Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с чистачки Land Rover Discovery1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с чистачки Land Rover Discovery1

    Благодаря за предложението, но си оправих днес моето. Отне около час и половина всичко. Едната контактна пластинка беше изхабена. Отрязах малко парченце кабел (май 2 кв.мм), монтирах и всичко заспа. Само се чудя дали не сложих малко смазка. На снимките се вижда колко грес имаше вътре, аз сложих доста по-малко и сега почвам да се чудя дали да не го отворя пак и да донамажа... за да не прегрява евентуално Ето няколко снимки:

    Ето колко грес имаше:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141212_112235.jpg
Прегледи:1
Размер:170.7 КБ
ID:5628793

    На тази снимка се вижда колко е износено:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141212_112951.jpg
Прегледи:1
Размер:69.5 КБ
ID:5628795

    И тук ремонтирано:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141212_114943.jpg
Прегледи:1
Размер:122.8 КБ
ID:5628796

    Износването по самият диск след като го зачистих малко. После го напръсках с медна грес.(спрей)

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141212_113004.jpg
Прегледи:1
Размер:95.3 КБ
ID:5628797

    Финално вече изглежда като вакум помпата ми Без нитове, а с рапидки

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141212_121657.jpg
Прегледи:1
Размер:128.1 КБ
ID:5628798

    И остана време да си монтирам защитата на щангите... най накрая

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141212_143928.jpg
Прегледи:1
Размер:184.7 КБ
ID:5628799


    Сега всичко е ОК Паркират адекватно
    Прикачени файлове
    LR Discovery 300Tdi 1996
    Subaru Outback 2.5 1998
    Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с чистачките на Discovery 300tdi

      Първоначално публикуван от Йордан Йорданов Преглед на мнение
      И аз мисля че проблема е в моторчето - остава без захранване за да си завърши цикъла (да върне чистачките в изходно положение). Вероятно втвърдена смазка, която пречи на контактните повърхности, или някакво износване.
      След кото пребихме парното може да разпарпондрим и чистачките

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с чистачки Land Rover Discovery1

        Колеги да попитам.Можели някой да ми каже къде в автомобила се намира въпросната multi-function кутийка или каквото е там.Че откакто го взех моето Диско не работят плафоните в купето,интервала на предните чистачки и зумерът за включени фарове.Благодаря предварително.

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с чистачки Land Rover Discovery1

          Първоначално публикуван от rsimeonov Преглед на мнение
          Колеги да попитам.Можели някой да ми каже къде в автомобила се намира въпросната multi-function кутийка или каквото е там.Че откакто го взех моето Диско не работят плафоните в купето,интервала на предните чистачки и зумерът за включени фарове.Благодаря предварително.
          Виж предпазителите.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:555.jpg
Прегледи:1
Размер:101.3 КБ
ID:5629751

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:556.jpg
Прегледи:1
Размер:93.0 КБ
ID:5629752
          Land Rover Discovery:
          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с чистачки Land Rover Discovery1

            Благодаря за бързия отговор.Отивам да видя дали ще се оправи.

            Коментар


            • #21
              Проблем с предна чистачка на Диско 1 - 300tdi

              Здравейте колеги.
              След няколко забавени движения, предните чистачки отказаха да се движат.
              Помпичката пръскаше докато чистачките се мъчеха да потеглят, но после и тя спря. В дъждовно лято като сегашното това е изключително неприятно, не смея да мръдна никъде.
              С инжинер в сервиз гледахме бушони, релета.. тоци си има, изглежда проблема ще е с моторчето.
              Четох часове темите в ЛР форума, но относно такъв проблем нищо не срещнах. Та въпросът ми е как се стига до моторчето, отвън или отвътре да го почваме, трябва ли да се разглобява таблото или има по-лек начин за достъп?
              Дръпнах каталог за частите от раздела със спецификациите и намерих там системата, но не ми е ясно как да подходя.

              Благодаря ви за отделеното внимание
              Ако искаш да караш стара кола, трябва да си или милионер или монтьор. А за някой марки и модели се налага и двете.
              "Хилядолетния Сокол" LR Disco 300TdI '96
              Suzuki DL650 V-Strom

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с предна чистачка на Диско 1 - 300tdi

                Аз първо бих свалил раменете и удавил осите с ВД.

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с предна чистачка на Диско 1 - 300tdi

                  Първоначално публикуван от XPainter Преглед на мнение
                  ...
                  Помпичката пръскаше докато чистачките се мъчеха да потеглят, но после и тя спря....
                  Спря И помпичката? Ако да - значи се задълбочете с инжинера повече - я реле, я бушон. Не пречи и моторчето да е изгоряло, но защо ще спира и помпата. Те са 3 де, но тази за предното стъкло.
                  Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с предна чистачка на Диско 1 - 300tdi

                    Проверихме бушоните, после релетата едно по едно - ок са. Вероятно помпичката е свързана към моторчето, така си го обяснявам.
                    С ВД пръсках, уви безрезултатно на този етап. Ще се рови да стигнем до моторчето.
                    Като открием проблема (и топлата вода) , ще пиша за решението.
                    Ако искаш да караш стара кола, трябва да си или милионер или монтьор. А за някой марки и модели се налага и двете.
                    "Хилядолетния Сокол" LR Disco 300TdI '96
                    Suzuki DL650 V-Strom

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с предна чистачка на Диско 1 - 300tdi

                      Имах същия проблем - спекла ос на едната чистачка и преди да се светна да дръпна бушончето изгоря моторчето. Оста така беше клеясала, че с нагряване и поливане с всевъзможни смазки едвам се раздвижи. После смених всичко заедно с механизма и моторчето - втора употреба.

