Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Teranno 2 въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Teranno 2 въпроси

    Здравейте,

    сле дколо час ще пристигне едно Нисанче Терано 2 при мен 2001-а 2.7 литра, бордо със 7 седалки. Един познат ми го кара от далечна Бавария


    Нищо не разбирам от джипове и исках да помоля за малко съвети. Знам че има сходни теми и дори ги четох ама някой са ми твърде сложни и неразбираеми - раздатки, торсиони и други китайски думи.

    Та така за д аму добре на животинчето мисля да го заведа до Митвас и да им кажа че иска да го прегледат и да му направят профилактика. Преди имах нисанче Микра '92-а (сега го кара бащата на причтелката ми) в общи линии Митвас добре я поддържаха Микрата. Само веднъж се изложиха със един дебитомер или нещо подобно дето на Микрите се разкача и трябва с поялник да си го оправиш сам, щото в сервизите просто не го знат или не щат да го знаят този евтин подход.

    Та така има ли някакви неща да искам от Митвас освен - преглед и профилактика (то има около 3-4 вида масла в джипките ...всички ли да искам да семянт?) (е и каквото се сетят друго - тампони, маншони, амаротисьори и прочие)

    Има ли друг по-добър сервиз за нисани?

    Някакви препоръки други? За сега не мисля да им искам да настройват клапани и подобни стабилни интервенции освен ако не е абсолютно наложително (надявам се не е - Микрата е вече на 20 годинки близо и мисля че мотора и никога не е отварян).

    Как да го разбера каква модификация е за да знам кои сервизни ръководства да дръпна?


    Сега като дойде ще пусна и снимки.

    Отговори сигурно няма да дойдат преди понеделник ....нещо Теранотата забелязах че изчезват безследно събота и неделя от софия нямаше дори 1 предната седмица да покажа на щерката какво купуваме ...

  • #2
    От: Teranno 2 въпроси

    Хи и честито. Твоя човек е Андро160. Обади му се и се разберете да ти види колицата и каквото е необходимо да се направи и смени той ще ти каже.

    Коментар


    • #3
      От: Teranno 2 въпроси

      Дойде звера.

      Много е готин. Има малко козметика да се оправи.

      Другия проблем е че съединителя не се връща напълно нагоре....това дали е някаква пружина или е нещо позловещо.

      Чудя се и какво да му сменям. Колата е от човек. Сервизирана е в Германия Октомври преди 4 хиляди километра (последните 1600 са да ми я докарат). Има и ТУВ от тогава.

      Та се чудя дали да и правя нещо освен тоя педал на съединител.

      Коментар


      • #4
        От: Teranno 2 въпроси

        Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
        Здравейте,

        сле дколо час ще пристигне едно Нисанче Терано 2 при мен 2001-а 2.7 литра, бордо със 7 седалки. Един познат ми го кара от далечна Бавария


        Нищо не разбирам от джипове и исках да помоля за малко съвети. Знам че има сходни теми и дори ги четох ама някой са ми твърде сложни и неразбираеми - раздатки, торсиони и други китайски думи.

        Та така за д аму добре на животинчето мисля да го заведа до Митвас и да им кажа че иска да го прегледат и да му направят профилактика. Преди имах нисанче Микра '92-а (сега го кара бащата на причтелката ми) в общи линии Митвас добре я поддържаха Микрата. Само веднъж се изложиха със един дебитомер или нещо подобно дето на Микрите се разкача и трябва с поялник да си го оправиш сам, щото в сервизите просто не го знат или не щат да го знаят този евтин подход.

        Та така има ли някакви неща да искам от Митвас освен - преглед и профилактика (то има около 3-4 вида масла в джипките ...всички ли да искам да семянт?) (е и каквото се сетят друго - тампони, маншони, амаротисьори и прочие)

        Има ли друг по-добър сервиз за нисани?

        Някакви препоръки други? За сега не мисля да им искам да настройват клапани и подобни стабилни интервенции освен ако не е абсолютно наложително (надявам се не е - Микрата е вече на 20 годинки близо и мисля че мотора и никога не е отварян).

        Как да го разбера каква модификация е за да знам кои сервизни ръководства да дръпна?


        Сега като дойде ще пусна и снимки.

