Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    ...за разлика от честотата за самотолетите ни...
    Як офтопик.Ама поне ни е интересно.Излишно е да се сравняват самолети, или двигателите им.Който и да дойде е по -добре от нищо.
    Кои са всъщност възможностите ни?
    F -16
    Grippen
    Rafal
    ....
    Някой дето не се сещам...Руските не участват.Не че са лоши, а са политически неудобни.Французите си траят...Остават шведи и хамериканци...Нещо евробоеца излиза скъп...Известно време имаше и слухове за Фъ 18....
    Имаме ли истинска дилема?Ако имаме между кой и кой?
    Самолети на старо (западни) стават ли?аЕстествено не онези португалски Ефове...
    Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
    0887/осемпет 66 4осем

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
      Ами и това е небивалица, колега. Съжалявам.

      Виждам, че с основни неща не сте наясно, а водите упорито някакъв спор.
      Накратко F-16 ползва двигател F-100. Същият двигател (два двигателя) ползва тежкия F-15.
      F-18 е с двигател F-404 - с два двигателя. А вариант на F-404 е сложен и на Грипен.
      Но на Грипен е сложен само един, защото празен е 6,6 тона, за разлика от двудвигателният F-18, който празен е 11 тона.

      В резюме двигателите на F-16 и Грипен не могат да се сравняват, защото са създадени за различни по размер самолети.
      А ако сравняваме F-16 и F-18, трябва да сравняваме тягата на един срещу тягата на два двигателя, защото е търсена тяговъоръженост за лек изстребител от 11,5 тона, както е било зададено в конкура. Просто два конкурентни конгломерата от фирми са търсели едно и също по два различни начина.
      F-16 печели за ВВС, защото всички виждат, че е обречен в конкурса за палубната авиация. И заради лобита в сенатските комисии - все пак не ние сме измислили подкупите
      Това кой с какво е наясно не го решаваш ти колега.
      Избора на лек и тежък изтребител на щатите няма нищо общо с избора на двигател за F-16 или който и да е друг изтребител. Не ги омесвай нещата само за да пишеш нещо.
      По принцип последователноста е съвсем друга и двигателя си се избира от производителя много преди самолета да участва в някакви конкурси или търгове. Сенаторите са последните хора които се месят в избора на двигател или каквото и да е за даден самолет. Производителя си проектира самолета пуска си запитване за двигатели и който произвежда двигатели участва с това което произвежда. Вижда се че този двигател е слаб за 16-ката и отпада, никъде не съм писал нищо друго за двигателя освен че отпада за 16-ката и никой досега не е писал че F-16 е с два двигателя или че F-18 е с един.

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
        Ако се отнася за мен "чух" те ти какво каза и що ли не съм изненадан-благодаря!
        Наздраве!

        Остава и изненадан да си,аз не ти трая на откритите заяждания.

        А КАТо си такъв капацитет ми кажи след като от Руското по-хубаво няма защо тогава сме се огологьзили след като имаме Руско пък го нямаме пък половината е тук пък другата я чакаме ........и на финала можели да излитат от поляната.Да де ма къде са тия дето могат?За 8 бройки все ще се намери писта къде да кацнат.Разходи се по Графа и виж немската писта и ми кажи кое не може да каца там и дали трябва да натискаме на руско след като тоя картоф сме го налапали и нещо последно време пари.

        Айде давай
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
          ...Който и да дойде е по -добре от нищо...
          Както е според каноните на куртоазията - „За протокола“:
          Рафал е точно френски и наистина е скъп (без шанс за „жестове“). Тайфун на няколко пъти ни бе предлаган с много жестове. И други жестове имаше. Самолети втора употреба винаги сме купували. А колко естествено не стават португалските ефове, ще трябва да обясним преди всичко на румънците - нас отдавна не ни засяга.
          Последно редактирано от davc; 03-04-14, 22:26.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Що не ни пусне големия брат тука...да си ,,наберем'' малко...Циганите как берат джилезу ?
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1238924462_12.jpg
Прегледи:1
Размер:188.5 КБ
ID:5576165
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Като чета, сякаш чета за "Радините вълнения" на някого, който аха да извади пачката и да купи 80-100 самолета и сега бистрим и се караме кой и какъв. Даде, ама май не е така както аз чета и ми се иска да е. За Н-ти път ще кажа, нещо, което и без това добре се знае- нямаме пари за бойна авиация! А авиация се прави с пари. Съжалявам, че звучи толкова плоско и елементарно, ама е факт. Преко сили, с 200 клизми ще съберем стотинки за една анемична полуескадрила от 8 самолета: ха ха ха, засмя се графа на развален испански.... Е с тея 8 самолета, ако ще да са Фъ-35/22 или Т-50 какво по-напред ще правим? Боеготовност стандартно 70-80% , демек останаха 6, бойно дежурство 1-2, обучение, ТЕЧ, ми то не останаха. И то при условие, че всичко е тип-топ откъм осигуряване и пари. А то не е. Демек с или без тия самолети освен да плашим гаргите, за друго не става. Сигурно звучи детски и наивно, ама да слагат там 2-3 Ме-109 да отчитат пред НАТО аИр-милицинг и да пускаме кепенците. И колкото и да си падам любител на оръжията и в частност на авиацията- докато в БГ няма пари за що годе свестни и оборудвани линейки или що годе нормални пожарни, майната им на изтребителите. На гол тумбак чифте пищови. Да идват като в прибалтика да дежурят чужди самолети и стига срам и резил, баста. Щото мили ми другарчета, ние тука ще се изпокараме и ще се изтребиме кой, как и защо, демек ни пука, а там където трябва вече 20 год. нехаят и си го местят от единия в др. крачол. Ае сиктир.
              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
                Това кой с какво е наясно не го решаваш ти колега.
                Избора на лек и тежък изтребител на щатите няма нищо общо с избора на двигател за F-16 или който и да е друг изтребител. Не ги омесвай нещата само за да пишеш нещо.
                По принцип последователноста е съвсем друга и двигателя си се избира от производителя много преди самолета да участва в някакви конкурси или търгове. Сенаторите са последните хора които се месят в избора на двигател или каквото и да е за даден самолет. Производителя си проектира самолета пуска си запитване за двигатели и който произвежда двигатели участва с това което произвежда. Вижда се че този двигател е слаб за 16-ката и отпада, никъде не съм писал нищо друго за двигателя освен че отпада за 16-ката и никой досега не е писал че F-16 е с два двигателя или че F-18 е с един.
                Не колега. Изобщо не си наясно, съжалявам да го кажа.

