Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витарски потайности

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Витарски потайности

    Само няма да ми се смеете! Прерових сума теми и не намерих нищо по вълнуващите ме въпроси.
    От една седмица имам Витара къса база 16 волтова. За пръв път се качвам на Витара. И веднага възникнаха множество неясни моменти- кое къде е.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:260611jeep-front-mishel.jpg
Прегледи:2
Размер:124.9 КБ
ID:5934077
    Първо исках да отворя капака на двигателя, Половин час търсих откъде. Капака на двигателя се отваря от жабката, в горния десен ъгъл е ръчката за дърпане.
    След това трябваше да налея бензин,. Още 15 минути се опитвах да отварям с голи ръце капачката, която закрива гърловината – оказа се,че се отваря с една ръчка долу вляво до шофьорската седалка.
    Търсих къде е крика и ключа за гуми 4 дни, накрая реших, че продавача си ги е прибрал и трябва да купувам. Но все трябва да има място, където да се държат, да не лангъркат в багажника. Оказа се,че крика е под дясната седалка, а манивелата му- под шофьорската.
    Е, сега ще ми каже ли някой къде стоят инструментите?
    Няма значение с колко може да се вземе един завой, важното е с колко не може.

  • #2
    От: Витарски потайности

    Първоначално публикуван от metero Преглед на мнение
    16 волтова.
    Уникална ти е колата - пази си я. Друга такава няма......
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      От: Витарски потайности

      В късата витара като сложиш крик и ключ за джантите не остава място за друг инструмент

      Искам и аз 16 волта на моята, как се прави?

      П.П. И аз докато намеря откъде се отваря предния капак доста се оглеждах. Все пак за 5 минути го намерих. Ти явно доста съсредоточено си търсил в шофьорските крака...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Витарски потайности

        Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
        Уникална ти е колата - пази си я. Друга такава няма......
        1000000% съм съгласен...Колега това не е 16 ВОЛТА, а, че имаш цели 16 клапана на двигателя/По 4-тири на цилиндър/, освен ако V-то не е преди 16, тогава става страшно.. Да си я караш с Здраве!.
        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        В късата витара като сложиш крик и ключ за джантите не остава място за друг инструмент

        Искам и аз 16 волта на моята, как се прави?

        П.П. И аз докато намеря откъде се отваря предния капак доста се оглеждах. Все пак за 5 минути го намерих. Ти явно доста съсредоточено си търсил в шофьорските крака...
        Много е сложно Колеее..Много..
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • #5
          От: Витарски потайности

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Искам и аз 16 волта на моята, как се прави?
          Коле,аз ще ти я направя ама акумулатор няма да успея да ти измисля
          Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
          Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
          "Mud Angels" Stara Zagora

          Коментар


          • #6
            От: Витарски потайности

            А манивелата откъде я изкара, и да не вземеш да я пробваш. Само ако падне под 16 волта тогава.
            За кои инструменти питаш?
            Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
            Dacia Duster 4WD

            Коментар


            • #7
              От: Витарски потайности

              По въпроса за 16те волта
              Преди доста време, в началото на демокрацията, държах гараж за монтаж на аларми. Веднъж, не помня точно марката, тойота май, беше влязла за аларма, с надпис " 16V". Един от честите кибици край гаража тогава каза култовата приказка " тая тойота 16 волтова ли е".
              Та оттогава си върви лафа " 16 волтова".
              Като гледам, майтапчии има, разбирачи няма- никой не каза къде са инструментите, например ключа за гуми.
              @злой: подписът ти е супер , как бьi мне подобное придумать.
              @ кольо: 16 волта се прави като сложиш специален регулатор на напрежението, ако искаш, ще ти направя. Е, акумулатора няма да изкара много, но ще се гордееш като мен с 16 волта.
              @Бобчо, благодаря за разяснението. Честно казано, мислех, че лафа "16 волтова" го знаете.
              Доколкото още съм малък ( одобрява ме модератор), сигурно до утре , докато излезе този пост, ще има още майтапи...само че всички сте се чесали по тила кое къде е. Нейсе, засега сложих вътре ключа за гуми от Субарото, докато ми кажете къде стои щатния. Пък и да не кажете, с вас или без вас, пак ще карам, главното е движението.
              Няма значение с колко може да се вземе един завой, важното е с колко не може.

              Коментар


              • #8
                От: Витарски потайности

                Ей маскари, стига сте се смели на човека, той едва открил от къде се оваря капака а вие за волтажа го подхванахте
                Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                Коментар


                • #9
                  От: Витарски потайности

                  МА ти знаеш ли как върви витарата като е на 16 волта?...

                  Да ме извинява колегата, ама така се раждат темите-бисери...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Витарски потайности

                    Ех ще ме уморите как може да върви винаги с 4 волта повече от останалите Витари

                    Стига сме спамили темата вече да застанем малко сериозно!
                    Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                    Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                    "Mud Angels" Stara Zagora

                    Коментар


                    • #11
                      От: Витарски потайности

                      Вие пък...! Като не е 16 вентиУка, ще е 16 волтова.
                      Извинявам се на колегата!
                      Абе , Витарата (16V)SOHC ли е, или DOHC?
                      Toва наистина не съм заглеждал. Ферозата е SOHC...
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Витарски потайности

                        Витарата би следвало да е ohc щото е с един горно разположен разпределителен вал. D- eдабъл S-би следвало да е сингъл. Просто мисля на глас.....
                        http://vbox7.com/play:398e8b82

                        Коментар


                        • #13
                          От: Витарски потайности

                          Значи SOHC, като Ферозата...

                          ПП:SINGLE overhead camshaft
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Витарски потайности

                            То и аз им викам 16 волтови, така си е по-интересно.
                            Bertone freeclimber 1.8 115hp

                            Коментар


                            • #15
                              От: Витарски потайности

                              Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
                              Витарата би следвало да е ohc щото е с един горно разположен разпределителен вал. D- eдабъл S-би следвало да е сингъл. Просто мисля на глас.....
                              Абсолютно правилно
                              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X