Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Синтетика vs. Хидрокрек

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Синтетика vs. Хидрокрек

    Къде, кога и кой автопроизоводител сте виждали да пише в препоръките за маслото по каква технология да е произведено? Ако отговаря на стандарта на производителя-примерно "BMW Longlife-98" "MB 229.3" "VW 505 00" какво друго ще се иска от вас като потребители....научна степен в областта на нефтопреработката...Това не е сериозно някак. Продукт с едни и същи качества може да се получи по няколко технологии.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #17
      От: Синтетика vs. Хидрокрек

      Здравейте, масово се продава нс синтезис за синтетично масло. Трябва прозрачност и клиента да си направи избора. Дори и цената му е като за синтетично, Кастрол спечелиха делото в САЩ и сега няма кой да спре всички производители да ни заблуждават. След като е толкова добър хидрокрека,защо не го напишат на опаковките. А синтезис или синтез все такива да си помисли човек за синтетика.

      Коментар


      • #18
        От: Синтетика vs. Хидрокрек

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        Къде, кога и кой автопроизоводител сте виждали да пише в препоръките за маслото по каква технология да е произведено? Ако отговаря на стандарта на производителя-примерно "BMW Longlife-98" "MB 229.3" "VW 505 00" какво друго ще се иска от вас като потребители....научна степен в областта на нефтопреработката...Това не е сериозно някак. Продукт с едни и същи качества може да се получи по няколко технологии.
        Ако и синт. и минер.отговаря за бмв, гоуф, бенц, по вискозитет, по клас, но няма спецификация за ГАЗ, да го сипваме ли на волга?
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #19
          От: Синтетика vs. Хидрокрек

          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          Ако и синт. и минер.отговаря за бмв, гоуф, бенц, по вискозитет, по клас, но няма спецификация за ГАЗ, да го сипваме ли на волга?
          Тука един волгов двигател мина с такова последните 50 хиляди.

          Коментар


          • #20
            От: Синтетика vs. Хидрокрек

            Е така се рушат изградени с години традиции !
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #21
              От: Синтетика vs. Хидрокрек

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Е така се рушат изградени с години традиции !
              Майтапите настрана, но от оная тема още, поразгледах тогава и мислям че такова HC-масло, на някои производители, покрива изисквания на автопроизводителите и за лонг лайф, което значи и смяна на две години.
              Сравнявах тогава данните на различни масла, и единствената разлика беше, че пълната синтетика се сгъстява при една идея по-ниска температура (доста по-ниски въобще от възможните в България).
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #22
                От: Синтетика vs. Хидрокрек

                Ясен казва

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Предполагам 3 години. Самият хидрокрекинг продукт не е интересен, той практически не старее или поне старее по-малко от естерните масла. Стареят обаче добавките, които в общия случай са еднакви.
                но и две ми стигат, та да не го мисля.

                Нещата май отиват към Venol, но имам да оправям и други дреболии, та не е зор за утре.
                ...

                Цецо, като си почел, драсни още някой ред за хидрокрека.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #23
                  От: Синтетика vs. Хидрокрек

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение

                  Цецо, като си почел, драсни още някой ред за хидрокрека.
                  Аз за него само популярното, та не му разбирам.

                  Но им четох характеристиките, достъпни са на pdf, за много масла, на официалните сайтове на производителите им.
                  При мен се оказа, че най-дъртото ми TDI, съм го карал отначало с пълна синтетика на Лики Моли, после с по-нов модел масло от гамата им Топтек 4100, което е HC.
                  Горе долу това пише за Top Tec 4100 5W40:
                  Technical data
                  SAE class (engine oils) 5W-40
                  SAE J300
                  Density at 15 °C 0,855 g/cm³
                  DIN 51757
                  Viscosity at 40 °C 88 mm²/s
                  ASTM D 7042-04
                  Viscosity at 100 °C 14,3 mm²/s
                  ASTM D 7042-04
                  Technical data
                  Viscosity at -35 °C (MRV) < 60000 mPas
                  ASTM D4684
                  Viscosity at -30°C (CCS) <= 6600 mPas
                  ASTM D5293
                  Viscosity index 169
                  DIN ISO 2909
                  HTHS at 150°C >= 3,5 mPas
                  ASTM D5481
                  Pour point -42 °C
                  DIN ISO 3016
                  Evaporation loss (Noack) 9,5 %
                  CEC-L-40-A-93
                  Flash point 232 °C
                  DIN ISO 2592
                  Total base number 7,5 mg KOH/g
                  DIN ISO 3771
                  Sulfate ash <= 0,8 g/100g
                  DIN 51575
                  Color number (ASTM) L 2,5
                  DIN ISO 2049

                  И за предишното напълно синтетично Synthoil High Tech SAE 5W-40:

                  Technical data
                  SAE class (engine oils) 5W-40
                  SAE J300
                  Density at 15 °C 0,850 g/cm³
                  DIN 51757
                  Viscosity at 40 °C 90.2 mm²/s
                  ASTM D 7042-04
                  Viscosity at 100 °C 14,5 mm²/s
                  ASTM D 7042-04
                  Viskosität bei -35°C (MRV) <= 60000 mPas
                  ASTM D4684
                  Viscosity at -30°C (CCS) <= 6600 mPas
                  ASTM D5293
                  Viscosity index 167
                  DIN ISO 2909
                  HTHS at 150°C >= 3,5 mPas
                  ASTM D5481
                  Pour point -45 °C
                  DIN ISO 3016
                  Technical data
                  Evaporation loss (Noack) 7.0 %
                  CEC-L-40-A-93
                  Flash point 230 °C
                  DIN ISO 2592
                  Total base number 10,5 mg KOH/g
                  DIN ISO 3771
                  Sulfate ash 1,0 - 1,6 g/100g
                  DIN 51575
                  Color number (ASTM) L4,0
                  DIN ISO 2049

                  ПП: Символите които не излизат при копирането са кубичен и квадратен милиметър.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Синтетика vs. Хидрокрек

                    От Гугъла ..., мисля , че е полезно като инфо за тези , които ( вкл мен ) не са знаели :


                    Синтетичните масла се произвеждат от базово масло от група III и IV.


