Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    Ако може документация за фрезово-пробивна машина РВ 001

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Ако случайно намериш преди мен или имаш друга различна от тази която съм събрал, прати ми я да я кача и нея. Нещо трудно се намира вече документация. И в библиотеките на ТМТ-тата вече няма нищо. skype: the_fog2

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Един колега ги е качил на този сървър
        http://hosting-bulgaria.net/files/docs/
        безкрайно благодаря

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          Колеги, закупих си една машинка, плосък шлайф -ШПХ 31, нямам никаква документаци а ми се иска да го пипна тук-там ! Ако някой има нещо за машината, схеми , технически паспорт, ел. схеми ...каквото и да е ще е чудесно да ги сподели ...

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            трябва ми ръководство на български за фанук0 ,може и 6 за струг спешно .имеила ми е


            CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it


            ganyo@abv.bg

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              Здравейте, имам и аз едно питане - някой може ли да каже, какъв модел е този струг? Има слухове че е C5, но от най-най-първите модели. Някой ако има документация, моля да сподели. Благодаря
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:c5.jpg
Прегледи:1
Размер:66.5 КБ
ID:5465353

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Това по формата на капаците повече прилича на ТОС .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:c-k.jpg
Прегледи:1
Размер:153.7 КБ
ID:5465363
                  снимките съм ги взел от една обява, но истинската машина за която питам е 1:1 с тази, само е боядисана в друг цвят . От тази снимка може ли да се разбере дали това чудо може да прави някакви резби?

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Има табелка на която са написани подаванията. Получават се с редене на лирата по схемата. Няма голям диапазон. Има един винт, които е точно за резби. Предполагам че ако на таблицата има необходимата стъпка ще можеш да правиш резби. Съветвам те да потърсиш нещо по-добро.
                    Аз имам С5 и съм много доволен за нуждите ми.

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                      Има един винт, които е точно за резби.
                      При малките машини винта е за всякакво подаване, просто защото подаването е само през винта. Съответно, не е специализиран само за резби като в големите машини.

                      По отношение на резби, и C5 и C8 са доста по-добре от това, предполагам.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        При малките машини винта е за всякакво подаване, просто защото подаването е само през винта. Съответно, не е специализиран само за резби като в големите машини.

                        По отношение на резби, и C5 и C8 са доста по-добре от това, предполагам.
                        Спарки имах предвид че този винд, който има машината, позволява да се правят резби. Ако беше от винта с шпонка, няма как да стане. Но не съм твърдял че ще е идеално, а даже хамалогия, защото за всяка стъпка си трябва редене на лира. И аз посъветвах колегата да търси нещо по-добро и по съвременно.

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                          Ако беше от винта с шпонка,
                          Хора преди да се захванете с металорежещи машини прочетете поне някой и друг учебник . Язък че толкова труд хвърлихме да ги сканираме . Случайно машинни елементи да си чел ? Това кръглото с шпонковия канал не е винт а е вал . Бъркате елементарни понятия .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Благодаря на колегите за отговорите. Аз ако имах възможност и място и C11 бих си взел, но първо - язък за хубавата машина дето ще я мъча, второ - място за сега йок.
                            От редене на лира не се притеснявам ... за сега се интересувам само дали ще може на теория, понеже човека от който я вземам каза че не правела резби. В лирата на моята машина има 8-9 колелца, като някъде са по две на една ос, и едното не се ползва, подозирам че това му е мястото за да не стои по шкафове скрито, когато не е нужно в конфигурацията. Правилно ли подозирам?
                            Иначе молбата ми остава, ако някой го разпознае марка/модел или пък има същия - ще съм благодарен на всякакви снимки на табелки, паспорти и т.н., понеже моят няма ни една табелка по себе си.

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              На някой да му се намира техническа документация за Deckel FP4 MA. По-точно механиката и кинематиката.

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                аз имам за декел но е на немски ,книгите са доста големи 2 тома би ми отнело доста време да ги кача тука ,имам ръководства за настолни бормашини мога и тях да кача ,аз търся за фанук 0 на български за струг ако може някой да ми помогне

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X