Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

    [QUOTE=atanas_93;2133622]
    Първоначално публикуван от Zahari Преглед на мнение
    Зари, за съжаление, Вальо е прав. Трябва да осигуряваме равнопоставеност на екипажите. Особено, когато единия от двата облагодетелствани екипажа беше в пряка конкуренция с техния екипаж. Има и много условности в случая, защото можеше колчето да е там, където е било точно преди това( макар, че трасето се видоизмени до неузнаваемост на това място от борбата на единия русенски екипаж с калта), и пак да не е проблем за тези следващи екипажи. Просто трябвяше ние да бъдем по прецизни. Но докато го има човешкия фактор в съдийството и оценяването винаги ще има грешки. Трябва да сме подготвени за това. Но от друга страна, мисля, че това беше единствената ни по сериозна слабост за тези два дни и си мисля, ще ни я простят.
    Това е в синтезиран вид което си говорихме вчера по трасето. Единствената грешка която аз видях беше именно тази-с непоставеното на точното място колче.
    Иначе много добра организация, съдиите си бяха точни и безпристрастни.
    Сигурен съм, че Захари не е направил нарочно грешката, не и с користна цел. Просто се уплаши от калта, и не искаше да влезе в кашората да го забие на първоначалното му място.

    Сега качвам клипа с обръщането на зеленото нещо първия ден. Като се качи-веднага го слагам.

    Нещо не мога да сложа линк към клипа. Друг път е ставало лесно и елементарно, сега какво се случи?..
    Последно редактирано от Кольо; 18-03-13, 07:12.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

      Я да опитам така:

      <iframe src="http://tube.offroad-bulgaria.com/v_embed.php?id=aabe3de1d76a6739ccd" width="630" height="385" frameborder=0 scrolling="no" marginwidth="0" marginheight="0"></iframe>

      Пак същото. Нека който може да сложи клипа тук Качен е от мен в нашата си туба, под име "Green magic Русе 2013"
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

        Поздравления за организаторите на мероприятието. Трасето беше трудно и много технично, каквото трябва да бъде едно истинско траялно състезание. Лично аз за себе си извлякох много поуки и съжелявам, че се строшихме и не можахме да дадем всичко от себе си!
        Сузуки Джимни 1.3 2001 г 82 hp

        0888 20 93 63

        Коментар


        • От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

          Първоначално публикуван от бай Матьо Преглед на мнение
          Поради очакванията от преобръщане на много по-вече машини бяха взети по строги мерки за безопасност.Извинявам се заради причиненото неудобство,аз лично бих допуснал по вече публика по средата на трасето.За догодина ще се постараем за по широк спектър за гледане.
          Maтьо, заради един незадоволен зрител не мисля, че трябва да рискуваме живота и здравето на другите. Всички видяхме как навигатор с опит щеше да бъде затиснат от джипа който направляваше защото стоеше от долната страна по наклона / визирам Бат Гойко/. Ако допуснем публика в средата на терена и не дай си боже джип се откачи от горните препятствия и тръгне да се търкаля надолу ние организаторите ще го отнесем. Не се поддавай като Бойко Б. на натиска от улицата. Крайно време е зрителите да разберат, че състезанията се правят за състезателите а не за публиката и заради това основната ни цел е да обезопасим така трасето, че екипажите да не се притесняват за нея.
          ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
          ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
          0896 846 246

          Коментар


          • От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

            [QUOTE=Zahari;2133511]
            Първоначално публикуван от vatbali Преглед на мнение
            Задане събирам тук думичките,бях директен на трасето.Няма закакво дасе обиждате(ще дойда дави гледам догодина но небих участвал).Колчетата и лентите трябва даса отначало докрая на едно и съшо място(зада няма превилегий) това е най малкото(имаше разлика от 1м. и отгоре)

            Не съм съгласен ,че заради едно мое решение трябва генерално да обиждаш всички колеги, които се трудиха последните седмици.Искам да бъдеш много точен в претенциите си, които излагаш в този форум, защото тук четат хора, които не са присъствали на трасето. Очаквам да се ИЗВИНИШ на колегите . Аз ще си понеса отговорността, пък и като се има в предвид, че и присъствах на "директното ти " представление на трасето, всичко ми е ясно. Матейко чакай си реда, че Аз и сериал гледам....
            Правим опознавателна обиколка,давасе старт(там където се обърнаИлиян)чичо Митко наби още 2 колчета и изду лентата че трудно се завивало.Като трудно се завива да се осигоряват във ореха и да минават отгорната страна(първоначално трасето там беше поравностойно)а при промяната се дава предимство на по малките коли които завиват по лесно.Ненамесвай бай Матьо (искахте трасе )трасето беше супер точната дума траял бавно технично трасе.Това не е заяждане и умаловажаване на труда ви( а грешки който трябва дасе изчистят)Тези и други ви ги казах още там за да не си губя времето да драскам тук. Успех занапред.