        Отговори сигурно няма да дойдат преди понеделник ....нещо Теранотата забелязах че изчезват безследно събота и неделя от софия нямаше дори 1 предната седмица да покажа на щерката какво купуваме ...
        Сменяй всички масла (двиг, раздатка, ск.кутия, диф-ли).
        Land Rover Discovery 3.9 V8

        Коментар


        • #5
          От: Teranno 2 въпроси

          Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
          Хи и честито. Твоя човек е Андро160. Обади му се и се разберете да ти види колицата и каквото е необходимо да се направи и смени той ще ти каже.
          Така е! тела му е 0888 319614 Прати му много здраве от Пенчо.
          Ако за София иде реч, де.

          Коментар


          • #6
            От: Teranno 2 въпроси

            Дойде добичето.

            Правена му е профилактика в Германия Октомври (има си бележчица от сервиза) и има TUV от тогава минало е 4000 км

            Педала на съединителя не се връща до горе, отчупен е задния горен стоп и е доста мръсничък. Направо от човека е купен та има нужда от сапунка.

            Ама е готина машина. Дори ми се наложи да включа 4х4 да си вляза в гаража че със задното много се хлъзгаше.

            сега е с Good Year Ultra Grip на около средата на грайфера. Доста калпави ми се виждат. Ама аз сравнявам с Dunlop WinterSport 3D качени на Авенсис и някак много много по-добре се усещат. Пък и не съм карал отлкова голямо нещо...може би те така си вървят.

            Има ли от къде да взема ръководство потребителско. Сервизните ги свалих вече ама нещо не разбирам за педала....май пружинката е чак в помпата ....кофти работа

            Коментар


            • #7
              От: Teranno 2 въпроси

              Честито колега.
              Много безаварийни километри.
              Лично моя съвет е да отидеш при майстор, а не в оторизиран сервиз.
              При условие, че колата е сервизирана в Германия не се занимавай с глупости да сменяш всичко наново.
              По-добре се фокусирай върху нещата, който са належащи.
              Има един основен принцип - ако нещо работи не го барай.

              Успех.
              Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
              Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
              Opel Campo 3,1 TD '99
              Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

              Коментар


              • #8
                От: Teranno 2 въпроси

                Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                Дойде добичето.

                Правена му е профилактика в Германия Октомври (има си бележчица от сервиза) и има TUV от тогава минало е 4000 км

                Педала на съединителя не се връща до горе, отчупен е задния горен стоп и е доста мръсничък. Направо от човека е купен та има нужда от сапунка.

                Ама е готина машина. Дори ми се наложи да включа 4х4 да си вляза в гаража че със задното много се хлъзгаше.

                сега е с Good Year Ultra Grip на около средата на грайфера. Доста калпави ми се виждат. Ама аз сравнявам с Dunlop WinterSport 3D качени на Авенсис и някак много много по-добре се усещат. Пък и не съм карал отлкова голямо нещо...може би те така си вървят.

                Има ли от къде да взема ръководство потребителско. Сервизните ги свалих вече ама нещо не разбирам за педала....май пружинката е чак в помпата ....кофти работа
                Здравей,колега.Аз също наскоро си купих Терано2,3.0Di,но смених само маслата и филтрите по двигателя.Ако маслата по останалите възли са чисти,може и да не се набутваш излишно.И на мен педала на съединителя не връща догоре.Смених горната помпа-120лв,но нищо не се промени.Сигурно е долната помпа-25-40лв сдала багажа,но не съм я сменил все още.Течност не се губи,съединителя си отделя добре,превключва добре,затова не бързам да пипам.Ремонтирай,ако нещо поддаде.

                Коментар


                • #9
                  От: Teranno 2 въпроси

                  Ама аз сериозно питам за ръководство.

                  Значи тоя малкия лост въобще не ми е ясен и това 4х4 и то. Кога да го ползвам 4х4? Като не става със задното ли?

                  А другите няколко положения кога и как се щракат? Пробвах да ги включа докато бях на място ама не ще. Това са бавни скорости, нали? Как се ползват? Те са за планинка, нали? да имам много въртящ момент и да не забуксувам от високи обороти, нали?

                  Има ли блокаж на диференциалите? и трите ли? или са само 2? има един между мостовете и двата моста си имат по един, нали?

                  Има ли някъде тема "4х4 за идиоти"?

