Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скъпи пистолети

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скъпи пистолети

    Интересно ми е от какво идва тази разлика в ценообраззуването на оръжията.Кое се взема на предвид,материала ли,ефетивноста ли,надежноста ли?В крайна сметка един доказъл се Глог е някъде около 1000лв а Heckler & Koch USP Compact 2000лв.Това са два превъзходни модела ,но с какво единия превъзхожда другия та цената е двойна?
    Последно редактирано от derhunter; 30-08-12, 19:37.

  • #2
    От: Скъпи пистолети

    Маркетинг и реклама... Всички съвременни оръжия отговарят на стандартите. И никой производител не се "набутва" да слага повече или по-качествени материали от необходимото. Ама разбираш ли НК-то било прието от специалните части на САЩ, пък еди си кое "желязо" не било и т.н. Едва ли на обикновения потребител трябва да му пука, защото никога няма да достигне ресурса на оръжието (в 99% от случаите).
    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Скъпи пистолети

      Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
      Маркетинг и реклама...
      Поддържам сто процента. И аз навсякъде разправям че Джокондата е двеста грама боя, половин квадрат платно и четири летви, но никой не ме слуша.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        От: Скъпи пистолети

        Усещам ирония и сарказъм, но само за пример - това са 140 000 000 долара!

        Ето прикачвам и във форума:



        Та, в този ред на мисли - Джокондата си е точно това, което описваш. Ако я видиш и "на живо" е съвсем невзрачна...
        "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

        2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

        Коментар


        • #5
          От: Скъпи пистолети

          Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
          Маркетинг и реклама... Всички съвременни оръжия отговарят на стандартите. И никой производител не се "набутва" да слага повече или по-качествени материали от необходимото. Ама разбираш ли НК-то било прието от специалните части на САЩ, пък еди си кое "желязо" не било и т.н. Едва ли на обикновения потребител трябва да му пука, защото никога няма да достигне ресурса на оръжието (в 99% от случаите).
          Това напълно съвпада и с моето скромно мнение.В общи линии кои спец части с какво желязо гърмят не е толкова важно(резултатът е един и същ)Реално тавана на едно съвремено КНО нетрябва да надхвърля 1000лв. но уви.Абе ако макаровеца имаше по удобни мерни прибори цена нямаше да има.

          Коментар


          • #6
            От: Скъпи пистолети

            А, за Джокондата не се наемам да говоря защото съм бос по тая тема но се сещам че с такава сума(140 000 000 $) се превъоражава и армия и полиция, ама като неможеме да цапаме платната това е положението

            Коментар


            • #7
              От: Скъпи пистолети

              В интерес на истината има разлика в материалите. Не съм ровил да търся материали по темата, но съм притежавал и двата и съм правил следните експерименти: Разглабям ги и с металотърсач (тези които са масово въведени в охранителните звена) прекарвам над затворния блок на единия и на другия (пласмасите няма как да ги проверя, а другите разни метални елементи и на двата ми се сториха еднакви). На HK почти се наложи да го допра за да разбере, че е метал, докато на Глога го хвана от около педя. И сега едно субективно мое мнение: лично на мен много по-балансирано ми седи HK в ръката както с пълен, така и с празен пълнител, докато глога с всеки изстрелян патрон усещам разбалансиране. Може и да си внушавам...
              Та ми се наложи да се разделя с единия и предпочетох да си оставя HK.
              Пак заради субективното ми мнение, че HK е по-добър....

              Коментар


              • #8
                От: Скъпи пистолети

                Аз като човек практик мисля че Макаров за 200 лева върши същата работа като Зиг за 2000 лева . Меренето на п---и няма нищо общо с качеството на оръжието .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Скъпи пистолети

                  Хубавото си е хубаво,но чак такива разлики в цените-ЧЗ,ГЛОК,БЕРЕТА?
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #10
                    От: Скъпи пистолети

                    Точно ! Крайния ефект е същият

                    Коментар


                    • #11
                      От: Скъпи пистолети

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Аз като човек практик мисля че Макаров за 200 лева върши същата работа като Зиг за 2000 лева .
                      Да, ако ги ползваш и двата за чупене на орехи еднаква работа ще ти вършат, че даже и ПМ може да се окаже по-добър!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Скъпи пистолети

                        Да кажем най- общо- повечето съвременни оръжия стрелят и уцелват относително добре в ръцете на някой който знае как да работи с тях. От там на сетне се намесват редица обективни и субективни фактори. Всъщност з едини и същи клас оръжия цените до голяма степен са изравнени- пример е Зиг Зауер СП 2022, Глок 17/19 и Хеклер и Кох П30, които са в един и същи ценови диапазон. ЧЗ то и то там въпреки че аз имам особено мнение за този пистолет (най-вече за "спортните" му версии). И да добавя пистолет за 2000 лв. НЕ Е скъп пистолет. За скъп мога да приема примерно един Уилсън Комбат:
                        http://wilsoncombat.com/new/handgun-...ofessional.asp
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Скъпи пистолети

                          Когато ходя по други страни, често се отбивам в оръжейните магазини. И там на щандовете са подредени всякакви оръжия, но само в най-големите, на видно място има отделна витрина с LUGER P08 9mm Parabellum. Цените на най-евтините са в хиляди евро.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Скъпи пистолети

                            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                            Когато ходя по други страни, често се отбивам в оръжейните магазини. И там на щандовете са подредени всякакви оръжия, но само в най-големите, на видно място има отделна витрина с LUGER P08 9mm Parabellum. Цените на най-евтините са в хиляди евро.
                            Дай да не намесваме колекционните оръжия, че там цени да искаш....
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • #15
                              Има ли кой да купува такива оръжия в България?!
                              Май още могат да се намерят...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X