Обява

Свий
Няма добавени обяви.

уредба на олио (Дизел)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: уредба на олио (Дизел)

    Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
    Ако приемем че нагнетателната помпа е проектирана с оглед вискозитета на студена нафта (около 20С) - тогава олио на 80С е същото и е ОК, но нафта на 80С би била май редичка? Дори да приемем че в Африка тая нафта в резервоарите е 40С - пак има доста разлика с подгрята на 80С.
    Относително скоро бях чел, че точно по тази причина категорично не се препоръчва подгряването и на дизела.
    Лошото е, че не помня къде беше, имаше и втора причина..
    Ще потърся сега..

    Коментар


    • #92
      От: уредба на олио (Дизел)

      За помпи с електронно управление 80С на горивото е много,понеже горивото се ползва за охладител на електрониката.На Диското ми е напълно механична помпата и поне от това не се претеснявам.За подгревател за сега ползвам един горивен филтър от Рено 19д той си има водна риза в долния край.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3797.jpg
Прегледи:1
Размер:116.2 КБ
ID:5338045
      Струвами се ,че не подгрява достатъчно и си намерих пластинчат топло обменник от някъкъв НисанНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3794.jpg
Прегледи:1
Размер:72.1 КБ
ID:5338046Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3792.jpg
Прегледи:1
Размер:77.0 КБ
ID:5338047Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3793.jpg
Прегледи:1
Размер:107.1 КБ
ID:5338048 не съм го монтирал още и за това не знам дали ще върши работа.Клапани за дизел/олио мисля да ползвам четири броя от тези които се ползват в газовите уредби за спиране на бензина,дано да издържат на дизел/олиото.
      Клапаните които си поръчал много кефят-и аз свиркам за един дано цената да е също кефеща.
      Трагичното не е смъртта, а животът, който
      хората живеят или не изживяват до смъртта си.
      Чарлз Буковски

      Коментар


      • #93
        От: уредба на олио (Дизел)

        И аз бих искал да се сдобия с такова клапанче, на приемлива цена!
        Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
        0884837709
        0878383528

        Коментар


        • #94
          От: уредба на олио (Дизел)

          Инсталацията ти с подгрятия филтър е добра идея, обаче мисля че ще спаси само нафта от парафин, не и подгрев до 80-тина градуса на масло. Пластинчатия е много добре, такъв си взех и аз (по-друг модел, с 4 отделни тръби).
          Четох за опити с клапани за бензин (и аз за тях се сетих) обаче май не са много държеливи в случая.
          Ок, имам те и теб предвид с клапаните (цената е тази освен ако митници се намесят при вноса). Очаквам ги до около 2 седмици да пристигнат в най-лошия случай.

          ПП: моля ако някой има идея откъде да си взема олио - на лични! Скоро ще ми трябва
          ППП: в другата посока - пробите да използвам АГУ изпарител за топлообменник също имам напредък. Ще взема да пробвам дали мембраните издържат на олио - ако да, задачата е елементарна (оставям едната и изкормвам всичко друго). Ако не - ще се наложи все пак да си огъна серпентина от медни тръбички + запушване на няколко отвора в корпуса. Има място за навиване на подгревни свещи от дизел в корпуса също, в контакт с водата.
          Засега обаче не разчитам на него.

          Коментар


          • #95
            От: уредба на олио (Дизел)

            Първоначално публикуван от ves1 Преглед на мнение
            И аз бих искал да се сдобия с такова клапанче, на приемлива цена!
            Ок, имам те предвид. Надявам се цената да си е обявената (зависи само от митниците вече) - 70лв.

            Остана само един свободен още. Огледайте конектора, нямам конектори към тях! Имам описанието де. Не е нужно да е 6-пера, двете мисля не са важни - аз лично ще пробвам с конектор от кабел за ламбда сонда от някакъв Опел.

