Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Аз просто казах, че мре, и дадох пример за да не съм голословен.

    За мен теи гуми си имат предназначение-за пред кафето. Широки валяци, изглеждат зловещо, и до там.
    Блоковете са много големи, а разстоянията между тях-малки. Та не става и за кал или неутъпкан сняг. Няма ламели, та не става и за утъпкан.
    За мен е пълна загадка какво са искали да постигнат конструкторите с тази гума, освен фасон.
    А, фасон ?! Фасон вадят KL71, тия са си обикновени гуми, като се надявам да са приличен компромис, и барем да са тихи.

    Темата е за АТ гуми все пак.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      От много чудене какви АТ гуми да взема, накрая стигнах до Hankook dynapro atm rf10 . Вчера получих гумите (чисто нови ) и мисля да ги монтирам тези дни. Ще вършат ли работа в това време? В момента съм със зимни и си върви идеално. Нямам наблюдения над АТ гуми също така и над джипове, понеже от месец карам автомобил 4х4 (Самурай ).
      Suzuki Samurai SJ80
      Suzuki Samurai SJ80
      Toyota LC 70

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Аз просто казах, че мре, и дадох пример за да не съм голословен.

        За мен теи гуми си имат предназначение-за пред кафето. Широки валяци, изглеждат зловещо, и до там.
        Блоковете са много големи, а разстоянията между тях-малки. Та не става и за кал или неутъпкан сняг. Няма ламели, та не става и за утъпкан.
        За мен е пълна загадка какво са искали да постигнат конструкторите с тази гума, освен фасон.
        А, бе, ти да не говориш за KL71
        Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
        SSang Yong Kyron 2.0xdi
        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
          А, бе, ти да не говориш за KL71
          Винцето и печката май са го разсеяли !
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            KL78 за тия нужди са добре. На всякакъв сняг са супер, на лед са като почти всяка гума, само дето спират по-добре от 90% от всички зимни гуми, които съм имал на хлъзгавото. Аквапланинг не съм имал. Кални прибежки и припълзявания може, ама като за ат гума.

            Като чета питането...еми ако ше е през мазна дебела локва дълга 10 метра в глинеста почва, еми не е това гумата. За лазене по камъните не бих ги препоръчал, борда не вдъхва чак такова доверие.

            Чудна гума за ежедневно каране и леки забежки, примерно риболов. За камъни и кал има други гуми...

            Фасон тая гума няма, даже на повечето хора им прилича на бусова, факта е обаче, че се оказа чудно швейцарско ножче.
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
              ... За камъни и кал има други гуми... .
              В тежка кал няма да се ровя, просто ми се видяха прекалено наблизо блокчетата дори и за каква да е. Но е напълно възможно и да греша ... то ако бях уверен, нямаше да питам

              За камъните - по камъначести терени със сигурност се минава (бавно и внимателно, но все пак) и ако е прекалено мек борда... лошо...

              Дуратрака елементарно не го намирам с моя размер
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                KL78 за тия нужди са добре. На всякакъв сняг са супер, на лед са като почти всяка гума, само дето спират по-добре от 90% от всички зимни гуми, които съм имал на хлъзгавото. Аквапланинг не съм имал. Кални прибежки и припълзявания може, ама като за ат гума.

                Като чета питането...еми ако ше е през мазна дебела локва дълга 10 метра в глинеста почва, еми не е това гумата. За лазене по камъните не бих ги препоръчал, борда не вдъхва чак такова доверие.

                Чудна гума за ежедневно каране и леки забежки, примерно риболов. За камъни и кал има други гуми...

                Фасон тая гума няма, даже на повечето хора им прилича на бусова, факта е обаче, че се оказа чудно швейцарско ножче.
                Напълно подкрепям колегата! И аз съм с KL 78 от края на 2015 карам ги целогодишно и не са ме разочаровали досега. По-назад в темата съм писал за тази гума.
                Форд Маверик 2001 2.0 xlt

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                  В тежка кал няма да се ровя, просто ми се видяха прекалено наблизо блокчетата дори и за каква да е. Но е напълно възможно и да греша ... то ако бях уверен, нямаше да питам

                  За камъните - по камъначести терени със сигурност се минава (бавно и внимателно, но все пак) и ако е прекалено мек борда... лошо...

                  Дуратрака елементарно не го намирам с моя размер
                  Ако ги гледаш на картинка, близо изглеждат. На живо не е точно така. Шарката е простовата на пръв поглед, но доста ефективна. За камъните, които се срещат по нормален чакълиран път или повечето риболовни излети - никъв проблем. Аз за риба си ходя с тях. Просто не е гума за екстремни изпълнения, ако се търсят такива целенасочено.

