Обява

Свий
Няма добавени обяви.

избор на ски+автомати

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • избор на ски+автомати

    Колеги несъм много наясно със новите модели ски и техните параметри.
    искам да помоля тези от вас който наистина имат познания да ме посъветват какво да си купя.

    като ниво каране мисля че съм малко над средното ниво, но има още доста какво да уча. ....тип каране?!?!.... основно по пистите на познатите ни ски курорти в БГ, засега не умея фрийрайд

    един приятел ме беше запалил за един модел на HEAD XCR 500 което май е доста висок клас ска и е за много напреднали, иначе е със супер технологии в нея, освен това цената ми е малко множко.

    значи бил дал около 300-400 лв. за ски с автомати, може и модела да е 2006 или 2007 но ако е достатъчно добър и си заслужава защо не.

    ... май е това в общи линии
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

  • #2
    До: избор на ски+автомати

    Това че модела е за много напреднали не значи че не може да се кара и от начинаещи. Обретното не става - Напреднал да кара с дървени ски, няма да му е съвсем комфортно. Препоръчвам ти при избора на ски да гледаш карвингите да са с по малък радиус, по удобни са за начинаещи и не много напреднали (и аз съм в тази категория).
    О899 2б2 1З2

    Коментар


    • #3
      До: избор на ски+автомати

      Краси, не искам да те разочаровам, но с тези пари можеш да се включиш само в класовете ски за начинаещи, които ще са ти твърде меки щом си над средното ниво. За тези пари или трябва да търсиш втора употреба или както аз бих те посъветвал да отделиш още толкова и да си купиш ски, които да отговарят на уменията ти за каране.
      За около 500 лв можеш да вземеш миналогодишен росиньол Зенит 1 с отстъпка от 30 %, но и те са пак за под средното ниво. За около 660 лв можеш да видиш Елан не помня модела, но ще се ориентираш по цената.
      Горе долу повечето ски са - колкото за по-напреднали - толкова по-скъпи.
      Според твоите думи за ниво над средното трябва да се ориентираш в ценови диапазон 700-1000 лв. (Изключвам атомика, защото са по-скъпи)
      Впрочем този хед, който си посочил също го дават за напреднали, така че можеш да вземеш и него.
      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

      Коментар


      • #4
        До: избор на ски+автомати

        Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
        Това че модела е за много напреднали не значи че не може да се кара и от начинаещи. Обретното не става - Напреднал да кара с дървени ски, няма да му е съвсем комфортно. Препоръчвам ти при избора на ски да гледаш карвингите да са с по малък радиус, по удобни са за начинаещи и не много напреднали (и аз съм в тази категория).
        Жоро, защо му е малък радиус, той казва, че не е начинаещ?
        А иначе си абсолютно прав, че е по-добре да вземе ски за по-напреднали отколкото за по-начинаещи.
        "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

        Коментар


        • #5
          До: избор на ски+автомати

          Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
          Жоро, защо му е малък радиус, той казва, че не е начинаещ?
          А иначе си абсолютно прав, че е по-добре да вземе ски за по-напреднали отколкото за по-начинаещи.
          Така де. Сега прчетох по-внимателно поста му. В началото останах с друго впечатление. В такъв случай дай повечко пари и си вземи "с преспектива" че ще задобрееш. Иначе още другия сезон че искаш да си ги сменяш с по-добри и.... пак инвестиции. Успех в търсенето.
          О899 2б2 1З2

          Коментар


          • #6
            До: избор на ски+автомати

            По добре си вземи нещо по ефтино, пък било и втора употреба. Тези в нагазините я карат на 1000% надценка- направо нямам думи. Или ако имаш човек да ти вземе от вносител. Да дадеш 1000лв за ски и ако се съсипят накъде по лош терен, трябва да си скъсаш нервите после. Нали няма да караш на световна купа?
            Борислав Русенов - 0889593977

            Коментар


            • #7
              До: избор на ски+автомати

              Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
              Краси, не искам да те разочаровам, но с тези пари можеш да се включиш само в класовете ски за начинаещи, които ще са ти твърде меки щом си над средното ниво. За тези пари или трябва да търсиш втора употреба или както аз бих те посъветвал да отделиш още толкова и да си купиш ски, които да отговарят на уменията ти за каране.
              За около 500 лв можеш да вземеш миналогодишен росиньол Зенит 1 с отстъпка от 30 %, но и те са пак за под средното ниво. За около 660 лв можеш да видиш Елан не помня модела, но ще се ориентираш по цената.
              Горе долу повечето ски са - колкото за по-напреднали - толкова по-скъпи.
              Според твоите думи за ниво над средното трябва да се ориентираш в ценови диапазон 700-1000 лв. (Изключвам атомика, защото са по-скъпи)
              Впрочем този хед, който си посочил също го дават за напреднали, така че можеш да вземеш и него.
              еее ти направо ме хвърли в тъч много са ми тези пари а и не ми се рискува със ски за 800-1000 лв да ги троша.
              мисля щом има модел на хед за 500-600 лв за напреднали, вероятно и другите марки ще са с подобни цени.

