Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
    От тая тема си вадя едно генерално заключение...Цената няма никакво значение! Много повече трябва да се наблегне на разумните компромиси за всеки индивидуално.

    bvp - като гледам тия снимки аз до там със сегашните гуми само с вериги мисля че ще се кача. Вярно че джипа ми е 1950-2050кг, но все пак такава проходимост мисля че само с гуми ще докарам.
    Аз не казвам, че няма да докараш такава проходимост.Не се хваля, че джипа ми е проходим, понеже е абсолютно заводски, даже няма и блокаж. Също така не мога да карам оф роуд, понеже това ми е първото излизане извън. Просто споделих мнение за гумите .
    Suzuki Samurai SJ80
    Suzuki Samurai SJ80
    Toyota LC 70

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      1400кг я дават Кичка по каталог. Разликата в тегловия индекс между грипмакс и кумхо в тоя размер като за wj е 100кг в полза на кумхо. Грабър ат пък е с още по-ниска товароносимост. Това ме навежда на мисълта, че не би трябвало да има проблем.

      Иначе, чудих се доста дали да дам още 200лв и да поръчам пак кумхо. Евентуално можех да заложа и на грабър ат или ат3 или тойо. В крайна сметка, обаче 200лв са още една гума, а и любопитството ми не е малко към грипмакс. Ще давам впечатления като дойдат. Очаквам ги другата седмица, че навсякъде са с поръчка от Германия.

      И реално избора на гуми като следя темата и според мен не е толкова финансов, колкото практичен. Който има динансова възможност за ат обикновено избира грабър ат2 или бфг ат ко2. Който работи с по-малък бюджет търси нещо, от което вече и други имат отзиви.
      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
        1400кг я дават Кичка по каталог. Разликата в тегловия индекс между грипмакс и кумхо в тоя размер като за wj е 100кг в полза на кумхо. Грабър ат пък е с още по-ниска товароносимост. Това ме навежда на мисълта, че не би трябвало да има проблем.

        Иначе, чудих се доста дали да дам още 200лв и да поръчам пак кумхо. Евентуално можех да заложа и на грабър ат или ат3 или тойо. В крайна сметка, обаче 200лв са още една гума, а и любопитството ми не е малко към грипмакс. Ще давам впечатления като дойдат. Очаквам ги другата седмица, че навсякъде са с поръчка от Германия.

        И реално избора на гуми като следя темата и според мен не е толкова финансов, колкото практичен. Който има динансова възможност за ат обикновено избира грабър ат2 или бфг ат ко2. Който работи с по-малък бюджет търси нещо, от което вече и други имат отзиви.
        Да речем, че при мен проблема не е толкова финансов, в смисъл - пари или има много и не ми пука за цената или няма хич и не купувам нищо
        На утвърдените марки не съм склонен да се доверя на 100% само заради името - случвало ми се е доста скъпа гума да стане на парцал там, където някакъв суперизмислен корейски евтинджос (е, не баш съвсем евтинджос, но все пак) изобщо да не усети, че има проблем. Случвало ми се е и любимите ми иначе Бриджстони на втори сезон да ме подведат доста гадно. Та ... скъпо, евтино - предпочитам да питам, щом има кого.
        Проблема ми е, че като си купя нещо и то не ми върши работа - започвам да се ядосвам и то много.
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
          Да речем, че при мен проблема не е толкова финансов, в смисъл - пари или има много и не ми пука за цената или няма хич и не купувам нищо
          На утвърдените марки не съм склонен да се доверя на 100% само заради името - случвало ми се е доста скъпа гума да стане на парцал там, където някакъв суперизмислен корейски евтинджос (е, не баш съвсем евтинджос, но все пак) изобщо да не усети, че има проблем. Случвало ми се е и любимите ми иначе Бриджстони на втори сезон да ме подведат доста гадно. Та ... скъпо, евтино - предпочитам да питам, щом има кого.
          Проблема ми е, че като си купя нещо и то не ми върши работа - започвам да се ядосвам и то много.
          Аз цял живот съм в подобни ситуации, и процедирам по абсолютно същият начин.
          Цената на нещото което купувам не ме интересува (без значение висока или ниска), стига да е адекватна, като не робувам на "доказани" марки, но много се нервирам ако нещото не работи, което при мен се случва рядко.
          Не е лошо да се ползва чуждият опит.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            А, фасон ?! Фасон вадят KL71,
            Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
            А, бе, ти да не говориш за KL71

            Посипвам си главата с...кал

            Точно за KL71 говорех, ама кой да догледа последната цифра?
            Извинявам се, за KL78 не мога да кажа нищо, не съм се сблъсквал с такива.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              71-иците се водят МТ !
              Последно редактирано от stankos; 06-02-17, 17:10. Причина: грешка.

