Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
    На 2:20 изкривен кулокран ли се вижда, или е от оптиката на камерата?
    Оптиката. То и въжето му виси накриво. При 120-160 градуса обзор на проста оптика е неизбежно
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители



      Те тоя турски гъз ме изпревари снощи на спускането по "Тракия" от Траянови Врата посока Пловдив с около 125 км/ч. по инерция. Пътните условия ги виждате. Хванал съм го чак когато намали, щото настигна друг камион.
      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
        Те тоя турски гъз ме изпревари снощи на спускането по "Тракия" от Траянови Врата посока Пловдив с около 125 км/ч. по инерция. Пътните условия ги виждате. Хванал съм го чак когато намали, щото настигна друг камион.
        Ни мой да бъди?! Я глей тук спецялисторите как са се пройзнесли по вапроса (от това мнение нататък). Нещо тий развален скоростомерът, да знайш.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Може, може. ОлабИ на свободна от караулката и понеже изпреварвах със скромните 120 заради мъглата около тунела ме побутна отзад на дълги светлини да му направя място. Там долу на завоя редовно изпадат тирове в канавката поради банален идиотизъм
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Пътните условия често се възприемат по коренно различен начин при различно високо МПС... Аквапланинга при ТИР също не е чак толкова често срещан ефект поради различната маса и наредените последователно колелета... Освен това ТИР не се кара като лек автомобил - всичко се мисли с минути напред. И когато някой ти убие инерцията - възстановяването и става доста по-трудно...
            Превишил с 20км/ч - биха могли да го глобят ако го засекат... Но по нормалните пътища също се движат с подобно превишение, също както и леките автомобили...
            Дали е оправдание - твърдо не... Но от друга страна поне аз не разделям МПС на типа дали са по-големи или не... Движи ли се по-бързо от мен - пускам го при първа възможност... Движа ли се по-бързо от някого (т.е. настигнал ли съм го, макар и в даден момент инцидентно той да се е движил по-бързо от мен) - изпреварвам максимално безкомпромисно.
            Т.е. не виждам в случая какво толкова е станало..
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Абе нищо не е станало.Само споделям, че когато четиридесетина тона, пуснати по инерция по нанадолнището с над 120 км/ч. в дъжд и мъгла с видимост около 150 метра(на видеото вече не се вижда, понеже е снимано няколко километра по- надолу, където мъглата разреди) ти се появят на къси- дълги-къси-дълги в огледалата в лявото платно, чувството не е от приятните. Апропо, мястото е ето това, там преди дългия ляв завой водата от разделителната линия на магистралата тече на река диагонално през платното и почти всеки месец някой такъв ненормалник го дават по телевизора
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Напълно е възможно видеото да не представя истинската картина колега... Просто може тоновете съвсем да не са били 40 и затова шофьорът да се е поотпуснал..
                Както споменах - големите (по-тежките) машинки не са податливи на аквапланинга толкова колкото лекият автомобил, така, че затова и може да не му е пукало толкова за водата.. А ако е бил лек (без или с лек товар), то може и да не са го притеснявали спирачките...
                Да, май само по нашенските магистрали има такива участъци с преминаваща река през платното и си прав, че в такива участъци доста народ се мята (знам до Варна два такива участъка, като на единия братовчед ми тотализира колата си преди година).. Обикновено леки коли.
                Тировете в такъв участък обикновено не се мятат, но може някой покрай тях да се стресне и да се метне в тях (пак случаят с братовчед ми ) - тировете се мятат основно заради изпуснали/прегрети спирачки и по-остър завой...
                Общо взето - от видеото не виждам нещо опасно (но и видеото не е достатъчно информативно), а от друга - продължавам да се чудя защо при проверката на документите на автомобила на ГКПП няма представител на ДАИ/КАТ, които просто да проверяват тахографите на автобуси и камиони и директно да пишат актовете... Това ще има голям дисциплиниращ ефект върху преминаващите... (е да, може и да има голям финансов ефект за проверяващите ) ...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  ...Тировете в такъв участък обикновено не се мятат...Общо взето - от видеото не виждам нещо опасно (но и видеото не е достатъчно информативно)...
                  Точно в този участък тировете се мятат нон- стоп, а от видеото, както вече казах няма какво да видиш освен,че вали дъжд. А се мятат именно поради идиотския мерак да видят "колко ша дигнем по нанадолнището".
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Имах предвид участък с доста вода, който е много опасен за леките автомобили, но не и за тировете... За тировете са по-опасни комбинацията от наклони, завои и пълен товар, които изискват активна и продължителна употреба на спирачки. Или повишена маса с хлъзгав път... Там тира обикновено просто не успява да вземе завоя поради загуба на сцепление... И да - риска от авария при висока скорост и спукване на гума при ТИР-а е много голяма и обикновено - фатална..
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Доста неточни неща в доста неподходяща тема. Поне уикито погледни, там много добре е обяснен аквапланинга.
                      Само се замисли колко е контактната площ на гумите на този тир при тази скорост. А ако е и ненатоварен? А ако и гумите не са му наред, както обикновено се случва с тези машини?
                      Нищо опасно няма на клипчето...нищо...

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Имах предвид участък с доста вода, който е много опасен за леките автомобили, но не и за тировете...
                        Aз пък имам предвид точно този участък от тунела Траянови Врата до моста на Долно Вършило, в който мисля катастрофират повече тирове, отколкото по цялата останала магистрала от София до Бургас.
                        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Нещо позамря темата Я да я раздвижа с едно клипче от миналата година. Представлява интерес за хора, които не са от София, или са, но го раздават "жълтопаветници"
                          И-и-и-и-и, по темата е, по темата е - пълно е както с куриози (ама за гореизброените зрители), така и с нарушения. Леко съм го ускорил, за да не е досадно гледането:

                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Това прилича на шорткъта от продължението на Житница, дето го ползва IvanIvanovi ежедневно за да стигне до метростанция Вардар.
                            Аз това го минах веднъж посред бял ден и ми побеля косата.
                            Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Нещо позамря темата Я да я раздвижа с едно клипче от миналата година. Представлява интерес за хора, които не са от София, или са, но го раздават "жълтопаветници"
                              И-и-и-и-и, по темата е, по темата е - пълно е както с куриози (ама за гореизброените зрители), така и с нарушения. Леко съм го ускорил, за да не е досадно гледането:

                              Натоварих нервната си система само като гледах и ако ми се налага да го минавам повече от един път годишно ще предпочета или да сменя дом или работно място . Все едно че гледах улица в Индия ............... Пък и музичката много предразполага . Не че съм се засилил към София ама поне кажи къде точно се намира този УЖАс че да не се объркам нещо ............
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Нема чаршафосани, нема зони, кво искаш повече.
                                Изобщо Факултето си е яката ралта.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X