Обява

Свий
Няма добавени обяви.

радиатора на парното в купето...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: радиатора на парното в купето...

    Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
    така... стигнах до свалянето на волана и го зарязах за утре. всичко се сваля - табло, уреди , еърбезите и двата, всички въздуховоди, волана, че дори и цялата електрика отпред се разкача. голям купон! надявам се утре да стигна до заветния радиатор и да започна сглобяването.

    разбирам ги защо искат цифра за тази процедура. а пък колко бели може да се направят...ужас
    Здравей колега,аз го имам същия проблем с това радиаторче! За разглабането не беше голям проблем,ако искаш подробности питай. Аз срещнах доста проблеми с намирането на радиаторчето,питах на 100 места втора употреба но все различни, пробутват ми от Гранд Чероки, а и ново го няма по магазините за части.Днес се сетих да погледна в интернет за някой специализиран магазин и попаднах в темата и прочетах за магазина ВестАуто.Звъннах и го имаха в наличност,поръчах го по куриер с наложен платеж и утре монтирам.Моят е също Белчо но 97.
    Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
    Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

    Коментар


    • #17
      До: радиатора на парното в купето...

      [QUOTE=glinski;1044171]е, вчера както си карах по околовръстното стъклата взеха да се потят и колкото и да ги духам не се оправяха а на белчо като се пусне обдухването на предното стъкло конденза изчезва почти веднага...
      както и да е, оказа се че просто парното духа лепкава пара с елементи на антифриз . наминах за консултация в сервиз на верни другари и диагнозата се изясни - дуфнал радиатор в купето... след много кратак размисъл го изключих от охладителната система и на негово място спретнах байпас - долния маркуч като го откачиш от радиатора перфектно обикаля около тръбите на турбото и се връзва на изхода на горния маркуч в двигателя/ ако на някой му се случи да не се чуди как да се прибере/ , долях антифриз и се прибрах... та сега Белчо е без парно ,с оглед на сезона -лошо!

      следват няколко въпроса:
      - струва ли си да се слага втора ръка радиатор или да търся нов за повечко кинти?
      - радиаторите преди и след фейс лифта 97г. дали са заменяеми?
      - радиатор от черок с дясна дирекция дали ще стане?


      благодарен ще съм за съвети по тази гадна ситуация...

      п.с:да, знам че е гадно и ще трябва да сваляме таблото [/QUOTE

      Аз от една година имам спукан радиатор на парното. След като ми го завариха, пак се спука и протече. Тогава му налях течност за спиране на пробоини и нещата се оправиха, за известно време. Трябваше още при първото протичане и разглабяне на таблото да си купя нов радиатор ама.... И от тогава винаги си нося течност за запушване на течове. Случи ми се още два пъти след това, но като налея и спира. Чакам го да изтрещи окончателно и си купувам нов или правен, казаха ми, че били надеждни стига да не протекат.

      Коментар


      • #18
        До: радиатора на парното в купето...

        Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
        така... стигнах до свалянето на волана и го зарязах за утре. всичко се сваля - табло, уреди , еърбезите и двата, всички въздуховоди, волана, че дори и цялата електрика отпред се разкача. голям купон! надявам се утре да стигна до заветния радиатор и да започна сглобяването.

        разбирам ги защо искат цифра за тази процедура. а пък колко бели може да се направят...ужас
        И аз се опитах да си свалям таблото, ама се отказах преди да видя даже каде е радиатора. И нали неможеше да се кара, щот е разглобено таблото, си викнах бърза помощ, да ме носи към сервиза. Там вече си говорихме за 180лв само работа.

        Коментар


        • #19
          До: радиатора на парното в купето...

          Аз сложих радиатор от Ауди 80 ,за 40 лева.Отрязах тръбите и изведох маркучи навън .Монтирах и помпа от Мерцедес ML ,от която няма много полза май.Два дни го правихме. Не сваляй волана, става и така .И пак няма добро парно.
          Последно редактирано от velizarov; 12-03-10, 09:00.
          Jeep Grand Cherokee 2000 3.1 WJ
          Starcraft 21f 235 HP

          Коментар


          • #20
            До: радиатора на парното в купето...

            Първоначално публикуван от velizarov Преглед на мнение
            Аз сложих радиатор от Ауди 80 ,за 40 лева.Отрязах тръбите и изведох маркучи навън .Монтирах и помпа от Мерцедес ML ,от която няма много полза май.Два дни го правихме. Не сваляй волана, става и така .И пак няма добро парно.
            Да не си обърнал захранването на радиаторчето с тия маркучи,получава се въздушна възглавница и невъзможност за пълненето му.
            JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

            Коментар


            • #21
              До: радиатора на парното в купето...

              така... поиграх си малко с волана.с блъскане не знам дали ще излезне, но имам чуство че ще почупя де що има по него лагери или квото е там. ще търся инструмент, или ще направя някъде - не е кой знае какво, една планка с три винта -два я фиксират в нарочните отвори с резба на волана, третия с резба на планката при навиване трябва да избута колоната постепенно.
              иначе колата си е в движение завинтих и само панела с уредите и този с вентилацията...

