Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?


    Това с разхода по баира беше Сарказъм - някой го схванаха, други - не
    важи за всички, които карат 4х4 с по над 2л двигатели и твърдят, ама много уверено, че разхода в града е под 8/100
    Вчера един колега се кълнеше, че на ГАЗ сега, в задръстванията скаут бензин 7.5 / 100
    Майтапа на страна, джугана(тусон 113кс) сега не пада под 10 в задръстванията - нафтата е ш*л. Карах половин резервоар с Бе*ита - 11л и опуши кюнците отзад
    Тъй че, особено при печките, според мен има значение и нафтата каква е

    Коментар


    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

      Тойота Хайлукс 3.0 дизел, двойна кабина. Гуми 255/70/15 София - Своге 7.2, с гуми 235/75/15 6.4. Максимална скорост 110, за 3.5 км. През останалото време 40-60, рядко 70-80.
      София -Ветрен-Своге със 700 кг. товар от Ветрен 7.6. Максимална скорост по магистралата 115-130.
      Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
      Discovery 2.5 TD5 2000 EX
      Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

      Коментар


      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160812_135124_Richtone(HDR).jpg
Прегледи:1
Размер:297.5 КБ
ID:5771784
        Ей на разхода на бавни.... като сме тръгнали да се бъзикаме.
        П.С. Видно от снимката това е в "ЕКО" режим!
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

          Днес следобед с WV T5 Syncro 2.5D (май ?), Гара Подуене - Казичене - Лозен - Горубляне - по Околовръстното до сервиза на Симо Тонев на "Симеоновско шосе" - до Люлин по Околовръстното - Западен парк - Киноцентъра - Хладилника - Парк-хотела - Зала Универсиада, покрай Ужаза на Ясен - Гара Подуене, среден разход по комп 10.6
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

            Първоначално публикуван от Diduu Преглед на мнение

            Това с разхода по баира беше Сарказъм - някой го схванаха, други - не
            важи за всички, които карат 4х4 с по над 2л двигатели и твърдят, ама много уверено, че разхода в града е под 8/100
            Вчера един колега се кълнеше, че на ГАЗ сега, в задръстванията скаут бензин 7.5 / 100
            Майтапа на страна, джугана(тусон 113кс) сега не пада под 10 в задръстванията - нафтата е ш*л. Карах половин резервоар с Бе*ита - 11л и опуши кюнците отзад
            Тъй че, особено при печките, според мен има значение и нафтата каква е
            Туксончето ако е джуган, то ТЛК200 е поне Руслан (АН 124)
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

              Хех .. половината Туксон може да ми влезе в багажника ... а пък аз нямам претенЗй за голям .... даже го паркирам на месха по паркингите означени за Small Car
              А да и да няма грешки .. тжва от аватара го снимах само ..говорим за Мицубиши Ендевър 3.8

              Коментар


              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                Първоначално публикуван от Diduu Преглед на мнение

                Това с разхода по баира беше Сарказъм - някой го схванаха, други - не
                важи за всички, които карат 4х4 с по над 2л двигатели и твърдят, ама много уверено, че разхода в града е под 8/100
                Вчера един колега се кълнеше, че на ГАЗ сега, в задръстванията скаут бензин 7.5 / 100
                Майтапа на страна, джугана(тусон 113кс) сега не пада под 10 в задръстванията - нафтата е ш*л. Карах половин резервоар с Бе*ита - 11л и опуши кюнците отзад
                Тъй че, особено при печките, според мен има значение и нафтата каква е
                Не знам какво е "Бе*ита", но шелските горива са най-гадните. Каквото и да съм карал, и когато поради някаква причина се е налагало да слагам горива от Шел, мепесетата спират да вървят. V-горивата им стават, но са неоправдано скъпи. Газта също ставаше.

                Пробвай ЕКО, примерно, и ще видиш как "джугана" ше литне, а съответно и разхода ше слезе щото не трябва да го настъпваш толкова.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Не знам какво е "Бе*ита", но шелските горива са най-гадните. Каквото и да съм карал, и когато поради някаква причина се е налагало да слагам горива от Шел, мепесетата спират да вървят. V-горивата им стават, но са неоправдано скъпи. Газта също ставаше.

                  Пробвай ЕКО, примерно, и ще видиш как "джугана" ше литне, а съответно и разхода ше слезе щото не трябва да го настъпваш толкова.
                  Предполагам, че и червената нафта от БДЖ-то е супер - ако карам Т55 обаче (за повечето, които си мислят, че Т55 е модел на ВАГ - е не е)
                  За газ-та не ме интересува, но може като цяло в Сф да са по-добри горивата. Имам и октавия 2 - 4х4 и само от ОМВ на гарата - много доволно и много върви, а туксона не, хем онова е помпа дюза. Хюндая ми е най-икономичен с шелската обикновена - V та не ги знам

                  Коментар


                  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                    Opel Frontera A, дълга база, 2.2 бензин с обикновена газова. Първи впечатления за около 2000 км (може би малък пробег за каквито и да е изводи, но все пак):

                    Извънградско (80-90 км/ч) - ~12/100
                    Магистрала (лежерно, 100-110 км/ч) - ~14/100
                    Градско в София - 18-23/100
                    Черно, 4х4 и бавни скорости - ~30/100

                    Това от ограничения опит засега. Извънградският разход направо ме зарадва, в града навеждам глава на колонката, но като седна в прасето и ми минава набързо

                    Коментар


                    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                      Лада Нива газ в тежък терен 30л.на 100км
                      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                      Коментар


                      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                        Това колко коня мотор,размер на гумите и тежест на машината?
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                          Санта Фе 2.7 v6 173 к.с. автомат
                          градско зимно (Пловдив) 17/100 газ
                          градско лятно (Пловдив) 15/100 газ
                          магистрала: 13.5/100 газ при скорост 110-130
                          магистрала: 140 км/ч 14.5/100
                          магистрала: 150-160 км/ч 17/100
                          на бензин не съм го засичал

                          Коментар


                          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                            извън градско-10-12
                            Градско 15-20

                            Коментар


                            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                              Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
                              УАЗ 469 2.4 двигател Волга 110к.с.При тестване няколко дни 80% в гората с 60л. газ изминах 180км.Става въпрос за тежък терен в по-голямата си част.Разлика във вървенето на газ и бензин няма.Просто съм изненадан от вървенето и доволен от резултатите
                              Поздравявам те колега - на теб, ти вярвам! А на голяма част от притежателите на УЖАСКИ, на които разхода им е между 10-13 л/100 км - НЕ!!! Аз под 25 градско(в София) не мога да сваля!

                              Коментар


                              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                                На времето със служебния УАЗ имам едно снежно прибиране от София до Благоевград ...и разхода / бензин / беше 10,6 , но и скороста беше ниска. По целия път само едно БМВ се осмели да ме изпревари ....докторе поздрави и да ни покажеш машината .
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X