Обява

Свий
Няма добавени обяви.

хр 600 няма мощност и пука от ауспуха

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • хр 600 няма мощност и пука от ауспуха

    Колеги карах преди няколко дни и след поредното падане(не знам дали има общо) го запалих но няма никаква мощност ниски обороти има що годе, но дам ли му газ заглъхва и припуква много повече през ауспуха. Казаха ми, че му е бедна горивната смес и сигурно има запушен жигльор. Свалих целия карбуратор и един майстор ми го изчисти и продуха целия след това го монтирах и разлика никъква. Каза ми да си купя нова свещ. Утре ще кущувам свещ от някъде сигурно мотобум. Кажете дали изобщо съм на прав път. Благодаря.
    Най ми става жално, най ми става болно, като ме почерпят само с безалкохолно.

  • #2
    До: хр 600 няма мощност и пука от ауспуха

    Свеща , суха ли е , или мокра? Ако е суха няма достатачно гориво , ако е мокра е избила , или имаш проблем с тока.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      До: хр 600 няма мощност и пука от ауспуха

      вчера смених свеща с нова пак никъква разлика...
      Най ми става жално, най ми става болно, като ме почерпят само с безалкохолно.

      Коментар


      • #4
        До: хр 600 няма мощност и пука от ауспуха

        Едва ли е това, но да споделя малко опит - мотора се държи по същия начин и при скъсан разпределителен вал! Едната двойка клапани продължава да работи и това е достатъчно за нормален празен ход, подадеш ли газ, обаче, почва едно зверско пукане и гасне. Машината си ме прибра и с този сериозен проблем от Самоков /50 км/, това е една от причините да смятам този модел за безсмъртен! Моят е ХЛ, но мотора е същия.
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар


        • #5
          До: хр 600 няма мощност и пука от ауспуха

          Колега този проблем да е заради високо ниво на карборатора имал сам такъв случаи и мотора правеше точно същото. А може и също така веригата да ти е прескочила в този вариант не сам мн обеден но е вазможен ако баркам нека някои ме поправи . Успех

          Коментар


          • #6
            До: хр 600 няма мощност и пука от ауспуха

            казаха ми да пробвам с глин лампа или нещо такова. Слага се паралелно на кабела за свеща и да следя дали равномерно свети т.е. дали не се губи тока при високите и средните утре ще опитам и това и пак ще пиша
            Най ми става жално, най ми става болно, като ме почерпят само с безалкохолно.

            Коментар


            • #7
              До: хр 600 няма мощност и пука от ауспуха

              Прескочила ангренажна верига. Ще има ли залагания? При "нестандартно" гасене на мотора и хлабава верига точно това се получава - прескача зъб и ефекта е същия. Когато е много хлабава вече се получава и при нормално гасене и прехвърля 2 или 3 зъба. При 1 или 2 зъба мотора работи - но както го описва колегата. На 3-тия прехвърлен зъб вече среща клапаните. Колега, НЕ си прави експерименти със свещи и нива на карбуратори, защото ако съм прав ще сътвориш чудеса с главата и клапаните докато се мъчиш да го "отпушиш"...
              Honda XR600
              Kawasaki KLX650
              Honda XL600V Transalp
              +359 888 6З5 9З4

              Коментар


              • #8
                До: хр 600 няма мощност и пука от ауспуха

                Може да е скъсан вал, може и прескочила верига да е , но аз за да дам ново предложение ще заложа на скъсан /напукан/ фланец на карбуратора или прецакан въздушен филтър. При всяко положение първите две предположения крият големи опасности - първо проверявай за тях.
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #9
                  До: хр 600 няма мощност и пука от ауспуха

                  днес вързах стрбоскоп на кабела на лулата и ми се струва, че искрата е доста равномерна при подаване на газ започва да свети по-често(както трябва да е до колкото знам) и при пълна газ свети почти постоянно, а мотора там глъхне жестоко. Следователно ток има по моите изчисления, но явно не го подава, когато трябва (примерно прескочила ангренажна верига) или е нещо съвсем друго. Явно ще прибягвам до услугите на майстор. Някакви предложения за стабилен изпитан човек ???
                  Най ми става жално, най ми става болно, като ме почерпят само с безалкохолно.

