Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си направим кемпер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да си направим кемпер

    Ето как да си направим от миниван - кемпер.

    Едно бюджетно решение е евтин Форд Транзит, малко подръчни материали,
    а оборудването за каравана от морги за каравани (в Англия имало доста такива).









    Малко ръждичка да се оправи




    Изхвърляне на всичко от буса







    Идеята



    Първоначална проба и измерване на пространството









    И като краен вариант :











    Клипче с повече снимки от подготовката :

    Снимките са взети от тук :
    http://abusforus.blogspot.com/




    Идеята ми харесва много и не изглежда толкова страшна
    Разбира се, ако буса беше 4х4 и с едни 33'-ки и работата заспиваше
    Но и това е решение за приятно пътешествие

  • #2
    До: Как да си направим кемпер

    И на мен ми допада като идея

    Коментар


    • #3
      До: Как да си направим кемпер

      някой знае ли как седи въпроса с узаконяването ?
      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

      Коментар


      • #4
        До: Как да си направим кемпер

        Здравейте Има ли сайт в който можем да следим обявите за кемпери втора употреба от Англия?

        Коментар


        • #5
          До: Как да си направим кемпер

          E убава работа, тамън се навих да си продам стария бус и да си избия детската мечта да го правя на кемпер ... и те ти сега
          Дайте някви сайтове да видим дали може да се вземе нещо готово

          Коментар


          • #6
            До: Как да си направим кемпер

            За жалост в Англия в последно време необяснимо защо се вдигнаха цените в последните няколко месеца на всичко и коли и джипове, а за кемпери ( особено читави ) да не говорим те и преди си държаха цена, за момента на сметка са бусовете и особено малките камиони до 10т.
            Каквото излезне ефтино и читаво по интернет изчезва максимум за 2 дена. Има местни весници с обяви кадето шанса да попаднеш на нещо изгодно е много по голям.

            Коментар


            • #7
              До: Как да си направим кемпер

              Много интересно.И на мен ми се въртеше нещо такова в главата, но идеята ми беше да си остане място и 1-2 мотора да се приберът в буса.

              Как ви се струва като идея на покрива да се сложи от онези багажници само че в случая да играе ролята на съд за вода?Примерно 50-100л резервоар колкото да има за едно душче и малко миене на чиниики.Като минус виждам само че ще седи високо на тавана и ще стане по нестабилен буса.

              Също така как седи въпроса с документите?Кое е по-добре, товарен бус преправен на кемпер или бус за 7+1 ,или там колкото се падат места, препраен на кемпер?Мисля си че няма да е едно и също.
              Последно редактирано от VaHk0_; 04-12-09, 18:44.
              Иван Маринов
              Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
              ЕНДУРО ВАРНА

              Коментар


              • #8
                До: Как да си направим кемпер

                разбира се че 7+1 ..
                Кемперите са си с места и трябва да са разположени като нормални седалки независимо от местоположението им. От скоро са забранили Пейките които слагаха странично на купето и те вече не минават пред Технотест. Височината на седалката трябва да е 45 см. от пода в долната си част.

                Коментар


                • #9
                  До: Как да си направим кемпер

                  Сега за база трябва да се вземе Урал 6х6 фургон и после вътре по същата схема...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как да си направим кемпер

                    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение

                    Идеята ми харесва много и не изглежда толкова страшна
                    Разбира се, ако буса беше 4х4 и с едни 33'-ки и работата заспиваше
                    Но и това е решение за приятно пътешествие

                    Ако беше с 33'ки и 4х4 и вътрешното оформление май трябва да е друго, защото сега ми изглежда доста лачено за offroad кемпер.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как да си направим кемпер

                      много полезна тема ПОЗДРАВЛЕНИЯ!
                      [SIZE=5][SIZE=2][/SIZE]

                      [/SIZE]

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как да си направим кемпер

                        В Германия и Австрия колежките с каяците ползват много Спринтер 4х4 който си е фабрично понавдигнаг. За съжаление тази модификация е рядкост по нашите ширини и малко хора биха рискували да го притежават. Тук в тая тема става на въпрос за по-нискобюджетно решение. Да не забравяме и факта че ако се заиграеш по черните пътища, цялата покъщнина ще трябва да се укрепи..

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как да си направим кемпер

                          Идеята направи си сам кемпер като я гледаш по снимчици изглежда лесна,но почнеш ли,би излязло че ще ти стъпи на същите пари като да си купиш готов.А и трябва да имаш познания.От два дена пред нас спира един Мерцедес 610 дълъг към 9 метра,перфектен за тази цел,място за всичко има,срещу 8 бона собственика е готов да се раздели,та и мен ме човърка тази мисъл

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как да си направим кемпер

                            Още един кемпер на базата на стар Форд Трназит.

                            На мен лично не ми харесва къде са поставени газовите котлони, защото
                            няма вентилация.

                            http://hubpages.com/hub/Self-Build-Transit-Camper-Van

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как да си направим кемпер

                              Малките Транзити нямат рама.
                              Аз бих взел един от големите, товарен, с двойните гуми - на рама. Отгоре качвам една каравана и е готов.
                              После, ако се заиграем, не е невъзможно да се монтира раздатка и два задвижващи моста.
                              Сещам се, че има опция на задния мост с LSD.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X