Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за газов инжекцион за Фронтера дълга база 2003г с двигател Y22SE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за газов инжекцион за Фронтера дълга база 2003г с двигател Y22SE

    Здравейте на всички.
    Въпреки, че имах голяма желание да монтерам метан на Фронтерата, не успях да събера под пода по-голяма от 40 литрова бутилка за метан /около 6кг метан - пробег 80км/. Остана варианта с пропан/бутан с 40 литра бутилка - около 220-250 км пробег. След известно обикаляне по газ сервизи и запитвания събрах следните оферти:
    1. Landi Renzo Omegas EVO - 1250.00 лв
    2. Landi Renzo OBD - 1450.00 лв
    3. Digitronic OBD - 1100.00 лв
    4. BRC Sequent OBD 32 - 1400.00 лв
    5. BRC Plug and Drive MY10 - 1750.00 лв
    6. Simgas OBD - 1050.00 лв
    7. Fobos Next OBD - 1050.00 лв
    8. Газова система с компоненти BSM - 750.00 лв
    9. Газова система с компоненти BSM и OBD - 850.00 лв

    Искам да подчертая, че почти не можах да получа каквато и да е техническа информация, а само общи приказки от рода на:
    - перфектно ще работи
    - инжекциона е направен за твоя автомобил
    - ще ти сложим бърза рейка
    - нямаш нужда от бърза рейка
    - нямаш нужда от ОБД
    - ще ти сложим ОБД
    - системата ни е самоадаптивна - монтира се и газ
    - системата има нужда от прецизно регулиране нищо, че е самоадаптивна
    - перфектно ще работи, ако се случи нещо цялата рейка струва 140.00 лв
    - перфектно ще работи, ако се случи нещо един инжектор струва 120.00 лв

    Така - малко съм объркан и ще ви помоля за съвет. Между другото в един от сервизите това ми и казаха - не се интересувай много, защото само ще се объркаш още.

    Въпроса е коя от изброените системи, ще работи с най-голям интервал между сервизирането и с най-нисък разход на гориво?

    Темата е коментирана на различни места, но я повдигам, защото повечето коментири и мнения са на около 10г. Надявам се на една актуална дискусия не само конкретно за моя автомобил, а принципно - коя допълнителна горивна система за пропан бутан е най-добра през 2017г.

  • #2
    От: Мнения за газов инжекцион за Фронтера дълга база 2003г с двигател Y22SE

    Казват че най-високия клас ГИ е на PRINS, но, независимо от това, няма да ти даде съответната безпроблемна работа на газ, по простата причина че в последно време толкова се е влошило качеството на газта, че вече освен графит има и течност която не се изпарява и при отворена бутилка, справка виж темата за горивата, така че слагай стандартна ГИ подходяща за този двигател и си ти.

    Коментар


    • #3
      От: Мнения за газов инжекцион за Фронтера дълга база 2003г с двигател Y22SE

      Павак, братле! Какво по дяволите, значи стандартна ГИ за този двигател?!?

      А за колегата - сложи си ГИ с изцяло небългарски компоненти (италиански, или холандски)!
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #4
        От: Мнения за газов инжекцион за Фронтера дълга база 2003г с двигател Y22SE

        Ето затова "слагай стандартна ГИ подходяща за този двигател и си ти" подхванах темата
        Някакви мотивирани сравнения, отзиви, наблюдения и технически характеристики биха били полезни на всички. Пак да повторя - актуални 2017г.
        Аз накрая моя инжекцион ще го избера по външен вид - качество на отливките, крепежите, полимерите и машинно обработените детайли /от това разбирам/, но не там е въпроса.
        Пак да повторя - може ли да се направи сравнителна аргументирана характеристика на посочените от мен /и други/ инжекционни системи предлагани на пазара към момента. Също е важно в името на безпристрастноста да се отбележи, че професионалистите в областа /търговия и монтаж на АГУ/ винаги ще препоръчат системата от която получават най-добра отстъпка. Не, че е лошо - просто е факт.

        Коментар


        • #5
          От: Мнения за газов инжекцион за Фронтера дълга база 2003г с двигател Y22SE

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          Павак, братле! Какво по дяволите, значи стандартна ГИ за този двигател?!?

          А за колегата - сложи си ГИ с изцяло небългарски компоненти (италиански, или холандски)!
          Значи, без никакви излишни екстри, които и без това няма да му вършат никаква работа, защото като му сипят кофти газ, ще е все тая ако ще и за три бона да сложи ГИ, та с една дума за мен стандартна ГИ ще е на цена около 800лв със стандартна 40 литрова бутилка, и вече според мощността на двигателя, се слагат съответния изпарител, рейка и дюзи.

          Коментар


          • #6
            От: Мнения за газов инжекцион за Фронтера дълга база 2003г с двигател Y22SE

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            Значи, без никакви излишни екстри, които и без това няма да му вършат никаква работа, защото като му сипят кофти газ, ще е все тая ако ще и за три бона да сложи ГИ, та с една дума за мен стандартна ГИ ще е на цена около 800лв със стандартна 40 литрова бутилка, и вече според киловатите се слагат съответния изпарител, рейка и дюзи.
            Съответните си искат и адекватно управление.Това е същността на ГИ.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: Мнения за газов инжекцион за Фронтера дълга база 2003г с двигател Y22SE

              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
              Съответните си искат и адекватно управление.Това е същността на ГИ.
              Съгласен съм, нека в такъв случай компютъра на ГИ да е добре популярен из нашата страна и да е лесен за настройки, защото има случаи да се монтира висок клас ГИ, и в един момент да не могат да го настроят адекватно, та нека колегата да се ориентира към най-масовото предложение на нашия пазар за ГИ, за да е лесно за настройване и за по-лесно обслужване и отстраняване на проблеми в бъдеще...

