Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Stabi of/on ? Nisan patrol GR Y61 3000TDI 2003

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Stabi of/on ? Nisan patrol GR Y61 3000TDI 2003

    От една година,и аз имам желаната придобивка Нисан Патрол GR 3000TDI 2003г.От известно време по време на движение ми се появява от лявата страна на таблото stabi of ,но със бледа светлина така че за да я видя денем трябва таблото да е в сянка.Ако спра и след това отново запаля двигателя светлината изгася,докато се появи пак по някое време.Може ли някой да ми обясни или даде малко повече информация за въпросното stabi of/on и как действа самото копче на таблото?Трябва ли да се чува нещо при вкл.и изкл.,и дали автомобила трябва да е спрял? Може би въпроса ми е банален,но ще се радвам някои да ме просветли.Предварително ви благодаря.

  • #2
    От: Stabi of/on ? Nisan patrol GR Y61 3000TDI 2003

    Разбра ли как действа това копче приятелю,че и аз от скоро съм с такава машина и май нищо не знам за нея!?

    Коментар


    • #3
      От: Stabi of/on ? Nisan patrol GR Y61 3000TDI 2003

      Мисля,че четох някъде тук,че това означавало разкачване на задната стабилизираща щанга,закача се и разкача посредством бутон.Тази екстра я имало и на Терано 3.0 ди,но лично никога не съм виждал.
      Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

      Коментар


      • #4
        От: Stabi of/on ? Nisan patrol GR Y61 3000TDI 2003

        Здравейте, това копче прави именно това.На задната стаб щанга има в единия край механизъм, който дава опция да откача щангата/използва се при силно пресечен терен с цел тя да не ограничава ходовете на задния мост, а от там и да влошава проходимостта/.
        Сега...не знам защо на колегата му свети слабо въпросната лампа, но може да се провери цялата система отзад и да се ревизира.Обикновено там има проблем идващ от корозията и пак обикновено...от проблем с този възел страдат повечето Патроли!Механизма ръждясва и не сработва.Може в конкретния случай и кабел да окъсява или някаква влага да дава частичен контакт, а може и механизма да е блокирал в не съвсем крайно положение и така.
        С две думи ревизия на механизма отзад на стаб щангата!
        Това е...
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X