Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УНИВЕРСАЛЕН МОДИФИКАТОР (Добавки към маслата)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • УНИВЕРСАЛЕН МОДИФИКАТОР (Добавки към маслата)

    Ползвате ли такава добавка? Струва ли си парите, върши ли някаква работа и има ли смисъл човек да сипва такова нещо в двигателя, мостовете, скоростна и други кутии и т.н. Доколкото знам може да се ползва и за нови двигатели след първата смяна на маслото. Дайте някакво мнение по въпроса...
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

  • #2
    Re: УНИВЕРСАЛЕН МОДИФИКАТОР /УМ/

    Първоначално публикуван от blackfirefly
    Ползвате ли такава добавка? Струва ли си парите, върши ли някаква работа и има ли смисъл човек да сипва такова нещо в двигателя, мостовете, скоростна и други кутии и т.н. Доколкото знам може да се ползва и за нови двигатели след първата смяна на маслото. Дайте някакво мнение по въпроса...
    До колкото знам не върши никакво подобрение на двигателя!Не си струва парите и усилията да се слага.
    https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

    Коментар


    • #3
      Аз от личен опит мога да ти препоръчам " ХАДО " Много съм доволен Сложих си в задния диф още Юли преди " Ком-Емине " .
      На снимката се вижда на какво дередже беше тогава ...
      Изкара цялото състезание , Бистрица също , както и около 5000 км. асфалт

      Коментар


      • #4
        Това " ХАДО " точно какво е? Може ли да сканираш опаковка или да дадеш повече инфо. Откъде може да се купи или пък дай сайт в интернет...
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • #5
          Веднага и с удоволствие http://www.xado.ua/ А тука можеш да го намериш при Ники Златков .

          Коментар


          • #6
            Благодарско. Ама това ХАДО май трябва да се сложи като се износят там детайлите или поне така разбрах докато четох. Така ли е?
            Only after the last tree has been cut down,
            Only after the last river has been poisoned,
            Only after the last fish has been caught,
            Only then will you find that money cannot be eaten.

            Коментар


            • #7
              Е , не е задължително да са износени ... като моите , но мисля че не е проблем да се сипе и на нов агрегат Тази ГАД прави керамично , но тънко покритие върху детаилите .
              Все пак , прочети по-подробно в сайта им

              Коментар


              • #8
                Моето мнение, по отношение на каквито и да са добавки към автомобилните масла е крайно отрицателно. Аргументи:

                1. Производителите на масла инвестират годишно милиарди долари в разработката и модификацията на маслата си и отдавна са наясно с възможностите за подобрение с каквито и да са присадки, добавки и т.н.

                2. Всяко качествено масло съдържа огромен брой съставки, които са в точно определена пропорция и всяко добавяне на каквото и да е нарушава качествата на маслото.

                3. Много по-добър ефект ще постигнете, ако си купувате качествени и съответно скъпи масла, предназначени за вашия автомобил, отколкото да си харчите парите за добавки към евтини масла.

                4. Няма автомобилен производител или такъв на масла, който да препоръчва добавянето на присадки.

                5. Няма нито един производител на такива „чудодейни” присадки, който да е ясно обозначен, да е сериозна фирма с офиси и т.н. Вълната от присадките премина през САЩ и завърши с множество дела и фалити на подобни „компании” включително корпорацията DUPONT помести официално съобщение за това, че TEFLON не е предназначен под никаква форма за използване в автомобилната индустрия по подобен начин.

                6. Всяко масло осигурява комплекс от свойства и подобрението на едно от тях обикновено води до влошаването на друго така, че рекламите, в които се показва някакъв конкретен параметър със сигурност премълчават множество други странични проблеми...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  Напълно подкрепям В.Петров.Третирах с добавки два автомобила Мерцедес 123/220Д и Нива.След2-3х.км. започнаха да горят толкова много масло,че се наложи да се "оттърва"от тях. Пробвал съм и за транснисии,както и за почистване на охладителни системи-никакъв ефект.Иначе рекламата им е без грешка