            Коментар


            • От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

              Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
              Maтьо, заради един незадоволен зрител не мисля, че трябва да рискуваме живота и здравето на другите. Всички видяхме как навигатор с опит щеше да бъде затиснат от джипа който направляваше защото стоеше от долната страна по наклона / визирам Бат Гойко/. Ако допуснем публика в средата на терена и не дай си боже джип се откачи от горните препятствия и тръгне да се търкаля надолу ние организаторите ще го отнесем. Не се поддавай като Бойко Б. на натиска от улицата. Крайно време е зрителите да разберат, че състезанията се правят за състезателите а не за публиката и заради това основната ни цел е да обезопасим така трасето, че екипажите да не се притесняват за нея.
              +1.Митко е прав.Колкото и да е неприятно за зрителите,трасето трябва да е възможно максимално обезопасено.
              На мен като участник трасето ми допадна като сложност,с изключение на престараването на копаните дупки и в този контекст ширината на поставените ограничителни ленти точно на тези участъци.Защото,когато си дал всичката газ да излезеш от дупката и джипа се изправи и подскача,то пилота не може да го контролира/късат се ленти/.Също така на обратните завои поне за мен беше малко терсене.Нали искахме да видим кой джип докъде ще достигне,не кой колко може да завива?Грешка според мен беше /това ще го имам впредвид/ ,че не беше разписано в правилника за "подпомагането"от навигаторите некъсането на ленти от джиповете.Т.е.как някои навигатори поопъваха лентите,за да не ги скъса колело или друга част от джипа.
              В заключение мога да кажа,че трасето беше повече от добро,организацията също/имаше комуникация между съдиите в отделните зони/,наградният фонд,не на последно място всеки участник получи медал и грамота за спомен.
              От мен голямо браво на организаторите !
              Чавдар Владимиров
              0887/912075
              Ленд Ровър Диско 1
              Самуад в проект

              Коментар


              • От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

                Поздравления за всички състезатели, организатори, съдии и публика, че сътвориха едно добро според мен състезание.
                Аз като един семкаджия-фотограф да ви информирам, клипове има бол, само на Наско да му остане малко време.
                За колчето, Колето е прав, Захари трябваше да се накаля до колена за да го постави на същото място. Не виждам смисъл обаче да мерим с шублера и да се издребнява до крайност, все пак наградите не са по кюлче злато. Ако ще сме пък толкова прецизни, то тогава Матьо трябваше да вкара багера отново за да възстанови екстрема и трябваше да чакаме ден два, че да изпръхне. Все пак ландшафта се промени коренно от русенското Роки, така че аршина за всеки следващ вече е различен. Сигурно и него трябва да обвиним, че е толкова надъхан състезател и се бори до край. Какъвто и критерий за оценка да се измисли в тоя тип състезания, винаги ще има ощетени състезатели. Мен лично класирането не ме интересува и не би ми променило мнението за даден състезател. Важно е цялостното му представяне и точно то оставя траен спомен, надали някой помни класирането от преди година или две.
                Според мен публиката беше ситуирана добре, факт е, че нямаше произшествия и това според мен е най-важното. Чух оплаквания около мен, че не виждали всички препятствия, ами то и на формула 1 не се виждат всички завои, въпреки, че солени си плащаш.

                Коментар


                • От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

                  Първоначално публикуван от vatbali Преглед на мнение
                  Правим опознавателна обиколка,давасе старт(там където се обърнаИлиян)чичо Митко наби още 2 колчета и изду лентата че трудно се завивало.Като трудно се завива да се осигоряват във ореха и да минават отгорната страна(първоначално трасето там беше поравностойно)а при промяната се дава предимство на по малките коли които завиват по лесно.Ненамесвай бай Матьо (искахте трасе )трасето беше супер точната дума траял бавно технично трасе.Това не е заяждане и умаловажаване на труда ви( а грешки който трябва дасе изчистят)Тези и други ви ги казах още там за да не си губя времето да драскам тук. Успех занапред.
                  И аз без да се заяждам да попитам ти от къде премина това препятствие и колко състезания си организирал, че така оплюваш труда на всички които са зае.али работа и семейство за да търпят мрънкането на недоволни състезатели и зрители. Промяната на трасето която направих важеше за всички екипажи и стоя зад решението си като организатор, съдия и трасе координатор.
                  Последно редактирано от ДСВ; 18-03-13, 08:33.
                  ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                  ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                  0896 846 246

                  Коментар


                  • От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

                    Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
                    Крайно време е зрителите да разберат, че състезанията се правят за състезателите а не за публиката и заради това основната ни цел е да обезопасим така трасето, че екипажите да не се притесняват за нея.
                    -1
                    Ако това е вашето мнение, то явно на следващото състезание ще карате пред 10 човека и то без зрители, никой не е казал че хората трябва да са в трасето, просто трябва да има повече от една гледна точка и възможност за избор. Ако желанието на хората в този форум е да се популяризира и от офроуда да се направи един предпочитан спорт, хоби или просто за съботно-неделно разтоварване, то не това е пътят, според мен, успех

                    Коментар


                    • От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

                      Поздрави и от мен за положените усилия.Състезанието беше хубаво,специални поздрави на съдиите и организаторите.Като фен на траяла трасето ми хареса,но мисля,че трябваше да бъде една идея по-леко и по-лесно за преминаване.Трудността на трасето трябва да е съобразена със възможностите на екипажите и машините им.Това което видях беше,че наистина подготвената машина (онова зеленото чудо) стигна до финала,а за останалите джипки беше непосилно.Публиката негодуваше,беше студено,ветровито и хората чакаха над час за видят нещо(визирам около караваната с кебапчета) и след час премина първия и последния който можеше да се види от там.Лично мое мнение като зрител.

