Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
    При криво чело на блока, изпуснала гарнитура или крива глава, налягането от цилиндъра (горивния процес) може и да гони масло към водата
    Владо, тук схемата е следната - маслото се качва по външна тръба и през колектор постъпва отгоре на всяка глава. Маже клапанния механизъм и една част се слива през повдигателните пръти, а другата част се слива покрай отвора на прътите, постъпва в блока и от там пак се слива в картера.
    Реда е следния: цилиндър - вода с налягане колкото е в охл, система - сливно масло. Проста схема, която показва че там няма как да влезе масло във водата. Както е проста схемата на топлообменника - спукан към водата и веднага хвърля маслото във водата.
    Алекс: байпас може, ама кой да предположи, че трябва да се кара с байпас минимум 4 месеца.
    Другия въпрос - "защо не е шлайфан блока" - по гореспоменатата причина - трябва да се избият ризите защото надстърчат и не с 0,01 мм, а с много повече. Този процес - избиване на коляновия вал, избиване на ризите, набиване на ризите и набиване на коляновия вал на тоя двигател е много трудоемък, и съответно скъп. Отгоре на това има голям (според мен) риск от издънка в някое звено от веригата свързана с ремонта. Тогава ще го отнесем пак Ти и аз.

    Коментар


    • #17
      От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

      Под ризите има ли уплътнители ,гумени или латунгови,няма значение?Ако са дефектирали,може да има пропаднало чело на риза и не става и с нова гарнитура!Както казва и дядо Владо проверете и блока!Един колега преди време спука блок от непродухани резби на болтовете на главата,зависи накъде спука, може да е към водна риза/скрита картинка/.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #18
        От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

        Попитайте Lozan, мисля че няма човек който е прочел повече за този двигател от него.
        Three witches watch three Swatch watches.
        Which witch watch which Swatch watch?

        Коментар


        • #19
          От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Проста схема, която показва че там няма как да влезе масло във водата.
          От щуцера на входа до кобилиците има един отвор около 100мм който минава през главата. Маслената магистрала минава в основата на водната риза.Освен охладителя на маслото това са другите въззможности за този проблем.

          Коментар


          • #20
            От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

            Тази работа с байпаса,си мисля, че щеше да позволи да се пробва топлообменника още първият път.Не е въпроса в това да се кара колата така.Ще стои и чака. Нямали сме първоначални основания да се бърка директно в глави и особено после в двигателя-загуба на мощност,на масло и т.н.Бъркам ли?
            Ще актуализирам първоначалните въпроси,според наличната информация:
            Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
            Та така.Към момента напират следните въпроси:
            -защо първите заподозрени трябва да са главите, а не топлообменника?Ако се проверява първо той/както трябва/ и е той, няма да се разкулачват глави,гарнитури, блок и пр.,със сериозните съпътстващи разходи.
            -какво още би трябвало да се провери в ситуацията?Ние поне не се сещаме за нищо друго.Не знам казах ли , че двигателя е разглобен, и сега е момента за всякакви проверки.
            -още нещо много важно в момента-номиналната ширина на ризите в момента също е премерена на две места-показанията са 92,02 и 92,05.Явно и над това трябва ние да се чудим,тоест да проверим за трети път кое е вярното,но по-важното е колко трябва да бъде,защото виси въпроса и за техният ремонт?

            ..........
            Систематизирам:
            -Блок здрав/неспукан/,непроверен като равнина.
            -Топлообменник-намерен втора употреба здрав, изпитани успоредно стар и нов, по мое изискване -в присъствието на колегата,който координира ремонтите със сервиза.Обиколи София два пъти ,та чак до Доброславци.Това,за да се разсеят всякакви съмнения да не се гръмне и вторият при изпитванията. Не бихме имали нищо против , да се изпитат двата успоредно и при авторитетите.На старият ще му е за четвърти път.
            Просто за информация-в базата на шлайфистите,се тества много сериозен автопарк от дизелови двигатели.Днес , в уточняващият разговор ,разбрахме,че процентно много повече топлообменници дават фира, в сравнение с главите. Т.е. потвърдиха моите аматьорски разсъждения по темата.Разказаха ни и някои интересни подробности за начините за изпитване на блоковете.Ако на някой ще му е полезно,ще му дам координати.
            -Глави проверени в сервиза и повторно при шлайфистите-здрави.
            Това направихме като дублиращи изпитвания със съответните резултати.
            Сега за реда на работа-мисля си , че е ред на ризите-диаметър,лесно ли е свалянето като са "мокър" тип/означава ли непременно тяхното увреждане/,техните уплътнения и проверка на челото на блока?

