Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слагане на турбина на Г 300ГД

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Слагане на турбина на Г 300ГД

    Вчера бях на лов и така се случи , че се накамарихме доста народ и кучета в мойто Г и на разни баири като поизгубех обороти и инерция ставаше трагично. По този повод разни УАЗ-каджии леко ми се подиграха и тва малко ме вбеси. ..., таааа въпросът ми е : дали е възможно слагането на турбинка на 300 Д петак например от 2.5 турбо петак???( от 124 или 190 например)??? ...та малко да го съживим това иначе прекрасно Г .
    I want out !!!

  • #2
    До: Слагане на турбина на Г 300ГД

    http://www.youtube.com/watch?v=DUppvE8zSdM&feature=fvw

    Става,но само малко над 500 коня,колко ти трябват?

    http://www.youtube.com/watch?v=BrTBx...eature=related
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      До: Слагане на турбина на Г 300ГД

      По лесно ще ти е да се смениш двигателя.

      Коментар


      • #4
        До: Слагане на турбина на Г 300ГД

        Забрави за тая идея .... по евтино ще тие да си намериш 606 мотор- 3000 кубика с по 4 клапана на цилиндър -къде 140 коня е.
        Другия вариянт е 603 мотор с турбо -тои е пак някъде толкова магарета.

        Зора ще е да намериш свястен мотор- повечето са милионници....

        Коментар


        • #5
          До: Слагане на турбина на Г 300ГД

          Има си двигател 617А 300Д, петак с турбо, 125к.с. -доста популярен отвъд океана, но тук е проблем. Предлагат се турбо китове за конверсия на 617 мотор в 617А, но там работата не е само в турбото - различни са бутала, сегменти и др. Така или иначе ако се търси пъргавина от този 2.5 тонен туч си трябват 150+к.с. Иначе стария пет цилиндров дизел ако работи добре и в комбинация с "бавни" предавки /задължително в пресечена местност с големи наклони/ би трябвало да се справя - бавно, но славно

          Коментар


          • #6
            До: Слагане на турбина на Г 300ГД

            Първоначално публикуван от IvanZ Преглед на мнение
            ....Иначе стария пет цилиндров дизел ако работи добре и в комбинация с "бавни" предавки /задължително в пресечена местност с големи наклони/ би трябвало да се справя - бавно, но славно
            Ако е сухо-да. Ако е кално-не.

            Аз взех 2.5 турбо 150 коня. Мотори се намират, но тия по-новите трябва да се взимат с цялата кола и да се ползва инсталацията.

            На 300ГД е по-добре 300ТД-177коня. По-малко ще са проблемите при посаждането.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #7
              До: Слагане на турбина на Г 300ГД

              Предстои ми същата процедура.До момента само колегата ivanz дава компетентна информация.В деиствителност двигателя 617А е стандартно с турбина и 125к.с. но е без интерколер и след монтажа на такъв вярвам че ще подскочи още малко.За сега само ме информираха че лагерите са същите.Двигателят е пословично здрав и с огромен ресур.Колега беше писал че има монтирана турбина на 240D от доста време и досега няма проблеми.А при нашият случаи е стандарт.Купих си турбината и колекторите това е единственият начин,всичко пасва без проблем.За съжаление джипката ми е тотално разглобена( купе на една страна шаси на друга) обръщане на волана и изкърпване та все още не съм стигнал до етап монтаж на турбината.Като я монтирам ще дам точен отчет.Според мен това е най-бързият и евтин начин да събудим този двигател.Единственият проблем е че трудно се намират. Колега, ако те интересува такава турбина пиши ми на ЛЧ. или званни на 0888 922 220

              Коментар


              • #8
                До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                1. MERCEDES-BENZ 300 D Turbo (123) 10.1980 11.1985 OM 617.952 D 92 125


                2. MERCEDES-BENZ 300 SD Turbo (USA) (116) 02.1978 08.1980 OM 617.950 D 85-92 116-125


                3. MERCEDES-BENZ 300 SD Turbo (USA) (126) 08.1980 10.1985 OM 617.951 D 92 125

                Това е двигателят,но както каза колегата бутала ,сегменти и лагери са различни.Нормалните няма да издържат на натоварването.

