Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в Нисан форума :) - Nissan Terrano 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

    Бях свалил маркучите за хидравликата, всички кабели и букси бях откачил, болтовете на помпата и ми беше останал само тоя болт с 3грам но нямах глава. Сглобих си всичко, дошях масло за хидравликата. Ама казвате трудно било за настройка. И се чудя дали да го карам някъде или сам да си го пробвам. Че не съм попднал на читав майстор в Благоевград.


    Nissan Terrano 2.7 TDi
    ----------------------------
    Нещо което работи - не се пипа!

    Коментар


    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

      Камука за тоя болт ти е нещо като 20-30лв в магазина. Ако си направиш белези на старото положение може и да стане, а може и да не стане. Ако не стане трябва да се гледат данни за цикловата порция на празен ход в реално време и да се нагласи в нужните граници чрез проби. Пипкава работа е и ще ти трябва кабел за диагностика с данни в реално време.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Камука за тоя болт ти е нещо като 20-30лв в магазина. Ако си направиш белези на старото положение може и да стане, а може и да не стане. Ако не стане трябва да се гледат данни за цикловата порция на празен ход в реално време и да се нагласи в нужните граници чрез проби. Пипкава работа е и ще ти трябва кабел за диагностика с данни в реално време.
        Точно !
        Шанса да стане само с белези без диганостика е 1:100 г/д. За да стане както му е реда начина е само чрез правилно нагласяне на цикловата порция.
        Камък за този болт се прави за 2 мин. в гаражни условия.
        От камък 7мм, с дремел и диамантебо борче се изпилват 3 от стените на 6-тостена на гидорията. След това развиваш. Пипкавата част е нагласянето на горивото и то не толкова пипкава, а по-скоро са необходими инструменти и да знаеш какво вършиш.

        Коментар


        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

          А какъв модел се води помпата на тераното?


          Nissan Terrano 2.7 TDi
          ----------------------------
          Нещо което работи - не се пипа!

          Коментар


          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

            Тази на снимката е Бош.

            Коментар


            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

              Да де но кой модел?


              Nissan Terrano 2.7 TDi
              ----------------------------
              Нещо което работи - не се пипа!

              Коментар


              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                Здравейте,

                извинявам се на автора на темата и на участниците, но имам въпрос за такава джипка (2.7 , 1998, КБ) и реших да не отварям нова тема.

                При смяна на автоматични хъбове с ръчни установих, че полуоските имат луфт в главината. При свален хъб, хващайки с ръка полуоската се усеща луфт, при това сериозен. Луфта не е аксиален.
                Това нормално явление ли е, или е налице проблем?

                Поздрави!
                Последно редактирано от Onzi; 23-10-17, 09:33.

                Коментар


                • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                  Не съм разглобявал Терано, но на теория...

                  Според мен няма как да е без луфт. Полуоската лагерува от вътрешната страна на шенкела в иглен лагер или бронзова втулка, но лагерува и в самия хъб. Ти си махнал външния лагер (т.е. хъба) и клатиш едно желязо дълго 10-тина см, което има лагер (втулка) в задната си част.

                  Друг е въпроса в какво състояние е игления лагер или бронзова втулка от вътрешната страна на шенкела.
                  Последно редактирано от bullet_pk; 23-10-17, 10:39.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                    От къде мога да намеря гарнитури за тая горивна помпа на тераното?







                    Nissan Terrano 2.7 TDi
                    ----------------------------
                    Нещо което работи - не се пипа!

                    Коментар


                    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                      Колега, ако е система "Бош" съм купувал цял ремонтен комплект от сервиз Бош-дизел в София. Дано успееш да го центроваш след затваряне на помпата....

                      Коментар


                      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                        Колко пари горе доло беше и как да го търся тоя комплект. Нялакъв номер на помпа или нещо подобно можеш ли да ми дадеш?
                        Аз ако намеря гарнитури ще го откарам да ми ги сменят някъде или мога да пробвам сам пък ако не стане тогава ще я каръм някъде да я нагласат.


                        Nissan Terrano 2.7 TDi
                        ----------------------------
                        Нещо което работи - не се пипа!

                        Коментар


                        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                          Пробвай на тел. 088 967 4141 за наличност

                          Коментар


                          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                            Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                            Колко пари горе доло беше и как да го търся тоя комплект. Нялакъв номер на помпа или нещо подобно можеш ли да ми дадеш?
                            Аз ако намеря гарнитури ще го откарам да ми ги сменят някъде или мога да пробвам сам пък ако не стане тогава ще я каръм някъде да я нагласат.
                            Данко, ще не ми звъннеш.

                            Ремонтен комплект за тази помпа е 23лв с ДДС, оригинален на Бош. Модела на помпата е VP37.

                            Звънни или пиши да ти кажа от къде, как и защо

                            Коментар


                            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                              Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                              Колега, ако е система "Бош" съм купувал цял ремонтен комплект от сервиз Бош-дизел в София. Дано успееш да го центроваш след затваряне на помпата....
                              Центровката "грубо" се прави по белези, след това с консулта и нагласяш на 4мг когато е загрял и си ти.

                              Коментар


                              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                                Колега, не е ли VP44 помпата на тераното?
                                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X