Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подмяна на ПВЦ улуци с метални

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Подмяна на ПВЦ улуци с метални

    За ориентировъчни цени. Ние продаваме улук 1м - 3лв, 2м -7лв. Казанче конусно - 5лв, трапец 7лв. За ф 100, то всъщност няма значение. И сякаш наистина има занижение в количеството цинк . Скобите са по 1 лв/бр. и са през метър, ъглите и те са около 3лв (2.80, ама не ми се става да проверя )
    Като тея казанчета нямат кой знае каква роля, по-скоро са козметични. Водосточните тръби, ако се налага да ги сменяш заради Ф-то, са 3лв
    За работа не съм сигурен колко взимат, ама зависимост от пазърлъка е от 3-5лв/м.

    Това за нашия регион, като при нас с тея работи се занимават предимно ци.. такова интегрирани роми .
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #17
      От: Подмяна на ПВЦ улуци с метални

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      ... Къде замръзват? Не ми се вярва във вертикалните тръби да е ...
      Замръзва си във вертикалните като стой та гледай. И после, като почне да се топи от покрива снега, водата няма къде да отиде поради тапата в тръбите надолу и става весело! Питай ме откъде знам ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: Подмяна на ПВЦ улуци с метални

        Ясно, отказахте ме! За тази година мисля да приключвам с ремонтите, ще си оставя време до догодина да проуча другите варианти на пазара.

        Коментар


        • #19
          От: Подмяна на ПВЦ улуци с метални

          Аз пък ви препоръчвам ПВЦ улуците - фирмата ни се занимава от над 12 години с внос от Италия на такива. Но това не е причината да ви ги препоръчам. На всеки фирмен обект сме сложили такива улуци и тръби. Нямали сме повече от минимални подмяни на метър или снадка, и то основно заради градушки. На единия ни склад си стоят от над 10 години вече и улуците, и тръбите, и единственото нещо, което им се е случило за целия този период е леко избледняване от слънцето. Който му е любопитно да види как изглеждат качествени ПВЦ улуци на над 10 години да ми пише на лично, ще му дам координатите в София, където ще може на спокойствие да ги разгледа.

          Често слушаме за спукани, счупени или направо потрошени ПВЦ улуци или тръби. Първо майсторите идват при нас да пазаруват за клиентите си и ни махат с ръка като им обясняваме как правилно трябва да се монтират, защото си знаели или били имали хиляди метра улук и тръба зад гърба си... после ни се обаждат да се жалват, и като ги питаме на какво отстояние монтираха скобите за улуците, скобите за тръбите и самите тръби от пода, ни става ясно резултата какъв е. Подгревателите са необходимост само за (високо)планински къщи и сгради. Тази зима доста хора я определиха като тежка с големи студове... добрем, на нито една фирмена сграда в столицата не е правена подмяна на тръба/улук пролетта. Един от тези обекти се намира в Бояна, просто за справка.

          Няколко години преди кризата се появиха българските ПВЦ улуци и тръби на пазара. Доста бързо го заляха и се набутаха в големите строителни хипермаркети с безбожно ниските си цени. Масово новото строителство от този период и след 2008ма започна да минава на тях, основно, за да си спести инвеститора едни "излишни" пари, и да разпродава апартаменти като лукс изпълнение (с най-евтините строителни решения разбира се!). В следствие сега ги гледаме как сменят цели дължини улуци и тръби, я със същите, я с други ПВЦ или метал. Да, българския производител допринесе за популяризирането на ПВЦ улуците и тръби, но като чета тази тема, май не с добро...

          Не целя да разубеждавам който и да е или да отстоявам позиция или да зарибявам. Пред очите ми са минали достатъчно метраж от тези продукти, и всеки ден гледам как същите с правилен монтаж и поддръжка* си изпълняват ролята без забележки, та смятам, че мога да изразя адекватно мнение. Сметнах за коректно в темата да има поне едно мнение от човек в този пазар, за да е максимално обективна и съдържателна.


          *
          Дам, като всяка канално/водоотвеждаща система, улуците трябва всяка година да се почистват от листа и боклуци, които иначе ще задръстят тръбите или канализацията след тях, в случайте, когато са заустени в земята. И когато се заледят тръбите, а това зимата ще стане без значение дали са метални или от ПВЦ, образувалата се тапа от боклуци позволява на леда да се разшири само така, че да спука по дължина тръбата. Зимата като вали сняг не е нужен боклук даже - ако тръбите са пуснати до долу и опират в тротоара, снега като ги затрупа и стегне или се заледи след това върху отвора, познайте дали образуващия се лед в тръбата има накъде да се разшири без да я спраска... Затова се монтират с достатъчно отстояние от земята, в зависимост от района на къщата разбира се.
          Последно редактирано от Коцето MTTU; 21-08-12, 19:31. Причина: уточнение за монтаж на тръби
          Мобилна Спасителна Служба "Сдружение Офроуд" - http://www.mss-offroad.org/
          LZ1BGE / А+ / механик-водач MTTU Падзверо (Мк2, '94, LWB 2.8TD)

          Fortune favours the bold.

