Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Първоначално публикуван от kaliyord Преглед на мнение
    Аз не можах да подкарам този ELM 327 на моята фронтера. Не ще да се свърже с с компа на двигателя. Установява връзка чрез блутут с телефона, но с двигателя не ще.
    Говорим за фронтера 2003 3,2 автомат. Купих си даже 2 броя от различни продавачи от али експрес. След голямо ровене намерих един руски сайт с каталог за съвместимост на ОБД четеца ELM327 с различните автомобили. И точно моята година фронтера се оказа, че няма да стане.
    Когато ходих до сервиза да ми прочетат грешката, майстора ме попита освен двигател и коя година е, казах му 2002г. техния четец беше на BOSCH но сигурно струва 2к левчета. Толкова ли ще има разлика между 1998-2002-2004, като разлика при един и същ двигател се сещам че при произведените през 1998г са например с жила за газта, а след 2000 са с електронно подаване на газ както е и при мен, а вече при след 2003 не знам за повече, освен че имат кристални фарове и по-различно като цвят таблото с километража....

    Ще чакам някой колега да каже със сигурност кой четец ще го чете и да има БГ интерфейс, за да не се разправям да го поръчвам и връщам ако не сработи.

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
      Привет колеги, днес пак ми светна чека и този път грешката показва ламда сонда, майстора ми каза днес да си я карам така докато не усетя по-голям разход на гориво и тогава да я правим, повечето от вас знаят че карам само на бензин, онзи ден пък ми светна чека пък за дебитомер, изобщо всичките ми проблемите ми с чека, тръгна откак налях скапания бензин на Марешки, може и да не е от това, но факт че станаха проблемите след като заредих при него половин резервоар, кажете поне как да изчиствам грешката че много ме дразни да свети чека и да знам че нещо не е в ред, возя бебе все пак и трябва да разчитам на колата при пътуванията и да съм спокоен.
      Споделете от кой магазин в София какъв модел "четец" - "изтривалка" да купя за фронтерата за да мога поне да изтривам грешката? Само не ми предлагайте от ибей, че нямам никакъв опит с покупки от такива сайтове и ги подминавам.

      Става дума за 3.2 V6 мотора 2002г, че имало разлика с другите двигатели и по години на производство...

      p.s. Това например ще ми върши ли работа:

      - ОВD ІІ ЅКАN - Вluеtооth yнивepcaлeн ypeд зa диaгнocтиĸa нa aвтoмoбили, cъвмecтим c Аndrоіd ОЅ тeлeфoни, тaблeти или ĸoмпютъp

      Beчe имaтe възмoжнocт coбcтвeнopъчнo, caми, нaвcяĸъдe и пo вcяĸo вpeмe дa нaпpaвитe eднa бъpзa и дeтaйлнa диaгнocтиĸa нa aвтoмoбилa cи!

      OБД 2 CKAH e eдин oт нaй-мaлĸитe yнивepcaлни ypeди зa aвтoдиaгнocтиĸa нa пaзapa. Toй ĸoмбиниpa виcoĸитe възмoжнocти зa диaгнocтиĸa нa тpaдициoннитe ypeди c yчyдвaщo мaлĸитe cи paзмepи, тeглo и фyнĸциoнaлнocт.

      Moжe дa чeтe, извeждa инфopмaция и дa тpиe ĸoдoвeтe зa гpeшĸи. Heвиcoĸaтa мy цeнa дaвa възмoжнocт ypeдa дa ce пoлзвa ĸaĸтo в aвтocepвизи, тaĸa и oт aвтoлюбитeли.

      ОВD2 ĸoдoчeтeцът ce зaxpaнвa oт ĸoнeĸтopa зa диaгнocтиĸa нa aвтoмoбилa, имa вгpaдeн Вluеtооth и тaĸa мoжe дa извeдeтe инфopмaциятa нa тeлeфoнa, тaблeтa или ĸoмпютъpa cи - бeз нeoбxoдимocт oт ĸaбeли.

