Обява

Свий
Няма добавени обяви.

неръждавейка тръба в комина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • неръждавейка тръба в комина

    Колеги имате ли мнение по следното въпросче ?
    Майсторите ми казаха като зидат комина да ми сложат тръба неръждавейка вътре от горе до долу !
    По този начин ще забравя за чистене на комин докато съм жив ! комина ще се ползува за котел и е извън къщата в обособено отделно котелно ! Някой правил ли го те тава ЧУДО ?

  • #2
    От: неръждавейка тръба в комина

    Аз съм с такава откакто минах на пр.газ. Няма конденз сажди не чистя
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #3
      От: неръждавейка тръба в комина

      Където и да сложиш неръждавейка вместо черна стомана все спестява ядове.

      Коментар


      • #4
        От: неръждавейка тръба в комина

        По-добре е, слагай.Кондензът си е конденз и борбата с него е еднаква. Зависи каква е, пак си става ,,ръждавейка" след зачервяване.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #5
          От: неръждавейка тръба в комина

          Положих такава в съществуващ комин, с дебелина 0,5 мм. Сажди няма, конденз също. Височина почти 13 метра.

          Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

          Коментар


          • #6
            От: неръждавейка тръба в комина

            Преди това конденз имаше ли, и конденз ли беше? Аз имам чугунени, ма не е от тях да няма нещо. Да, добре е.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #7
              От: неръждавейка тръба в комина

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Преди това конденз имаше ли, и конденз ли беше? Аз имам чугунени, ма не е от тях да няма нещо. Да, добре е.
              Коминът е зидан с тухли единички , неизмазан от вътре. За около 10 години се запуши на 100% и веднъж се запали. С неръждавейката, няма запушване. Загрява бързо и няма конденз.

              Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

              Коментар


              • #8
                От: неръждавейка тръба в комина

                А--а-а пичове изпревари ли сте ме, браво на вас ! Сега е мой ред да слагам ! А нещо като таблица за отвора на комина, как се смята ? Идеята е да слагам тръба с ф-400мм ! Колкото е по-голям отвора толкова по яко теглило !

                Коментар


                • #9
                  От: неръждавейка тръба в комина

                  Това Ф400 и дядо Коледа може да мине през него. Мисля, че е голямо но пак зависи за какъв котел-колко киловата?


                  HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                  VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                  Няма да е все така!
                  Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                  Коментар


                  • #10
                    От: неръждавейка тръба в комина

                    Първоначално публикуван от tatii Преглед на мнение
                    А--а-а пичове изпревари ли сте ме, браво на вас ! Сега е мой ред да слагам ! А нещо като таблица за отвора на комина, как се смята ? Идеята е да слагам тръба с ф-400мм ! Колкото е по-голям отвора толкова по яко теглило !
                    За теглене , да ще тегли ,но и по бързо ще изгаря горивото. За да ме разбереш правилно ...преди години пекох ракия на селски казан на който комина беше от тела на бойлери . Нямаше наваксване на дърва. Тук градските ни казани , пак големи са с нормални по размер комини . Като на къща , и си теглят нормално. Та помисли си за размера ...
                    Последно редактирано от aldr; 11-01-18, 11:29.
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • #11
                      От: неръждавейка тръба в комина

                      Това е нормалният, съвременен начин за правене на комини. Слагай смело.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: неръждавейка тръба в комина

                        Първоначално публикуван от tatii Преглед на мнение
                        А--а-а пичове изпревари ли сте ме, браво на вас ! Сега е мой ред да слагам ! А нещо като таблица за отвора на комина, как се смята ? Идеята е да слагам тръба с ф-400мм ! Колкото е по-голям отвора толкова по яко теглило !
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1515660453940-1703478258.jpg
Прегледи:1
Размер:284.1 КБ
ID:5777852
                        Те ти.Това е за моя котел,чешки Дакон-16кв.
                        Последно редактирано от zemooo99; 11-01-18, 09:48.
                        0884 987 137
                        В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                        Коментар


                        • #13
                          От: неръждавейка тръба в комина

                          Първоначално публикуван от tatii Преглед на мнение
                          А--а-а пичове изпревари ли сте ме, браво на вас ! Сега е мой ред да слагам ! А нещо като таблица за отвора на комина, как се смята ? Идеята е да слагам тръба с ф-400мм ! Колкото е по-голям отвора толкова по яко теглило !
                          1 към 6 до 8 спрямо входа за горивото по спомени. Ф400 е УЖАСНО голям, аз съм с неръждавейка Ф200 и го смятам за нормално изчислена мощност на самоделния ми котел към 28 кВт....
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #14
                            От: неръждавейка тръба в комина

                            Аз преди десеттина години го играх този филм. В иззидан кумин с размери 250мм на 250мм вътрешно вкарвах неръждаеми кюнци ф160мм. , празното пространство засипах с
                            перлит и нямам никакъв проблем. Моят съвет е да зидат по широко, така ,че между тръбата и тухлите да има около 5см и като иззидат 1м височина засипват с перлит "не е скъп"
                            и продължават нагоре. По този начин ще получиш топъл кумин който ще тегли добре и няма да имаш конденз.

                            Коментар


                            • #15
                              От: неръждавейка тръба в комина

                              М.м.м.м.м да-а-а ! Нещо такова се заформя ! Котела е с тръба ф 150мм от което следва, че на комина ще е ф 200мм ! Ще оставя по 6см от всяка страна свободно пространство до зиданите тухли и мисля да го пълня със пясък ! А отвън на зидарията да правя изолация със каменна вата, става към 56см квадрат и по 5см изолация = 66см комин. При тази идея със перлита, отпада ли външната изолация на комина ? И По важното, май трябва височината на комина да е над билото на покрива ! Лицето на къщата е на юг, а котелното е отзад и се пада северно, та слънцето няма да огрява горния край на комина ! Което се явява проблем ! Май пиша глупости ! Прости невежия !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X