Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Субару

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Покупка на Субару

    Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
    Ами кои - данък, ГО, обслужване, окачване/задните амортисьори конкретно/ и т.н.

    п.п. Яро тъй като вече за втори път дискутираме марката с теб бих искал да те попитам ти имаш ли/имал ли си Субару ?
    Ясно.
    Да, имам Аутбек като твоето купе 3.0 автомат. Следващото живот и здраве ще е Форестър 2.5 турбо.

    Коментар


    • От: Покупка на Субару

      Щом ти харесва - успех при намирането на читав екземпляр ти желая и дано случиш на кола.
      2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
      2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
      2007 HOMDA FMX 650

      Коментар


      • От: Покупка на Субару

        Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
        Ами кои - данък, ГО, обслужване, окачване/задните амортисьори конкретно/ и т.н.
        Ем сърби, ем боли..... и не, изброените не са по-скъпи спрямо коя да е друга кола от този клас. Не те разбирам за какво се бориш, след като си си взел такъв автомобил. Ако ти е качествен ремонта ще забравих кога и какво си правил по колата. Пожелавам ти го!
        Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

        Коментар


        • От: Покупка на Субару

          Абе претенциозна си е ...Аз моята си я поддържам с оргинални части, не че ми се е налагало да правя кой знае какво. На мен след близо 3 години все още ми допада. Вярно имам забележки , ама ... дребни. Тъпака в представителството на субару ми каза , че маслото и било скъпо? ха ха , на мен не ми е скъпо, до момента в който поддръжката ми е масла и филтри.
          И аз бих си взел турбо , ама импреса, ако ми изпадне от първи собственик, дето я е гледал.
          Педала в пода и усмивката ми не слиза от лицето, за жалост нещата които ме радват са все по -малко.

          Коментар


          • От: Покупка на Субару

            Сигурен бях, че и тук ще се появи коегата с безсмислената си анкета да доказва "пословичното" прегряване на Субару-ДВГ....
            По неизвестни за мен причини набеждава и останалите мотори, освен своя, в този "грях", когато именно 2,5л. е греещия - от 16-те човека, гласували като колегата, сигурно 15 са с неговия мотор, обаче това не се вижда от анкетата, както и другите колеги вече споменаха...., че и в другия форум също.
            Да, 2,5л. мотор е греещ - единствено той - останалите нямат никакъв проблем, освен че тук идват вече на твърде много км. и с неизвестна /най-вече лоша поддръжка/. Сигурен съм, че това е проблемът и на болшинството "чисто нови, втора употреба" коли тук. Оттам насетне всякакви подобни генерализации губят стойност и смисъл, но пък се раждат градските легенди, в случая за прегрелите Субара.
            Препоръчително е човек да постигне по-добра подготвка преди да предостави публично мнението си - вече на второ място, колегата получава твърде сходни отговори - добър съвет за "всеки средно-интелигентен човек" /ако ми бъде позволено да го цитирам/.
            ПП: Бан-а не беше за уронване на престижа на марката, а за неуважителен тон към останалите участници...

            Коментар


            • От: Покупка на Субару

              3.0 H6 също има проблем-събира около 7 литра охлаждаща течност. Ако изгуби към 500-700 мл и почва да прави парчета. Просто изисква малко внимание, а останал без антифриз независмо какъв мотор всички знаем последствията.

              Коментар


              • От: Покупка на Субару

                Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                Ем сърби, ем боли..... и не, изброените не са по-скъпи спрямо коя да е друга кола от този клас. Не те разбирам за какво се бориш, след като си си взел такъв автомобил. Ако ти е качествен ремонта ще забравих кога и какво си правил по колата. Пожелавам ти го!
                Колега, написаното по-горе се отнася за 3.0 спрямо 2.5 конкретно при Outback, а не за Субару сравнено с друга марка. Благодаря за пожеланията, дано наистина са я направили както трябва. Поне на първо четене всичко изгледжа наред, но ми се иска да навъртя някой и друг километър и тогава да се зарадвам наистина.
                2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                2007 HOMDA FMX 650

