Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Trooper 2.6 автомат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Trooper 2.6 автомат

    Здравейте колеги, смятам да сменям спорта от любителски дифт на любителски офф роуд Някой има ли наблюдения върху автоматичната скоростна кутия,и евентуално счупи ли се ще има ли част за нея? Другия въпрос е от
    носно двигателя, дали е здрав? Забелязах, че има уред за маслото, когато загря стоеше на средата, така ли трябва да бъде?Ще се радвам ако някой даде компетентно мнение по въпроса.
    Последно редактирано от DriveNLife; 06-05-15, 19:50.

  • #2
    От: Trooper 2.6 автомат

    Къде намери такова бижу? Снимки.........
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Trooper 2.6 автомат

      Карс бг днес ходих да го гледам за жалост е доста поизгнило, но смятам, че ще е поправимо.Само много неизвестни... Помогни

      Коментар


      • #4
        От: Trooper 2.6 автомат

        Двигателят трябва да държи около 3кг/см при 3000 об/мин. НА ТОПЛО. Безпроблемен двигател с безпроблемна система за впръскване с ниско налягане. Разправят че пукат глави при прегряване, ама за три Трупъра, малтретирани от лично мен и незнайно още от кого преди това, все още не съм изтеглил късата клечка.
        Съвсем отделна песен е, че тези автомобили нямат каквато и да е склонност към прегряване.
        Единственият им естествен враг е ръждата.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          От: Trooper 2.6 автомат

          Моето мнение е не компетентно. Но това си е сравнително рядък модел по нашите ширини. Особено с автомат. С частите е трудно. Що не си харесаш една Фронтера, поне е пълно с тях. Фронтерата по същество си е Исузу, произведено за Европейските пазари

          И за нищо на света не си взимай ръждив джип
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Trooper 2.6 автомат

            Разликата между Фронтера и Исузу (TROOPER, a не Rodeo)е като между стол и електрически стол. Единствената от колите ми, с която съм имал проблем с намиране на части е ТЛК 60 серия. За Трупър части се намират доволно лесно и евтино.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #7
              От: Trooper 2.6 автомат

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              Къде намери такова бижу? Снимки.........
              За тази цена е добре. За първи "оффроудър" още по-. Колата е надеждна и рядко се намират менте части. Всичко по нея трябва да си е японско. Палиш и караш, не трябва да има тресене на мотора, при загряла кола на всички "трупъри" които съм видял термометъра седи по към студено, не в средата. Маслото в средата е нормално, скоростите трябва да включват без удар, при "осморка" на сух асфалт ( на 2Н ) не трябва да има щракане тропане задържане, при същото на 4Н (изпълнява се много бавно) колата трябва да се бори сама със себе си, да тътрузи колела и да се опитва да спре, също не трябва да има щракане пукане......... За скрити дефекти - от Бог, няма как да се види.
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                От: Trooper 2.6 автомат

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                За тази цена е добре. За първи "оффроудър" още по-. Колата е надеждна и рядко се намират менте части. Всичко по нея трябва да си е японско. Палиш и караш, не трябва да има тресене на мотора, при загряла кола на всички "трупъри" които съм видял термометъра седи по към студено, не в средата. Маслото в средата е нормално, скоростите трябва да включват без удар, при "осморка" на сух асфалт ( на 2Н ) не трябва да има щракане тропане задържане, при същото на 4Н (изпълнява се много бавно) колата трябва да се бори сама със себе си, да тътрузи колела и да се опитва да спре, също не трябва да има щракане пукане......... За скрити дефекти - от Бог, няма как да се види.
                Благодаря! Днес ще взема моя кандидат майстор да го поогледа и , ако му хареса евентуално ще се вкарам в филма Нещото което ми направи впечатление ,че от капачката на радиатора е текло...дали не е хвьрлил кьрпите..? Сьщо така на студен мотор прекьсваше , но като му подадеш газ има доста приятен респонс и прекьсването изчезна. Друг е вьпроса с 4х4-то и как се включва то...джамбаза се направи на луд и каза ,че нямал на идея как се включва, оставих на Парк , започнах да местя лостчето за превключване на 4х4 4Н - светна лампата на таблото ,но джипа си остана на задно?