                  Относно борда, не е BFG AT примерно. По-мек е, но опредлено съм виждал и по-меки.
                  Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                  Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    Ясно, благодаря!
                    Като оправя, каквото има за оправяне, тъкмо и снеговете ще се размахат и се мяткам на едни нови галошки, а там ще си каже
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Първоначално публикуван от bvp Преглед на мнение
                      От много чудене какви АТ гуми да взема, накрая стигнах до Hankook dynapro atm rf10 . Вчера получих гумите (чисто нови ) и мисля да ги монтирам тези дни. Ще вършат ли работа в това време? В момента съм със зимни и си върви идеално. Нямам наблюдения над АТ гуми също така и над джипове, понеже от месец карам автомобил 4х4 (Самурай ).
                      Видях един ден една Г-класа направена много добре(изчистена) с такива гуми чисто нови. Видяха ми се много приятни на живо. Дълбок грайфер, нормални канали, на око ми се видяха меки точно колкото трябва. На око директно ги определих като зимни! Вкъщи видях че са АТ. Те са ми един от претендентите, но като минус изтъквам по-високата им цена. За сега съм се спрял на Кумхо КЛ71, но има време. Мине ли снега след лятото искам да обуя джипа. Тогава дай боже ще съм в по-ясни отношения с него и ще знам дали да търся АТ за извън пътя, или изцяло шосейна гума. Също искам да си купя гуми под 200лв/бр. Просто за нашия стандарт толкова ми звучи нормално
                      Силвърстоуна отпада изцяло като марка за мен след няколко все уместни забележки.

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                        Видях един ден една Г-класа направена много добре(изчистена) с такива гуми чисто нови. Видяха ми се много приятни на живо. Дълбок грайфер, нормални канали, на око ми се видяха меки точно колкото трябва. На око директно ги определих като зимни! Вкъщи видях че са АТ. Те са ми един от претендентите, но като минус изтъквам по-високата им цена. За сега съм се спрял на Кумхо КЛ71, но има време. Мине ли снега след лятото искам да обуя джипа. Тогава дай боже ще съм в по-ясни отношения с него и ще знам дали да търся АТ за извън пътя, или изцяло шосейна гума. Също искам да си купя гуми под 200лв/бр. Просто за нашия стандарт толкова ми звучи нормално
                        Силвърстоуна отпада изцяло като марка за мен след няколко все уместни забележки.
                        Не се сдържах и сложих гумите. Много добро поведение на сняг и кал от долу (в рамките на нормалното). Доста тихи при шофиране с 80 - 90 км/ч. ( Самика не е за по висока скорост ) Като цяло за цената в моя размер са повече от перфектни. Ще се пробвам да прикача и снимки на мястото където ги пробвах ( никой не беше минавал ) Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1580.jpg
Прегледи:1
Размер:82.2 КБ
ID:5742871Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1581.jpg
Прегледи:1
Размер:121.4 КБ
ID:5742872
                        Suzuki Samurai SJ80
                        Suzuki Samurai SJ80
                        Toyota LC 70

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Първоначално публикуван от filgun Преглед на мнение
                          Напълно подкрепям колегата! И аз съм с KL 78 от края на 2015 карам ги целогодишно и не са ме разочаровали досега. По-назад в темата съм писал за тази гума.
                          То и аз съм доволен. Но тази сутрин в Пловдив след голямото снеготопене, навсякъде имаше тънък слой лед. Доста се хлъзгаха. Всъщност всички се хлъзгаха, без значение вида на гумите.
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            Аз заради това казах - на лед са като 90% от всички останали видове гуми, особено при тръгване. На спиране, поне при мен са по-добре от почти всичко, което съм карал на лед.

                            Междувременно поръчах за Ганчо Gripmax AT OWL 235/65/17(стандартния размер), да видим там какво ще е. Цената беше изключително изкушаваща за размера, а и гледам в темата за тях колегите са доволни.
                            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                              То и аз съм доволен. Но тази сутрин в Пловдив след голямото снеготопене, навсякъде имаше тънък слой лед. Доста се хлъзгаха. Всъщност всички се хлъзгаха, без значение вида на гумите.
                              на такава пързалка, оня ден щях да блъсна една кола, с все че на леката съм хубави зимни гуми. След което дори не можах да тръгна сам назад на равно място. Така, че не е от гумите

                              Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                              ...Междувременно поръчах за Ганчо Gripmax AT OWL 235/65/17(стандартния размер), да видим там какво ще е. Цената беше изключително изкушаваща за размера, а и гледам в темата за тях колегите са доволни.
                              Заглеждах ги и аз, чудя се само на тая цена колко бой ще понесат? В някоя съседна тема наистина имаше добри отзиви, но за Кия, която е тон и триста по спомен. Като гледам какъв размер си поръчал, явно са за Wj-я... ще чакам отзиви с много голям интерес
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                От тая тема си вадя едно генерално заключение...Цената няма никакво значение! Много повече трябва да се наблегне на разумните компромиси за всеки индивидуално.

                                bvp - като гледам тия снимки аз до там със сегашните гуми само с вериги мисля че ще се кача. Вярно че джипа ми е 1950-2050кг, но все пак такава проходимост мисля че само с гуми ще докарам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X