                  то и други неща не са ми ясни по копченцата на Тераното ама това със предавките май е най-важно.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Teranno 2 въпроси

                    Подкрепям Ogimaster.Относно блокажите е само един(фабрично) на задния мост тип LSD,но е под въпрос дали ти работи

                    Коментар


                    • #11
                      От: Teranno 2 въпроси

                      Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                      Ама аз сериозно питам за ръководство.

                      Значи тоя малкия лост въобще не ми е ясен и това 4х4 и то. Кога да го ползвам 4х4? Като не става със задното ли?

                      А другите няколко положения кога и как се щракат? Пробвах да ги включа докато бях на място ама не ще. Това са бавни скорости, нали? Как се ползват? Те са за планинка, нали? да имам много въртящ момент и да не забуксувам от високи обороти, нали?

                      Има ли блокаж на диференциалите? и трите ли? или са само 2? има един между мостовете и двата моста си имат по един, нали?

                      Има ли някъде тема "4х4 за идиоти"?

                      то и други неща не са ми ясни по копченцата на Тераното ама това със предавките май е най-важно.
                      Ръководство на потребителя аз имам, ама е на италиянски и се ориентирам само по картинките.
                      Най-добре е да седнеш в колата, да вземеш един лист и химикал, и запишеш всички неща, който не са ти ясни.
                      След това да излезеш отвън, да огледаш хубаво колата и пак да запишеш кое не ти е ясно.
                      С така подготвения въпросник да помолиш някой собственик на автомибил като твоя да ти разкаже по-подробно кое копче за какво е и как работи.
                      Другия вариант е да седнеш пред компютъра и с търсачката на форума да намираш отговорите. Според мен четенето най-много помага.
                      Успех.
                      Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                      Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                      Opel Campo 3,1 TD '99
                      Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Teranno 2 въпроси

                        Първоначално публикуван от ogimaster Преглед на мнение
                        Ръководство на потребителя аз имам, ама е на италиянски и се ориентирам само по картинките.
                        Най-добре е да седнеш в колата, да вземеш един лист и химикал, и запишеш всички неща, който не са ти ясни.
                        След това да излезеш отвън, да огледаш хубаво колата и пак да запишеш кое не ти е ясно.
                        С така подготвения въпросник да помолиш някой собственик на автомибил като твоя да ти разкаже по-подробно кое копче за какво е и как работи.
                        Другия вариант е да седнеш пред компютъра и с търсачката на форума да намираш отговорите. Според мен четенето най-много помага.
                        Успех.
                        Да и моя има ама на швабски ръководство. По-лесен ми е от италианския ама горе долу точно толкоз непознат.

                        Четох теми разни ама те са за всички джипове по принцип. А явно има разлики. Имаше доста дълга тема дето обясняваше, че 4х4 бавните скорости са готини за задръстване по алея Яворов ама инак не е хубаво на асфалт да джуркаш 4х4. Но не ми стана ясно това и за нисан-а ли важи? Или е по-скоро за разни машини с блокаж на диференциалите - Нисана има ли въобще блокираовка на диференциала? Ако няма би трябвало да е, като субару или ауди куатро т.е. може да си джуркаш 4х4 с по-висок разход.

                        А какви са проблемите с Митвас та все препоръчвате майстори? Освен цените има ли друг проблем?

                        Ще ида да запиша въпросите надявам се тук да можем да ги отговорим специфично за Тераното как е. Препратки не е проблем да сложим към други теми. Ето какво гледах вчера

                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=77375 - как се кара джип?

                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=316 - блокировки

                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=55399 - това уж трябва да има всичко ама ....

                        А тук намерих на английски малко ръководство

                        http://www.4x4uk.org/forums/index.php?topic=17622.0

                        Значи там пише:

                        1. 4х4 бързи от 2х4 може да се включва в движение до 25км/час. Трябва да стане като нормална смяна на скорости т.е. със съединител
                        2. При изключване на 4х4 бързи към 2х4 е добре да се върне 2 метра назад да се разкачи 4х4
                        3. 4х4 бавни се включва само на място, предполагам със съединител
                        4. 4х4 бързи е ок да си го караш до към 100-120 км/час ама малко повече сигурно харчи. (Тука имаше противоречиви коментари, че на асфалт май не е хубаво да си 4х4 щото се разбиват/износват някакви си джаджи - hubs предполагам главините на предните колела)

                        (За терано специално, не за джиповете по-принцип)

                        Това вярно ли е?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Teranno 2 въпроси