                      Коментар


                      • От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

                        Коле, копираш кода и му слагаш тубе-та :[tube) aabe3de1d76a6739ccd [/tube)

                        Коментар


                        • От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

                          Отново поздравявам Емо и Бончо от "Offroad club Sliven 4x4". И Витарката си е конкурентна машина в ръцете на добър екипаж.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:бончо.jpg
Прегледи:1
Размер:136.1 КБ
ID:5462262
                          Последно редактирано от Радо 57; 18-03-13, 09:26.
                          Нека силата да бъде с нас!
                          Suzuki Grand Vitara
                          +34 642 91 4154

                          Коментар


                          • От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

                            Искам да се извиня и на публиката за неудобството, което и причинихме, но за нас на първо място е безопастността. Мисля, че на всички организатори най- големия страх е страхът от нещастен случай с човек от публиката. Състезателите знаят как да се пазят. Доказа го навигатора на единия русенски екипаж, скачайки като сърна встрани, миг преди джипа да се стовари отгоре му. А и хората улисани да бъдат възможно наи- близо до интересното място ,дори опъваки лентата навътре към препятствията за да могат да виждат, забравят за безопасноста. Ако има група струпана на едно такова място, то в никакъв случай времвто за реакция не е достатъчно да се разпръсне без да пострада някой. Простете ни, но на шите състезания винаги е било така и така ще бъде. Не случайно Свилен ангажира толкова полиция, и не случайно опъваме втора лента за да обезопасим трасето. А и не случайно винаги за затворените трасета сме избирали терени разположени амфитеатрално за максимална видимост на повече интересни места. Справка състезанията в Средна Кула, Нова Черна, Пиргово, Николово, Смирненски.
                            За конкретното състезание мога да кажа, че трябваше и малко стратегия и от страна на публиката. Първия ден се виждаха 3- те зони, които преодоляха повечето екипажи. Втория ден екипапажите преодоляха другите 3 зони, които бяха от горната страна на трасето. Трябваше просто да се отдалечат малко от кетъринга и да отидат там. Имаше доста места за гледане, но трябваше малко да се пообиколи пеша.
                            Клипове има доста благодарение на колегата Лъчезар, но ще мога да ги кача довечера.
                            Последно редактирано от atanas_93; 18-03-13, 09:50.
                            Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                            SSang Yong Kyron 2.0xdi
                            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                            Коментар


                            • От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

                              Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                              Искам да се извиня и на публиката за неудобството, което и причинихме, но за нас на първо място е безопастността. Мисля, че на всички организатори най- големия страх е страхът от нещастен случай с човек от публиката. Състезателите знаят как да се пазят. Доказа го навигатора на единия русенски екипаж, скачайки като сърна встрани, миг преди джипа да се стовари отгоре му. А и хората улисани да бъдат възможно наи- близо до интересното място ,дори опъваки лентата навътре към препятствията за да могат да виждат, забравят за безопасноста. Ако има група струпана на едно такова място, то в никакъв случай времвто за реакция не е достатъчно да се разпръсне без да пострада някой. Простете ни, но на шите състезания винаги е било така и така ще бъде. Не случайно Свилен ангажира толкова полиция, и не случайно опъваме втора лента за да обезопасим трасето. А и не случайно винаги за затворените трасета сме избирали терени разположени амфитеатрално за максимална видимост на повече интересни места. Справка състезанията в Средна Кула, Пиргово, Николово, Смирненски.
                              За конкретното състезание мога да кажа, че трябваше и малко стратегия и от страна на публиката. Първия ден се виждаха 3- те зони, които преодоляха повечето екипажи. Втория ден екипапажите преодоляха другите 3 зони, които бяха от горната страна на трасето. Трябваше просто да се отдалечат малко от кетъринга и да отидат там. Имаше доста места за гледане, но трябваше малко да се пообиколи пеша.
                              Клипове има доста благодарение на колегата Лъчезар, но ще мога да ги кача довечера.
                              По-добре е да пропуснеш част от едно състезание но на крака,отколкото да гледаш всичките ,но като Гаргата!Казвам го от личен опит защото лежах 6 месеца със счупена гръдна кост и се чудех дали някога отново ще яхна моторетката.
                              Нека силата да бъде с нас!
                              Suzuki Grand Vitara
                              +34 642 91 4154

                              Коментар


                              • От: Networx-Offroad 2013 - Trayal edition - Русе - 16-17 март

                                И аз да кажа - огромно благодарим за страхотното състезание на организаторите и най-вече на Бай Матьо за уникалното трасе. Надяваме се да стане традиция това състезание. Също и като организация беше безупречно. Поздрави и пожелание за напред да става още по-прекрасно.
                                Samurai Gemax

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X