            Коментар


            • #96
              От: уредба на олио (Дизел)

              Добре де,аз май нямам помпа в резервоара,ГНП-то върши всичко.
              Най-просто казано,една туба в коша,да речем медна серпентина да подгрява олиото и клапана да върти горивото.Прав ли съм?
              Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

              Коментар


              • #97
                От: уредба на олио (Дизел)

                Точно по повод подкачващата помпа се главоболих - според мен е нужна туба с олио, една ръчна гумена (за стискане) помпа + тръби до подгрева, външен филтър за дизел (точно както тоя на снимката на колегата), клапанчето за превключване. В тоя ред бих го изпълнил аз поне.

                Коментар


                • #98
                  От: уредба на олио (Дизел)

                  Една принципна схема,не я видях по-напред в темата:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:005113802.jpg
Прегледи:1
Размер:36.9 КБ
ID:5338140
                  Трагичното не е смъртта, а животът, който
                  хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                  Чарлз Буковски

                  Коментар


                  • #99
                    От: уредба на олио (Дизел)

                    колеги здравейте, аз пробвах да карам на олио и успях с доста мъки и неволи. мога да споделя с вас опита от правенето на уредба с олио и да ви дам няколко съвета. Направих уредбата на мицубиши пажеро 2.5 тди и всичко стана но проблема е само един че няма олио и след това всичко замря.относно колегата с изпарителя да забрави въобще само ще си хвърли труда и парите на вятъра топлообменника за олиото от антифриза трябва да има поне 0.5м квадратни площ м/у антифриза и олиото. Има специални пластинчати топлообменници за тая цел.Трябва да има помпа задължително за олиото моята е бутална но не помня характеристики ще проверя и ще ви кажа.Топлообменника на антифриза загрява олиото до около 60-65 градуса от там до 85 градуса го загрява допълнителен нагревател с подгревни свещи моя го бях направил от спирачна помпа с три свещи на фолксваген от старите. Имайте предвид, че свещите черпят много ток трябва здрави кабели и релета.Относно клапаните аз имах малък проблем с тях, бях вземал 4 бр. от зита русе специални с по голямо сечение но се оказа че съм сбъркал защото клапаните работят само в една посока в обратната налягането от гнп-то преодолява пружината и отваря клапана.Имам цялата система мога да ви направя някоя снимка.

                    Коментар


                    • От: уредба на олио (Дизел)

                      Естествено снимки-ще бъде много полезно.
                      Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

                      Коментар


                      • От: уредба на олио (Дизел)

                        Здравейте, преди да подкарам на шарлан без инсталация, доста четох за изработване на подгрев. Предложени бяха варианти с различни мощности и начини на изпълнение-електрически подгревател в резервоара за олио с термореле от бойлер (25-72 градуса) 800 вата, проточен подгрев на охладителната система от Пасат 2 ( тръбичка с една или три подгряващи свещи за дизел на 11 волта и реле за време към тях) и т.н. Предимството на такава система е, че де факто след доброто загряване може да се кара не само с течна мазнина, ами и с твърда - фритюрна мазнина, мас. Всеки вариант обаче изискваше да има двойно действаща хранителна система на колата - единият кръг на нафта, вторият на алтернативното гориво. Палене на нафта и след няколко минути (време за да загрее олиото) прехвърляне на олио. При пристигане също няколко минути работа на нафта, за да остане в горивния филтър и ГНП. При разстоянията в малкия Сливен, 10 минути работа на дизела са достатъчни да стигнеш до крайна точка на града. Реших да се доверя на английските тарикати, които карат предкамерните дизели на олио(бракувано, използвано) без подгрев с добавка бензин и нафта в отношение 10:1:1 за олиото. Две години вече и 40 хил км нямам оплаквания. Зимата пали при -10 без проблем, разбира се в този студ малко тресе. Цялата магия е гъстотата на горивото. Запази ли се течно, няма проблем. Моята кола е предкамерен дизел с редова помпа Bosh PES, разходът ми в града се качи от 12/100 нафта на 14/100 олио през зимата. Така или иначе цената през лятото е 5-6 лв/100 км, а през зимата 10-12 лв/100 км. Наистина губи малко мощност, но мисля, че си заслужава. Ако някой още не се е решил, може да дойде да покара.
                        Прикачени файлове
                        Георги Кулишев
                        Ямбол
                        0889 42 00 74

