Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Температура Jeep Cherokee - проблем или не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Температура Jeep Cherokee - проблем или не

    Здравейте. От една седмица съм с Jeep Cherokee 2.8 CRD дизел, 150 к.с., 2004 г. Вчера при градско (софийско) шофиране с маршрут Слатина - Център Суходол - Център - Горубляне - Слатина и околна температура 9 до 10 гр.Целзий стрелката на температурата така и не достигна средата на скалата. Прилагам снимка с максималното показание (на място държи и по-ниска температура. Поради факта, че няма стойности на разграфенията не мога да разбера дали това е нормално работно състояние или не. Моля за съвет. Благодаря предварително.
    Прикачени файлове
    Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

  • #2
    До: Температура Jeep Cherokee - проблем или не

    Нормално е.
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      До: Температура Jeep Cherokee - проблем или не

      види ми се перфектна. нормално е лятото при силене да иде по нагоре, но в това време си е нормално да е така. всъщност мине ли ти стрелката средата на скалата е по притеснително. проблеми с вървежа и парното нали нямаш?
      карай си го спокойно...
      не бързам за никъде...
      XJ 2.5TD '98

      Коментар


      • #4
        До: Температура Jeep Cherokee - проблем или не

        Благодаря. Не, парното е повече от перфектно...както и вървежа. Като разход само софийско ми даде 13.5, което е малко над коментираното с колегите със същия модел и реших, че ако не загрява достатъчно може от това да е.
        Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

        Коментар


        • #5
          До: Температура Jeep Cherokee - проблем или не

          Нормално е. И при мен е същото /Cherokee - Liberty 2.8 CRD/. Стрелката стои най-често в зоната от предишното деление /по-дебелата черта/ до положението, в което се намира стрелката на твоята снимка. Виждал съм стрелката да се качва почти до средата само лятото, при високи температури и продължително изкачване, и то за малко. Никога не е преминавала средата. Също така, прави ми впечатление времето, за което загрява и достига до една четвърт от деленията /първата по-дебела черта/. За разлика от предишните дизели, които съм карал, този доста по-бързо затопля и започва да духа топло от парното. Вероятно си забелязал, че малко след старта на мотора, при студено време, се чува щракване на реле и се включва един допълнителен "товар". Това е едно допълнително, до колкото разбрах - виско "устройство" за подгряване на малкия кръг на охладителната система, което се задвижва от допълнителния ремък-аксесоари, и се намира най-горе в дясно /по посока на движение/ върху двигателя. Шайбата му е с електрически съединител, като на компресора на климатика.
          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
          First impression is not always true. Get inspired.
          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
          Reading is sooo boring, unlike writing!

          Коментар


          • #6
            До: Температура Jeep Cherokee - проблем или не

            Благодаря Алекс. И при мен в повечето случаи е на предходното деление, но реших да снимам максималното показание за онагледяване. Прочетох ръководствата за Jeep-а (на български и на английски) и никъде не видях означение кое делене на каква температура включва....кога би се включила перката и т.н. Все неща, които гледа човек, особено когато е страдал. Относно парното - да, абсолютно съм съгласен - загрява адски бързо и веднага след стартиране на двигателя прочиства запотено стъкло. Явно няма нужда да прехвърлям "помощните парцали" за триене от старото Ауди. Вероятно и разхода е нормален. Утре ще пътувам до Бургас и ще имам възможност да го "видя" и на извънсофийско.
            Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

            Коментар


            • #7
              До: Температура Jeep Cherokee - проблем или не

              Ако много държиш, можеш да напълниш джобовете на някой сервиз и да смениш термостат, но и според мен е нормално (или поне не представлява проблем)

              Коментар


              • #8
                До: Температура Jeep Cherokee - проблем или не

                Не, не държа да давам пари когато не е необходимо, но ще пътувам доста с Jeep-а и бих дал пари ако състоянието би се подобрило и влезнало в нормален работен режим. Иначе така или иначе ще ги давам за ремонти, аварии...та дори и повече биха се дали в такива ситуации.
                Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                Коментар


                • #9
                  До: Температура Jeep Cherokee - проблем или не

                  Това е нормален работен режим.
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • #10
                    До: Температура Jeep Cherokee - проблем или не

                    Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                    Това е нормален работен режим.
                    Минавай и ти в РАБОТЕН РЕЖИМ....
                    Дигай си задника от компютъра и отивах в гаража, че оня PATROL теб чака.
                    Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                    http://www.cardomain.com/ride/2562837

                    Коментар


                    • #11
                      До: Температура Jeep Cherokee - проблем или не

                      Първоначално публикуван от Todor_Ninov Преглед на мнение
                      стрелката на температурата така и не достигна средата на скалата.
                      Ако ти е скапан термостата и държи двиг. студен или по-топъл компа. ще отчете грешка.... Ако няма грешка свързана с температурата на двиг. значи няма проблем.
                      LZ1RED

