Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторни електроинструменти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Акумулаторни електроинструменти

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Тук такива комплекти съм виждал само навремето разни мебелисти .
    С такива комплекти бяха екипирани момчетата които ни монтираха дограмите. Разгледах инструментите и ми хареса лекотата и баланса им.Подходящи за продължителна работа.
    Със здраве да си ги ползва колегата!
    (ползвам аналогични от фирмата метабо за други цели,но са по тежки и с по лош баланс. )

    Коментар


    • #62
      От: Акумулаторни електроинструменти

      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
      (ползвам аналогични от фирмата метабо за други цели,но са по тежки и с по лош баланс. )
      Най вероятно ползваш по стари модели на Метабо, иначе и това си е сериозна фирма. И колегата Ронин сравнява по новите модели на Де Валт със старата му Макита, която е много далеч от новите им безчеткови модели. Нещата и в тази техника се променят с времето. Аз от миналата година насочвах вниманието към новите мотори като голяма крачка напред която дава възможност за скок в енергономичността на новите инструменти. Като цяло, Милуоки е сериозния конкурент на Макита до скоро, сега вече и другите се включиха защото новите технологии станаха по достъпни. Все още голямата сила на Макита е недостижимата за другите гама от разнообразни машини особено в 18 волтовата серия. Има какво ли не, но странното и липсващо ми устройство за мен (чудя се по каква причина) е електрическа попнитачка. Единствената причина за това виждам в евентулното притежание на лиценз и забраната за направата на такъв тул от други, а иначе би била много полезна машина. Технологично не виждам спънка за направата.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • #63
        От: Акумулаторни електроинструменти

        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
        Най вероятно ползваш по стари модели на Метабо, иначе и това си е сериозна фирма.
        Стария модел беше с друго захващане на батерията , само 60 нм.и е пенсиониран заради заради тях.Този който ползвам има по ниски обороти на първа степен и 100 нм. SB 18V LTX.и комплекта е три батерии. Има и още по нови версии.
        (някъде в тема за винтоверти съм качвал снимки)

        Коментар


        • #64
          От: Акумулаторни електроинструменти

          Със 100Nm няма начин да е лек инструмент. Моята Макита 481 е със 120Nm и си е тежичка нищо че е с безчетков мотор които сам по себе си не тежи много (разглобявал съм я), но механиката за това усилие няма начин да е лека, още повече че има и добро пробиване в бетон.
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • #65
            От: Акумулаторни електроинструменти

            Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
            Със 100Nm няма начин да е лек инструмент. .
            Затова според приложението всеки сам си определя "компромиса".
            А девалта ,ми хареса .но този цвят.......имам ъглошлайф 1400вт. и е вечно с "мазен цвят"

            Коментар


            • #66
              От: Акумулаторни електроинструменти

              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
              Затова според приложението всеки сам си определя "компромиса".
              А девалта ,ми хареса .но този цвят.......имам ъглошлайф 1400вт. и е вечно с "мазен цвят"
              Хм, не бях се замислял за цвета (не съм имал жълта машина) но имаш право. Сигурно е лесно да започне да изглежда кофти, а стигне ли се до там да си лъскаш постоянно инструмента , работата е зле!

              От друга страна, този сигнално-жълт цвят е предпоставка по лесно да държиш машините под око, а в случая с колегата Ронин това предполагам е важно.
              Последно редактирано от disko04; 14-03-18, 12:08.
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • #67
                От: Акумулаторни електроинструменти

                Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                а стигне ли се до там да си лъскаш постоянно инструмента , работата е зле!
                Абсолютно ! Важи за всякакъв инструмент.
                Тази земя, по която тъпча сега,
                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                тази земя – не е моя земя,
                тази земя, простете, е чужда.

                Коментар


                • #68
                  От: Акумулаторни електроинструменти

                  Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение

                  От друга страна, този сигнално-жълт цвят е предпоставка по лесно да държиш машините под око,
                  За туристически принадлежности този цвят го предпочитам,за инструментите по добре по тъмни цветове.
                  (при моторните триони също е добре цветът да е видим,че търсих Макитата в ореховата градина)

                  Коментар


                  • #69
                    От: Акумулаторни електроинструменти

                    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                    За туристически принадлежности този цвят го предпочитам,за инструментите по добре по тъмни цветове.
                    (при моторните триони също е добре цветът да е видим,че търсих Макитата в ореховата градина)
                    Определено, аз имам 7 инструмента Макита с които работя в къщи, строителство, работата е мръсна, прашна и както ги хвърлям където ми падне ако са жълти ще изглеждат плачевно. Сега не са толкова зле.
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Акумулаторни електроинструменти

                      Да питам теб и Алекс,колко са ви най старите литиево йонните батерии.В смисъл като време,имали ли сте такъв случай.
                      Ползваме 1830 на повечето винтоверти,преди седмица както писах ,взехме няколко 4 амперчаса нови,които не влизат във винтовертите,а в зарядното влизат? Наложи се да ги поокастрим леко.За къв Чеп?
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #71
                        От: Акумулаторни електроинструменти

                        При винтоверта ми Девалт също рязах едни издатини в основата. Като с прахосмукачката която си купих преди околп 6 години. Като минаха към 2 и половина спряха да продават филтри.С идеята, че ще си купя друга. Ама аз си го гърмя с малки пиратки 3-4 години и не ми пука. Да ги е яд. Та и с батериите ще е нещо такова.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Акумулаторни електроинструменти

                          Аз имам 2 по 4Ah (едната по нова с измерител за заряд и една без) , една по стара 3Ah на която съм сменил елементите с 5.2Аh и една пак стара 3Аh която съм преправил с нови на 3.2Аh но на един ред елементи. Всичките обаче си влизат на машините без проблем въпреки че са от различни години но най старата ми машина е от 2014/15.
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Акумулаторни електроинструменти

                            Аз акумулаторни стари нямам . Всичко което имам го купих в началото на тази година . В момента отново съм на голям обект и всички бригади които имат нужда от мобилни електроинструмент са обурудвани с Хилти . Видях и няколко с кабелни Вюрта и никакви макити , девалти и милуокита .
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Акумулаторни електроинструменти

                              В Германия се кълнат в Хилти, в Англия-Девалт.Винтоверт на Макита не съм разглобявал, въпреки, че го имам. Отворих обаче Девалт. Три степенен планетарен редуктор с по 7 колела на степен. Следващите степени са пак така, но с удвояване дебелината на колелата. Аксиален лагер по оста. Само дето патронника няма сваляне. Залепили са стопорния болт с нещо брутално. За сега Девалт са моите хора, въпреки, че и от Макита не вярвам да са се изложили.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Акумулаторни електроинструменти

                                Аз макити съм разглобявал доста,преди няколко месеца ми се паднаха някакви болтове нещо 12-14 ММ.да въртя с винтоверт,макитата на бавна степен се гънеше в ръцете от зор,по едно време спря като преди това в областта на четките не се докосваше.Разглобих я ,четките ги нямаше,мотора се беше разглобил.След месец пак ми се наложи да въртя подобни винтове,в бързината пак със следващия винтоверт и се скапа редуктора,изрони зъбите.Имах още един прецакан,от трите сглобих един работещ,в момента имам още един дето не съм го отворил да видя какво му има.Всичките дефекти са в следствие на индианска експлоатация от моя и наша страна.Чета че превключвателя на скоростите на почти всички макити е проблемен,аз съм имал дерт само с един.Девалт не съм отварял още,от месец се запознавам с марката.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X