                      За да стигнете до моторчето и межанизма трябва да извадите пластмасата пред предния джам. Моторчето е зад един херметично затворен капак. Няма нищо сложно, просто внимавайте с чупливи щипки и клеясали болтове.
                      Не бързай ако искаш да стигнеш
                      __________________________________
                      Discovery II TD5 10P

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с предна чистачка на Диско 1 - 300tdi

                        Поне веднъж годишно/да не кажа на 6 месеца/, трябва да се смазват тези осички/на рамената на чистачките/, иначе клеясват и резултата е изгорял електоромотор. Подобна е и профилактиката на стартера и алтернатора /ама пусти мързел/ и накрая машинката се скапва...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с предна чистачка на Диско 1 - 300tdi

                          Първоначално публикуван от XPainter Преглед на мнение
                          Здравейте колеги.
                          След няколко забавени движения, предните чистачки отказаха да се движат.
                          .......
                          Четох часове темите в ЛР форума, но относно такъв проблем нищо не срещнах. Та въпросът ми е как се стига до моторчето, отвън или отвътре да го почваме, трябва ли да се разглобява таблото или има по-лек начин за достъп?
                          ................................

                          Благодаря ви за отделеното внимание
                          Някъде бях пуснал снимки. Моторчето се намира отпред в ляво (при шофьора). Сваля се много лесно, разкапсулова се и се преглежда. Но аз имах проблем със степените. Ту тръгнат, спрат и пак тръгнат. Виж си раменете. Всичко се намира под пластмасата. Успех


                          Ето и линк към мнението ми. http://www.offroad-bulgaria.com/show...96#post2651796

                          Ето така ми правеха чистачките.



                          При теб явно проблема не е такъв, така че почисти и раздвижи раменете. На една Т3-ка (VW) свалихме цялата лостова система. От престой така бяха клеясали че не мърдаха.
                          Последно редактирано от bestbg; 19-06-17, 07:45. Причина: линкове
                          LR Discovery 300Tdi 1996
                          Subaru Outback 2.5 1998
                          Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с предна чистачка на Диско 1 - 300tdi

                            ТРЯБВА рамената да се свалят, разглобят и смажат с грес.
                            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с предна чистачка на Диско 1 - 300tdi

                              Михаил, Fipo, bestbg(Виктор), c_gul благодарявиза съветите, оказа се точно така - спекли оси. Електромотора още работеше, днес ще видим как точно.
                              Линк за свалянето на целия механизъм: http://workshop-manuals.com/landrove...r_and_linkage/
                              След пръскане с различни спрейове за разхлабване и "съветване" с чук едната ос тръгна, но другата не се и замисли. След малко по-сериозно съветване оста помръдна, но се раздвижи и запресования за линка кожух ( не знам точно как се казва). Последва СО заварка и 24часово киснене в нафта, още съветване и се заразмърда леко...пак нафта/съветник, нафта/съветник... накрая финално раздвижване в рязаното шише с нафта. Що ръжда излезе от тия оси...
                              Иска ми се да ги смажа с някаква грес, молибденова или друга. Мисля, че с масла пак ще клеяса бързо след каране извън пътя.
                              Дали се изваждат (избиват) някак самите оси, за да ги смажа по-добре или колкото влезе през луфта - толкова?
                              Вие как сте го правили?
                              Ако искаш да караш стара кола, трябва да си или милионер или монтьор. А за някой марки и модели се налага и двете.
                              "Хилядолетния Сокол" LR Disco 300TdI '96
                              Suzuki DL650 V-Strom

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с предна чистачка на Диско 1 - 300tdi

                                Първоначално публикуван от XPainter Преглед на мнение
                                Михаил, Fipo, bestbg(Виктор), c_gul благодарявиза съветите, оказа се точно така - спекли оси. Електромотора още работеше, днес ще видим как точно.
                                Линк за свалянето на целия механизъм: http://workshop-manuals.com/landrove...r_and_linkage/
                                След пръскане с различни спрейове за разхлабване и "съветване" с чук едната ос тръгна, но другата не се и замисли. След малко по-сериозно съветване оста помръдна, но се раздвижи и запресования за линка кожух ( не знам точно как се казва). Последва СО заварка и 24часово киснене в нафта, още съветване и се заразмърда леко...пак нафта/съветник, нафта/съветник... накрая финално раздвижване в рязаното шише с нафта. Що ръжда излезе от тия оси...
                                Иска ми се да ги смажа с някаква грес, молибденова или друга. Мисля, че с масла пак ще клеяса бързо след каране извън пътя.
                                Дали се изваждат (избиват) някак самите оси, за да ги смажа по-добре или колкото влезе през луфта - толкова?
                                Вие как сте го правили?
                                Сваляш двигателя със стъблата и ги поливаш със спирачна течност, оставяш за един, два часа и после започваш да ги раздвижваш и пак със спирачна течност мажеш, като вече се раздвижат добре тогава смазваш с масло някакво тънко.
                                Ако обаче след раздвижването се окаже, че имаш голям луфт в стъблата на които завиваш рамената на чистачките, ще трябва да търсиш втора ръка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X