Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусия за мотоциклетите БМВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Новия BMW R1200GS LC

    Извинявам се за спама, ама тоя пътепис( на Шура-би трябвало да се казва Александра мацката-) е НЕЩО НАИСТИНА СТРАХОТНО. Тия хора(руснаците), пътя от европейска Русия до Байкал изобщо не го броят за препятствие. Слушах предизборните обещания на Путин - в началото на годината преди изборите, като вървяха дебатите и едно от тях беше: ДО КРАЯ НА СЛЕДВАЩИЯ МАНДАТ трябва да може да се ходи от Москва до Владивосток ПО АСФАЛТ. Не знам дали ще стане , но .....наистина не мога да си представя чисто нов мотор БЪКАН С ЕЛЕКТРОНИКА да може да се провре през тези препятствия. Знам , че хората го правят, но не ми е ясно какво трябва да се носи като рез. части. Дък Уотке го мина с Харли този път , но ако на мотора не му знаеш всяко болтче(а той на неговите мотори си ги знае), ИЗОБЩО НЕ МИ Е ЯСНО как ще минеш на ход без да се качваш на влака. Според мен с ново ендуро е доста по- рисково в Сибир, отколкото със стар тип мотор. (защо е надежден АК47....защото няма какво да му се счупи). С моторите би трябвало да е същото . Много се отплеснах, ама пътеписа е .......страшен е слаба дума.....

    Коментар


    • #17
      От: Новия BMW R1200GS LC

      След няколко пояснения схванах. Загрях дет се вика като стар реотан. Под "Шурик" си имал в предвид Александра Теплякова. Това момиче дето мина по БАМ с Иж Планета 5 с камара подобрения по него, и въпреки това естествено бра много сериозни ядове. В момента въпросната госпожица мисля че кара Хонда XR 250.
      А аз писах по-горе за оня дето мина през Памир и Тян-шан. Този руснак от последният пътепис, който пуснахте преди няма и седмица. http://www.chelextreme.ru/forum/inde...=1662&cstart=1 Е те тоя.
      Както и да е това няма нищо общо с темата за новото БМВ. Аз Урали и Ижета не ща, нищо, че нямат никаква електроника. А виж с новото БМВ бих тръгнал навсякъде, стига някой да ми го купи и спонсорира... Нищо че е бъкано с електроника. Това не ме плаши. Ще го преживеем....
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #18
        От: Новия BMW R1200GS LC

        Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
        След няколко пояснения схванах. Загрях дет се вика като стар реотан. Под "Шурик" си имал в предвид Александра Теплякова. Това момиче дето мина по БАМ с Иж Планета 5 с камара подобрения по него, и въпреки това естествено бра много сериозни ядове. В момента въпросната госпожица мисля че кара Хонда XR 250.
        А аз писах по-горе за оня дето мина през Памир и Тян-шан. Този руснак от последният пътепис, който пуснахте преди няма и седмица. http://www.chelextreme.ru/forum/inde...=1662&cstart=1 Е те тоя.
        Както и да е това няма нищо общо с темата за новото БМВ. Аз Урали и Ижета не ща, нищо, че нямат никаква електроника. А виж с новото БМВ бих тръгнал навсякъде, стига някой да ми го купи и спонсорира... Нищо че е бъкано с електроника. Това не ме плаши. Ще го преживеем....
        Там накрая много подробно е описано какво и колко е правено,а то съвсем не е толкова колкото казваш,просто требе да се чете внимателно и без да се прескача.Полезно е да се четат внимателно пътеписите на хора пътували по места към които в случая аз,а може и някой друг има някакви намерения.Мир да е.Аз се чудя как да ги откажа културно да ми го купуват(БМВ-то) без да изгубя и останалата част от спонсорството,ама си е дилема,а ти обратното!Здраве да е!Пожелавам ти успех с намирането на такива!Другите разговори за електроника след някоя и друга година ще са май!Или поне след като построят пътища!Поне за маршрути като тия!Там интересното е в последните редове на пътеписа!Крайната сума е най важна,нали!!Още един път успех!Нали в края на краищата е най важно да се пътува,и не чак толкова важно с какво!
        Последно редактирано от suzuki team; 07-10-12, 00:47.
        Иво (таксито) Андреев
        0988 91 80 50
        Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