      Kpaтĸa xapaĸтepиcтиĸa нa yнивepcaлния ypeд зa aвтoмoбилнa диaгнocтиĸa - ОВD ЅКАN:

      OБД чeтeцът дaвa възмoжнocт зa чeтeнe и изтpивaнe нa гpeшĸи в мoдyлa зa yпpaвлeниe нa двигaтeля.
      Чeтeнe нa oпpeдeлeни тeĸyщи пapaмeтpи в зaвиcиoнocт oт aвтoмoбилa – oбopoти двигaтeл, нaтoвapвaнe двигaтeл, тeмпepaтypa oxлaдитeлнa тeчнocт, cтaтyc гopивнa cиcтeмa, cĸopocт нa пpeвoзнoтo cpeдcтвo, нaлягaнe cмyĸaтeлeн ĸoлeĸтop, Lоng tеrm и Ѕhоrt tеrm fuеl trіm, cĸopocт нa пpeвoзнoтo cpeдcтвo, aвaнc, тeмпepaтypни дaтчици, дeбит нa въздyx, пoзиция дpoceлoвa ĸлaпa, нaпpeжeния нa ĸиcлopoдни дaтчици (лaмбдa coнди) и дp.

      Унивepcaлният диaгнocтичeн ypeд ОВD ЅКАN гapaнтиpa мaĸcимaлнo пoĸpитиe нa paзлични мapĸи и мoдeли aвтoмoбили.

      B Eвpoпa зa пътничecĸи и лeĸoтoвapни aвтoмoбили, ОВDІІ/ЕОВDІІ cтaндapтa e зaдължитeлeн oт 2001г. зa бeнзинoви и oт 2004г. зa дизeлoви aвтoмoбили. B CAЩ e в cилa oт 1996г. Hяĸoи пpoизвoдитeли ca изпълнили изиcĸвaниятa нa cтaндapтa пo-paнo.

      Πpoизxoд: Kитaй

      [ATTACH=CONFIG]930045[/ATTACH]

      p.s. Важно за мен е да поддържа БГ интерфейс.

      p.s. Направих запитване за този продукт и чакам отговор, според вас ще ми свърши ли работа този четец, при четене на живи данни, грешки, триене на грешките, има БГ интерфейс, имам таблет Sony Xperia с андроид lolipop 5 и iphone 5s с ios 10, :https://sklad66.com/cms/ELM-327-Blue...OBDII-CAN.html

      Мод: изтрийте линка ако сметнете че не е удачно.
      И каква връзка можеш да намериш м/у който и да е бензин и деботомера?!? Иначе кат не ти се занимава с ибей кажи какво и ще ти го поръчам в послеен опит да те предпазя от безсмислени харчове! Впрочем какви точно са грешките които показва?

      П.п. и аз имам скенер който чете нашия мотор!
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        И каква връзка можеш да намериш м/у който и да е бензин и деботомера?!? Иначе кат не ти се занимава с ибей кажи какво и ще ти го поръчам в послеен опит да те предпазя от безсмислени харчове! Впрочем какви точно са грешките които показва?

        П.п. и аз имам скенер който чете нашия мотор!
        Важното е че при последната грешка която показа, според майстора е ламда сондата, каза ми да си карам така докато не усетя по-голям разход на гориво, би ли ми казал какъв модел и марка е твоя четец, при всички случаи ще е хубаво да си имам и аз такъв четец който предполагам че и трие грешките? Ще съм ти благодарен за инфото.

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Клемите на ламбда сондата са ти последна грижа - тя е забита в ауспуха и ако трябва да се чисти нещо то е точно от другата страна. Понякога чистенето върши работа (пробвано на Опел Тигра).
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
            Клемите на ламбда сондата са ти последна грижа - тя е забита в ауспуха и ако трябва да се чисти нещо то е точно от другата страна. Понякога чистенето върши работа (пробвано на Опел Тигра).
            В такъв случай ще се радвам някой да ме ориентира къде седи буксата в горния край на двигателя, предполагам е там някъде и да я почистя. Чакам и колегата Bushido - Жоро ли се казваше?, да каже модела и марката четец да си имам аз и да трия грешките, че за разлика от предишната ми ОФА, ако имаше грешка и когато се реши проблема сама си изгасваше чека, докато при тази дори и да сменя ламда сондата, няма да спре да свети чека докато не изчистя грешката преди това.

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              ... за разлика от предишната ми ОФА, ако имаше грешка и когато се реши проблема сама си изгасваше чека, докато при тази дори и да сменя ламда сондата, няма да спре да свети чека докато не изчистя грешката преди това.
              Това пък откъде-накъде? Смениш ли сондата, грешката ще изчезне след N-броя "пАли-гАси". Поне на изхвърлената с погнуса от мен "Вектра Б" така ставаше, за други коли да не говорим.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Това пък откъде-накъде? Смениш ли сондата, грешката ще изчезне след N-броя "пАли-гАси". Поне на изхвърлената с погнуса от мен "Вектра Б" така ставаше, за други коли да не говорим.
                Така разбрах че е, така и иначе ще си имам четец, само да разбера точната марка и модел.