                Правителството (на САЩ) обявава конкурс и дава по няколко стотин милиона на две групи фирми. И чака какво ще направят.

                Тези, които правят Ф-16 се стремят да изхитрят системата и вземат готов двигател - умалена версия на двигателя на стратегически бомбер.

                Тези, които разработват бъдещият Ф-18 се досещат, че като харчат пари, по-добре две в едно. Правят самолет хем за ВВС, хем за самолетоносачите.

                Ти тези глупости, че някой е хвърлил няколко стотин милиона през 80-те години (няколко милиарда днес), да разработи изстребител и тогава е предложил самальотчето си на правителството в коя "Мурзилка" ги прочете ?

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                  Що не ни пусне големия брат тука...да си ,,наберем'' малко...
                  Никакво джилезу (нито халумин) - това са картонени макети.
                  Само МиГ-ове могат да се консервират!
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    http://www.vesti.bg/sviat/evropa/nat...evropa-6009048

                    Руският външен министър Сергей Лавров напомни по-рано днес, че в отношенията между Руската федерация и НАТО също действат известни правила, включително Римската декларация и основополагащият акт на Съвета Русия-НАТО, според които не бива да има постоянно военно допълнително присъствие на натовски сили на територията на източноевропейските държави.
                    Расмусен обаче каза, че не е получил никакви въпроси от Москва и нарече руските обвинения "пропаганда и дезинформация". Русия отзова главния си военен представител в НАТО за консултации в Москва, съобщиха руски медии.
                    "Не виждаме възможност да продължаваме военното сътрудничество с НАТО както обикновено", заяви руският заместник-министър на отбраната Анатолий Антонов, обяснявайки решението за отзоваване на ген. Валери Евневич от централата на алианса в Брюксел.
                    НАТО замрази сътрудничеството си с Русия заради анексирането на Крим, припомня Ройтерс.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      И кой по кой канал с кой акъл какво руско може да ни продаде и да искаме?Те тия няма да ни ги спретнат като за летене,а накои сънуват Мигове.

                      е па тц
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        а накои сънуват Мигове.
                        Нормално. Русофили е имало и ще има. За някой хора е по-важно да е руско, а не да е добро за България.

                        На времето от корпорация МиГ ни бяха предложили да построят у нас център за ремонт и обслужване. Добре, че не стана.
                        Но това е добра идея - да се иска паралелно с купуването на нов самолет и база за ремонт у нас. Да не чакаме всяко болтче после с години и да плащаме милиони.

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                          Не колега. Изобщо не си наясно, съжалявам да го кажа.

                          Правителството (на САЩ) обявава конкурс и дава по няколко стотин милиона на две групи фирми. И чака какво ще направят.

                          Тези, които правят Ф-16 се стремят да изхитрят системата и вземат готов двигател - умалена версия на двигателя на стратегически бомбер.

                          Тези, които разработват бъдещият Ф-18 се досещат, че като харчат пари, по-добре две в едно. Правят самолет хем за ВВС, хем за самолетоносачите.

                          Ти тези глупости, че някой е хвърлил няколко стотин милиона през 80-те години (няколко милиарда днес), да разработи изстребител и тогава е предложил самальотчето си на правителството в коя "Мурзилка" ги прочете ?
                          И къде съм написал че се е работило само по F-16. Ти така както ги описваш нещата излиза че им купуват самолетите още преди да са ги начертали.
                          Има много самолети които са стигали до ниво прототип и не са продължавали.Има и в щатите има и в Русия. И това не са пари на вятъра.
                          Вече са се изхитрили и са си избрали сами двигателя а не са им казали сенаторите кой да бъде.
                          Това което си го написал е точно това което съм написал и аз, разработват си самолета, което включва и избор на двигател и участват на конкурс. Това дали са им дали пари напред изобщо не е важно. В конкурс с чертеж не може да участваш, трябва да закараш машина

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Ееее...Стига бе Davc...От три източника (напълно независими) хора видели с очите си определено ми разказваха за подобни "паркинги " насред пустинята...Със МиГ-ове, Су-та, Ту-та, Ми-та и т.н.И тримата непознати ли ме лъжат...
                            Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                            0887/осемпет 66 4осем

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
                              В конкурс с чертеж не може да участваш, трябва да закараш машина
                              Няма такива работи. Даже в СССР.

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                И кой по кой канал с кой акъл какво руско...
                                Няма да можем да го преживеем това...


                                Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                                Ееее...Стига бе Davc...От три източника (напълно независими) хора видели с очите си определено ми разказваха за подобни "паркинги " насред пустинята...Със МиГ-ове, Су-та, Ту-та, Ми-та и т.н.И тримата непознати ли ме лъжат...
                                Та аз какво казвам.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X