        Коментар


        • #19
          От: Новия BMW R1200GS LC

          Не мога да се сдържа "да не обясня". Ако модераторите преценят да ме изтрият.
          Защо е надежден АК 47... Надежден е за това, че е измислен и проектиран от ГЕРМАНЕЦ... За това! Ето тук има статия по въпроса. http://www.extremecentrepoint.com/?p=5312
          Последно редактирано от ВладиЧ; 07-10-12, 08:44.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #20
            От: Новия BMW R1200GS LC

            Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
            Не мога да се сдържа "да не обясня". Ако модераторите преценят да ме изтрият.
            Защо е надежден АК 47... Надежден е за това, че е измислен и проектиран от ГЕРМАНЕЦ... За това! Ето тук има статия по въпроса. http://www.extremecentrepoint.com/?p=5312
            Да де,то по тази логика не беше ли всичко Македонско???Виж нещо много интересно в ДРУГИ ПЪТЕШЕСТВИЯ.Поздрави!
            Иво (таксито) Андреев
            0988 91 80 50
            Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

            Коментар


            • #21
              Re: Новия BMW R1200GS LC

              Вижте с'я обсъждайте си там квито искате БМВта (фен съм им де), ама няма да намесвате антиките (имам едно иже на 40 години завещано от дядо) и с ИЖ-а съм засрамил доста западни машини, единствения проблем дето съм имал е разхода на бензин!
              П.П. трийте, трийте
              Последно редактирано от Никола; 07-10-12, 13:34.

              Коментар


              • #22
                От: Новия BMW R1200GS LC

                Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
                Абе резероар, кой мисли за тия неща вече.....сега е по-важно да имаш 4 компютъра с 92 броя програми за окачването. Моторите сега се правят за пишкомерене на собствениците им, понеже производителите усетиха накъде духа вятъра в тия среди. Едно време се правиха мотори за каране - имаше 3-4 модела общо взето. Бай Гюнтер от немско сега ще се юрне масово да купува новия модел, щото със стария вече няма да е вървежен на проходите по Алпите. Иначе мотора не е зле, ама е поредния от поколението ни-рак-ни-риба
                То щото гроздето е кисело. Тия дето си мерят пишките карат с пъти повече от нас и могат доста по-реално да оценят всички нови неща, които им се предлагат. Направете си една тема от сорта "Носталгия по старите мотори" и там си обяснявайте са ИЖ. Карал съм доста време такъв и някой да ми обяснява, че е по-надежден е просто смешно.

                Най-добре е някой да затрие последните мнения, че въобще не са по темата.

                Коментар


                • #23
                  От: Новия BMW R1200GS LC

                  Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                  То щото гроздето е кисело. Тия дето си мерят пишките карат с пъти повече от нас и могат доста по-реално да оценят всички нови неща, които им се предлагат. Направете си една тема от сорта "Носталгия по старите мотори" и там си обяснявайте са ИЖ. Карал съм доста време такъв и някой да ми обяснява, че е по-надежден е просто смешно.

                  Най-добре е някой да затрие последните мнения, че въобще не са по темата.
                  Бойко,недей така с лошо.Не е станало нищо чак толкова страшно.БМВ-та има и за малко пари,дори и не толкова стари.Нали в спора,(ако това е спор)се ражда истината.Може и в този да се роди нов член на вашата фирма.Всеки пътува или с това което по определени причини смята за най удачно в конкретния случай,или пътува с това за което има пари.И в двата случая това може да е БМВ.Чак пък кисело грозде,надали!Ключовата дума не е ли-ПЪТУВАНЕ!Не ни ли обединяваше точно това? Чак пък за п.шки май не става въпрос.Ако се е промъкнала некоя и друга различна от правилната дума,това май беше само за някакво сравнение.Кое ще ти е ориентира за добро,ако нямаше лошо.Или обратното!Поздрави и много БЕЗАВАРИЙНИ километри!!!
                  Иво (таксито) Андреев
                  0988 91 80 50
                  Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                  Коментар


