Обява

Свий
Няма добавени обяви.

смяна на водна помпа на терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: смяна на водна помпа на терано 2

    Здравейте , и аз имам загряване на нисан терано 2 2.7 тд,какво ли не правих загрява в топлото чак до червения сектор,моля за помощ.Може ли да е от водната помпа?Радиатор смених,термостат сложих на 72 градуса .гарнитура глава,носих главата на доктор снимаха я нищо и няма.В топлото ако карам 7-8км с 120км/ч ще хвърли водата,карам ли го 80-90 стрелката стои на средата на уреда, зимата стои между средата долната част на уреда.Виското уж работи като го запаля се включва след товаспира и като загрее пак се включва ама!!Грее.

    Коментар


    • #32
      От: смяна на водна помпа на терано 2

      Като за начало си провери датчика. Или вземи от някоя морга, или си поръчвай оригинален, защото по магазините има ментерлъци дето не вършат работа.

      Иначе, кято я вкараш в червеното компютъра би трябвало да започне да недоволства. Даже си има нарочна грешка за това. Не знам обаче какво става когато се случи прегряване. Просто не ми се е случвало.

      Когато загрее чуваш ли виенето на перката? Ако не, значи виското не работи.

      Откъде купи термостата? Като конструкция това ли представлява? Ако не, значи не си с правилния термостат.
      От Евро07 на мен 2 пъти се опитват да ми продадат съвсем друга конструкция, която категорично няма да върши работа. Голямата клапа е изместена спрямо центъра, а до нея е монтирана допълнителна малка. Това им излиза по каталога. Имат и правилните, дори в момента карам с термостат от тях и съм доволен.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Thermostatstockpic.jpg
Прегледи:1
Размер:8.6 КБ
ID:5334027
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: смяна на водна помпа на терано 2

        Виж тук
        http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=287030&d=1294426160

        Последно редактирано от emil5koff; 08-01-12, 21:03.

        Коментар


        • #34
          От: смяна на водна помпа на терано 2

          Спарки,а колко излезе алтернативната водна помпа с виското от Евро 07 и колко ти дадоха оферта за оригиналната???
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #35
            От: смяна на водна помпа на терано 2

            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
            Спарки,а колко излезе алтернативната водна помпа с виското от Евро 07 и колко ти дадоха оферта за оригиналната???
            Поздрави!
            Нещо около 250. Оригинала беше май със 120лв нагоре, и то при положение че ползвам отстъпка.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: смяна на водна помпа на терано 2

              Първоначално публикуван от monihristov Преглед на мнение
              Здравейте , и аз имам загряване на нисан терано 2 2.7 тд,какво ли не правих загрява в топлото чак до червения сектор,моля за помощ.Може ли да е от водната помпа?Радиатор смених,термостат сложих на 72 градуса .гарнитура глава,носих главата на доктор снимаха я нищо и няма.В топлото ако карам 7-8км с 120км/ч ще хвърли водата,карам ли го 80-90 стрелката стои на средата на уреда, зимата стои между средата долната част на уреда.Виското уж работи като го запаля се включва след товаспира и като загрее пак се включва ама!!Грее.
              Мисля че е добър термостата,защото и със стария добре работи само дето той е на 82 гр.и стрелката си стои по в средата но като го напъна пак скача яко.Не можах да намеря оригинален радиатор,и ми го правиха по поръчка в гр.Добрич ,дали тоя си остави ръцете дето го прави не ми върна и стария не знам с колко реда клетки и каква големина са ,то и маслото на ск.кутия се охлажда там.Може ли водната помпа да се е износила вътре и да не върти на високи обороти достатъчно ,не знам какво да мисля . Ако има някъде пропуск в двг и речем че надува като го карам нормално може ли да не загрява а като го напъна да загрява.Може ли да зацепя перката на виското постоянно и да пробвам как ще е да ги изключвам един по един проблемите.Да пробвам изцяло без термостат. Благодаря за всички мнения и съвети.

              Коментар


              • #37
                От: смяна на водна помпа на терано 2

                Първоначално публикуван от monihristov Преглед на мнение
                Здравейте , и аз имам загряване на нисан терано 2 2.7 тд,какво ли не правих загрява в топлото чак до червения сектор,моля за помощ.Може ли да е от водната помпа?Радиатор смених,термостат сложих на 72 градуса .гарнитура глава,носих главата на доктор снимаха я нищо и няма.В топлото ако карам 7-8км с 120км/ч ще хвърли водата,карам ли го 80-90 стрелката стои на средата на уреда, зимата стои между средата долната част на уреда.Виското уж работи като го запаля се включва след товаспира и като загрее пак се включва ама!!Грее.
                Радиатора ми го правиха по поръчка ,тъй като не можах да намеря оригинален или какъвто и да е по моргите ги няма,особенно за автом.ск. кутия ,дали майстора в гр.Добрич си остави ръцете ,не ми върна и стария поне да имам база за сравнение.Да взема да зацепя перката на виското постоянно за проба да видя как ще е.Да махна и да оставя двг абсолютно без термостат експериментално и да изключвам едо по едно. Може ли водната помпа да не върти хубаво водата на високи обороти?Чувал съм че паджерото правело проблем с шайбата на кол.вал и на можела да се върти добре с нужните обороти посредством ремъците водната помпа.

