Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover 2.5 td гасне при превключване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Range Rover 2.5 td гасне при превключване

    Range Rover - 98 г. Автоматик ! Невинаги но често гасне когато сменям предавките. Може ли да е от запушване на цедката на резервоара-доколкото знам помпата в резервоара работи само при подгряване-така ли е ? Обогатихме му нафтата от ГНП-то и сега гасне по рядко !!! Но пък комбинираният разход е 13.5 л/100-нормален ли е ?
    Последно редактирано от honda1; 22-01-09, 21:48.

  • #2
    До: range rover 2.5 td гасне при превключване

    Първоначално публикуван от honda1 Преглед на мнение
    Range Rover - 98 г. Автоматик ! Невинаги но често гасне когато сменям предавките.
    Обясни повече това.

    Коментар


    • #3
      До: range rover 2.5 td гасне при превключване

      Първоначално публикуван от honda1 Преглед на мнение
      Range Rover - 98 г. Автоматик ! Невинаги но често гасне когато сменям предавките. Може ли да е от запушване на цедката на резервоара-доколкото знам помпата в резервоара работи само при подгряване-така ли е ? Обогатихме му нафтата от ГНП-то и сега гасне по рядко !!! Но пък комбинираният разход е 13.5 л/100-нормален ли е ?
      Така както си го описал излиза, че гасне когато сменяш режимите. Той, би трябвало, сам да си сменя предавките. Ако е запушване няма да върви. На неутрал държи ли обороти?

      Коментар


      • #4
        До: range rover 2.5 td гасне при превключване

        Как гасне - плавно като от недостиг на мощност, или с "удар"? Има ли странични шумове когато гасне ако е по втория начин?
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          До: range rover 2.5 td гасне при превключване

          Обяснявам подробно .Спирам и минавам на паркинг-двигателя работи нормално.Включвам на D да потегля и при самото включване гасне -чувствам го като недостиг на нафта.Също така като преминавам от D на R или обратно двигателя понякога гасне .Просто гасне-силата на гаснене не е придружена с удар. При навиване на кормилото плътно вдясно или ляво на място усещам същото тормозене на двигателя но не гасне .Предполагам че се тормози от сервото но това не ме притеснява !

          Коментар


          • #6
            До: range rover 2.5 td гасне при превключване

            Така описан проблема ме навежда на две (и двете лоши) мисли
            1. Луфт в коляновия вал (по-скоро аксиален)
            2. Не добра работа на първия съединител в автоматика.
            И двете са тежки трудно доказуеми диагнози (освен ако сам не си го разглабяш и оглеждаш) свързани с много труд и пари
            Ако на празен ход мотора работи на моменти под 600 об/мин (и тогава гасне) и ги вдигнеш до към 750 и "ефекта" изчезне може и да е проблем с управлението на "нафтата" на празен ход, центровки и т.н....ама от дизели не разбирам
            Другото (ако не си го правил) е да промиеш скоростната кутия смяна на масло каране 1-2000км пак смяна ....пък пиши какво се получава да го дебнем
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              До: range rover 2.5 td гасне при превключване

              1-во виж горивоподаването и управлението му, ревизия на гооривопровода от до, както и смяна на горивен филтър. Ако не си го сменял скоро или пък не си сигурен какъв е особено задължително, най-добре с поръчка от англия за комплект филтри.
              Навиването на волана е свързано със сервото да, то черпи сили от двирателя естествено и му влиае при голямо усилие.
              Промивка на скоростите паралелно, декстрон 3 ако и да ти се стори скъпо. Аз съм с ръчни и промивам със MTF, с което уж трябва и да карам постоянно, но за 1000 км работата на скоростите става много "тегава". Преди карах с декстрон 2, но сега съм с 3 и съм по-доволен. За автоматик предполагам ще е о'к да промиеш с декстрон 2 и после да караш с 3. Все пак не съм тотално компетентен, особено за автоматични кутии, та нека някой с повече опит да ме поправи ако бъркам.
              Смени си и маслото в двигателя. Незнам кога е сменяно, но така и така зимата се кара с по-редичко масло, а ако твоето е гъсто и/или старо, хмм... Маслен филтър менте = на ниско налягане в системата, косвено може да има нещо, за това и подхващам за маслото, ако и да не може да ти гасне от него /или може?/.
              Въздушен филтър проверил ли си? Ако е не и е мръсен и запушен, то смени го с нов, аз бих сложил К&N. Не щото ще дигнел 1-5 коня, но защото е памучен, сменя се на 1 000 000 мили, а прането се извършва, на колкото се сменя принципно оригинален. Леко зацапан работи много по-добре, наистина в началото е отворен малко повече от оригиналните, но си върши добре работата и не съм забелязал да затормозява допълнително двигателя.
              Ако нищо не помогне следват прогнозите на Дядо Владо, болезнените де.
              Може и нещо друго да е, но така не може добре да се прецени от няколко кратки изречения.