                Коментар


                • #9
                  От: Trooper 2.6 автомат

                  Звънни .....
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    От: Trooper 2.6 автомат

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    Звънни .....
                    Майстора ме отказа тотално по простата причина ,че скоростната кутия има от оранжевия силикон по нея , и ще страдам за в бьдеще Сьщо така проблема с ръждата бил сериозен според тенекиджията и с 2 думи каза АЗ ТОВА НЕЩО НЯМА ДА ГО ПРАВЯ Мъчат се да ми убият ентусиазма , но няма да стане. Оставам в процес на размисли и страсти. Ако се реша на своя глава да го взема , преди това ще се обадя.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Trooper 2.6 автомат

                      Този Трупер не е ли Американско изпълнение,и те не бяха ли с поцинкована рама.
                      А щом имаш мерак,то и от един калник се гради жипка.
                      JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                      Коментар


                      • #12
                        От: Trooper 2.6 автомат

                        Първоначално публикуван от DriveNLife Преглед на мнение
                        Майстора ме отказа тотално по простата причина ,че скоростната кутия има от оранжевия силикон по нея , и ще страдам за в бьдеще Сьщо така проблема с ръждата бил сериозен според тенекиджията и с 2 думи каза АЗ ТОВА НЕЩО НЯМА ДА ГО ПРАВЯ Мъчат се да ми убият ентусиазма , но няма да стане. Оставам в процес на размисли и страсти. Ако се реша на своя глава да го взема , преди това ще се обадя.
                        Момче, младо и зелено. Слушай какво ти говорят препатилите в този форум, както и твоя майстор. Недей да тичаш като пале пред майка си. Разбирам че имаш огромен мерак. Тук всички сме мераклии и поне 90% си купуваме джипките от мерак, а не защото ни е наложително и ни трябва. Но меракът е много лош съветник. Ходиш и гледаш като влюбен - виждаш някакви косури, но си казваш "Карай, и без това може, това ще го оправим и т.н.". После се оказва, че половината косури не си ги видял и излизат още и още проблеми. Да обаче всяко нещо струва пари и тези пари не са малко.

                        Исузу Трупър I е стара класическа машина. Добра е. Доста производители са гледали и са се учили точно от този модел, за да направят своите джипки. Никой не спори за качествата му. Обаче тази генерция подмина 20 годишна възраст Старите джипки ги мори основно ръждата, както и калпавото обслужване от собственици мърлячи. Култовият лаф - "Много е яка, само сипвам и карам". Да де, ама тази машина има поне 5-6 места, където трябва да се сменя маслото през 2-3 години, трябва редовно да се гресира. Вярно, че окачването е по-масивно и здраво, но карайки офроуд всичко се износва и амортизира. Така че си иска редовна и навременна поддръжка, която е по-скъпа от колкото на лек автомобил. Поддръжката на джип хич не е евтина. Само едни нови гуми са ти 1000 лв.

                        За конкретния джип аз виждам Трупър автоматик за 2300 лв. На снимките - салона изглежда доста запазен - лъснат и изчистен. Това добре. Обаче гумите са за мъгла - 1000 лв. Има ръжди по прагове, вежди, врати. Позамазани, напръскани със спрей и пак избили. Добре - ще намериш някой да ти ги изкърпи, но хвърляш едни 300-500 или 1000 лв, за да ги оправиш както трябва. Обаче какво е състоянието на шасито? Шасито е основата на автомобила и носи всичко - двигател, скорости, раздатка, мостове, окачване. То ако е изгнило, няма оправяне. Можеш да го кърпиш и след година две пак е на същото ниво. Вероятно е добре изгнило, но напръскано от джамбазина с шагре, за да не можеш да му прецениш реалното състояниие. Има теч от капачката на радиатора - може и капачата да е проблем, но може и двигателя да е прегряван с всичките тежки последици от това - пак си вътре с 200-300 или 1000 лв. Автоматика е отварян - кой днае какво му е състоянието, вероятно е позакърпен предпродажбено. Тук ремонтите като нищо стават четирицифрени. Кой знае още колко неща ще излезнат, след като го купиш и не си видял при огледа