                  • #24
                    От: Новия BMW R1200GS LC

                    Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                    Бойко,недей така с лошо.Не е станало нищо чак толкова страшно.БМВ-та има и за малко пари,дори и не толкова стари.Нали в спора,(ако това е спор)се ражда истината.Може и в този да се роди нов член на вашата фирма.Всеки пътува или с това което по определени причини смята за най удачно в конкретния случай,или пътува с това за което има пари.И в двата случая това може да е БМВ.Чак пък кисело грозде,надали!Ключовата дума не е ли-ПЪТУВАНЕ!Не ни ли обединяваше точно това? Чак пък за п.шки май не става въпрос.Ако се е промъкнала некоя и друга различна от правилната дума,това май беше само за някакво сравнение.Кое ще ти е ориентира за добро,ако нямаше лошо.Или обратното!Поздрави и много БЕЗАВАРИЙНИ километри!!!
                    Няма лошо. Просто се надявам като видя нови мнения в темата "Новия BMW R1200GS LC" да са конкретно по темата, а не раздувки за моторите и пътувания за каквито има доста други теми. А иначе цитираната дума беше пишкомерене, което не знам как се определя при положение, че на 05.10.2012 година беше официалното представяне на мотора и още никой не го е карал за да изкаже мнение, пък и цената никой тук не я знае. Иначе ако трябва да има спор, то той е за друга тема. Всеки си кара каквото си харесва и иска, но и за това трябва да се уважава избора на всеки, а не да се обяснява как някой си ги мери и за това купува мотор. Туй нещо само тука при нас го има като манталитет.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Новия BMW R1200GS LC

                      Бойко, аз за мотора нищо лошо не съм казал. ИЖ-ето го намеси друг участник, а гроздето не е кисело, щото някои хора просто предпочитат други сортове Тия с големите пари сме ги виждали как пътуват - с джипка отзаде или с тъмни очила, да не се познаят с някой от другите обикалящи света по кораби и влакове, и други превозни средства. Никой не е казал лошо за мотора, акцента ми беше на намесването на тежкия маркетинг и печалбарството в производството на мотоциклети. Старите мотори един по един отиват за скраб ,колкото и да не ни се иска, няма нищо вечно. След десетина години и този ще е стар и може само да гадаем какво ще пишем в темата за по-новия.
                      Yamaha XT​M600E '98
                      Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                      Коментар


                      • #26
                        От: Новия BMW R1200GS LC

                        [QUOTE........................
                        Извинявам се, тук трябваше да стои горното мнение



                        [/QUOTE]
                        БМВ си е НАЧИН НА МИСЛЕНЕ според мен и кой каквото да каже на хората които мислят по този начин те няма да се съгласят с него. Този най-нов модел май е направен основно за движение по алпийските проходи и показване пред кафенетата, а не за калищата на Сибир и пясъците на Централна Азия и Африка. На външен вид(а може би и по удобство , функционалност и донякъде ремонтопригодност) най- доброто БМВ поне за мен е 1100 (с много условности 1150). Нататъка....БЛАГОДАРЯ. И ...моля...приказката за лисицата и гроздето да не се употребява, че дразни....нищо лично към никого, говорим си само за техника , а не за пари.
                        ПП тъй като в механиката принципите вече са толкова добре разучени от инженерите, че са в състояние да произведат нещо (почти)вечно, а парите трябва да се въртят .....сега е ред на електрониката. ДА МУ МИСЛИ ТОЯ , КОЙТО НАСРЕД ПЯСЪЦИТЕ ИЛИ КАЛТА ЩЕ ТРЯБВА ДА СИ РЕШАВА ЕЛЕКТРОННИТЕ ПРОБЛЕМИ. Иначе БМВ-то ще го разберем дали става след година -две.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Новия BMW R1200GS LC

                          Много ревюта гледах и четох и никъде не видях да рекламират новия мотор за Сибир, калища, пясъци и т.н. После след година две ще се появят много клипове и пътеписи с този мотор точно по такива места и тогава ще видим. Предвид това, че и КТМ изкараха нов модел за Алпийските проходи, както и Хонда, Сузуки и Ямаха то е ясно за къде иде реч. Като искаш Сибир и калища си подбираш подходящ мотор. Никой не си купува примерно Ферари за да пътува с него Ком - Емине. И за предните модели на БМВ се писаха същите работи, ама ония с кинтите само с такива обикалят по цял свят. Може и това да е част от приключението, но си пътуват, пък ние си пишем мъдри размисли. Щото дори и най-старите надеждни мотори могат да те оставят в нищото.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Новия BMW R1200GS LC