                Коментар


                • #9
                  До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                  Не искам да изглежда като заяждане но ти имал ли си възможност да отвориш и сравниш двата двигателя? Преди да се снабдя с турбината направих тук, точно такова запитване има ли разлики пежду двата двигателя но така и не се появи компетентен колега който да е отварял 617А .На моя въпрос получих само догатки и чесане на езици.Всички сравняваха шестака 300d и 300td. Но въпреки всичко взех турбина и ще я монтирам. все пак това e доста по старо поколение td.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                    Оригиналният турбо мотор/617А/ е доста рядък у нас и едва ли има много хора които да са отваряли такъв. Кратка справка с Autodata показва че ГНП-то на турбо мотора е различно от това на атмосферния дизел, може да е нещо дребно, не знам, говоря за номенклатурни номера. Утре мога да погледна сервизната програма, дали бутала, сегменти, лагери са различни. Остава въпрос с "човките" за допълнитено мазане на буталата които се монтират в долната част на цилиндъра само на турбо моторите. И последно - аз също се интересувах от монтаж на турбина, изчетох доста мнения по форумите, може да се монтира турбо на чист дизел, да ще живне, но живота му се скъсява много. Затова сега монтирах 602.940 - 2.9 пет цил. 95 к.с. и съм доволен от резултата

                    Коментар


                    • #11
                      До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                      ГНП-то ще се пипне то е ясно, майстор помпаджия гледа моито и каза че ще го нагласи.Ще му трябва още малко гориво.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                        Буталата за турбо по принцип са със солено сърце ,което значи кухо чело и с отвори за да пръскат там пръскалките за охлаждане на челото.Лагерите горната черупка есъс специално покритие за да издържа на по- голямото натоварване.
                        Аз такъв двигател през живота си не съм виждал,камо ли да съм отварял.
                        Турбо двигателите работят на по ниска степен на сгъстяване именно за да се удължи приемливо животът му между ремонтите.
                        Цена на едно ново бутало в Германия без транспорт до тук-200 евро
                        лагери биелни-40 евро, основни-40 евро
                        това ми излиза по каталога
                        Цена на едно бутало не турбо-80 евро.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                          Бях писал,че има един човек(tuning13),който по мое скромно мнение вдява доста,и който е монтирал турбина на 123/200Д още преди 3 години,и който разтрива здраво двутонното возило без проблеми.Пишете му на него-той е човекът,който ви трябва!Всичко друго до голяма степен е пописване само,като вероятността от грешки,и пари хвърлени на вятъра е почти гарантирана...!
                          Наистина най-"лесния" вариант е замяната на двигателя,като лично аз бих избрал само,и единствено четириклапановия 300Д,или ТД.
                          много автомати-слаби резултати!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                            ...ок, доста мнения , за което благодаря! С пари всеки може, целта е да минем по-евтино! Аз също мислех за варианта смяна на мотор, ама тук не отиваме ли на смяна на инсталация, както каза един многоуважаван колега?.... а и как стои въпроса с дифовете при хаотичен избор на мотор???... нали знаете , че там е цифра, затова моля да се съобразим и с това! Аз ако имах парите на право едно 463 с як дизел или пък каквото и да е бензин! ....но колеги , аз не ходя на състезания, просто искам още маааалко мощонст! ...а иначе с бавните се справяме прилично, макар и "бавно и славно"
                            I want out !!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                              Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                              1. MERCEDES-BENZ 300 D Turbo (123) 10.1980 11.1985 OM 617.952 D 92 125


                              2. MERCEDES-BENZ 300 SD Turbo (USA) (116) 02.1978 08.1980 OM 617.950 D 85-92 116-125


                              3. MERCEDES-BENZ 300 SD Turbo (USA) (126) 08.1980 10.1985 OM 617.951 D 92 125

                              Това е двигателят,но както каза колегата бутала ,сегменти и лагери са различни.Нормалните няма да издържат на натоварването.
                              Е ония на клипа дето го пуснах е с тоя мотор,да се види на какво е способна една нафтова печка / да няма обидени пак,и 240 имах и 300 имах и още си ги обичам/.Части на това му се намират тук,разглобени мотори и турбини има колкото искаш,цените са нормални,а не 200 евро за бутало.
                              Разгледай си и пак прецени колко искаш да похарчиш,кога ти трябва колата,колко ти се занимава...................и драсни да ти сьбера един кашон железария,че при моя механик гаранция давам има каквото ти трябва.
                              На вьпроса Може ли.............отговора е МОЖЕ,те на Лада Седмица слагат 12 цилиндров Мерцедес с турбо на Скания в багажника,а ти са едното турбо се притесняваш,че няма да стане.Разправията си прецени колко е и си вземи един дизел от 126 модела,махни му турбината и му перни по-голяма с малко газ и си ти.Ще имаш и резервен мотор.

                              Да се обяснява какво и как се прави е дьлго,но ако дьржиш ти намирам проект за турбиниране на мотора,поне с такива е пьлно и да го мислиш вече кое и как.
                              Или изчакай акцица,вземи един шестак бензин за 800$ и на гол мотор имаш 220 коня,до намирането на частите за дизела и акциза падаТам вече и до 450 коня с турбина можеш да ги вдигаш на сток мотор.

                              А кажи какво да ти пускам,цените в БГ не ги знам,да не скочи някой Тва излиза майка си и баща си............



                              Опси,писали сме заедно.Разбрах какво тьрсиш
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X