                        Виждам един евтин скрап, който има доста потенциално скъпо струващи ремонти. Ти не си майстор, поне да си спестиш пари от труда. Всичко ще ти го прави някой друг, а ти трябва да плащаш. Поразрових из Мобилето за донори на части - от първата Трупър 1ген има 10-тина обяви, предимно в София. Половината са дизели, а автоматици няма.

                        Парите са си твои. Ти решаваш за какво и как да ги похарчиш. Но моя съвет е да стиснеш зъби, да събереш поне 4-5000 лв. Да четеш много форума и да си вземеш нещо максимално запазено, поне без видими ръжди и потенцилно сериозни ремонти. Ясно е, че покупката на автомобил е като чувал с жени, пардон змии. Винаги има какво да те изненада.

                        Не бързай, мисли с главата си! Не взимай първия евтин скрап, който ти се мерне пред очите, само защото те тресе мерак. Пожелавам ти късмет при избора!
                        Последно редактирано от bullet_pk; 08-05-15, 10:36.
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #13
                          От: Trooper 2.6 автомат

                          Благодаря на всички за поясненията и съветите които получих! По-принцип тези джипки са ми под кожата , по простата причина ,че баща ми / бог да го прости / имаше такъв от магазина и имам много приятни спомени свьрзани с конкретния модел. Та така де , аз този джип няма да го взема , защото ще е непосилно за мен / от финансова гледна точка/ стягането и вкарването в що годе прилично състояние. Има един друг ...много фешън изглежда и има съвсем малко повърхностна ръжда по купето - рамата му е ЧУК , но за съжаление ще трябва да посъбера още малко лев.
                          Ще чакам няма как...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Trooper 2.6 автомат

                            Първоначално публикуван от DriveNLife Преглед на мнение
                            Благодаря на всички за поясненията и съветите които получих! По-принцип тези джипки са ми под кожата , по простата причина ,че баща ми / бог да го прости / имаше такъв от магазина и имам много приятни спомени свьрзани с конкретния модел. Та така де , аз този джип няма да го взема , защото ще е непосилно за мен / от финансова гледна точка/ стягането и вкарването в що годе прилично състояние. Има един друг ...много фешън изглежда и има съвсем малко повърхностна ръжда по купето - рамата му е ЧУК , но за съжаление ще трябва да посъбера още малко лев.
                            Ще чакам няма как...
                            Колегата ти е дал чудесен съвет, подкрепен с факти и пояснения. Аз не съм слушал такива хора, защото ме дразнят и затова си плащам - дразня се някой да ми говори истината и да знам, че не само е прав, ами че и аз съм крив! Но пък много добре се е аргументирал - парите са си твои!

                            Имам Исузу, Мицубиши, Мерцедес, Хонда, Дачия и Хюндай - не питай защо са ми Ще ти кажа моето скромно мнение на калпазанин и разбирач от всичко друго, но не и от коли - най-скъпото ми удоволствие до момента е Мицубишито(което съм купил за най-малко пари). Познай кое ми е най-евтино?(подсказка - това за което съм дал най-много пари).
                            Последно майсторът ми каза - "Ванка, не знам, ако сменим всичко по това Паджеро, дали няма да напрегне шасито и да стане на 2 в калта". Имай предвид, че ако ще караш извън пътя, както си планирал, натоварването в рамата е многократно по-сериозно и има случаи в които сравнително здрави машини се цепят на две.
                            Дерзай и успех!
                            +359 899985804

                            Коментар


                            • #15
                              От: Trooper 2.6 автомат

                              Взех си Фероза...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X