                п.с. Междувременно се сетих да отида до систематизирана информация и да сваля електрическите схеми, за да открия къде се намира кабела идващ от ламда сондата, но за съжаление на всички линкове ми изписва грешка 404, явно линковете са неактивни от когато имаше проблеми с форума....

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Колеги, получих отговор от фирмата за препоръка за хубав четец, препоръчаха ми OP-COM и обновяващ се софтуер специално за Опел, поствам линка да си кажете мнението, https://sklad66.com/cms/OP-COM.html, единственото което е неудобство е че вместо таблета трябва да мъкна лаптопа, но ако това е толкова добър четец и софтуер и то за Опели специално, мисля да го взема, все още чакам колегата Bushido да каже какъв е неговия четец.

                  Какво мислите за съответния OP-COM?

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                    Колеги, получих отговор от фирмата за препоръка за хубав четец, препоръчаха ми OP-COM и обновяващ се софтуер специално за Опел, поствам линка да си кажете мнението, https://sklad66.com/cms/OP-COM.html, единственото което е неудобство е че вместо таблета трябва да мъкна лаптопа, но ако това е толкова добър четец и софтуер и то за Опели специално, мисля да го взема, все още чакам колегата Bushido да каже какъв е неговия четец.

                    Какво мислите за съответния OP-COM?
                    И цената си я бива. Такъв ползва майстора при когото ходя. Когато купувах джипката, колегата ИСУЗО я прочете с подобен четец. И аз ще следя отговора на колегата Bushido, с каква машинка си чете грешките.

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Мисля , че ако се свържеш с Митко Куздов ще получиш много подробна информация за Опели и OP-COM.
                      Изчаквам да стане човешко време в Англия , за да може да не будиме хората.Като се чуем с него ще му кажа за питането ти.Няма да си мълчи , смятам.
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                        Мисля , че ако се свържеш с Митко Куздов ще получиш много подробна информация за Опели и OP-COM.
                        Изчаквам да стане човешко време в Англия , за да може да не будиме хората.Като се чуем с него ще му кажа за питането ти.Няма да си мълчи , смятам.
                        Всяко компетентно мнение е добре дошло в случая за OP-COM, ще чакам Куздов да се включи, Божко - fanatic, мисля че също има такъв опит и ако види темата ще пише и той.

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Склад 66 един път ми скроиха номер ,и ги избягвам от тогава. Препоръчвам autodiagnosis- от там имам няколко делфита ,ваг комове ,опком ,и ланч ,гаранцията е реална и човека е отзивчив.
                          Калин Владов,09РСПБЗН

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Сега се прибрахме от разходка и малко преди да се приберем, както си карам по едно време чека премигна и си изгасна, времето ще си покаже дали ще светне пак, така и иначе ще си купувам четец и смятам че няма да е излишно.


                            p.s. Току що получих още един отговор от фирмата Склад 66, която ми препоръча от по-горе линка за OP-COM специално за Опели, ето какво ми писаха:

                            Здравейте,

                            Проверих какви системи конкретно се поддържат за този модел автомобил в op-com.
                            Понеже автомобилът е базиран на Исузо, поддържат се само тези системи които се използват в Opel автомобили.
                            Не се поддържа посоченият двигател и ABS.

                            За съжаление не може да ви предложим специализиран продукт за този модел автомобил.
                            Поздрави.

                            Благодарих им за коректността, сега остава колегата Bushido, да каже какъв е неговия четец и да го поръчвам.
                            Последно редактирано от Еделвайс; 17-09-17, 20:46. Причина: п.с.

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Оп ком е програма за Опел, 3.2 е Исузу със протокол Исузу и не го чете
                              МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Павка, аз съм с ELM327 /първата снимка, малката синя джаджа/ и си трия досадната грешка, идваща от махнат катализатор на Волвото ми. Струва 17лв и не е с български интерфейс, но би трябвало да го преживееш.
                                На Фронтера Б 2,2 дизел - не работи.
                                В същност каква е причината да ти сигнализира тази ламбда? Катализатора да не би да ти дава фира? Или да го няма и да дава грешни показания на сондата, както е при мен?

                                Поздрави.
                                Николай Савов
                                Опел Фронтера А КБ, 2.0
                                +359885 07 00 92

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X