Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новия BMW R1200GS LC

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Новия BMW R1200GS LC

    Лично менение за R1200GS LC (от собственик на R1200GS, 2004год)
    Какво харесвам:

    -Радиаторите ми се виждат не защитени ако мотора падне
    -Цената най-вероятно ще бъде леко по-висока от сегашния модел (17к-18к евро)
    -по-лесен ремонт на съединителя
    -Съвсем леко подобрение на консумацията 5л/100км (5,5л/100км стар)
    -По-голяма задна гума, найстина ли е нужно?
    -BMW дилъра ще ми даде(може би) по-добра цена за стария мотор, но все пак трябват 10к евро, което ми е трудно да ги дам
    -ще е най-разпространения мотор поне в Европа

    Какво не му харесвам:

    -разположението на успуха, старите куфари няма да мога да се монтират
    - LED светлини, ако се счупат ще бъдат само от BMW $$$
    - по-тежък от предишния модел
    - новата ел.система не е съвместима със старата => GS911 няма да работи
    - по-дълги интервали на обслужване, но пък доста по сложни (клапани)
    - скъпи части от BMW мрежата

    Общо взето всеки сериозен производител на мотори има нещо за този сегмент, само пари да има. Имайки предвид, че разликите са малки основния спиращ фактор ще бъде $$$$$$$.

    Иначе избор да искаш:

    -Yamaha SuperTenere
    -KTM 1190
    -Suzuki V-Storm 1000 (2013-4)
    -Ducati Mutistrada
    -Triumph Tiger Explorer 1200 adventure
    -Honda Crosstourer 1200
    Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

    Коментар


    • #17
      От: Новия BMW R1200GS LC

      Всъщност какво точно ви допада в това "БМВ" ?? Какво ви харесва в моделите на БМВ?? Допада ли ви конкретно някой модел или се поддавате на готови шаблони от типа- "щом е най-новото и още повече БМВ, значи е най-доброто"
      Това е по скоро риторичен въпрос. Ясно е че всичко е мода и истерия около нея. Също е ясно че ний чиляците, робуващи на сетивата си, бързо се насищаме и очакваме нови и нови "дразнители" за да продължим прекрасното си съществуване
      Доскоро бях останал с впИчатлението, че БМВ е на най-високото стъпало в мотоциклетостроенето. Сега разбирам че имало дертове, загрявало в задръствания и на светофари , та затуй сменили охлаждането. Имало проблеми с изпушили съединители, та затуй минали към варианта с тривиалния съединител в маслена баня. Вярно че в случая с новия модел на БМВ се сменя по лесно от на старите модели, но предвид мястото дето са го сложили..па че има псувни.Чудех се какво има под предния капак с толкова грозноват изглед, а то - съединител в маслена баня. След дълго взиране в неестествената за капак на какъвто и да е двигател форма стигнах до прозрението че е такава за да не опре предния калник в него ...при някой по голям отскок на тежък офроуд терен, по който примерно карате с 200км/ч. Може и да бъркам с това прозрение, ама нейсе...
      Интегрална скоростна кутия...хубаво решение. Спестили са болчета с логото на фирмата, тоже и семерини. Поне така разбрах Реших да погледна крайните предавателни отношения на първа и на шеста скорост, за другите ме домързя. Не вдянах защо е нужно да са шест броя, при положение че предавателните числа са толкова близки, а двг е с голяма кубатура и ...мощност. Може би ако са по малко , няма да е модерно. Визирам това което е между отношенията на първа и шеста скорост. Винаги съм се интересувал от предавателното число на дадена скорост, а не от общия брой. В случая на първа скорост при ниска скорост по пресечен терен пак ще мъчите съединителя, но поне няма да го запалите. Но ще го сменяте по често от на старите модели, предполагам, независимо от терена.
      Електрическа или електронна газ..или като се нарича Дали е комично, или трагично..не мога да определя...
      Но има още толкова много електронни бръмбъзлъци , че докато четях и взех че се изгубих..
      Относно охлаждането, дано водата да циркулира в по голяма част от цилиндрите и главите, отколкото е дадено по диаграмите, че тия четири и половина ребра на цилиндър и на глава (касаещи "въздушното" охлаждане) са по малко от модел на фирмата от 20-те години на миналия век, въпреки че на пръв поглед докарват подобен взгляд. Общо взето, мотоциклет пълен с иновации...и дизайнерски издържан. Не разбрах дръжките около предния фонар за какво са...ама имам някакви подозрения, но ще ги спестя на читателите.
      Туй писание излезе що годе в стил nihil admirari, за което ще помоля почитателите на най-новия модел на фирмата за извинение.
      Прост чиляк съм и харесвам простите неща..и простите модели на БМВ. А туй освен емблемите и надписите по болчетата почти не ми мяза на БМВ
      Колкото до задната част на рамата, така наречената опашка, има подобрения на пръв поглед. Долната тръба е с по голям наклон от на предния модел и опира в оста на шарнира, за разлика от на предишния модел, която окончава малко понагоре. На НРН е също така. Отделно се разглобява за по-лесно транспортиране до подходящ заварчик, не е нужно да ходите с целия мотоциклет
      Извода ми е- подходящо китайско БМВ за времето, в което се помещаваме
      Дано да има вградено копче на таблото за бърза, пардон пътна помощ....че не навсякъде има обхват.
      Красавец е...спор няма
      Последно редактирано от gnomerhone; 09-10-12, 02:37.
      Gnome Rhone AX2 800 1938
      Yamaha XT600Z 1VJ 1986
      Husqvarna Te 510 1989
      Argvmentvm ad novitatem