              Коментар


              • #8
                От: Мнения за газов инжекцион за Фронтера дълга база 2003г с двигател Y22SE

                А течността която не се изпарява и при отворена бутилка е... Смес от пропан и бутан. И се изпарява, но по малко когато е студено. На такава бутилка спокойно може да смениш зарядното, ако температурата е под нулата. То и над нулата става, но изпарението е по-интензивно, и загубата на "течност" е по-голяма.

                По темата-колега, намери си читав сервиз за газови уредби, поговори си нормално с хората, кажи какво искаш, те ще ти кажат няколко варианта-по-скъп, но по-надежден или икономичен(то икономията е много разтегливо понятие), или по-евтин, със съответните компромиси.
                Та реши какво искаш, пак поговори, и скачай смело. Няма нужда да знаеш в детайли кое какво е по уредбите, както няма нужда да знаеш състава на алуминиевата сплав от която са отлети буталата, и доколко се закаляват гърбиците на разпределителния вал. Не ги знаем тези неща, но това не ни пречи да си караме колите.
                Читавите сервизи си знаят каквото трябва, и си гледат съвестно работата.
                Невярването на сервизи ни е наследство от комунизма-тогава майсторите съдираха по 17 кожи, щото нямаше кой друг. А сега-под път и над път, и цените са нормални, и частите са с нормални цени, и работата е с нужното качество.
                Това в читавите сервизи де. За съжаление има достатъчно примери и за обратното, но като гледам-няма да идеш при някой невежа с мерак за бърза печалба.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Мнения за газов инжекцион за Фронтера дълга база 2003г с двигател Y22SE

                  И аз съм на мнение да не търсиш марка, а сервиз/майстор!
                  Той ако си знае работата, така ще ти нагласи АГУ-то, че дори и ще забравиш каква марка си взел.

                  Между другото на този мотор спокойно се слага и обикновена газова уредба.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнения за газов инжекцион за Фронтера дълга база 2003г с двигател Y22SE

                    Между другото на този мотор спокойно се слага и обикновена газова уредба.[/QUOTE]
                    Точно това щях да питам и аз с какъв мотор си . По - точно какви са ти колекторните тръби .
                    0877 877 297

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнения за газов инжекцион за Фронтера дълга база 2003г с двигател Y22SE

                      Landi Renzo и BRC са великани в производството на газови уредби така, че която и да избереш все едно... Ако вземеш по-скъпа с OBD се поинтересувай подробно, какво ще се случва в протокола за комуникация с между газовата и компа на колата. Сигурен съм, че възможностите дадени от производителя са много, но за по-лесно някои "майстори" орязват доста екстри и накрая въпреки скъпата уредба може да се окаже, че пак ти свети check engine, а при въпроса защо така се случва ще ти отговорят, че е заради компа на колата ти В този ред на мисли е мнооого важно на какъв сервиз попаднеш, а и на кого ще му се занимава да ти монтира бутилката отдолу...
                      ОФА КБ X20SE + метан

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнения за газов инжекцион за Фронтера дълга база 2003г с двигател Y22SE

                        Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                        ....Между другото на този мотор спокойно се слага и обикновена газова уредба...
                        Ти с този мотор ли си и с обикновена ли си ?
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнения за газов инжекцион за Фронтера дълга база 2003г с двигател Y22SE

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Ти с този мотор ли си и с обикновена ли си ?
                          Да. Обикновена газова, 30 литра бутилка ( къса база ). 15-16 на 100 градско, 13-15 извънградско ( 15 при 130 с климатик, 13 - 100км/ч без клима ).
                          Постоянно ми свети чек енджина заради едната ламбда ( имам 2 - преди и след катализатора ). Колекторите са метални. Слувало ми се е да "киха" и не е имало поражения.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнения за газов инжекцион за Фронтера дълга база 2003г с двигател Y22SE

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ECOTEC.jpg
Прегледи:1
Размер:14.6 КБ
ID:5744313

                            Метални са.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнения за газов инжекцион за Фронтера дълга база 2003г с двигател Y22SE

                              Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                              Landi Renzo и BRC са великани в производството на газови уредби така, че която и да избереш все едно... Ако вземеш по-скъпа с OBD се поинтересувай подробно, какво ще се случва в протокола за комуникация с между газовата и компа на колата. Сигурен съм, че възможностите дадени от производителя са много, но за по-лесно някои "майстори" орязват доста екстри и накрая въпреки скъпата уредба може да се окаже, че пак ти свети check engine, а при въпроса защо така се случва ще ти отговорят, че е заради компа на колата ти В този ред на мисли е мнооого важно на какъв сервиз попаднеш, а и на кого ще му се занимава да ти монтира бутилката отдолу...
                              Ето, интересувам се какво ще се случи с ОБД комуникацията и получавам изключително разнопосочни отговори, затова отворих и темата. Общото ми впечатление е че в сервизите не са сигурни точно какво ще се случи с комуникацията между газовия и автомобилния компютър.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X