          Коментар


          • #20
            От: Подмяна на ПВЦ улуци с метални

            Първоначално публикуван от Коцето MTTU Преглед на мнение
            Аз пък ви препоръчвам ПВЦ улуците - фирмата ни се занимава от над 12 години с внос от Италия на такива. Н
            Често слушаме за спукани, счупени или направо потрошени ПВЦ улуци или тръби. Първо майсторите идват при нас да пазаруват за клиентите си и ни махат с ръка като им обясняваме как правилно трябва да се монтират, защото си знаели или били имали хиляди метра улук и тръба зад гърба си... после ни се обаждат да се жалват, и като ги питаме на какво отстояние монтираха скобите за улуците, скобите за тръбите и самите тръби от пода, ни става ясно резултата какъв е. Подгревателите са необходимост само за (високо)планински къщи и сгради. Тази зима доста хора я определиха като тежка с големи студове... добрем, на нито една фирмена сграда в столицата не е правена подмяна на тръба/улук пролетта. Един от тези обекти се намира в Бояна, просто за справка.
            Редно е да обясниш как се монтират ПРАВИЛНО . В твой интерес е според мен.

            Коментар


            • #21
              От: Подмяна на ПВЦ улуци с метални

              мойте са ПВЦ, френски, вече на 7 години. Единствено водостоците май са нещо не както трябва, защото са поизбелели. Всичко останало е в цвят и здраве, както в деня който ги монтираха....не знам кви са тия ледове и свличания....това ми прилича на неправилно изпълнен покрив без снегозадържащи елементи.

              Коментар


              • #22
                От: Подмяна на ПВЦ улуци с метални

                По принцип не целя да рекламирам продукти и фирми, ами да вкарам малко яснота относно причините защо се случват лоши неща с на хората ПВЦ улуците, или тръбите. В повечето случай са свързани с работата на майстора или качеството на продукта, а не с факта, че са от ПВЦ.

                Иначе с удоволствие ще споделя как препоръчваме да се монтират тези, които ние продаваме от над 12 години вече. Конкретно тези се произвеждат в Италия по ИСО 9001, а дали ще важи за останалите марки на пазара е доста относително. Най-добре е да се пита производителя как препоръчва монтажа, така не може да се сбърка. Вече за българските, въобще не се наемам да гарантирам, че нашите норми ще са от полза за спасяване на инвестицията. Информацията, която имаме за тях е основно от техни клиенти, но това е прекалено субективен подход, за да си правя заключения за качеството им.

                Най-честия случай на подмяна на улуците след зимата е грешния монтаж на скобите. Резултата е ясен - тежестта на снега и леда върху тях е дошла в повече и често трябва да се сменя по-голямата част от дължината на цял скат, заедно с частите. За нашите продукти нормата е 50 см между скобите на улука. Натоварва крайната сметка, но алтернативата е хвърляне пари на вятъра при неблагоприятен сезон. Изключение се прави по северните скатове при къщи в планините, или в много снежни райони зимно време. Там препоръчваме въобще да не се слагат улуци, каквито и да са (виж *забележката по-долу).

                При тръбите често причините са няколко - една може да е описания в предишния ми отговор монтаж до земята, който през зимата води до автоматично запушване отдолу нагоре и неизбежно сцепване при разширяването на леда. Това се избягва като долния край на тръбата се монтира на от 30 до 50-60см от земята - основно в зависимост от това къде се намира къщата*. Трябва да се отбележи, че при почистване на снега, ако хвърляте изчистения сняг върху изходите на тръбите, резултата също няма да е добър Също така, един бърз оглед след обилен снеговалеж на същите ще ви отнеме не повече от 2 минути, но може да ви спести подмяната на няколко метра тръба, ако видите, че имате заринати изходи на тръби от новия сняг и ги почистите. Друга честа причина отново са скобите - нормата при нас е до 1м отстояние между скобите за тръбите.


                *
                В старата част на Боровец има една къща с наши ПВЦ улуци и тръби, на приблизително 11 години. Тръбите свършват на ~40см от земята и досега надлъжно сцепване не е имало там. Редно е да отбележа, че на северната страна на къщата улуци и тръби няма. В момента и дървената ограда под тази страна я няма, защото зимата действително си беше много тежка. Със или без снегозадържащи елементи на покрива, тежестта от снеговалежите и навяванията в планината на северните скатове просто е непосилна за каквито и да е улуци - пластмасовите се трошат, металните се откъсват от покрива или огъват, и ефекта в крайна сметка е един и същ.