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Посипвам си главата с...кал

                Точно за KL71 говорех, ама кой да догледа последната цифра?
                Извинявам се, за KL78 не мога да кажа нищо, не съм се сблъсквал с такива.
                Те ти, да не стават грешки.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:black_hoss_325_60_20_kl78_002.jpg
Прегледи:1
Размер:107.1 КБ
ID:5742943
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  KL71 съм пуснал 2 страници по рано. След малко каране ми споделиха че Дуратрака катери много добре. Всички съседи са били с вериги, а той си е драпал само с гумите. Също така казва че са доста тихи. На мен ми се сториха по шумни от БФГ АТ, но все пак КЛ71 е кална и може да е по-шумна. Въобще не съжалява за Дуратраците и цената от 310лв от колега от форума.(265/75/16)
                  LR Discovery 300Tdi 1996
                  Subaru Outback 2.5 1998
                  Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    между БФГ АТ и Силвърстоун АТ по доволен съм от Силвърстоуна!
                    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      Те ти, да не стават грешки.

                      [ATTACH=CONFIG]901049[/ATTACH]
                      Обещах да дам мнение по-назад в темата за това кумхо кл78 като го вкарам в кал. Е днес беше деня. Заваля ме разкошен порой на язовира, чеения път се превърна в река влачеща 20см кал между две ниви. Първо минах празен без грам да се замисли колата. След това се върнах, като спря дъжда, минах в двете посоки, като се наложи да карам и през нивата да заобиколя закъсалата кола заради която се върнах. Та с немощната кичка, в тая мизерия дърпах около 700м пежо 306 комби с блокирали от калта задни гуми. Т. Е. За АТ гума се справиха уникално добре. Забравих да спомена, че целия път е със страничен наклон и да - пързалят се странично гумите, но не е неконтрулируемо. Далеч са от каквото и да е МТ, но съм очарован от възможностите им. Даже не съм ги пускал, цялата идилия на 1.8.
                      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Привет група!
                        Ориентирал съм се към малко по - големи гуми на Самурая (215/75/15) . Някой имали наблюдения над maxxis worm drive 980 АТ.
                        Suzuki Samurai SJ80
                        Suzuki Samurai SJ80
                        Toyota LC 70

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Здравейте колеги Kumho вече имат нова A/T гума с по добри показатели от стария модел КЛ78.
                          Новата гума е Kumho road venture kl51 но все още мисля че не се внася в БългарияНатиснете снимката за да я уголемите

Име:ku_rv_at51_pdptrd.jpg
Прегледи:1
Размер:33.7 КБ
ID:5759843Натиснете снимката за да я уголемите

Име:178_WebPhotoAdditional1.png
Прегледи:1
Размер:156.1 КБ
ID:5759844
                          Последно редактирано от slavi 30-06; 14-07-17, 11:35.

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            Има я отдавна и, за съжаление, не се предлага у нас.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Трябва ми спешно мнение точно за тези два модела:
                              Toyo Open Country A/T + XL
                              Cooper Discoverer A/T3 Sport
                              В размер 245/70 R16 разликата в цената е нищожна.Взех си Gripmax A/T, но се изхвърлих с размера и един приятел ще ги вземе за Фронтерата си, а аз пак оставам бос.Гледам, че Тойо се изчерпва бързо за разлика от Купъра, дали е показателно това?
                              LZ1ACU

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Предстои покупка на гуми 255/265–65–17. Има ли някой впечатление от "goodyear wrangler at/sa". Най-вече ме интересува поведението и на сняг след 12 месеца употреба. Каква е разликата с "goodyear wrangler at/sa +" ? Ако някой може да направи съпоставка между goodyear - а и "hankook dynapro atm rf10". "Ханкука" съм го карал и съм доволен, но ... искам да пробвам и друго.
                                Бъдете здрави.
                                Nissan Pathfinder 2.5 dci

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X