Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оранжерия за некомерсиална цел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Оранжерия за некомерсиална цел

    Бих желал някой от колегите с опит да сподели идеи за оранжерия в двора. И аз искам да се опитам да се насладя по-дълго време на домашно отгледани домати и краставици Мисля да направя конструкция от полипропиленови тръби, но колената, които има за връзка, са строго ограничени и не мога да се осъзная как да направя повечето внадки. Не ми се занимава с винкели и железа, затова търся някакъв алтернативен вариант. Естествено ще се покрие с UV-найлон Притеснява ме и лекотата на конструкцията, която ще се получи.
    П.П. Най лесно би било да е дървена конструкция, но влагата ще я скапе много бързо. Мястото, което имам е около 15 кв.м отделено за оранжерията между овошките. Ако има колеги да споделят мнение ще съм много благодарен
    Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

  • #2
    От: Оранжерия за некомерсиална цел

    Има сглобяеми от метлани тръби, продават се заедно с полиетилена, удобни за бърз монтаж. Трябва само още един човек да придържа първата секция 5-10 минути, след това може и сам. За ПП тръби нямам идея. Иначе и дървена съм правил, а особено ако имаш свободни стъкла или цели прозорци, си е песен, нищо не гние. За през по-топли и слънчеви дни трябва да се помисли за засенчване, че може да изгориш всичко вътре.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Оранжерия за некомерсиална цел

      Мойта е 8 на 4 метра.Конструкцията е от 4мм. арматурни мрежи .8 мрежи ги заваряваш две по две и после изправяш една до друга и ги заваряваш като тунел.От вътре укрепваш с две тръби и две три дълги железа закриваш с армиран найлон(лепи се с духалка за топъл въздух )От късите страни е хубаво да измислиш как да го отваряш че доматите не понасят голема жега падат им цветовете.

      Моя е на 10 години и е такава конструкция изглежда паянтов ама е оцелял

      Поздрави
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • #4
        От: Оранжерия за некомерсиална цел

        Нашата оранжерия е около 18 м2.
        Материала е лексан има и метална конструкция. Обаждаш се на фирмата и те ти я доставят в къщи. В пари излезе около 1200лв. Много сме доволни, стабилна е, има врата и прозорец.
        Ето и една снимка от зимата.
        Ние сме сели магданоз вътре, лук, чесън, салатки, домати, спанак, краставици.
        Цяла зима си бера зелен лук и магданоз. Ако те интересува ще ти пратя телефон на фирмата на ЛС.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1130109.jpg
Прегледи:1
Размер:235.5 КБ
ID:5279261
        Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
        Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

        Коментар


        • #5
          От: Оранжерия за некомерсиална цел

          Първоначално публикуван от Жулиета;
          Нашата оранжерия е около 18 м2.
          Материала е лексан има и метална конструкция. Обаждаш се на фирмата и те ти я доставят в къщи. В пари излезе около 1200лв. Много сме доволни, стабилна е, има врата и прозорец.
          Ето и една снимка от зимата.
          Ако може по детайлни снимки.
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • #6
            От: Оранжерия за некомерсиална цел

            Оказа се, че оранжерията имала две врати и два прозореца от двата края.
            Свекъра ми е сложил едни дървени трупи, вертикално на оранжерията.
            Но те са нововъведение. Нямаше ги преди 3-4 дни. Сега очаквам и коронки да им сложи като на дървета, да му пазят сянка докато полива
            Последното в кръга на шегата разбира се.


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1150002.jpg
Прегледи:1
Размер:161.5 КБ
ID:5279368Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1150007.jpg
Прегледи:1
Размер:111.8 КБ
ID:5279367Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1150014.jpg
Прегледи:1
Размер:168.4 КБ
ID:5279366Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1150006.jpg
Прегледи:1
Размер:89.5 КБ
ID:5279365Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1150004.jpg
Прегледи:1
Размер:168.8 КБ
ID:5279364Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1150013.jpg
Прегледи:1
Размер:60.5 КБ
ID:5279363Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1150003.jpg
Прегледи:1
Размер:83.2 КБ
ID:5279362
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от Жулиета; 21-05-11, 16:47.
            Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
            Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

            Коментар


            • #7
              От: Оранжерия за некомерсиална цел

              Моята е от дървен материал и вече 5г не е изгнила изобщо,даже мисля есента да я разширя,а отстрани да сложа прзорците от старата дограма,та да е по светло,и да сменям по редко найлона.