                  Коментар


                  • #10
                    От: хр 600 няма мощност и пука от ауспуха

                    Колегата Нешев от горния пост е близо до Овча купел, а и по мое мнение отговаря и на двете условия. Телефона му е в подписа.... (Жоро, не ме бий)
                    Honda XR600
                    Kawasaki KLX650
                    Honda XL600V Transalp
                    +359 888 6З5 9З4

                    Коментар


                    • #11
                      От: хр 600 няма мощност и пука от ауспуха

                      Първоначално публикуван от dmihailov Преглед на мнение
                      Колегата Нешев от горния пост е близо до Овча купел, а и по мое мнение отговаря и на двете условия. Телефона му е в подписа.... (Жоро, не ме бий)
                      Благодаря колега. Чухме се с Жоро и след няколко часа потеглям към него
                      Най ми става жално, най ми става болно, като ме почерпят само с безалкохолно.

                      Коментар


                      • #12
                        От: хр 600 няма мощност и пука от ауспуха

                        Не е скъсан вала слава богу! Веригата е мръднала .... и фланеца е спукан. Утре ще го награждаваме с прясна ангренажна верига , че на тая не и е ясна историята .... и ще пишем.
                        0888932647

                        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                        Коментар


                        • #13
                          От: До: хр 600 няма мощност и пука от ауспуха

                          Първоначално публикуван от dmihailov Преглед на мнение
                          Прескочила ангренажна верига. Ще има ли залагания?
                          Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                          Веригата е мръднала ....
                          Не питай старило, питай патило....
                          Жоро, има тънкост при монтажа на обтегача после - натягаш пружината на максимум с яките клещи "чираци" и я фиксираш с една свинска опашка. Като монтираш обтегача - резваш я със скалпел и обтегача "щраква" безпроблемно на точното място, но внимателно, че ако падне вътре опашката става проблем. Много лесно става така. Дано съм бил полезен. Ако има още нещо - Жоро ми има телефона, ще помагам с каквото мога. Успех на колегата - знам, че е в сигурни ръце.
                          Honda XR600
                          Kawasaki KLX650
                          Honda XL600V Transalp
                          +359 888 6З5 9З4

                          Коментар


                          • #14
                            От: хр 600 няма мощност и пука от ауспуха

                            Какво стана бре???
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • #15
                              От: хр 600 няма мощност и пука от ауспуха

                              Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                              Какво стана бре???
                              Търпението е добродетел.

                              Снощи около 02.00ч. събудихме махалата. Старата верига може да работи и настрани. Брахме малко ядове с отвиването на болтове около обтегача..... та затова до никое време. Но пък вече си имаме "special tool" за задържане на обтегача без свински опашки. Фланеца го позакърпихме на първо време с бензиноустойчив силикон - дано поработи някое време. Имаше и няколко заварки по рамата ...... и още малко дреболии.

                              Оставихме за днес през деня настройката на карбуратора /въздуха на тихите обороти/ , че много шум се вдига.

                              Интересно защо при рязко подаване на газ изпуква в ауспуха? Жигльора е 165 - както е по книга , иглата не е износена нито е високо. Сигурно заради отворения ауспух или поостарелия въздушен филтър......

                              Някак си много лесно му се превърта манивелата на този мотор. Че няма кой знае каква компресия е ясно , но пък да я въртя на ръка ...... съмнява ме малко декомпресора , щото масло пък като че ли не яде и вероятно не са сегменти. Клапани също не е издухал , докато беше без вал си държеше здраво Ще го гледаме и него днес на топъл мотор.

                              Сагата продължава!
                              0888932647

                              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X