Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

    Първоначално публикуван от marian64 Преглед на мнение
    Здравейте притежатели на този модел Фронтера,първо предварително да се извиня понеже съм нов и не знам дали тук е местото да пиша.Имам
    Опел Фронтера 2.2 ДТЛ от лятото на 2009,но от самото купуване си има проблем с горивната система.При скорост 120 км.на 3000 оборота светва на таблото някаква грешка и колата губи всякаква мощност,разбира се не само при тази скорост понякога и на по малко натоварване.Ако някой е имал такъв проблем моля да сподели
    Здравей!
    И при мен имаше подобен проблем дали при 100км или по малко светваше лампата на таблото и влизаше в авариен режим повече от 4000 оборота неможе. Пробема го реших така започнах да вадя едно по едно маркучетата за вакуума и ги изрязвам по малко колкото да се махне напуканото и после ги поставях пак на място. Които не можеха да се изрежат ги смених с нови. И от тогава не ми святка лампата на таблото. Дано да съм бил полезен.

    Коментар


    • #32
      До: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

      благодаря за съветите ще пробвам дано се получи нещо,ако някой има още съвети ще чакам с нетърпение да сподели

      Коментар


      • #33
        До: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

        Здравейте колеги, днесн харесах един джип ОФБ-2.2 DTL дълга база, искам да ви попитам как работят раздатките на този модел , какво включва бутона на таблото и какво означават "HIGH-4L" на малкия лост, как се зацепва предният мост ? Благодаря ви.

        Коментар


        • #34
          До: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

          Първоначално публикуван от Drdandonov Преглед на мнение
          Здравейте колеги, днесн харесах един джип ОФБ-2.2 DTL дълга база, искам да ви попитам как работят раздатките на този модел , какво включва бутона на таблото и какво означават "HIGH-4L" на малкия лост, как се зацепва предният мост ? Благодаря ви.
          Ами то е писано бая по тези въпроси! Накратко:
          1. Бутона на таблото включва предния мост ( стандартно задвижващ е само задния ).
          2. Когато ти е включен предния мост работи на "бързите" скорости, тогава можеш с малкия лост да включиш "бавните".
          3. Няма междуосев диферциал, т.е. не е желателно да се движиш с включен преден мост по твърди настилки.
          Ако си я вземеш ще разбереш още доста неща.
          Успех!
          И да не забравиш да се отчетеш какво си взел!
          Казано е:
          -"Обичай ближния",
          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

          Коментар


          • #35
            До: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

            Всъщност при режим 4х4 можеш да се движиш и по твърди настилки, ако са мокри или хлъзгави поради друга причина. И също така е задължително да си с 4 еднакви гуми на този вид джипки, когато си на 4х4 режим. Иначе може да се счупи раздатката заради липсата на междинен диференциал. А бе въобще джип ли е наложително 4 еднакви гуми.

            Коментар


            • #36
              До: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

              Раздатката ти се включва с дисконектор като и сменяш маслото ще го видиш.
              OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
              Polaris Sportsman 800 EFI

              Коментар


              • #37
                До: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                Благодаря ви ! В събота ще я гледам подробно и ще споделя впечатления.

                Коментар


                • #38
                  От: До: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                  Първоначално публикуван от marian64 Преглед на мнение
                  благодаря за съветите ще пробвам дано се получи нещо,ако някой има още съвети ще чакам с нетърпение да сподели
                  Реши ли проблема и как? Благодаря!
                  Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
                  Opel Corsa 1.7д 98г

                  Коментар


                  • #39
                    От: До: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                    Първоначално публикуван от petomu Преглед на мнение
                    Реши ли проблема и как? Благодаря!
                    не съм го решил още не мога да отделя време да ходя по майстори,ще споделя непременно като го оправя

                    Коментар


                    • #40
                      От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                      Здравейте колеги!
                      Няколко пъти прехвърлям темата и недоумението ми идва още със заглавието.
                      Що за Фронтера е -2.2 DTL???
                      Каквото и да съм чел за "фронтерите" от серия "Б",никъде не съм срещал абривиатурата "DTL"????...Изключение правят някои обяви за продажба,но от "автоджамбази" какво ли няма да чуеш??!!