              Коментар


              • #8
                От: Оранжерия за некомерсиална цел

                Моята е 10/4,50м. Т.е. 45 кв.м. Конструкцията е от тръби 1/2" и опъната тел. Всяка година купувам нов найлон за 70лв. Струва си.
                Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                -----------------------------------------------
                Питието определя съзнанието....
                -----------------------------------------------
                0887770735

                Коментар


                • #9
                  От: Оранжерия за некомерсиална цел

                  Благодаря за снимките, извинявай за закъснението но три дни ме нямаше.
                  Джули като гледам снимките възникват два въпроса отваря ли се още някъде за да има циркулация на въздуха вътре. И ако не се отваря как в периода когато сутрин е много студено а през деня е жега растенията вътре не загиват?
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • #10
                    От: Оранжерия за некомерсиална цел

                    Първоначално публикуван от Жулиета Преглед на мнение
                    Нашата оранжерия е около 18 м2. ...
                    Интересува ме отоплявате ли я с нещо?
                    Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Оранжерия за некомерсиална цел

                      Първоначално публикуван от Танасе Преглед на мнение
                      Интересува ме отоплявате ли я с нещо?
                      Не, с нищо!
                      Ползваме я около 4 години и никога не сме я отоплявали, нито вътре засятото е изгаряло някога от слънцето!
                      Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
                      Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

                      Коментар


                      • #12
                        От: Оранжерия за некомерсиална цел

                        Първоначално публикуван от Жулиета Преглед на мнение
                        Нашата оранжерия е около 18 м2.
                        Материала е лексан има и метална конструкция. Обаждаш се на фирмата и те ти я доставят в къщи. В пари излезе около 1200лв. Много сме доволни, стабилна е, има врата и прозорец.
                        Ето и една снимка от зимата.
                        Ние сме сели магданоз вътре, лук, чесън, салатки, домати, спанак, краставици.
                        Цяла зима си бера зелен лук и магданоз. Ако те интересува ще ти пратя телефон на фирмата на ЛС.

                        [ATTACH=CONFIG]333589[/ATTACH]
                        А цената дали е актуална още?
                        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                        Коментар


                        • #13
                          От: Оранжерия за некомерсиална цел

                          http://www.mkmgrup.eu/
                          Свекъра ми каза, че с малко пазарене са се съгласили на 1200 лв. с ДДС с безплатна доставка до всяка част на България.
                          А инъче обявената цена в сайта е 1299лв.с ДДС - 18 м2. и 999лв. с ДДС -12 м2. Гаранцията е 10 години.
                          Последно редактирано от Жулиета; 23-05-11, 21:15.
                          Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
                          Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

                          Коментар


                          • #14
                            От: Оранжерия за некомерсиална цел

                            То с пари и баба знае...
                            Оранжерията в къщи е бюджетен вариант. Металната конструкция е стара, но здрава и е подарък от предишния собственик. Пречеше му Варианта армиран полиетилен е за няколко години. Полиетилена изгаря от слънцето и започва да се къса. Налага се подмяна през 3-4 години, но това е с пари. За това го заменихме с остъклените крила от старата дограма в къщи.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.003.jpg
Прегледи:1
Размер:208.8 КБ
ID:5279639Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.005.jpg
Прегледи:1
Размер:256.0 КБ
ID:5279638Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.004.jpg
Прегледи:1
Размер:171.5 КБ
ID:5279637Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.006.jpg
Прегледи:1
Размер:194.7 КБ
ID:5279640
                            Снимките са от началната фаза на изграждане през есента. Ще го снимам и в готов вид. Без отопление февруари станаха първите салати. А ранните домати прецъфтяха и вече връзват
                            За горещите дни задължително трябва да се осигури проветрение. Най-голямата напаст в парника обикновенно са червеите и голите охлюви, но си има препарати за всичко.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Оранжерия за некомерсиална цел

                              Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                              То с пари и баба знае...:
                              Цвети, а ако ги нямаше тези всичките материали?
                              И се налагаше да си ги купуваш, и цената за труд?
                              Много по-скъпо щеще да ти излезе.
                              Радвам се, че сте оползотворили наличните материали в нещо толкова полезно като оранжерия!
                              Богат урожай ви желая!
                              Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
                              Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X