                    Основното масло от група III е висококачествено минерално масло, което е преминало през процес, наречен тежък хидрокрекинг.Този процес се извършва при 650 ° F и 1,000 psi, където различните въглеводородни молекули се разцепват на по-къси молекули с еднаква големина.Примесите като сяра и азот се отстраняват ( + добавя се водород ( изчезнал при рафинирането ) , който стабилизира въглеродните молекули ) .Восъчните съединения впоследствие се отстраняват чрез каталитично деваксиране и хидроизомеризация на восъци.Полученото масло е химически модифицирано минерално базово масло от група III.

                    Група IV масло е група химически синтезирани продукти, наречени полиалфаолефини (РАО), произведени от етилен.Смазочните масла, произведени от базово масло от група III и група IV, имат сходни свойства и изпреварват конвенционалните минерални масла.

                    Има и друга базова група масло, Група V, която включва специални синтетични масла, които се използват като добавки към масла и за други специализирани приложения.

                    В Европа, маслото, произведено от химически модифицирано основно масло от група III, се нарича НС синтезис или масло по синтетична технология и този от основно масло от група IV е известен като напълно синтетично масло. В Северна Америка цялото масло, произведено от базово масло от група III и група IV, се нарича напълно синтетично масло.На практика, има малка разлика в техническите характеристики на синтетичното масло, произведено от базови запаси от група III и група IV.

                    Полусинтетичното масло е масло, което е смес от не повече от 30% синтетично масло и минерално масло;тя е по-добра от минералното масло, но е по-ниско от напълно синтетично масло.




                    Пълният текст ( англ.) :

                    https://www.bizol.com/company/educat...tic-motor-oil/

                    Коментар


                    • #25
                      От: Синтетика vs. Хидрокрек

                      Джоу, мисля си че търсиш на грешно място причината за сгъстяване. На дизел се пълни със сажди, затова и става на катран.

                      Сменям масло всяка година, преди зима. Случва се да долея преди да ида на море, примерно половин литър. Нула проблеми. Карам с Motul 5W40 от много време. Да сменям масло на 2 години за мен не е опция, особено на мотор с турбо, което се охлажда от него. Някога сменях 2 пъти в годината - лятото 10W40 Castrol, зимата 5W40 Motul. Добавки не съм слагал никога, няма и да слагам - по двигателя всичко е ток и жица - стои си чист и компресията за 50000км си стои еднаква. Ще продам возилото много преди да има дори наченки на проблеми с мотора.

                      Та, не знам какво целиш, ама според мен вместо добавки със съмнителен ефект (не казвам добра или лоша е, просто при различни мотори работи различно добре и няма как да знаеш каква ще е хавата точно на твоя), по-добре си сменяй маслото по-често - това е с гарантирано добър ефект на всички двигатели.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Синтетика vs. Хидрокрек

                        Тва с добавките е друга тема.

                        За саждите може и да си прав. Моят мотор е атмосферен асматик, та си е разтоварен, а и напоследък карам доста малко и за това ме интересува нещо което да не се скапва за две години заради седене.
                        При измират пробег, а и по моя субективна преценка, мога и да си сменявам маслото по-рано.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #27
                          От: Синтетика vs. Хидрокрек

                          При малък пробег на атмосферен дизел нормална пълна синтетика (например въпросния Motul) съвсем спокойно можеш да сменяш на 2 години. Аз му удрям между 10 и 15 хиляди годишно, та си сменям всичко по график.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Синтетика vs. Хидрокрек

                            Да използвам на колегата темата:
                            За колата на жена ми съм в размисъл дали да сменям. Бензинка зафира, със сменено масло репсол 5-40 преди година точно. Изминати километри- 2000.
                            Има ли смисъл? Все пак година е минало.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #29
                              От: Синтетика vs. Хидрокрек

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              При малък пробег на атмосферен дизел нормална пълна синтетика (например въпросния Motul) съвсем спокойно можеш да сменяш на 2 години. Аз му удрям между 10 и 15 хиляди годишно, та си сменям всичко по график.
                              Това ми е идеята, а и напоследък карам малко - оказа се, че за година съм минал 10К.
                              Повече от 15К без смяна не съм карал никога, ма що пък да не се застраховам с по-висок клас масло, и да си го сменявам когато ми е кеф.

                              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                              Да използвам на колегата темата:
                              ...
                              Форума може и да е частен, като собственост, но е публичен като достъпност, и както четенето, така и писането в темите е за всички които имат желание.

                              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                              ...
                              За колата на жена ми съм в размисъл дали да сменям. Бензинка зафира, със сменено масло репсол 5-40 преди година точно. Изминати километри- 2000.
                              Има ли смисъл? Все пак година е минало.
                              На синтетиката и дават поне две години, ако не е навъртян предписаният пробег, та Ич не го мисли !
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X