                        Коментар


                        • От: уредба на олио (Дизел)

                          колегата stelio е пратил схемата на сасилио варна те основно се занимават с илио и уредби някои неща ги купувах от там

                          Коментар


                          • От: уредба на олио (Дизел)

                            Евала колега Кулишев, табличката е супер-полезна! Поглеждал ли си дали коксува в камерите/предкамерите? Казват че неподгрято олиото дава доста нагар. С 5-цилиндровия дизел по лиценз на Мерседес ли си?

                            Относно фирмата "Сасолио" - сайта не функционира, отзивите в НЕТ-а са сякаш е фирма от 1 човек, репутацията малко ме тревожи. Бих се радвал да знам ако имат нов сайт - сигурно някои компоненти си заслужават от тях вместо внос.

                            Коментар


                            • От: уредба на олио (Дизел)

                              Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
                              Евала колега Кулишев, табличката е супер-полезна! Поглеждал ли си дали коксува в камерите/предкамерите? Казват че неподгрято олиото дава доста нагар. С 5-цилиндровия дизел по лиценз на Мерседес ли си?

                              Относно фирмата "Сасолио" - сайта не функционира, отзивите в НЕТ-а са сякаш е фирма от 1 човек, репутацията малко ме тревожи. Бих се радвал да знам ако имат нов сайт - сигурно някои компоненти си заслужават от тях вместо внос.
                              Да, с лицензния мотор на мерцедес съм. Колкото до коксуването, свалях изгоряла подгревна свещ скоро, нагара по нея не е повече, отколкото при друг дизел, няма едри отлагания, освен опушването. След забърсване си става чиста. Не мога да разбера от къде тоя нагар по неподгрятото входящо олио. Да, съгласен съм, че колкото по-високо е налягането, толкова по-ниска е температурата, но при подгрев в предкамерата на 900 градуса, тая шарланова мъгла няма за кога да прави нагари. Има руски сайт, където предлагат подгреви на локални агрегати - филтри, резервоар, помпа, работещи независимо един от друг. За белязах, че на филтрите са като извити пластини, приличат на моторджийски подгрев за лакът и коляно. Има реленце за температура и/или време.

                              Колегата Стефан в другата ми тема http://www.offroad-bulgaria.com/show...84#post1742484 е пуснал това : http://www.nomacon.by/new/auto/auto-about.php, та ме кара да се замисля за приложението на нагревателите ми за вода в аквариума...
                              Георги Кулишев
                              Ямбол
                              0889 42 00 74

                              Коментар


                              • От: уредба на олио (Дизел)

                                Проблема с олиото е че вискозитета е друг (затова и подгрева). Заради вискозитета са опасенията от неправилна работа на помпата, разпрашаване и оттам изгаряне - оттам и следене за нагар. Но не съм дизелов експерт - новак съм още в дизелите (май го писах някъде вече).
                                За резервоари има нагреватели тип "торбичка" - те се ползват и за размразяване на филтри и тръби (обвиват се около тях). Могат да се намерят но не са много евтини (поне $40+ доставка), има ги и на 12 и на 110В. Нагревател от аквариум е твърде слаб според мене (и аз съм акварист хехехе). Не се занимавам с въпроса да подгрявам в резервоара понеже смятам тоя с олиото да е в купето, разликата с външна температура е достатъчна (т.е. ако скове -20С и не запаля на нафта в нормалния резервоар, не ми дреме че няма да е течно и олиото в този в купето)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X