, но ти - не и не, сам ще ходя и това е

                            Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение
                            УНИКАЛНО !!!!
                            Гълтам като чапла всяка твоя дума , а от снимките ме заболя гърлото (ченето ми виси и настивам) ! Не бой се , няма да те съдя .
                            А някой си мислят , че живеем в полицейска държава !?!
                            Според твойте наблюдения върху настроенията на хората там , дали няма да избухне и там някоя революциика скоро ? Не знам защо но правя асоцияция със Северна Корея . Егати . Разликата между дисциплина и тирания е много тънка май ?
                            Пази си здравето, че скоро ще стигна Таджикистан и Киргизстан, пък там к'во става... Верно ще ме съдиш

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            За хората, които не споделят целите на властта, работещата власт си е тирания отвсякъде. Това още не прави революции.
                            Революцията е била през 17та. Следващата, живот и здраве през 2117та пак


                            Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                            Много се впечатлих от това за опазването на националния костюм. За момент си представих ако тук се носят националните ни дрехи как ще изглеждаме. Снимките на фонтаните са страхотни. С какъв обектив са снимани ?
                            Ами ще изглеждаме така:
                            Аз и ти с калпаци, пък жените с бели тъкани ризи с червени шевици около бието и ръкавите ... и бяла кърпа на косата, може и по дънки.
                            А, теб те виждам и с китка бял трендафил зад ухото

                            Обектива е Nikkor 10-24, F 3.5-4.5
                            Настройките на D300:ISO200; F 4/4.5/5 Exposure time 0.3s/0.4s/0.5s

                            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                            Чакам с нетърпение продължението на разказа, но отсега подозирам, че бляскавата страна на нещата започва и свършва с новия Ашхабад. ... то, не че извън него има кой-знае колко навалица...
                            Чудесно си го казал... започва и свършва с новия Ашхабад...

                            Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                            ОК, демонстрация е.

                            Което не променя факта, че ние правим от фонтаните пустини - причината да ми е криво.
                            Като се върнеш от там така ще се усмихнеш, че ще се чудиш за какво точно ти е било криво

                            Първоначално публикуван от Ili4
                            Димо, по време на приключенията около визите ти някой те беше нарекъл "пътешественик- изследовател".
                            Ili4, ти се майтапиш ама това го имам черно на бяло на официална бланка
                            ______2
                            Е = MZ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Пътят до коприната през Туркменистан и Узбекистан

                              Няма да пиша повече за политика. Хубав, лош - Туркменистан си е там, който иска отива и си го гледа. На мен ми стига
                              Заради жегата изчаках до към 17:00. Напълних си тубите с прясна минерална вода и потеглих в посока газовият кратер край Дарваза ( N 40°15'9.44" E 58°26'22.11").
                              Очакванията ми бяха за много лош, стар асвалт и после за каране в пясъка.
                              В описанията си германец с мотор разказваше за огромни дупки по пътя, една от които уцелил, хлъзнал се, изкривил коловете, изпочупил пластмасите - пълна драма ..
                              Заредих бензин - 60 стотинки за литър ! Най-евтиното гориво на света и хванах пътя ...



                              Път, като път. Има изненади тук-там, но за човек израснал по нашите земи това си е нормален път
                              На залез се озовах до голяяяма пясъчна дюна.
                              Дюните не са правило, а изключение по скоро. Обичайната гледка е съвсем равна и когато човек види дюна не може да не спре ...











                              ______2
                              Е = MZ

                              Коментар


                              • #30
                                От: Пътят до коприната през Туркменистан и Узбекистан

                                Йееее... последните пет снимки са направо за изложба.

                                Браво Димо!
                                Последно редактирано от К.Наков; 15-04-11, 16:43. Причина: правопис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X