                ПС
                Както колегата е писал, ако липсват снегозадържащи елементи при стръмни покриви, не трябва да се търси вината в улука.
                Последно редактирано от Коцето MTTU; 21-08-12, 21:19. Причина: ПС
                Мобилна Спасителна Служба "Сдружение Офроуд" - http://www.mss-offroad.org/
                LZ1BGE / А+ / механик-водач MTTU Падзверо (Мк2, '94, LWB 2.8TD)

                Fortune favours the bold.

                Коментар


                • #23
                  От: Подмяна на ПВЦ улуци с метални

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Ръждясаха, явно е пестен цинкът. Освен това текат на места, аз ги грундирах преди години, но май е било късно.
                  Бях се спрял на пластмасови, но сега ще се разровя за метални... може би нещо мед или алуминий
                  Улуци даже и "стар матрял" ръждясват ако:
                  1. Няма наклон да се изтича водата;
                  2. Не се почистват периодично от мръсотиите, дето се задържа: кал, листа и подобни....

                  Хубавото на всичките улуци е, че могат да се залепят с подходящ силикон, ако някъде капе...
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • #24
                    От: Подмяна на ПВЦ улуци с метални

                    Така да споделя моя опит понеже живея в къща и имам още една къща на село . Сменях старите улуци (ламаринени) с нови пак ламаринени преди повече от 20 години . Тогава тамън се бях уволнил от казармата и още можех да ходя по покривите без да троша нищо . Сам си правих ремонта . Тогава нямаше ПВЦ олуци и сам си скопчах и споих с калай олуците . Тогава на земята върху цинка им ударих една ръка феролит и ги качих . Това лято се наложи да правя пак ремонт на покрива протече след пернишкия земетръс . Този път естествено си викнах майстор човека е от Панчарево и от много години прави покриви . Човека свали олуците долу и вика гледай не са мръднали удряме им една боя 3 в 1 и ги качваме няма смисъл да се ръсиш за нови . Така и направихме . На гаража покрива ми е с битумни керемиди и ПВЦ олуци вече втора зима още държат но там е ниско и ако нещо стане сам ще си ги сменя .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Подмяна на ПВЦ улуци с метални

                      Аз също съм против ПВЦ улуците. От 2001г. я работя тази работа, и за това време, само съм размонтирал такива, монтирам само "Американски безшевни", както писа колегата, те са метални с пвц покритие и прахово боядисване, това е истината. На моята къща са такива от 2006г., разлика от тогава до сега няма никаква, все едно са монтирани вчера.Само това лято съм сменил на две кооперации в София, ПВЦ-то с такива.
                      MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                      (А1+)
                      О877ООО98О

                      Коментар


                      • #26
                        От: Подмяна на ПВЦ улуци с метални

                        Здравейте,
                        Само факт, 2006 си сложих Деворекс ПВЦ български. Монтажът е лесен, цената не стряска. Досега нямам проблеми. Лятото свалях улуците от югозападния скат за почистване, че имаше проблем с керемидите. Малко бях притеснен за скобите да не се счупят, но бяха запазили еластичноста си. А на този скат лятото пече яко без грам сенчица.
                        Естествено има изсветляване, но аз съм на принципа - цвят кола не кара
                        По-нагоре писаха при монтажа да не се икономисва от скобите!
                        Важно е и да са (улуците) леко под равнината на керемидите, за да не се потрошат при свличане на сняг. Имаше някаква норма...
                        След време и да има проблем, ще си ги сменя сам

                        Коментар


                        • #27
                          От: Подмяна на ПВЦ улуци с метални

                          Здравейте, ще съм ви благодарен, ако дадете едно мнение и за безшевните метални улуци, стана време за ремонт на старата къща на село и смятах да слагам ПВЦ, но от фирмата, на която смятам да поверя цялостния ремонт на покрива -*** ми предложиха именно безшевните улуци. Проблемът е, че идват малко по-скъпичко и се чудя дали не искат да ме метнат нещо.. Доколкото разбрах са около 20% по-скъпи от ПВЦ. По-красиви са, но от гледна точка на издръжливост според вас заслужават ли си?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Подмяна на ПВЦ улуци с метални

                            Никой не те мята за цената-така е . За другият ти въпрос , просто освен да прочетеш темата , ще се въздържа да коментирам. Разбира се , можеш сам да се "метнеш" с ПВЦ-то.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X