              само не разбрах много каква твърдост да търся? колкото съм по напреднал толкова по твърди ли трябва да са? и не се ли отразява това в умора на краката особено при целодневно каране?

              къде в софия има свестни магазини с прилични цени
              слушам сега реклама по радиото на някакъв SLS ако не се лъжа?
              доколкото знам има и ски пазар на стадион Юнак, как са цените там на новите ски? ...или пък висок клас модели карани 1 сезон, дали си заслужава ???
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #8
                До: избор на ски+автомати

                Краси, направи си една разходка до зимния пазар в София и ще си намериш свестни ски за добри пари. Втора употреба ако не те притеснява де, за парите, които си приготвил колегите са прави, че може да си вземеш нисък клас ски. За толкова пари обаче на пазара взимаш миналогодишни висок клас. Аз и всички, с които караме така направихме
                п.с. Там пазаруваме от едни пичове баща и двата му сина, които са много в час и предлагат добра стока от Австрия, ревизирани са с хубави автомати. Коректни са много и няма да те подведат. Не го приемайте за реклама!!!

                Коментар


                • #9
                  До: избор на ски+автомати

                  Колега задай въпроса тук:
                  http://www.pss.bglink.net/forum/

                  Тук и ще те посъветват, има и тема "купува-продава" в която се предлагат на нормална цена ски втора употреба, хората са компетентни!
                  А СЛС е на Черни връх, там са и на ХЕД и на Близард магазините, а наблизо е и склада на Соломон - там цените са по-нисички!
                  По-твърдите ски са за по-напреднали и по-агресивно каране, но могат да се карат и от начинаещи - просто няма да им исползваш целите възможности! Но например моите вече са ми мекички, но ще изчакат още един сезон! Просто с времето ще ги сменяваш, неизбежно е!
                  За пазар пред Юнак аз съм резервиран - там може, но трябва доста добре да се ориентираш, че по някой път и по-скъпо от официалните магазини продават!!
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #10
                    До: избор на ски+автомати

                    Благодаря ви много !
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • #11
                      До: избор на ски+автомати

                      Е Краси имаш ми телефонна звъни една жица та и аз на нещо да те науча а не само ти мене . А ако идваш в София на пазара са ски ще дойда с теб да помагам.
                      Сега първо, колега те съветва да си вземеш по голям карвинг ОК но това е ако караш добре и на малки завойчета /слалом/. Но ако те влече повече спускане с големи и по редки завой, тази ска не става започва да трепери и не върви направо (върховете не стоят мирно). Затова трябва да е с по голям радиус. Радиуса е изписан на ската отзад.
                      Но както знаеш от моторите така е и при ските по добре да отидеш на Боровец и да си вземеш под наем всеки ден различни модели с различни радиуси и да прецениш коя ска е твоята. Радиус, твърдост и модел. А ако започнем да обсъждаме и твърдост на обувките и модели автомати тогава става дълга и широка. Затова преди да даваш пари пробвай. Поне сега има богат избор на ски и обувки. А ако доидеш при мен ще ти дам да караш на Соломон двата топ модела за спускане и за слалом и ето ти тест. Но ще ти струва няколко кебабчета и греяно вино

                      Коментар


                      • #12
                        До: избор на ски+автомати

                        ...ами така ми е запушила главата напоследък че хич несъм се сетил за теб. Моля да приемеш извиненията ми

                        ще ти се обадя в най-скоро време
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • #13
                          До: избор на ски+автомати

                          имам ски rossignol модела е z1 zenith само веднъж са карани около 500 м. ако проявяваш интерес може да се разберем нещо . Имам обувки на същата марка щеки очила.
                          П.П нямам време да ги ползвам и само прах хващат

                          Коментар


                          • #14
                            До: избор на ски+автомати

                            ето снимки
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #15
                              До: избор на ски+автомати

                              Дай някоя и отдоло да ги видим

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X