              колегата дето е сменял радиатора без да свали волана не е писал на кой модел го е правил, ако е чероки е преди фейслифта 97г. сигурно на моя всиичко трябва да си му се свали - до тенекия...
              не бързам за никъде...
              XJ 2.5TD '98

              Коментар


              • #22
                До: радиатора на парното в купето...

                Наскоро коментирахме подобен проблем със свалянето на волан в темата на zaggi - Някои знае ли как се сваля волан на wrangler. Виж какво дават като инструмент за свалянето на волан, и дали в случая няма да ти свърши работа някаква плоска двураменна скоба. Успех!
                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                First impression is not always true. Get inspired.
                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                Reading is sooo boring, unlike writing!

                Коментар


                • #23
                  До: радиатора на парното в купето...

                  Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
                  така... поиграх си малко с волана.с блъскане не знам дали ще излезне, но имам чуство че ще почупя де що има по него лагери или квото е там. ще търся инструмент, или ще направя някъде - не е кой знае какво, една планка с три винта -два я фиксират в нарочните отвори с резба на волана, третия с резба на планката при навиване трябва да избута колоната постепенно.
                  иначе колата си е в движение завинтих и само панела с уредите и този с вентилацията...

                  колегата дето е сменял радиатора без да свали волана не е писал на кой модел го е правил, ако е чероки е преди фейслифта 97г. сигурно на моя всиичко трябва да си му се свали - до тенекия...
                  Тапицера в Горубляне, който ми претапицира кожения волан, има скоба за сваляне на волана на Гранд Чероки (вероятно ще стане и на Чероки).

                  Ето сайта http://www.avtointerior.com/
                  ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                  Volvo XC90 D5 Executive '12
                  Volvo XC60 D5 Summum '11
                  Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                  Коментар


                  • #24
                    До: радиатора на парното в купето...

                    благодарско!
                    не бързам за никъде...
                    XJ 2.5TD '98

                    Коментар


                    • #25
                      До: радиатора на парното в купето...

                      Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                      Наскоро коментирахме подобен проблем със свалянето на волан в темата на zaggi - Някои знае ли как се сваля волан на wrangler. Виж какво дават като инструмент за свалянето на волан, и дали в случая няма да ти свърши работа някаква плоска двураменна скоба. Успех!

                      да, следих я темата. благодаря.
                      не бързам за никъде...
                      XJ 2.5TD '98

                      Коментар


                      • #26
                        До: радиатора на парното в купето...

                        Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                        Тапицера в Горубляне, който ми претапицира кожения волан, има скоба за сваляне на волана на Гранд Чероки (вероятно ще стане и на Чероки).

                        Ето сайта http://www.avtointerior.com/
                        Този сайт показва защо всички коли на Горубляне изглеждат перфектни
                        Грандоман WJ 3.1 QD

                        Коментар


                        • #27
                          До: радиатора на парното в купето...

                          резбата за захващане на инструмента се оказа 3/8... място за захващане с друг тип скоба без допълнителни интервенции няма. добре че имам сума инвентар на тази резба та все нещо ще стъкмя. утре ще го разбутам воланчето
                          не бързам за никъде...
                          XJ 2.5TD '98

                          Коментар


                          • #28
                            До: радиатора на парното в купето...

                            Ако не те затруднява много, "щракни" няколко снимки на тази процедура по свалянето на волана, че май често се появяват теми от рода на- "Как се сваля волан...". Така ще улесниш и някой друг, на който му се налага да сваля волан. Успех!
                            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                            First impression is not always true. Get inspired.
                            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                            Reading is sooo boring, unlike writing!

                            Коментар


                            • #29
                              До: радиатора на парното в купето...

                              ами идеята при мене е да се получи лост с които да се избута волана от колоната най общо казано. за целта си има отвори за навиване на нарочен инструмент - планка която се фиксира на волана и с пмоща на винт избутва волана. на отворите с резба 3/8 навивам едни накрайници, правя мост между тях с една метална пръчка и избутвам полека волана използвайки извитата част на чука за лост...

                              това са отворите с резбата...



                              инструментариума ми...



                              манипулацията...
                              не бързам за никъде...
                              XJ 2.5TD '98

                              Коментар


                              • #30
                                До: радиатора на парното в купето...

                                но както казва господин Бочаров - да, ама не...
                                с простия лост показан на горната снимка нищо не се получи... козата дет се казва си иска пръч. та направих разни други комбинации, като ползвах различни "планки" монтирани над чудната ми система, през които се опитвах всячески да избутам посредством един болт с гайка 10ка волана от колоната му и нъцки. сите планки се почупиха вкл. една стоманена 4мм. а болтовете осмици с които хващах "планката" към накрайниците ставаха на дреп... даже леко позамазах края на колоната та трябва да почистя края на резбата за да мога да завинтя гайката на волана без да я прецаквам...

                                с две думи трябва си стабилен инструмент. откопирах мястото за основа на планката и може и да направя планка при някой железар ако не измисля друго.

                                п.с: сори повече снимки няма , че жената излезна с детето и взе хапарата.
                                не бързам за никъде...
                                XJ 2.5TD '98

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X