Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Амортесьори - таблици, дължини, твърдост или как да се определи подходящият ам

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Амортесьори - таблици, дължини, твърдост или как да се определи подходящият ам

    Здравейте,


    След като ТНТМосах окачването на джипката и получих някой положителни и доста отрицателни ефекти, сега имам нужда от кардинално решение но преди това искам да разбера максимално много за амортесьорите.

    Значи получих лифт значителен, сега клиренса ми при преден диф е почти 30см а отзад е 22-23 см но возията ако може да се нарече въобще возия стана ужасна, задницата ми скача 2-3 пъти след всяка неравност а легналите полицаи се последват от скачане(зверско и шумно) на 100те кила оборудване и инструменти в багажника...
    Отпред не мисля е станало много по-зле но при все това искам да коригирам фабричното твърдо возене заради торсионното окачване с А рамена отпред...

    Отзад амовете са ми разгънати на максимум(и според мен не действат никак), дори съм отвил малко резбата на горния край на закачването на ам'а за да поеме лифта от пружините(най-меките които намерих от Голф 1ца, скъсени от 35см на около 26-27см) отзад.

    Отпред амовете са ми разгънати с поне 25-40 мм, личи си по праха по тях

    Сега въпросите ми са;
    1. от къде да се ориентирам първо за дължините на амовете , сгънати и разгънати?
    2. как се определя твърдостта им, логиката сочи, че теглото на преден заден край на джипа има значение и трябва да е основен параметър при определяне?
    3. има ли таблици или каталози с различни дължини на амове та да има от къде да се избира?
    4. начина на захващане при мен е долу на пръстен с тампон с хоризонтално влизаш болт а отгоре е вертикален болт на самия ам, който влиза в дупка на Г планка на шасито, къде мога да видя начина на захващане на амовете от които бих си избирал?
    5. последно но не по важност е цената, отказвам да дам за един ам колкото за една гума или повече, ако трябва пак ще ТНТМосвам руски такива но отказвам на кола за 3 бона да сложа половината стойност в гуми и амове, сори ама толкова ми е бюджета...та от къде да намеря актуални цени?

    Нямам възможност да ходя по магазина да меря да гледам да питам, трябват ми каталози оферти файлове брошури телефони за справки и т.н.

    Предварително благодаря за разбирането.

    Много поздрави,
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    До: Амортесьори - таблици, дължини, твърдост или как да се определи подходящият ам

    Дай снимки на захващането че тва виртикално и хоризонталто вече го забравих какво беше.
    Дължина мин/мах също.

    Коментар


    • #3
      До: Амортесьори - таблици, дължини, твърдост или как да се определи подходящият ам

      Мерси Пламене на теб разчитах като изследовател на окачвания

      Хоризонтално закачане на ама имам предвид, че ама отдолу е с ухо което се закача на палец заварен за моста.

      Отгоре се закача посредством болт стърчащ от ама, като болта влиза в дупка на планка заварена за рамата.

      Прилагам снимка като преден и заден ам са с идентично захващане.

      Само да спомена, че отпред съм лифтовал и ама е разтегнат с около 2-3-4 см а отзад амовете са разтегнати до край, нямам идея с колко см но са около 10тина може би повече...
      Прикачени файлове
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        До: Амортесьори - таблици, дължини, твърдост или как да се определи подходящият ам

        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        ...Значи получих лифт значителен, сега клиренса ми при преден диф е почти 30см а отзад е 22-23 см...
        Премерения клиренс "при" диф-а да се разбира ли от земята до най-долната част на дифа? Как получи такава драстична разлика отпред и отзад (7-8см.)? Доколкото си представям, единствения начин да увеличиш клиренса е реално да сложиш по-големи гуми.

        Коментар


        • #5
          До: Амортесьори - таблици, дължини, твърдост или как да се определи подходящият ам

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          Доколкото си представям, единствения начин да увеличиш клиренса е реално да сложиш по-големи гуми.
          Или да натегнеш яко торсионите отпред, с всички произтичащи ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            До: Амортесьори - таблици, дължини, твърдост или как да се определи подходящият ам

            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
            Как получи такава драстична разлика отпред и отзад (7-8см.)
            IFS
            Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
            http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
            http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

            Коментар


            • #7
              До: Амортесьори - таблици, дължини, твърдост или как да се определи подходящият ам

              http://www.jeep.avtograd.ru/chassis/shocks/shocks.htm
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                До: Амортесьори - таблици, дължини, твърдост или как да се определи подходящият ам

                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                Премерения клиренс "при" диф-а да се разбира ли от земята до най-долната част на дифа? Как получи такава драстична разлика отпред и отзад (7-8см.)? Доколкото си представям, единствения начин да увеличиш клиренса е реално да сложиш по-големи гуми.
                нема друг на4ин.прав е яро....... или портални мостове.....
                бат го мери неправилно.нали за това лифтовете са безполезни освен за по големи гуми или търкаляне настрани......
                висете отпуснато

                Коментар


                • #9
                  До: Амортесьори - таблици, дължини, твърдост или как да се определи подходящият ам

                  Бе колеги, отпред ферозата не е на цял мост т.е лифт - клиренса се увеличава с всичките му последствия.
                  VITARA, SAMURAI
                  FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                  RENAULT ESPACE QUADRA
                  ...и едно сивикче за града...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Амортесьори - таблици, дължини, твърдост или как да се определи подходящият ам

                    Bilstein освен размери, дават и твърдост - Valving


                    http://www.bilstein.com/offroad.php

                    Само че при вносителите ги няма.
                    Иначе цените са доста приемливи.
                    200лв с доставка и мито за 5125 Series




                    5150 Series са с 50лв по-скъпи

                    Последно редактирано от kinex; 11-12-07, 18:19.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X