      Коментар


      • #18
        От: Новия BMW R1200GS LC

        Харесва ми точно това което си изброил (почти де..) Вида на охлаждането най-малко ме интересува, стига да си върши работата. Не разбрах и обяснението за скоростната кутия, числа и т.н.
        Мое виждане- Ако променят (намалят) пред. числа на 1-ва, няма да има нужда от маслен съединител, ако са 5 а не 6 скоростите няма да се постигне посочения разход, ако пред. число на 6-та е различно, то ускорението което ще се постигне с натоварен мотор няма да е достатъчно и т.н.
        Съгласете се че между 1100гс > 1150гс > 1200гс разликите са по-малко от колкото между новия модел и предишния, т.е. имаме съвсем нов мотор а не подобряване на предишния.
        За електрониката и Африка. Аз не съм очаквал от която и да е марка за 2013 да пуснат мотор с атмосферен кърборатор, а вие? Е какво очаквате? Колко хора са закъсали в Сибир или Африка заради електрониката (на ел стъклото, ГПС, аларма, следене налягане в гумите... много, но незначителни джаджи.) Повече повреди има в реле-регулатора, помпи и други релета и предпазители. Електронното окачване, 21-век, всеки иска да може да модва техниката си, компютри, телефони, коли нима очаквате тази индустрия да изостане. АБС- спирачките, нищо ново независимо как се наричат и кое поколение са, но и те се развиват.
        И от какво се оплаквате, 2013 чука на вратата.

        Не разбирайте че ще се засиля и ще го купя. Бих изчакал 2-години
        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

        Коментар


        • #19
          От: Новия BMW R1200GS LC

          А може ли някой да постне някаква сравнителна таблица на Т.Т. на различни мотоциклети от този клас, за да се добие представа колко БМВ са пред японската конкуренция.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #20
            От: Новия BMW R1200GS LC

            http://www.motorcyclespecs.co.za/
            От тук (вертикалната таблица в ляво) си избирате марка, а после и модел от съответната марка, а после гледате, и сравнявате всички модели, и марки, от различни години на производство, които Ви интересуват и така намирате идеалният мотоциклет за Вас.

