Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регистрация на газово и въздушно оръжие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

    Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
    Мисля че Макаровите ставаха газовите, но нещо ги спряха от продажба ли какво беше.

    Мноого стара история (отпреди 7-8години). Верно забраниха вноса, но междувременно и руснаците престанаха да произвеждат газови пистолети от стомана.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #17
      От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

      Спокойно, още не сте видели всичко! Днес газовите пищовчета и въздухарките, утре - туристическите ножове, а скоро и приборите за хранене...
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #18
        От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

        Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
        Абе глупути общо взето. Вече малко неща могат да ме изнедадат. До колкото знам до сега се регистрираха само PCP въздушните оръжия - при положение, че е превъзхождат някои бойни (дори доста). Това иде дойде е оправдано, за обикновени въздухарки, не мисля, че е необходимо.
        Нищо не се е регистрирало и все още не се регистрира. Водят се пневматични оръжия - не се делят на "обикновени въздухарки" и PCP (всъщност се делят на на 2 класа "Пружинно бутален" и клас "PCP").

        А това, че PCP превъзхождат някои бойни оръжия "(дори доста)" .... На най-добрите PCP дулната енергия се доближава до калибър .22 флоберка.

        /edit
        Вземам си думите назад относно "все още не се регистрира". Новия закон за оръжията е обнародван в Държавен вестник в брой 73 / 17.09.2010.
        Чл. 54. (1) Български граждани, граждани на други държави членки, пребиваващи на територията на Република България, граждани на трета държава, постоянно пребиваващи на територията на Република България, физически и юридически лица, регистрирани като търговци по реда на Търговския закон, и юридически лица с нестопанска цел, регистрирани по реда на Закона за юридическите лица с нестопанска цел, са длъжни в 14-дневен срок след придобиване на газово и сигнално оръжие и/или пневматично оръжие с кинетична енергия над 24 джаула да уведомят писмено началника на РУ на МВР по местонахождение на обекта за съхранение или по постоянния адрес на физическото лице.
        Чл. 178. (1) Който не спази срока по чл. 54, ал. 1, се наказва с глоба в размер 500 лв. и/или имуществена санкция в размер 1500 лв.
        (2) Наказанието по ал. 1 се налага и на лице, което не спази срока по чл. 54, ал. 2.
        (3) При повторно нарушение по ал. 1 и 2 се налага глоба в размер 1000 лв. и/или имуществена санкция в размер 3000 лв.

        ......

        ПРЕХОДНИ И ЗАКЛЮЧИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ
        .........................................................................................
        § 11. Лицата, придобили неогнестрелни оръжия (газово и сигнално оръжие или пневматично оръжие с кинетична енергия над 24 джаула) до влизането в сила на закона, ги декларират пред началника на РУ на МВР по местонахождението на обекта за съхранение или по постоянния адрес на физическото лице в срок до една година от влизането му в сила.
        Последно редактирано от silverfox; 28-09-10, 22:31.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #19
          От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

          Готов съм да се обзаложа че България годишно има повече смъртни случаи от пробождане с вилица (например) отколкото от прострелване с пневматика или обгазяване с газеняк. Да се чува нещо за регистрация на приборите за хранене ?

          П.С. Виждам че trapper ме е преварил с приборите за хранене. Добре де, да речем кука за плетене тогава....
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • #20
            От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

            Всъщност като гледам в закона пише, че трябва да "уведомим писмено началника на РУ...". Никъде не става дума за деклариране! Значи може и по пощата препоръчано да го уведомим и не сме нарушили закона. А за такси също не пише - стандартна такса уведомяване има ли?
            ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
            СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

            Коментар


            • #21
              От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

              До 31.12.2010 нещата ще си останат в сегашното положение ! Нова година нов касмет .