              Коментар


              • #8
                До: range rover 2.5 td гасне при превключване

                Благодаря за отговорите Така .Първо като се постопли мисля да проследя горивото от резервоара до двигателя-пълна диагностика !!! Джипа не изгасва когато : работи на паркинг,подавам малко газ да вдигне оборотите и токава включвам примерно на директна или задна! Това ме навежда на мисълта че проблема ще е и надявам се в подаване на горивото а не във варианта скоростна кутия !!!
                Иначе Зилчето (Ranga) е напълно обслужен преди 5 хил.км от Падок: нов компресор,нови две предни въздушни възглавници,филтри ,М.А.R.S,масла ,профилактика на климатроника !
                Само да се стопли и това ще оправя-защо съм такъв педант и искам 10 годишни каляски да бъдат като нови не знам!!!
                Дано да е от горивото -днес не ми загасна но съм минал само 10 км за по едно кафе.Забелязвам че като покарам повечко тогава се случва!!!Ама и днес тои нямаше време да загрее !!!

                Коментар


                • #9
                  До: range rover 2.5 td гасне при превключване

                  Първоначално публикуван от honda1 Преглед на мнение
                  Забелязвам че като покарам повечко тогава се случва!!!
                  Ха на скоростната кутия и става топло тя си има тЪръбички от нея до общия воден радиатор за охлаждане на ATF-то и си работи понякога и над 110 гр/С ....дали по магистралата за охлаждане всичко ти е наред? Пък се и надявам да не си японска "хонда" че до там ни е далече да прескачаме за оглед на автоматик
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    До: range rover 2.5 td гасне при превключване

                    Имам предвид че докато е студен двигателя би трябвало да работи на по високи обороти и от там да няма проблеми при смяна на режимите ! А на кутията дали охлаждането е добре не бях се замислял-би трябвало да е добре!!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: range rover 2.5 td гасне при превключване

                      Да не би като загрее да му падат много оборотите на празен ход и за това да гасне при малко усилие
                      Това е много странно дано да е от горивната система нещо.
                      [SIGPIC][/SIGPIC]

                      Коментар


                      • #12
                        До: range rover 2.5 td гасне при превключване

                        Да и това е възможно-ще проследя на какви обороти става тая магия с гаснето -предполагам че е или от ниски обороти като загрее или недостатъчно хранене на празен ход !!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: range rover 2.5 td гасне при превключване

                          По въпроса с охлаждането на маслото на скоростната кутия
                          - имам питане - имаш ли монтирани фарове за мъгла на престилката под
                          бронята? Защото ако имаш, фарът от дясната страна се намира точно
                          пред радиаторът на маслото за скоростите и пречи на въздушния поток.
                          Но пък ако проблема е от това би трябвало да ти изпищява на таблото
                          Тези модели са "много информативни", когато става въпрос за проблеми.
                          "Bis dat qui cito dat"

                          Коментар


                          • #14
                            До: range rover 2.5 td гасне при превключване

                            Първоначално публикуван от valdivladi Преглед на мнение
                            По въпроса с охлаждането на маслото на скоростната кутия
                            - имам питане - имаш ли монтирани фарове за мъгла на престилката под
                            бронята? Защото ако имаш, фарът от дясната страна се намира точно
                            пред радиаторът на маслото за скоростите и пречи на въздушния поток.
                            Но пък ако проблема е от това би трябвало да ти изпищява на таблото
                            Тези модели са "много информативни", когато става въпрос за проблеми.
                            Въпреки фаровете за мъгла е оставен отвор за охлаждане на радиатор на скоростите.Намира се отстрани на фара.Иначе има съобщение за висока температура на маслото в кутията.Процедурата казва да се спре да се вдигне капака и да се изчака да се охлади маслото.
                            В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                            Коментар


                            • #15
                              До: range rover 2.5 td гасне при превключване

                              Не нямам фарове за мъгла а и не ми изписва нищо за маслото!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X