Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с бордкомпютъра след монтаж на газова уредба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с бордкомпютъра след монтаж на газова уредба

    Здравейте колеги от форума.Притежавам от няколко седмици Mitsubishi Otlander 2.0 136 коня.Преди няколко дни ми монтираха газова уредба Romano AIS,като след монтажа бордкомпютъра престана да ми показва среден разход.Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем , моля да помогне със съвет.

  • #2
    От: Проблем бордкомпютъра след монтаж на газова уредба

    Нормално е това. И да показваше, нямаше да е верен. Няма от какво да се изчисли.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем бордкомпютъра след монтаж на газова уредба

      При мен разхода по бордкомпютъра ми е точен с това което зареждам,многократно зареждане,не знам как се получава.
      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

      Коментар


      • #4
        От: Проблем бордкомпютъра след монтаж на газова уредба

        На Гранда също ми отчита точно.
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем бордкомпютъра след монтаж на газова уредба

          Добре де, и аз винаги съм се чудил как става този номер. Нали автомобила се движи на газ, дюзите за бензина са спрени. Как борд компютъра разбира колко газ се изразходва?
          Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
          Seat Leon 2007 1.9 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Проблем бордкомпютъра след монтаж на газова уредба

            Те дюзите са спрени ама той(компютърът) не "знае". Мисли си, че ги управлява,а дефакто само подава импулси към газовия компютър.
            Ако разходът се изчислява въз основа на времената на импулсите към дюзите, би трябвало да си отчита разход макар и грешен.
            Ако обаче има отделен дебитомер за разхода на бензин, нормално е да е нула, понеже бензин не се изразходва когато караш на газ.
            Не е нормално да не отчита обаче, когато караш на бензин.
            LZ5ZI qth HASKOVO
            Pajero II GLS 3000 V6

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X