            П.п. Имайте предвид , че това е първият ни автомобил от многото коли,бусове , джипки и мотоциклети минали през фирмата , на който се налага да се правят такива интервенции,и гледам да не "изпусна" логическата нишка.Обикновено разчитахме на сервизите за логистиката на даден проблем,но вече няма финанси за поправяне на систематични грешки.
            П.п.2 Пропускам да отговоря на някои постове съвсем умишлено. Само ще кажа отново, че нищо поискано от сервизите като необходимо изпитване не е било отказвано от нас.И никой не е искал да се гледа на кафе или шарен боб за даден проблем.Все си мисля, че инициативата за това е работа на сервиза,както аз в моята дейност имам тази грижа.
            П.п.3 Да не разваляме дискусията със странични заигравки.Имам горчив опит с темата за за покупката на този автомобил.Ще мине почти година време и това се надявам, че е последният проблем на колата.Не искам да остава перманентен. Каквото трябва между нас, ще се обсъди с Андро.

            Коментар


            • #21
              От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

              Ризите излизат много лестно с подходящ инструмент.Не се увреждат.Ако вадите ризи,вземате комплект гарнитури а там има и О-пръстените и подложните шайби.Заигравката е докато уцелиш надстърчането на ризите.

              Коментар


              • #22
                От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

                Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                Как да се дефинира проблема, като предишните изпитания не са показали проблем? Андро на боб ли да гледа?
                Сега се сещам ( по трудния начин ) да не са два отделни проблема. Оправили сте глави и гарнитура, а после се е спукал топлообменника. Съвпадение е, че е след 2-3000 км.
                При мене току що се върна след ремонт на мотора един "Крайслер 300М" беше за гарнитури след прегряване, и 30 км от ремонта мотора "тропнал" псувах се дълго и тъжно, че съм си оставил ръцете неизвесто къде и ще правя гаранционно основен ремонт ......оказа се скъсана ангренажна верига
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #23
                  От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

                  Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                  От щуцера на входа до кобилиците има един отвор около 100мм който минава през главата. Маслената магистрала минава в основата на водната риза.Освен охладителя на маслото това са другите въззможности за този проблем.
                  Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                  Ризите излизат много лестно с подходящ инструмент.Не се увреждат.Ако вадите ризи,вземате комплект гарнитури а там има и О-пръстените и подложните шайби.Заигравката е докато уцелиш надстърчането на ризите.
                  Благодаря за мненията.Това потвърждава моята информация към момента за ризите. Този отвор не ми говори нищо, но ще го видим на място в сервиза и какъв потенциален проблем може да създаде.Остава в сервиза да се съгласят, че тези мерки са необходими,не са толкова трудоемки и непременно свързани с увреждания.

                  По принцип нямахме оплакване от работата на двигателя.След ремонтите на помпата, колата имаше много добро ускорение и нормален разход за този двигател.Тоест двигателя не беше цел в упражнението.Поради тази причина,мисля че интервенцийте в него следва да се ограничат до свързаните с маслото дейности и факта, че вече е разглобен/дали беше нужно да се разглобява ,още нямаме отговор/. Ще се наложи и да се сверят показанията на "вътромерите".Не е нормално на различни места ,различни показания.Едното дава индикация за задължителна смяна на ризи-92,05мм.,другото за нормално износване-92,02мм.Ей такива разминавания ни разказват фамилията.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    Сега се сещам ( по трудния начин ) да не са два отделни проблема. Оправили сте глави и гарнитура, а после се е спукал топлообменника. Съвпадение е, че е след 2-3000 км.
                    При мене току що се върна след ремонт на мотора един "Крайслер 300М" беше за гарнитури след прегряване, и 30 км от ремонта мотора "тропнал" псувах се дълго и тъжно, че съм си оставил ръцете неизвесто къде и ще правя гаранционно основен ремонт ......оказа се скъсана ангренажна верига
                    Ми възможно е.То и затова кръстих темата "Логистика....." За мен въпроса е принципен.Като излезе гняста в казанчето,що да се хвърляме първо на главите/при нас пък два пъти,само да се разбере, че са здрави/.Не е ли по-логично да потърси първо причината в детайл, на който същинското изпитване трае 15 минути.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

                      А според Вас, как се пука топлообменика?! От здрав и изправен, му идва времето и е до там. Никой не знае кога ще стане, особено пък за взет втора употреба такъв. И сега изправния стар топлообменик може да спука след месец или след два дни и к'во?! Сами сте се убедили, че и статистически това му е болест на този мотор. Затова мисля, че е целесъобразно да се направи някакво творческо решение и да се преправи леко конструкцията. Може да се търси да се преправи друг топлобменик от друга различна машина, която не и е това проблема. Иначе според мен, същия проблем е въпрос само на време и късмет.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

                        Няма проблем - двигателя ще си го сглобя и кача за моя сметка. Защо трябва да се повтарям пред аудиторията - свалих и разглобих двигателя защото изпитанията на главите, топлообменника и водния радиатор показаха, че са здрави. И то на два пъти. Не съм го решил сам - срещнах се със собствениците, казах, че до тук всичко е здраво и остава само блока. Получих картбланш.
                        Сега, излиза , че грешката е при изпитанията на топлообменника. Надувал съм го на 4 атм. по мои си съображения. Явно са му дошли малко на гадта.
                        За сметка на това, от тук натам ми става лесно - има "диагноза", събирам мотора, паля и си лягам да спя спокойно.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

