Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Бойните изкуства са една абстракция, в смисъла на производно на умение. Действието изпълва съдържанието със смисъла. Ползата е зависима от преподаването, но само наученото върши работа и има смисъл.
    Бегом обратно в залата.

    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Един пост на доктора в темата за битите лекари ме навява на мисълта, че той не е дорасъл за тази тема.
      Евалла на Пламен-ако обучава, би имал добри ученици.
      Макар и ветеран съм последовател на Оyama, за което не съжалявам. Едва ли е най-доброто, но във времето назад по-добра школа при нас не е имало.

      Коментар


      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
        Един пост на доктора в темата за битите лекари ме навява на мисълта, че той не е дорасъл за тази тема.
        Евалла на Пламен-ако обучава, би имал добри ученици.
        Макар и ветеран съм последовател на Оyama, за което не съжалявам. Едва ли е най-доброто, но във времето назад по-добра школа при нас не е имало.
        Как да намеря тази тема,много ми е интересна..?
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Предлагам темата да стане „клубна" и в нея да се допускат единствено избрани членове с рекламни тениски, ходещи редовно на семинари и викащи „осанна" на всяко мнение от „старшите експерти". Останалите да бъдат строени в редица на площада, всеки с по два рога на главата и да викат „муу" в очакване.
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
            Просветли ме, „що"....
            Сам трябва да извървиш пътя до просветлението .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Допусни, че съм го извървял но това конкретно не ми е „светнало". На свой ред ще допусна, че не можеш да го пресъздадеш с думи. Един вид „киокушин-магия"
              Последно редактирано от emanuilis; 17-11-17, 09:30.
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                Допусни, че съм го извървял но това конкретно не ми е „светнало". На свой ред ще допусна, че не можеш да го пресъздадеш с думи. Един вид „киокушин-магия"
                Аааа не . Опитах се да го кажа в духа на дзен .

                Но мога и по- прозаично : магия няма . Писал съм далеееч в началото на тази тема . Трябва да се изправиш на татамито срещу каратека киокушинкай. Ама не под условие "Въх ! Убих тъ! " , а на фуул контакт .Тогава просветлението може и да ти дойде , макар и болезнено.
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Един подобен каратека от полицейската школа едно време ,от привилегированите едвам оцеля след едно душене.Много бързо му се развиха нещата в градивна надолу.Беше уж елитен,ма то всичко относително и Айнщайн го е казал.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Но мога и... макар и болезнено.
                    Без да искам разбирам, че съм изминал много повече от Пътя. Така описаните светлинки" бяха някъде в началото му. Не че в залите по Годжу Рю, Айкидо и Винг Чун няма перманентно заслепени от тях хора. Вероятно и на много други места е така.

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    Един подобен...
                    Казано по друг начин.
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      Аааа не . Опитах се да го кажа в духа на дзен .

                      Но мога и по- прозаично : магия няма . Писал съм далеееч в началото на тази тема . Трябва да се изправиш на татамито срещу каратека киокушинкай. Ама не под условие "Въх ! Убих тъ! " , а на фуул контакт .Тогава просветлението може и да ти дойде , макар и болезнено.
                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      Един подобен каратека от полицейската школа едно време ,от привилегированите едвам оцеля след едно душене.Много бързо му се развиха нещата в градивна надолу.Беше уж елитен,ма то всичко относително и Айнщайн го е казал.
                      В полицията, Киокушин никога не се е тренирало (и аз не знам защо). От каратето там на почит е Шотокан.
                      Не ми се влиза в подобна полемика, казвам го просто защото в горната ти реплика, думичката "подобен" баш ми се не връзва.

                      Коментар


                      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Трябва да се изправиш на татамито срещу каратека киокушинкай. А на фуул контакт .Тогава просветлението може и да ти дойде , макар и болезнено.
                        Е не, не било така. Това било за комерса. Нали битки, правилници и протектори не важат. Поне аз така разбрах. Като играеш 100 ката или нещо си там с въображаем противник, то ти и не требват. Протектори. Обаче правила са нужни и в ума ти, ако ме разбират колегите. Щото иначе с мръсотията човешка си замърсяваш и духа.
                        Иначе ми е интересно за шиварито... па то си е комерс отсекъде...
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                          В полицията, Киокушин никога не се е тренирало (и аз не знам защо). От каратето там на почит е Шотокан.
                          Не ми се влиза в подобна полемика, казвам го просто защото в горната ти реплика, думичката "подобен" баш ми се не връзва.
                          Глей ся, ти не се засягай. Ако и аз да съм приел, че тоя (твоя) стил е некъде на върха в каратето, и че чрез него се изграждат едни от най-коравите бойци, то максимата, че всеки ще си намери майстора рано или късно, си е в сила. Та и най-непобедимите все имат и по някоя загуба. Случва се.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение

                            Бегом обратно в залата.

                            Не ми е работа, но така върви темата, че може да е полезно да напомня. Във всички бойни изкуства и стилове, ударите, хвърлянията и захватите идват не от ръцете и краката, а от главата и това не се учи в залата.
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                              ... че всеки ще си намери майстора...
                              Особено когато не го очаква и леко се е позабравил.
                              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                              LZ1EMS

                              Коментар


                              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Във всяка една школа ,независимо каква ,едно време наблягаха и на друг стил,та ако щеш и в "извън работно време".Та дали е шотока , киокушин или До ,все си мешаха нещата ,е така за знание.Ма друго си е с колан,па тия без коланите ,правят изненади при слободен двубой ,ма така е като нема съдии.....,а само приятелски кръг и зяпачи .
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X