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Plamen Isaev
                    Напълно подкрепям В.Петров.Третирах с добавки два автомобила Мерцедес 123/220Д и Нива.След2-3х.км. започнаха да горят толкова много масло,че се наложи да се "оттърва"от тях. Пробвал съм и за транснисии,както и за почистване на охладителни системи-никакъв ефект.Иначе рекламата им е без грешка

                    Проблема в българия спорет мен е не до толкова в тия добавки.А в самите масла който се продават.Защото поне 50% от маслата в повечето магазини не отговарят на характеристиките който дава завода производител!А като се сложат и тия добавки става още по зле!
                    https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                    Коментар


                    • #11
                      Значи като пуснах темата съм имал впредвид, че се използват само качествени масла и към тях евентуално да се прибавят такива добавки.
                      Ако това което върви като реклама за тях е истина, тогава е супер защото лятото ми се наложи да сменям маслата на една ЛАДА НИВА и се оказа, че в предния мост е имало не повече от една кафена чашка. Колко време е карана така колата никой не знае и какво ще стане след време също та си мислех че ако автомобила се третира с такива добавки поне човек може да бъзе малко по-спокоен. Все пак не може да се проверява постоянно какво има в мостовете, скоростната кутия и т.н. а и на руските машини все ще се намери откъде да се изхвърли по малко масло.
                      Нека Plamen Isaev каже с какви добавки е третирал колите.
                      Only after the last tree has been cut down,
                      Only after the last river has been poisoned,
                      Only after the last fish has been caught,
                      Only then will you find that money cannot be eaten.

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от blackfirefly
                        Значи като пуснах темата съм имал впредвид, че се използват само качествени масла и към тях евентуално да се прибавят такива добавки.
                        Имах предвид че щом маслата ни не са качествени то и въпросните добавки са на тоя хал.В Германия фирмата "STP" предлага всякакви добавки който обаче имат някакъв малак ефект.До като повечето в българия са некачествени.Преди време бяхме ползвали за една кола добавка "MOTOR UP" който служел за увеличаване на компресията в двигателя.Крайния резултат беше нулев!От там си правете изводи колко работят тези неща!
                        https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                        Коментар


                        • #13
                          Не знам дали самите добавки вредят на двигателя,но мога да ви кажа куриозен случай с мен и Хондата ми преди 3 години.Бях и налял такава (скъпа) добавка за нови двигатели,тъй като тя не харчеше масло,но го направих ей тъй,от интерес.На един черен междуселски път,предната гума настъпа конска подкова,подострена като нож и тя удари картера,като се заби в него.Дупката беше толкова голяма,че маслото изтече за минута. Нямаше кой да ми помогне и реших да рискувам.Карах 26 км без масло в картера до съседното село,като внимавах все пак да не качвам оборотите на двигателя над 1000.Там залепихме картера с кит,наляхме М10Д и се прибрах в града.Преди 6 месеца продадох колата без последствия от тази случка.Нито се "обадиха" лагери,нито започна да харчи масло.
                          Мисля все пак,че всичко това се дължи на добавката,която сложих просто от любопитство!
                          Ендурото и сексът не са шега работа !
                          -------------
                          Животът се измерва с броят на издишванията !

                          http://sixdayscrazyjob.com
                          http://crazy-job.com

                          Коментар


                          • #14
                            Абе хора, като пишете за разни случки пишете и какви добавки сте ползвали. Ще бъде интересно.
                            "MOTOR UP" май не беше само за компресията, а и за всичко останало - аварийно каране без масло до 50 км., намаляване разхода на гориво и т.н.
                            На изложението за автомобили в София имаше някаква фирама дето предлагаше такива добавки и там демонстрираха една Лада Самара, която нямаше капчица масло в двигателя. Колата си работеше на празен ход поне 2 часа та и повече.
                            Only after the last tree has been cut down,
                            Only after the last river has been poisoned,
                            Only after the last fish has been caught,
                            Only then will you find that money cannot be eaten.

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от blackfirefly
                              Абе хора, като пишете за разни случки пишете и какви добавки сте ползвали. Ще бъде интересно.
                              Моята беше "Dura Lube".
                              Ендурото и сексът не са шега работа !
                              -------------
                              Животът се измерва с броят на издишванията !

                              http://sixdayscrazyjob.com
                              http://crazy-job.com

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X