                          Тераното няма междуосов диф.-т.нар. part time , затова ако караш на път с добро сцепление/асфалт/ на 4х4 не е полезно за р.к.-няма кой да поеме кинематичното несъответствие в натоварването между преден и заден мост и натоварваш раздатката.Няма да стане веднага , но ще я счупиш, а не е евтина, а и тежи свалянето и.Никой няма нужда от 4х4 на път с добро сцепление-освен ако не дърпаш много тежко ремарке да речем, по много голям баир.Несъответствието за което говорим се проявява в завой, така че ако много държиш да караш 4х4 , трябва преди завоя да го изключиш, след завоя да го включиш-говоря за 4х4 на бързите.При път с лошо сцепление-кал, сняг лед-не е проблем тъй като все някое колело ще приплъзне, т.е. няма да товариш раздатката.Бавни се ползват когато не ти достига мощност на бързи.Включват се и се изключват при покой на мпс - то.
                          Кара се назад няколко метра , за да изключат автоматичните хъбове и да "освободят" предните полуоски,когато преминаваш от 4х4 на задно предаване, иначе въртиш излишно една железария дето тежи и малко вдига разхода-около 1/2 литър поне.Виж дали си с автоматични хъбове , или с капачки-и двата варианта ги има.Да не стане като моя случай, дето Банджо ми се смя- цяла зима прилежно давам назад по няколко метра , за да излкючат автоматичните хъбове, а се оказа, че съм с капачки-смях!
                          Тези скорости 120км на 4х4 не са много здравословни-щом си на 4х4 значи пътните условия са кофти.
                          Само задния диф. е LSD/има варианти и без, има и неработещи-т.е пак без/, междуосов-няма-т.е. все едно си с блокаж, предния е нормален отворен тип диф.Относно LSD-то, поради наличието му, трябва по- голямо внимание при подаване на газ в завой, когато си само на задно предаване , при кофти сцепление-дрифти много приятно, но ако не си подготвен за това може да последват и изненади.
                          Всичко това разбира се го има във форума, но иска малко ровене за да се намери, така че-надявам се да съм ти бил полезен.
                          П.П - ръководство има качено от Sparky на англ.
                          Може да си напишеш в профила от къде си, така по- лесно , колегите по "местоживеене" могат да са ти полезни, а и ще си лафите за джипки.
                          Последно редактирано от kikimora; 11-12-11, 14:06.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Teranno 2 въпроси

                            Благодаря много! Това беше супер полезно - по сух асфалт без 4х4 разбрах. Задното поднася - това го усетих....леката кола с предно е просто супер.

                            А как да разбера дали са ми ръчни или автоматични хъбовете? - нямат никакви лостчета по тях или нещо подобно.... Ето ги какви са. Малко ги насилих ама не се свалиха може би с малко повече насилие или чук да паднат капаците ама май не е предвидено да се свалят често





                            Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                            П.П - ръководство има качено от Sparky на англ.
                            Потребителско ръководство ли къде го има. Съжалявам ама само сервизни ръководство намерих в темата със "Сервизни ръководства". Много е хубаво че го има.

                            Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                            Може да си напишеш в профила от къде си, така по- лесно , колегите по "местоживеене" могат да са ти полезни, а и ще си лафите за джипки.
                            От София съм. Живея в с.Горни Лозен. Тука 50-60% са с джипове де. Виждал съм няколко Маверика. Повечето са сузукита ама яко пипнати има и УАЗ-ки, ГАЗ-ки и подобни.

                            ПП Не си виждам профила много добре. Дори паролата не мога да си сменя като хората.....

                            Ето някои интересни теми за терано

                            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=116234

                            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=123032

                            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=68055

                            ППП Не е да не търся да чета, ама 90% от писанията са за някакви странни резервни части т.е. са за малко по-напреднали темите.

                            ПППП Да се похваля оправих си 3-тата стоп светлина ....явно предния собственик я е ползвал за дръжка ама не много успешно или е надебелял и я е откъртил. Купих си една много интересна метална лента с дупки от практикер и с нея стана за минутки да направя две скобички с които да прихвана стоп светлината към купето

                            Коментар


                            • #15
                              От: Teranno 2 въпроси

                              От това което си снимал, с ръчни със сигурност, не си!Ако имаш изобщо, трябва да са автоматични.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X