                            ...А както видяхме същото важи и за "най-новите надеждни" мотори Ти ще ме разбереш Перфектни неща няма и никога не е имало, каквото и да си говорим. Нито преди 2 години, нито преди 5 нито около 1988-2000 (Africa-нците за вас говоря). В новият 1200 GS има серия, бих ги нарекъл, генерални промени. Не вярвам някой да очаква, че баварците ще се хвърлят ей така "на сляпо" на новите технологии и решения, само за да са "по-по-най". Всичко е внимателно премислено безброй пъти и още няколко пъти по толкова тествано и тествано и тествано... Грешки и изненади се случват навсякъде, но аз лично свалям шапка на BMW Motorrad за това че в един от най-продаваните си модели (даже май най-продаваният) си позволяват да направят толкова промени наведнъж. Това Honda не смее да го направи все още, чали,... чакат, а кой чакат... Е, от BMW не чакат, а действат. Това е достойно за уважение и трябва да им го признаем без значение какво ни харесва и какво не. А иначе всеки си има вкус и право на мнение и е хубаво да си го изрази. На мен ми беше интересно да прочета всяко едно написано до момента.
                            Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                            Коментар


                            • #29
                              От: Новия BMW R1200GS LC

                              Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                              Електронното окачване, 21-век, всеки иска да може да модва техниката си, компютри, телефони, коли нима очаквате тази индустрия да изостане.
                              Може примерно да ти кажа колко му струва задния хамортисьор на това убаво ( електронно иначе) окачване! Официална цена е това в магазина!Знам колко му е и доставната и мога да ти кажа че няма голям процент горница.А цената е 4 700 лв.За тия пари без да съм твърд фен или противник на която и да е марка,си взимам едно ей такова, ама това си е истинско БМВ, http://data.motor-talk.de/data/galle...51041-w788.jpg ,и ще си карам колкото си искам,без да ме е грижа за каквато и да е електроника или каквото и да е друго.Май се водеше R 100 RT.Адски често все още много западняци все още си пътешестват с точно такива.Сигурно не са глупави.Нито е до пари въпроса.Щото с тия се пътува без да е нужен съпорт.И можеш да се отдадеш на пътуването.
                              Последно редактирано от suzuki team; 09-10-12, 20:38.
                              Иво (таксито) Андреев
                              0988 91 80 50
                              Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                              Коментар


                              • #30
                                От: Новия BMW R1200GS LC

                                Заден амортисьор с електрониката струва нов 3800 лева. - цена без никакви отстъпки, без мотора да е в гаранция и директно от БМВ дилър. Естествено има и други марки, други сайтове и т.н. А на туй старото БМВ колко струват двата задни купени директно през БМВ ?! Сега погледни колко струва едно хубаво окачване без електрониката и пак ще си говорим. Моето окачване е на 80 000 километра без никакви проблеми или ремонти и със сериозна експлоатация. Не виждам какъв е проблема. А пък за цената на едно БМВ могат да се купят поне три като това посоченото както правят и повечето западняци. Купуват две. Пътуват с едното, оставят го в някоя държава и следващата година продължават от там, като от второто си сменят части. Въпрос на вкус е кой с какво пътува и сравненията между ново и старо са неуместни. Кое е истинско и кое не не мога да кажа, щото и двете са марка БМВ, демек са истински. А за старите питай хората дето карат такива дали нищо не пипат и само си свиркат и карат.
                                И аз искам да изкарат Хонда модел като Африката или Сузуки нещо подобно или Ямаха, но за съжаление няма. Всичките им опити наподобяват БМВ. А би било добре да има избор при новите модели. И понеже няма най-често се виждат хора да обикалят света с БМВ-та. Правилно или не всеки си знае. Аз имам два напълно различни модела на БМВ и с никой от тях съм нямал проблеми, но пък не съм на мнението че това е най-....... мотор. Просто въпрос на вкус и възможност. Все пак е добре някой да покара повече мотори и тогава да казва това да, това не.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X