                      На задната врата на моята пише-Frontera 2.2 DTI_16V.
                      DTI -Diesel Turbo Injection- за справка- http://en.wikipedia.org/w/index.php?...t=Search&ns0=1

                      Не мога да качвам снимки затова са линковете по-долу....ясно се вижда,че в надписите на различните модификации фронтери след 1999г. съществува по една "долна" ,съединителна черта - конструктивно необходима за изработването на надписа в шприцформата като едно цяло!!!Буквите на думата "Frontera",също са свързани помежду си .
                      http://minchevp.snimka.bg/automobile...0.19140379.big
                      http://minchevp.snimka.bg/automobile...0.19140437.big
                      http://minchevp.snimka.bg/automobile...0.19140375.big
                      Кодовите означения на диз.мотори са съответно X22DTH или Y22DTH ,но не и абривиатурата "DTL"
                      Мисля,че в случая става въпрос за недоразумение...може би все пак е необходимо да бъде внесена корекция в заглавието на темата...????

                      Коментар


                      • #41
                        От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                        Първоначално публикуван от minchevp Преглед на мнение
                        Здравейте колеги!
                        Няколко пъти прехвърлям темата и недоумението ми идва още със заглавието.
                        Що за Фронтера е -2.2 DTL???
                        Каквото и да съм чел за "фронтерите" от серия "Б",никъде не съм срещал абривиатурата "DTL"????...Изключение правят някои обяви за продажба,но от "автоджамбази" какво ли няма да чуеш??!!

                        На задната врата на моята пише-Frontera 2.2 DTI_16V.
                        DTI -Diesel Turbo Injection- за справка- http://en.wikipedia.org/w/index.php?...t=Search&ns0=1

                        Не мога да качвам снимки затова са линковете по-долу....ясно се вижда,че в надписите на различните модификации фронтери след 1999г. съществува по една "долна" ,съединителна черта - конструктивно необходима за изработването на надписа в шприцформата като едно цяло!!!Буквите на думата "Frontera",също са свързани помежду си .
                        http://minchevp.snimka.bg/automobile...0.19140379.big
                        http://minchevp.snimka.bg/automobile...0.19140437.big
                        http://minchevp.snimka.bg/automobile...0.19140375.big
                        Кодовите означения на диз.мотори са съответно X22DTH или Y22DTH ,но не и абривиатурата "DTL"
                        Мисля,че в случая става въпрос за недоразумение...може би все пак е необходимо да бъде внесена корекция в заглавието на темата...????
                        Това чел ли си го? http://www.opelclub-bg.com/forum/ind...howtopic=29958

                        DTL - Diesel Turbo Low power
                        DTH - Diesel Turbo High power
                        или DTI както казваш, което пак би било същото ма за интеркулер.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #42
                          От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                          fanatic,благодаря за линка.Да, информацията ми е известна ,макар и не в конкретният си вид,но и ти сам си видял,че никъде не се споменава "Фронтера"!!-т.е. Low power- Фронтера няма!!!

                          Както писах ,кодовите означения на диз.мотори Фронтера след 98-ма са съответно X22DTH(Euro 2) или Y22DTH (Euro 4 ),но не и абривиатурата "DTL".
                          http://en.wikipedia.org/wiki/Isuzu_Wizard
                          Не съм искал предният пост да стане почва за един безсмислен ,повърхностен спор ,затова не съм пропуснал и бензиновите модификации от "Б"серията:
                          -2.2_16V (X22SE:Y22SE)
                          -3.2_V6 (6VD1-W)
                          Действително, смятам че в случая става въпрос за "недоразумение"...,което ми се набива в очите винаги като отворя заглавната страница на форума.
                          Поздрави!!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                            Да напълно си прав за надписа,под I има свързваща черта която свързва надписа с оставащата част.
                            Да попитам нещо друго,някой знае ли дали вакуум помпа на Фронтера може да се отремонтира.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                              Мисля че не се ремонтира вакум помпата, струва 400лв качествена марка, в моргите са по 150/200лв, но не е добра идея 2ра ръка. Нека си кажа мнението за ОФ Б 2000г. къса база 2.2 DTI, минуси- лоша шумоизолация, лоша изолация на скоростите (грее в купето), изморителна е за дълго пътуване, много друса, навтовите помпи са често срещан проблем при 2.0 DTI и 2.2 DTI (ремонта е поне 1000лв), скъпа е за подръжка ако не се прави компромис с качеството, плюсове- добро поведение извън пътя, сравнително икономична е, здрава ходова част.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                                Здравейте колеги!От миналия месец имам въпросния моделФРОНТЕРА и засега впечатленията ми са много добри.Въпреки че темата е сравнително стара,надявам се някой с опит да прочете и да даде съвет.В един от постовете по темата бе споменато , че традиционен проблем е лампата на коланите(еърбега) вероятно в смисъл, че свети непрекъснато.Как се отстранява този дефект и отразява ли се по някакъв начин,ако не се отстрани.Благодаря предварително.
                                ОФБ 2.2 ДТИ,YAMAHA XT,Дaihatsu Feroza SX 93

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X