            http://www.youtube.com/watch?feature...&v=ukIyh4u2-Tw
            Ето едно рекламно филмче на БМВ, с което може би ще помогна за нечии избор.
            Последно редактирано от ВладиЧ; 10-10-12, 15:15.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #21
              От: Новия BMW R1200GS LC

              Признавам, сигурно съм бил в спящо състояние, като съм написал толкова негативен коментар относно новия ГС
              Събудих се, напече ме слънцето и се осъзнах. Всъщност това е УНИКАЛЕН мотоциклет!! Това е мотоциклет, който тури край на една 90 годишна концепция!! Сложи край и на орнитоложката изложба базирана на идеята на Макс Фриц!! Няма да има повече гаври с базовата конструкция на боксермотора, заложена в далечната 1923г, и останала непроменена ...почти цял век .

              Харесвам този двигател. Харесвам и промененото виждане и отношение към компоновката и изработката на германските инженери...всъщност не ги знам дали са германци
              Генерално всичко е променено, стария аграрен боксерен двигател не съществува вече. Той си бе такъв, въпреки всички електроники с които бе накичен. Това е изцяло нов съвременен двигател. В него автомобилната концепция, на която робуваше стария тип двигател, не съществува. Дори и автомобилният алтернатор е заменен с добре познатия генератор с постоянни магнити, помещаващ се във фритюрника.
              Дори и мощността на генератора е смъкната на 620 вата. Единственото притеснително в случая е че за да стигнете до статорните намотки ще се наложи да свалите задния капак , този на скоростите. Ама едва ли ще се наложи, и малките деца знаят, че БМВ не се троши . Но грижата да се сменят ремъци не съществува.
              Въпроса с охлаждането не ми е ясно колко добре е решен, притеснителни ми се виждат тези 65 процента "въздушно" охлаждане. Надявам се да има топлообменник в картера за охлаждане и на маслото. Както и да е , от БМВ че оправят всичко, поне това е ясно. Харесва ми този мотоциклет, премахна идеята на германския инженер от кокошарника на тежките кръстосвачи!!
              Отдавна трябваше да направят тази генерална промяна.

              Колкото до "ново" "старо", неправилно го определяте. Това са просто различни концепции, погледи или трактовка ..в случая на някаква техника. В съвремените мотоциклети като оставим настрана причудливите форми и триумфа на пластмасата, в механиката всичко е тривиално. Електрониката, тя е брънката, която отличава ново от старо. Тя е и слабото звено...Който може да си оправя мотоциклета с лаптоп е хубаво, който не може, в сервиза че му го поправят.
              Но някои чиляци предпочитат да елиминират това звено, въпреки всички дивиденти които носи и сами да си поправят морално остарялата според наложеното съвременно виждане техника. Но все пак са освободени донейде от страха какво би се случило ако нещо сдаде багажа. Различни подходи...кво толко ги нищите. Сигурност в този свят и на тази земя в истинския смисъл на думата едва ли съществува, само илюзорно. Като е без значение кой къде с какво отива. Единственото важно е вие как ще го направите. И е хубаво да го направите по вашия начин, по този по който чувствате нещата, а не както Ханс, Хасан или Гюнтер ги е направил. Щото нещата е хубаво да се случват по различни начини, различни гледни точки, разлика..това е...иначе е монотонно, монохромно, скука...всъщност сигурността е скука, води до апатия, до загуба на сетивност...
              Gnome Rhone AX2 800 1938
              Yamaha XT600Z 1VJ 1986
              Husqvarna Te 510 1989
              Argvmentvm ad novitatem

              Коментар


              • #22
                От: Новия BMW R1200GS LC

                [QUOTE=gulemetov;1957922]

                125 коня 125 Нм@6500 оборота , 238кг без горивото

                ето и повече снимки
                http://www.oliepeil.nl/gepeild/3692-...1200gs-lc.html[/QUOTE


                По данни от сайта на БМВ мотора е 238кг зареден, готов за път. / Вкл. масло и антифриз./
                IN ENDURO WE TRUST!