                          Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                          ... за да не се налагат досега ремонти за близо 10 хил. лв. ...
                          Прощавайте, че така отникъде питам, ама това само за диагностиката ли?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            Надувал съм го на 4 атм. по мои си съображения. Явно са му дошли малко на гадта.
                            .
                            Аз пък съм го надувал на 8 атм. Прегледай и другите възможности защото "диагнозата" според мен не е много вярна.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

                              Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                              Прощавайте, че така отникъде питам, ама това само за диагностиката ли?
                              Не,разбира се.Това е салдото на всички остранявания на проблеми по колата от покупката до момента.Това беше в контекста на мнението на Андро за авторитетите в средите.Може би не знаеш,но продавача имаше огромен авторитет и определено е човек който познава автомобилите.Това му е професията.Но не му попречи да излъже нагло както за състоянието на собствената си кола,така и за съдействие при констатиране на скрити проблеми.Просто се покри и тук,и си получи наказание.Като тръгнахме да разплитаме проблема с мешането след втората му поява при нас,намерихме предишният сервиз.Както вече писах,се разбра че колата при него е направила същата гняс,предишните му майстори не са разбрали откъде идва проблема,промили са я и след 5 дни им се е похвалил,че я е продал така.Повече подробности за онзи етап- в онази тема.Неприятното беше , че имаше хора и то авторитетни, които ми скочиха тогава на мен и ме обвиниха в мрънкане.После обаче като трябваше да се правят разходите не се явиха.Не съм и пускал повече теми във Форума по проблемите,защото исках да си спестя подобни коментари.Просто намирахме варианти и действахме.Толкова за авторитетите.
                              Сега обаче, дискутираният проблем е рецидивиращ и още не е изяснена методологията за решаване.На първоначалният ми въпрос поставен вече два пъти ребром,как следва да се процедира при тази гняс,няма също така ребром отговор.Преди време ме обвиниха че сами сме си пукнали радиатора,та трябваше да отделям време и снимки да доказвам някому, че не е така.Поканих и на оглед съмняващите се ,но никой не се яви.

                              В момента, пак се налага аз да се защитавам,защо сме си счупили топлообменника.Хайде стига.Който се съмнява -давам му координати,отива с тези двата топлообменника плюс трети здрав,надуват ги при началните условия и ако някой от здравите гръмне по причина на шлайфиста,му го плащам аз.
                              Отделил съм служебно време на колегите да правим ние оперативки какво може да е ,да се ползват лични контакти, да търсим други бази, да тичат по София, да дават повторни и потретно пари за едни и същи изпитания.Защо-ами защото за да се знае истината.Как без да знаеш реалното положение, ще се вземат решения? И споделям всичката информация до която съм се добрал.Сега ще свърши работа по този автомобил,утре на някой друг.
                              Не е ли ясно , че първият път в сервиза беше същата гняс,че се дадоха необходимите средства и аз лично даже и не счетох за необходимо да отида дотам да се запозная с Андро.Правил е и други неща както по този,така и по другият джип и не е имало проблеми.Т.е. кредита на доверие го е имал.Не сме очаквали повече ядове с охладителната система.Даже не съм и питал какво точно се е правило.Е, вече се наложи да попитам.Шлайфани са главите,сменени са гумички на клапани,реглаж ,нова гарнитура и това е по тази тема.Сега вече възниква въпроса ,това необходимо и/или достатъчно ли е било?Ще го обсъдим с Андро.
                              Колеги,в другите теми където мога да помогна,просто помагам с всичко което знам и съм правил.Това което би свършило работа в момента , е само техническа информация и вярна методология на работа при разхвърляното положение на двигателя и систематизирана информация която писах.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                А според Вас, как се пука топлообменика?! От здрав и изправен, му идва времето и е до там. Никой не знае кога ще стане, особено пък за взет втора употреба такъв. И сега изправния стар топлообменик може да спука след месец или след два дни и к'во?! Сами сте се убедили, че и статистически това му е болест на този мотор. Затова мисля, че е целесъобразно да се направи някакво творческо решение и да се преправи леко конструкцията. Може да се търси да се преправи друг топлобменик от друга различна машина, която не и е това проблема. Иначе според мен, същия проблем е въпрос само на време и късмет.
                                Може би има резон, но не знам дали някой ще се ангажира с такова техническо решение,което да не влошава режима на работа на маслото.Иначе за втората употреба си прав.При сглобяването новият /стар здрав топлообменник ще бъде ползван само за да се потвърди на практика,че предишият е бил причината за проблема.Със съответният пробег.Ако това се окаже вярно,ще бъде купен нов,оригинален.Охладителната система на колата е издържала какво ли не ,няма да позволя компромиси повече за един компонент.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X