              Коментар


              • #22
                От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                До колкото знам до сега се регистрираха само PCP въздушните оръжия - при положение, че е превъзхождат някои бойни (дори доста).
                Пневматичните оръжия никога няма да могат да превъзхождат огнестрелните . Проблемът е, че просто за да се засили съчмата с скорост по голяма от скороста на звука и трябва доста въздух, на всичко отгоре съчмите трябва да са с ниско триене в цевта за да не се губи скорост, от там лошо уплътнение и така нататък и така нататък. Закона е с цел да се вземат още малко пари за държавата. Интересно, какво ли ще стане, когато на хората не им остане нищо за даване =))).

                Коментар


                • #23
                  Какъв е реда за оведемяване на МВР за притежаван газов пистолет?

                  Ето Ви начина за регистрация http://www.starazagora.mvr.bg/Service/Kos/usluga_4.htm
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 28-12-10, 11:03.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                    миналата седмица ходих да регистрирам едно блоу мини и хатсан 125 5,5.Вчетвъртък ще ходя да си взема удостоверенията,до тук всичко беше безплатно,но в четвъртък ще видим.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                      Значи взех уверенията,безплатни са на тях пише,че съм уведомил МВР,че притежавам неогнестрелното оръжие.Безсрочно е и за сега безплатно.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                        Безплатно е и така ще си остане - режима е уведомителен, а не разрешителен. На доста от новите пневматики има декларирана и дулната енергия, освен началната скорост. Може би беше редно, да се направи това, предвид простотиите които сътвориха доста хлапета с въздухарки и осмокласниците дето ходят с газеняци на училище. Сега по този начин прехвърлят отговорността на пълнолетните и се очаква и контрола да се осъществява от тях.
                        С енергията са надхвърлили евронормата от 16,3 джаула, да не говорим за Русия, където ограничението е 7,5 джаула. За да проникне проектилът през кожата са му необходими 10джаула.
                        Абе ще видим какъв ще е ефекта от цялата тази шумотевица. За магазините - лошо, сега ни карат да завеждаме всичкото газово и пневматично оръжие, както и "боеприпасите" под брой. Два тефтера в повече.....

                        Коментар


                        • #27
                          От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                          Първоначално публикуван от panzer66 Преглед на мнение
                          Значи взех уверенията,безплатни са на тях пише,че съм уведомил МВР,че притежавам неогнестрелното оръжие.Безсрочно е и за сега безплатно.
                          Варна първо районно ,уверение 2,50лв.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                            Както се пее в една песен нема такава държава . Вчера си направих справка да разбера какво се иска за регистрацията .Казаха ми какви документи трябват и ,че се плаща такса 2,40лв.И нали чета, че няма такса звъннах как е в други градове и изненада никъде другаде не вземат такса .Става въпрос за Варна и интересното е че различните рпу-та изискванията са различни едните искат снимка други не искат.Днес отивам да регистрирам въздушна пушка .Нареждам се на гишето в кос с пушката и като ми дойде реда ми казаха да си взема бланка за заявление отивам да си взема бланка и изненада стои една лелка на компютър и попълва всякакви документи ,идва ми реда и искам празна бланка за да си я попълня отговора е ,че не може аз да я попълня и трябва да платя 2,50. Вече започна да ме избива студена пот. Естествено ,не си взех бланка а си я изтеглих от Интернет и я попълних .Отивам в банката която се намира в същата зграда да си платя таксата от 2,40 и тука най големия майтап е ,че аз съм на гишето в банката с пушката защото я мъкна с мен.Платих 4 лв.защото знаете че има такса за банката.Не ме е яд за парите а ме е яд че ни правят на малоумници.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                              Първоначално публикуван от яворчо Преглед на мнение
                              Както се пее в една песен нема такава държава . ....
                              За съжаление има, и почти всичко в държавата е така, затова някъде като някоя държавна служба си свърши работата (за която и плащаме всички ние) без много размотаване и разкарване си е цяло събитие.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Регистрация на газово и въздушно оръжие

                                Преди 5-6 години ми подариха някаква китайска въздухарка за 40-50 лв май беше, тя дали подлежи на регистрация, едва ли е толкова мощна над 24 джаула? Да не говорим, че предпочитам да я изхвърля отколкото да ходя да я регистрирам, тя и без това почти се е разпаднала, а и стреля с 1 педя отклонение
                                Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                                Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X