                      Коментар


                      • #12
                        До: Температура Jeep Cherokee - проблем или не

                        Първоначално публикуван от Todor_Ninov Преглед на мнение
                        Благодаря Алекс. И при мен в повечето случаи е на предходното деление, но реших да снимам максималното показание за онагледяване. Прочетох ръководствата за Jeep-а (на български и на английски) и никъде не видях означение кое делене на каква температура включва....кога би се включила перката и т.н. Все неща, които гледа човек, особено когато е страдал. Относно парното - да, абсолютно съм съгласен - загрява адски бързо и веднага след стартиране на двигателя прочиства запотено стъкло. Явно няма нужда да прехвърлям "помощните парцали" за триене от старото Ауди. Вероятно и разхода е нормален. Утре ще пътувам до Бургас и ще имам възможност да го "видя" и на извънсофийско.
                        Мога да те уверя, че при нормални условия, май няма да го видиш да загрява и да мине средата. Миналото лято се качих с четирима човека + багаж, както и с включен климатик до х. Вихрен /по доста стръмен път и завои/ и не стигна и до средата. Колкото до перката на радиаторите - няма точен момен на включване. С вискомуфа е и в процеса на загряване виското постепенно се "втвърдява" и увлича перката, до достигане оборотите на шайбата и ремъка.
                        Колкото до 12-те л./100км. - за София, с натоварения трафик и при зимни условия, е нормален този разход. Непрекъснато ускоряване от място и често след това спиране с изчакване на място, и после отново същото. Няма как да е нисък разхода при такива условия. По-важното е какъв ще е разхода на дълго - на магистрала при движение с висока скорост. Тогава трябва да падне под 10л /8,5- 9,5/ при скорост 130 - 140, с ускоряване до 150 за кратко, при изпреварване.
                        Поздрави!
                        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                        First impression is not always true. Get inspired.
                        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                        Reading is sooo boring, unlike writing!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Температура Jeep Cherokee - проблем или не

                          Благодаря за съвета redair. Алекс - разхода градско ми го дава 13.5 - 13.8 а не 12. Това по компютър. Разбира се все още се уча да карам автоматик и знам, че има разлика, но в никакъв случай не го юркам а все още съм внимателен. За извънградското ще го тествам още тази седмица (другиден имам среща в Ст.Загора и после Бургас). Между другото някак си съвсем "нежно" преминах на малко име и ако е проблем нека знам за да се коригирам.
                          Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                          Коментар


                          • #14
                            До: Температура Jeep Cherokee - проблем или не

                            Първоначално публикуван от Todor_Ninov Преглед на мнение
                            ....разхода градско ми го дава 13.5 - 13.8......
                            За 4х4, дизел, автоматик, е перфектен за стрелката на "топлото" - в пристъп на добро настроение отваряш капака когато колата е най-загряла, намираш някой голям маркуч който влиза във водния радиатор (не в интркулер и т.н) обхващаш го с ръка и:
                            -ако го държиш спокойно колато е загряла до 50 градуса
                            -ако го държиш, но ти пари е 50-60 гр.
                            -ако го държиш до 4-5-6сек. е над 70 гр.
                            -ако го хванеш и се посипят устопсувни матерни мръснословия, е над 95 ...ако при това е и твърд като дъска е минал 100
                            посочените стойности са приблизителни, но помагат примерно ако изведнъж стрелката ти забие в червения край, а ти си на път, да прецениш дали е воден (охладителен) проблем или електрически по веригата на датчика (както ми го спретна веднъж "Джип4о"-машината от аватара ми).
                            Колкото до каране на "автомат" по-лесно и приятно е от "ръчка", във форума има много писано, но ако имаш въпроси звънкай, идвай, ще си клюкаме
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #15
                              До: Температура Jeep Cherokee - проблем или не

                              За град, като София не е много, особено през зимата. Виж как ще е на дълго разхода. Ако, при нормално каране с около 100 - 110 км./ч. е около 9, 9,5л./100км. ще е добре. Има една особеност, която вероятно вече си забелязал. Някъде около 90 - 100 включва overdrive /нещо като пета предавка/, а при намаляване превключва на четвърта. Та, ако искаш да си на максимална предавка, трябва да поддържаш около 100 и малко повече км./ч.
                              P.S. За обръщенията - няма никакъв проблем. И аз минах на "ти". Ще се радвам да споделяме /дано да са само хубави неща/ за Cherokee -тата, и да сме си полезни взаимно. Поздрави!
                              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                              First impression is not always true. Get inspired.
                              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                              Reading is sooo boring, unlike writing!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X