Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Предполага че дупката е леко изместена в посока държача, и това заедно с фрезенка притиска пластината към държача за да ляга плътно по стените си. Ако не е легнала при товар ще халталее. Всички захващания по един или друг начин дърпат пластината към държача или я бутат навън и подпират по ръбовете. Може и за стотни да иде реч - нямам идея. Просто предположение.
    Бутушчето притиска пластината към държача . Цялата сглобка е малко слаба и бутушчетата лесно се чупят защото обикновено са презакалени .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Бутушчето притиска пластината към държача . Цялата сглобка е малко слаба и бутушчетата лесно се чупят защото обикновено са презакалени .
      Да де, като е ботушче ясно. Ама нали искаш да го заместиш с болт?

      @Andrei: Пусни една снимка на тая пластина бре!
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        тамън сега като въртех пластината се чудех как отвиваш един шестограм и нещо като 'бутушче' се издига и охлабва пластината...неква странна система.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Да де, като е ботушче ясно. Ама нали искаш да го заместиш с болт?
          Ще пробвам с болт ако не стане ще го фрезовам и ще му направя един клин като на твоя а в отвора ще му набия един закален щифт .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            [ATTACH=CONFIG]525104[/ATTACH]
            На какви обороти режете с диск захванат по-този начин.
            Преди време попаднах в скрапа на няколко парчета кобалтови ножове доста големи.
            Днеска извадих една ос от ъглошлайф и постави в патронника по този начин.
            Сложих заготовката от кобалт и започнах да режа. На максимални обороти се получава някакво одрязване, но и ножа загрява доста. За да не прегрея ножа подавах по 2 мм и спирах за 10-тина мин. Остава ми още малко за да отрежа парче дълго около 50мм, което да ползвам за някакъв малък нож.
            Мога евентуално да купя един голям диск (Ф230) и да пробвам да отрежа по-голямо парче за да стане по-голямо прачето.
            Максималните обороти са ми 1600об/мин

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              На 630 с охлаждане . Без охлаждане на каквито и обороти да режеш ще прегрееш кобалта .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Ами при мене прегряване не знам дали се е получило, понеже аз одрязвам максимум 2мм и спирам докато не изстине. Нс пипане леко напарва ножа след спиране на рязането. С охлаждане не посмях за да не омажа навсякъде, че при тези обороти хвърчи на където си поиска.
                Пробвах на ниски обороти, но нищо не реже, а само хаби диска. Утре ще пробвам с охлаждане. На моя струг имам 400 и 660 оборота. Ще пробвам с 660 пък да видим какво ще е положението.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Изрязах ножа и мога да кажа че стана перфектен ряза. Оборотите на които работих бяха 400 с подаване на охлаждаща течност. При рязането по дължина зададох ъгъл около 1 градус от малкия супорт. Дължината стана 48мм, широк в предния край 5мм, а в задния 4,6мм. Назаде си остана квадрат 25х25. При захвата ще слагам една холяма шина, така че да притиска добре и тънката част и само при необходимост ще се вади за рязане на големи Ф-та.
                  От няколко месеца се каня да го направя този нож, но чак днеска намерих време. Отне ми като цяло около 3 часа за да го направя.
                  За пореден път се убеждавам че е много труден този занаят.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                    За пореден път се убеждавам че е много труден този занаят.
                    За труден е труден ама като мислиш може да си го направиш значително по лек . Това е нож със сменяема кобалтова пластина можеш да режеш колкото искаш и не трябва да гълташ пепел докато го направиш . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3277.jpg
Прегледи:4
Размер:117.9 КБ
ID:5522382Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3313.JPG
Прегледи:2
Размер:114.3 КБ
ID:5522383
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Идеята беше да е нещо подобно. Ножа стана тънук 5мм, а назаде си остана квадрата. Сега мисълта ми е да в ножодържача да оставяквадрата и тънката част и само колкото ми трябва за отрязване да излиза от ножодържача. Понеже първия болт не може да стегне ножа (пропада в кухата част), слагам над ножа една шина и стягам с нея.
                      Въпросния нож е с две заварки странично, които предполагам са прегрели ножа и са концентратор на напрежение. Ако го ползвам за нож като цяло, от там ще се счупи. Сега след изрязването, тези зони ги отстраних и сега не стои проблема със счупване.
                      Ножа, който си направил е идеален, но аз нямам фреза, на която да си го направя. Иначе кобалтовите заготовки за този нож са много добри.
                      Даже мога да си ги изрежа от другите големи заготовки, но трябва малко приспособления да направя, така че да падне под остта на режещия диск. Другия вариант е на фреза да се реже.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Не ти трябва фреза. Такива ножодържачи се продават готови. И аз имам. Тоя път няма да ти казвам къде има.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Ми то и кобалтови плоски заготовки си има- 4х20х160, баш за тея хубавини.
                          А по мое време в "Болшевик" бяха направили една разработка за отрезни "чекийки" със сменяеми твърдосплавни пластини, ама не знам до къде я докараха като пазарна реализация.
                          Спарки, ама Димича е у Руси, ама и там сигурно имат подобни местенца за стругаркалпазани.
                          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Искар имат държачи , на които могат да се поставят голяма гама канални, отрезни и резбови пластини, за дълбочина на канала до 25 мм. GHSR/L със сечение от 8х8 до над 25х25, но по големи не съм търсил. Отрезните са с ширина 2.2 и ъгли 0, 8 или 15 градуса наклон на режещия ръб в зависимост от отрязвания материал. С каналните може и да се стругова надлъжно, постига се висока гладкост. Резбовите им пластини са и с пълен и непълен профил, със същата форма на закрепване, като каналните. Има и такава в единия край е -2градуса в другия 46 и плоска част на върха 0.5 мм, за вкопаване и струговане с 46 градуса напред. Ползвам тази гама на работата ми, основно на прътови автомати, и е много удобна. На всяка от машините има по три основни такива държачи- с канална за обстъргване, отрезна и резбова. и съответно други необходими инструменти.
                            По-назад в темата се споменава за М или D закрепване на пластина - определено М е по-добро.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Има, но цените не ми харесват. За такъв ножодържач искат от 65лв нагоре в зависимост от екстрите. На фреза предполагам че ще ги издълбаят в едно желязо канал за няколко лева.
                              Ето какво сътворих Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6131.jpg
Прегледи:1
Размер:152.7 КБ
ID:5522690 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6132.jpg
Прегледи:1
Размер:160.3 КБ
ID:5522691
                              Вижда как съм го направил и как ще го ползвам. Този нож и още няколко кобалтови съм ги вземал от скрапа на килограм. За момента няма да купувам нови ножови, които няма да ми влязат в употреба. Готова заготовка от кобалт за отрезен нож струва 10лв. Не е проблем да си купя, но тези пари за ножодържач не мисля че ще дам. За в бъдещи ще търся начин да си направя.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Първо, за да стане читаво желязото не е кво да е желязо - sek.1 и по-горе спомена - даже в български държач не се навива резба току така. Второ - не е само канал - трябва да има и начин да захвашане. Трябва да се спазват ъгли за да държи пластината както трябва (тя е леко трапецовидна, поне моята), и т.н. Ако ще се прави серия за продаване, трябва да е на CNC според мен. Иначе даже и 65 лева са малко.

                                ...а аз в крайна сметка режа с български керемиден нож с твърдосплавна пластина, въпреки че имам държач за кобалтова пластина и държач за пластина със сменяеми твърдосплавни пластини за рязане. Българския нож се точи ужасно трудно обаче. Не знам с каква пластина е, но факт.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X