Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

    Здравейте на всички, бях постнал няколко запитвания и на тях получих доста отговори за които искам да Ви благодаря.
    Така значи искам да Ви попитам след смяна на маслен филтер и масло. Колко литра масло трябва да сипя ? В книжката за Фронтера бях видял число около 5 литра .
    Благодаря Ви предварително .

  • #2
    каквото пише в книжката това и прави. Нама универсални литри та да се ръководиш от тях, гледай на пръчката да не ти е в повече че стават поразии а майсторите наливат та да има.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      нормалните маслари имат каталози...

      да не говорим, че смяната на масла е доста мърлява работа и трябва да се прави в сервиз, а не на някой тротоар
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        До: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

        На моята с 5 литра масло щеката показва 2 мм под максимума.
        Mitsubishi Pajero 3,2 DI-D

        Коментар


        • #5
          До: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

          По книжка го дават 6.1 ,но от моя опит 5.6 е достатъчно при смяна и после си я наблюдавай.Ако се наложи долей.На моята 6.1 и идва в повечко.
          Jeep Гранд Чероки 3.1

          Коментар


          • #6
            До: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

            Имай предвид и големината на филтъра.
            JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

            Коментар


            • #7
              До: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

              По масларските каталози е 5,2литра наливай 5 ако ти се дават пари си купи още един литър.А скоростната кутия и раздатката общо ми събраха 5 литра.
              OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
              Polaris Sportsman 800 EFI

              Коментар


              • #8
                До: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

                При мен след три смени вече, никога не събра повече от 4,5л ново масло.
                Отдавам го на маслото, което така или иначе остава в масления радиатор.

                Коментар


                • #9
                  До: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

                  дават му 5,5л. и толкова му наливам.на щеката показва почти 1/3 ПОД МАХ.Във филтъра наливам предварително от тези 5.5л.
                  Прикачени файлове
                  ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
                  Grand Cherokee 2.7
                  GSM 0888148630

                  Коментар


                  • #10
                    До: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

                    Абе това масло GM от представителство на Опел ли го купувате че ме избръмчаха с кастрол 10/40 на 14 лева.Пише синтетик на тубите ама ми се стори подозрително.Ама нали е нова играчката и хайде давай.Когато е кофти маслото кога се разбира -след 100 -1000-5000 км?Преди да го сменя рових няколко часа из нета за масла, вискозитети и т.н. ,но то ако е менташко келфайда.На всичкото отгоре олигофрена не си погледна в компютъра ами се ориентираше по щеката, и на другата сутрин видях че ми е малко НАД макс.Резултатът беше че ми избута щеката още същия следобед и си изхвърли горницата.
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • #11
                      До: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

                      Първоначално публикуван от radolino1 Преглед на мнение
                      Абе това масло GM от представителство на Опел ли го купувате че ме избръмчаха с кастрол 10/40 на 14 лева.Пише синтетик на тубите ама ми се стори подозрително.Ама нали е нова играчката и хайде давай.Когато е кофти маслото кога се разбира -след 100 -1000-5000 км?Преди да го сменя рових няколко часа из нета за масла, вискозитети и т.н. ,но то ако е менташко келфайда.На всичкото отгоре олигофрена не си погледна в компютъра ами се ориентираше по щеката, и на другата сутрин видях че ми е малко НАД макс.Резултатът беше че ми избута щеката още същия следобед и си изхвърли горницата.
                      Първо :Кое ти се стори подозрително ? Че е подозрително скъпо , или подозрително евтино за пълна синтетика ?
                      Второ : Ако е ментерлък само Господ и ясновидците от Пентаграма могат да кажат до колко и кога ще ти скапе двигателя от една смяна . Личното ми мнение е че за 3-4 хил. км. щетите едва ли ще са съществени . То едно време като карахме с "Диона " , да не би на 5000 да сме хвърляли мотор .
                      Трето: За количеството : ти за пръв път ли правиш смяна на масло на автомобил ? Като има разногласия дали ще е 5 , или 5.5 литра , тогава смени и фиртъра , налей 4.5 л. , запали да работи на място 5 мин. ( на мотора нищо няма да му стане ) . После остави да изстине и премери със щеката . Ако има нужда долей примерно 250 грама и повтори процедурата . Най-много от третия път сам ще си засечеш обема . Накрая остава само да си го запомниш . Мисля че е просто.
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

                        Първоначално публикуван от radolino1 Преглед на мнение
                        Абе това масло GM от представителство на Опел ли го купувате че ме избръмчаха с кастрол 10/40 на 14 лева..........................
                        Аз това GM го смених на 100-200км.,че започна да си го лапка колкото газта.Сега съм само с Мобил 10/40 и разхода е по-малко спрямо оригиналдЪто на GM!
                        Последно редактирано от STROIL; 09-04-10, 07:04.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

                          Грешката ми при смяната беше че последно смених на двигателя.Около 2 часа стоях в тоя сервиз и накрая тропах нервно.Абе все пак нали е затова майстор бе да го е в червата.Ако изпратя жена ми да сменя масло ???
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #14
                            До: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            Първо :Кое ти се стори подозрително ? Че е подозрително скъпо , или подозрително евтино за пълна синтетика ?
                            Второ : Ако е ментерлък само Господ и ясновидците от Пентаграма могат да кажат до колко и кога ще ти скапе двигателя от една смяна . Личното ми мнение е че за 3-4 хил. км. щетите едва ли ще са съществени . То едно време като карахме с "Диона " , да не би на 5000 да сме хвърляли мотор .
                            Трето: За количеството : ти за пръв път ли правиш смяна на масло на автомобил ? Като има разногласия дали ще е 5 , или 5.5 литра , тогава смени и фиртъра , налей 4.5 л. , запали да работи на място 5 мин. ( на мотора нищо няма да му стане ) . После остави да изстине и премери със щеката . Ако има нужда долей примерно 250 грама и повтори процедурата . Най-много от третия път сам ще си засечеш обема . Накрая остава само да си го запомниш . Мисля че е просто.
                            Подозрителна ми се стори опаковката-Кастрол доколкото знам се води една от най-престижните марки-логично е опаковката да е по-джиджана от това на М10Д.Това бяха еднолитрови бутилки с релеф на кастрол които....абе като видях туба на "магнетик" ли как се казва едно от маслата на Кастрол и го сравних с тея мойте тубички се замислих.
                            Досега не съм имал "жип",маслата на леките коли си ги сменях в сервиз защото нямах условия(къде).........досега не ми се е налагало да сменям 3 вида в 5 дупки.Смяната на масло се състоеше Хлв филтър+Хлв масло+Хлв работа и ела след 1 час.
                            И диференциал не съм разглобявал да ви кажа,и раздатка, и хъб и всичко което е различно от лека кола.
                            Ако си го бях сменил сам сигурно щях да помисля как да стане за да не издухам нещо но се доверих на "професионалист".
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смяна на масло - Опел Фронтера дълга база 2.2 16V Двигател

                              Катили!!! Горя страшно много масло -около литър на 1000.Писал съм досега че съществувам на баир и като се попрегрее маслото явно го разрежда и го вкарва в цилиндрите.Поразрових за "екотека" и по принцип май си понагорява като се износи двигателя ама чак пък толкова...Основен не ми се прави естествено защото какручката върви -дайте идея.Някой с такъв мотор да пише за разход на масло-може и на лични че да не спамим.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X