                Коментар


                • От: Покупка на Субару

                  Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                  3.0 H6 също има проблем-събира около 7 литра охлаждаща течност. Ако изгуби към 500-700 мл и почва да прави парчета. Просто изисква малко внимание, а останал без антифриз независмо какъв мотор всички знаем последствията.
                  И си прав, и не си - по неизвестна за мен причина поколението Н6, което караш ти, е с почти 2 пъти по тънък радиатор, което може да обуславя твоите притеснения. При мен, обаче - Н6 2002г., проблем с греене никакъв - висока магистрална скорост за дълго време, дълги преходи по черно и стръмно в летните жеги /и все на газ/ - даже и намек за греене нямам - ни ДВГ, ни автоматик - всичко ми е сток. Даже веднъж карах 3-4км. без вода, докато разбера, че е изтекла /за съжаление няма индикация никаква/ и пак нямах проблем. Та този мотор си е добре изчислен и, заедно с 2л., са си екстра. Казват, че някъде след 2005-2006г. и 2,5л. бил с оправено охлаждане, но не съм задълбочавал, за да твърдя /или не/ подобно нещо.

                  Коментар


                  • От: Покупка на Субару

                    Размера на радиатора зависи от това за къде е правена колата. 3 или 4 размера са. 2,5 няма драми с охлаждане, а с теч от главите по спомени до EJ252. На Аутбек III се слага EJ253, с променено мазане. Теча е навън и не е проблемен. При кадърно газифициране нямат проблеми. Проблемите в тази посока са до 1998 или 1996 не помня - има го в сайта на BRC.
                    ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                    Е250 1998-продаден
                    Субару Пустош

                    Коментар


                    • От: Покупка на Субару

                      Е, моята е "швейцарка" с голям радиатор - в сервизите гледам следващото поколение "италианка" е с малък радиатор - нещо ми убягва верността в твърдението ти!?
                      А, за теча от главите - той няма връзка с греенето, казваш....!? /Говорим за конкретни години - до 2003г., нали!?/

                      Коментар


                      • От: Покупка на Субару

                        Първоначално публикуван от locksmith Преглед на мнение
                        ...
                        А, за теча от главите - той няма връзка с греенето, казваш....!? /Говорим за конкретни години - до 2003г., нали!?/
                        Няма
                        В нормална експлоатация (без газификации и подобни) идва от една малка мръсна тайна.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • От: Покупка на Субару

                          Първоначално публикуван от vasil lazarov Преглед на мнение
                          Здравейте!

                          Намислил съм да сменявам семейното комби, и днес бях на оглед на едно Субару Аутбег 3.0, 2004г, 245рс.
                          Според мойте познания колата е чудесна, външен и вътрешен вид отлични, на 117х км, предполагам че може и да са реални.
                          В субота ще ходя отново на обстоен преглед, ще търся и някой приятел за помощ, но имам неколко въпроса?
                          1. Двигатела какво да гледам и да се ослушвам?
                          2. Продавача каза че е US версия, това лошо ли е, или не, в какво се състоят разликите?
                          Да кажа че колата е с една година пълна гаранция, има ли смисъл да се откажа от нея, и да спестя 500евро примерно.

                          Поздрави!
                          Може да съм закъснял с мнението, ама.... Ако е американка е в мили. Това 117х показанието на таблото ли е или е обърнато в км?
                          Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                          Lexus LS430

                          Коментар


                          • От: Покупка на Субару

                            Първоначално публикуван от locksmith Преглед на мнение
                            Е, моята е "швейцарка" с голям радиатор - в сервизите гледам следващото поколение "италианка" е с малък радиатор - нещо ми убягва верността в твърдението ти!?
                            А, за теча от главите - той няма връзка с греенето, казваш....!? /Говорим за конкретни години - до 2003г., нали!?/
                            Ако има връзка с греене, ще пробива към охлаждане, ще смесва с антифриз, ще се губи антифриз. DOHS 2,5 протичат на около 130 000 км, SOHC 2,5 на около 160 000 км, от маслената магистрала навън. Не че няма прегрявани, но не то е причината. Обикновенно при смяната на гарнитурите с ревизират и главите. Практиката показва шлайфане 10-15 микрона, което е почистване и няма пробив към охлаждането както при прегряване.
                            А за радиаторите има достатъчно инфо в нета...
                            ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                            Е250 1998-продаден
                            Субару Пустош

                            Коментар


                            • От: Покупка на Субару

                              Здравей те!

                              В събота работих до късно, и нямах време да отида, вчера пак така.
                              Днес наобяд отидох, но вече го нямаше, явно читавите бързо изчезват.

                              Коментар


                              • От: Покупка на Субару

                                При Аутбека след 2007 има SI-drive.Каква е разликата с тези преди 2007?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X