                Коментар


                • #23
                  От: Новия BMW R1200GS LC

                  Първоначално публикуван от gulemetov Преглед на мнение
                  ... избор да искаш:

                  -Yamaha SuperTenere
                  -KTM 1190
                  -Suzuki V-Storm 1000 (2013-4)
                  -Ducati Mutistrada
                  -Triumph Tiger Explorer 1200 adventure
                  -Honda Crosstourer 1200
                  Трябва да добавиме и:
                  -Aprilia Caponord 1200
                  -Kawasaki Versys 1000
                  -Moto Guzzi Stelvio

                  иначе KTM rules them all

                  Прикачени файлове
                  Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Новия BMW R1200GS LC

                    Някой цени на опции по новия R1200GS LC (на холандски, sorry...)
                    230 Comfortpakket €765: niet met Touring, Dynamic 1 pakket
                    519 Verwarmbare handvatten
                    530 Bandenspanningscontrole
                    589 Handkappen
                    590 Witte LED knipperlichten
                    681 Kofferdragers

                    233 Touring pakket €1675: niet met comfort, dynamic 1/2 pakket
                    191 Dynamic ESA
                    221 Boordcomputer Pro
                    272 Navigatie voorbereiding
                    350 Verchroomde uitlaatbochten
                    519 Verwarmbare handvatten
                    589 Handkappen
                    590 Witte LED knipperlichten
                    681 Kofferdragers

                    235 Dynamic 1 pakket €2480: niet in combinatie met een ander pakket
                    190 Enduro ASC & rijmodi
                    191 Dynamic ESA
                    192 LED koplamp
                    221 Boordcomputer Pro
                    272 Navigatie voorbereiding
                    590 Witte LED knipperlichten

                    236 Enduro pakket €1050: niet met dynamic 1/2 pakket
                    190 Enduro ASC & rijmodi
                    202 Dagrijlicht
                    538 Cruise control

                    239 Dynamic 2 pakket €2380: niet met Touring, dynamic 1, enduro pakket
                    190 Enduro ASC & rijmodi
                    191 Dynamic ESA
                    192 LED koplamp
                    221 Boordcomputer Pro
                    272 Navigatie voorbereiding

                    190 Enduro ASC (Automatic Stability Control) & rijmodi (alleen i.c.m. 233) € 602 € Niet apart te bestellen, additionele prijs i.c.m. pakket 233
                    190 Enduro ASC (Automatic Stability Control) & rijmodi (alleen i.c.m. 235 / 236 / 239) Niet apart te bestellen, onderdeel van pakket
                    191 Dynamic ESA (Electronic Suspension Adjustment) (alleen i.c.m. 190)) € 890
                    192 LED koplamp (alleen i.c.m. 202 + 235 / 239) Niet apart te bestellen, onderdeel van pakket
                    202 Dagrijlicht (alleen i.c.m. 192 / 236) Niet apart te bestellen, onderdeel van pakket
                    221 Boordcomputer Pro (alleen i.c.m. 233 / 235 / 239) Niet apart te bestellen, onderdeel van pakket
                    272 Navigatie voorbereiding (alleen i.c.m. 233 / 235 / 239) Niet apart te bestellen, onderdeel van pakket
                    350 Verchroomde uitlaatbochten € 95
                    416 Enduro ESA (Electronic Suspension Adjustment) (niet i.c.m. 499) € 820
                    499 Verlagingset (alleen i.c.m. 774, niet i.c.m. 132 / 416 / 432 / 433 / 755) € 218
                    519 Verwarmbare handvatten € 236
                    530 Bandenspanningcontrole (RDC) € 247
                    538 Cruise control € 372
                    589 Handkappen € 94
                    590 Witte LED knipperlichten Voor nieuwe R 1200 GS niet apart te bestellen, onderdeel van pakket
                    603 Anti diefstal alarm € 247
                    639 Geschikt voor 91 RON brandstof €0
                    681 Kofferdragers € 182
                    771 Kruisspaakwielen € 436
                    776 Lage buddy €0
                    Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Новия BMW R1200GS LC