                Коментар


                • #38
                  От: смяна на водна помпа на терано 2

                  Без термостат не пробвай. Перката можеш да застопориш временно, колкото за пробата, но не е редно да караш така постоянно.

                  Ама, като те съмнява пустата му помпа - свали я и виж каква е хавата. Щракни и няколко снимки и нив да го умуваме.

                  ...колкото до оригинален радиатор - по моргите има колкото искаш.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    От: смяна на водна помпа на терано 2

                    Благодаря за съветите , звънях по моргите за радиатор но уви няма като за мен.Да се стопли малко и ще се заям сериозно с тоя ниссан терано 2.Само някой да ми каже ако има надуване при нормално каране може ли да не грее а при по вече газ да грее.

                    Коментар


                    • #40
                      От: смяна на водна помпа на терано 2

                      Ако няма термостат при нормално каране двигателя стои студен, а при натискане - загрява. Лошото е че де факто той си грее, ама ако имаш въздушна възглавница някъде, нямаш дебит и датчика за температура не отчита реалната такава.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        От: смяна на водна помпа на терано 2

                        Да, да, ама не... Виското вече се държи неадекватно. При градско каране практически си стои постоянно зацепено, независимо че термостата е затворил, двигателя-студен, радиатора - тоже. Извънградско му трябваха около 40 киломентра с около 100 за да отцепи. За сметка на това в снега в гората, след около минута на 4000 оборота и на втора бавна, стрялката стигна на 4-5мм от червеното, а виското не благоволяваше да зацепи, та се наложи да пускам парното на макс. Нефелна история. Да си прегрея колата посред зима, баси!

                        Сега ще се опитам да сваля оригиналното виско и да го сложа на "новата" помпа, а при следващ проблем направо поръчвам оригинална помпа и виско.

                        За съжаление поредното потвърждение че тук продават боклуци. Това изкара 4 месеца. Все съм очаквал, ама чак пък толкова....

                        НЕ СИ КУПУВАЙТЕ ВОДНА ПОМПА ЗА ТЕРАНО 2 2.7 ОТ ЕВРО07. БОКЛУК НЕЗЕМЕН!!!!
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: смяна на водна помпа на терано 2

                          Днес се поборичках със старата помпа. Извода - няма разглобяване. Или по-точно има, ама няма сглобяване след това. Отворих и старото виско - вътре беше като ново.

                          Ето ви и малко снимчици на разглобено виско:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:140a9763795042b58bfca09c37047fb2.jpg
Прегледи:1
Размер:69.1 КБ
ID:5345023
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1e0a1eacc6114449af7d72ce9e7fa36c.jpg
Прегледи:1
Размер:61.8 КБ
ID:5345025
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ada690f810f042fea053eab89b1afef4.jpg
Прегледи:1
Размер:72.8 КБ
ID:5345026
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:49b1d6ad1dc349cba659b4231ba8d51b.jpg
Прегледи:1
Размер:65.1 КБ
ID:5345028

                          Много грамотно измислен възел. Триене няма. Като е "отключило", всичкото масло се събира по периферията заради центробежната сила, и си стои там. Ламелите изсъхват и перката се върти лесно. Като загрее, биметалната пластина отпред отваря клапанче, и маслото се изпомпва от периферията към центъра, а от там между лемелите, и понеже маслото е гъсто като мед, перката е принудена да се върти. Но системата никога не е нито тотално зацепена, нито тотално отцепена.

                          Какъе в проблема на "новото" виско според мен - некачествено масло. Днес при по-нормални температури си отцепи както си му е рада и се държеше както трябва. В по-студено време обаче стои постоянно зацепена, освен ако не се кара примерно едни 20-ина километра с всичката газ. Явно маслото на студено става нетечливо, и докато радиатора е студен, няма какво да го стопли. При първото отваряне на термостата виското започва да се стопля, но сработва със закъснение, чак след като маслото заприлича на такова, за да може да се върти във виското.

                          Абе, оригиналното си е оригинално. Другите все нещо вземат та окепазят. Няма как да сменя маслото на новото виско, защото няма от къде да се купи такова и да съм сигурен че ще работи както трябва. Остава цяла нова оригинална помпа със все виското.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: смяна на водна помпа на терано 2

                            Здравейте, за маслото във виското има от къде да се купи. Ао не бъркам има подобна тема ,но за мерцедес сега се чудя ако спомените са ми верни за тойота го има , като артикул за допълване. Дано това помогне : http://www.mercedes-bg.info/index.ph...;boardseen#new

                            Намерих темата разисквана тук в във форума и мисля, че ще ти е полезна: http://www.offroad-bulgaria.com/show...E2%E8%F1%EA%EE
                            Последно редактирано от a_andreew; 04-02-12, 21:08. Причина: Намерена информация

                            Коментар


                            • #44
                              От: смяна на водна помпа на терано 2

                              Здравейте,от прочетеното до тук да разбирам че задължително водната помпа се продава със виското така ли? Поздрави.

                              Коментар


                              • #45
                                От: смяна на водна помпа на терано 2

                                За 2.7 двигателя - да.

                                А виското в днешния студ пак си е постоянно зацепено.

                                И всъщност, може и да не е от маслото. Може отпред механизма за затваряне и отваряне при много студено време да стои отворен, ако няма ограничител. Не е като мерцедесовия. Със спирална пластина е, която "върти" кранчето.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X