                      http://www.bmw-motorrad.ru/ru/ru/ind..._packages.html

                      Коментар


                      • #26
                        От: Новия BMW R1200GS LC

                        Ново раздвижване по любимата тема за много хора.
                        Професионална статия за новия GS от БМВ мотоциклети списание - независимо списание за БМВ ентусиасти.
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от gulemetov; 15-11-12, 14:58.
                        Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Новия BMW R1200GS LC

                          Мерси, интересно четиво. Въпреки че някой неща и НИЕ ги виждаме.
                          Обаче аз не разбирам (може да е от английския):
                          По-дълга с 2" swingarm, пък същата колесна база. Рамката ли са скъсили?
                          Защо няма нужда от knock control sensor?
                          Различните източници на задвижване на клапаните какво влияние оказва?
                          Какво е туй 'slipper' дето го няма предния? (от червената таблица)

                          П.П. не че другото го разбирам
                          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                          Коментар


                          • #28
                            От: Новия BMW R1200GS LC

                            Не са скъсили рамката а скоростната кутия, по-скоро са я преместили под двигателя. Оттам и по голямата дължина на т.нар. swingarm.
                            BMW R1150GS

                            Коментар


                            • #29
                              От: Новия BMW R1200GS LC

                              Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                              По-дълга с 2" swingarm, пък същата колесна база. Рамката ли са скъсили?
                              Означава според мен,че е скъсена предната рамка задния swinarm е малко по-дълъг. Лост от първи род...
                              Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                              Различните източници на задвижване на клапаните какво влияние оказва?
                              Клапаните са както при стария модел няма DOHC, следващия модел може би ще е с променливо отваряне на клапаните (така поне намекват в статията)
                              Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                              Защо няма нужда от knock control sensor?
                              Защото могат да си го спестят, не че е по-добре. Поради по-голямата способност на охладителната система да поема температура могат да си позволят по-богата смесес , което води до повече топлина и по-малко механична енергия. Махат датчика за детонация и Super Pleus gas инжекциона (и двете свещи също)
                              Датчика за детонация:
                              The knock sensor responds to spark knock caused by Pre-detonation of the Air/Fuel mixture. As the flame front moves out from the spark plug ignition point, pressure waves in the chamber crash into the piston or cylinder walls resulting in a sound known as a knock or ping. This is caused by using a fuel with a low octane rating, overheating, or over advanced timing. Sometimes it can be caused by hot carbon deposits on the piston or cylinder head that raise compression. A knock sensor is comprised of Piezoelectric materials; Crystals that when impacted, generate a voltage (same idea as a BBQ ignitor). This voltage is monitored by the computer, and when an irregularity is detected, the computer corrects timing in VVT (variable valve timing) engines, or triggers a DTC Diagnostic Trouble Code) in older vehicles.

                              Малко шокиращо за мене е , че LED светлините имат нужда от охлаждане ??? значи не са последно поколение ТЦМ
                              Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Новия BMW R1200GS LC

                                - Мисля че скоростната кутия е обяснението.

                                - Нали DOHC е ('dual overhead camshaft'), а пък аз все още на разрезите виждам двата вала в главите. Повече ми прилича на маркетинг!
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P90104995-X3.jpg
Прегледи:1
Размер:111.3 КБ
ID:5425406

                                - Да разбирам че по-богата смес решава проблема с детонациите, дори с ниско октановия бензин!

                                - Това с фара и мен ме кефи. Да охлажда фара и едновременно да предпазва от конденз или обледеняване на лещата. Ако допусна че ЛЕД източника не генерира достатъчно топлина (което е нормално) за да предпазва от изпотяване и заскрежаване на лещата, то няма нужда от охлаждане. А дали има сензор за температура там ?
                                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X