Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лада-ОКА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лада-ОКА

    Здравеите:- Момчета автомобилът не е ретро ма е Руски а мен си ме кефят изделията на Братушките щото за нашите шибани пътища са по за предпочитане-е по някой път те изкарват извън нерви ма то само убаво не е на убаво дето викат.Така -Значи купих автомобилчето за 200лв. преди 3 седмици и ми се отвориха малко проблеми.Поправи ми са но аз съм повече драйвър отколкото монтьор пък и тук съм с единствената такава кола та ме интересува стартера на това чудо какъв е щото някои казват от Самара е др. от ЗАЗ е и т.н. И друго предполагам е от центровката но като включа на сл.предавка и подам газ се губи мошноста все едно се дави -знаете.Третото е появи ми се теч на гориво някъде високо в областа на левия преден калник -предполагам има мека връзка.Та това е -ако има някой запознат с туй ново бръмбарче на Руската техника да даде инфо ще съм благодарен много пък ако е на близо и биричка ще пиинем.
    Последно редактирано от Ban Stan; 09-08-09, 15:09.

  • #2
    До: Лада-ОКА

    Първоначално публикуван от Ban Stan Преглед на мнение
    Здравеите:- Момчета автомобилът не е ретро ма е Руски а мен си ме кефят изделията на Братушките щото за нашите шибани пътища са по за предпочитане-е по някой път те изкарват извън нерви ма то само убаво не е на убаво дето викат.Така -Значи купих автомобилчето за 200лв. преди 3 седмици и ми се отвориха малко проблеми.Поправи ми са но аз съм повече драйвър отколкото монтьор пък и тук съм с единствената такава кола та ме интересува стартера на това чудо какъв е щото някои казват от Самара е др. от ЗАЗ е и т.н. И друго предполагам е от центровката но като включа на сл.предавка и подам газ се губи мошноста все едно се дави -знаете.Третото е появи ми се теч на гориво някъде високо в областа на левия преден калник -предполагам има мека връзка.Та това е -ако има някой запознат с туй ново бръмбарче на Руската техника да даде инфо ще съм благодарен много пък ако е на близо и биричка ще пиинем.
    Ако но светнеш и къде си, може и да се получи.

    Закърмен със ЗАЗ.
    Пенчо.

    Коментар


    • #3
      До: Лада-ОКА

      Тук няма баба Ванга. Поне кажи с кой мотор си. Единия е 2-цилиндров. Тоест, полувин Самаров. Другия е от Таврия, 4-цилиндров, редови.

      Коментар


      • #4
        До: Лада-ОКА

        Светвам:-ВАЗ 11113 ОКА.Двутактов -полвин Самара дето викате.Иначе Червен Бряг-Плевенска ок.Предполагам задоволих и Баба Ванга и почитателите на Лампата.

        Коментар


        • #5
          До: Лада-ОКА

          Няма ли 3 цилиндров?Тоест 3/4 самаров .Имаше такава серия ама те не се произвеждаха във ВАЗ ами някъде другаде...
          Преди имах раздвоение на личността, но сега взимаме хапчета и сме много добре.

          Коментар


          • #6
            До: Лада-ОКА

            Първоначално публикуван от Ban Stan Преглед на мнение
            Светвам:-ВАЗ 11113 ОКА.Двутактов -полвин Самара дето викате.Иначе Червен Бряг-Плевенска ок.Предполагам задоволих и Баба Ванга и почитателите на Лампата.
            Ами светвай се! Двутактов?????

            Коментар


            • #7
              До: Лада-ОКА

              Първоначално публикуван от Ban Stan Преглед на мнение
              ...Двутактов -полвин Самара дето викате...
              Я пак

              А иначе - според уикито, двигателите са си двуцилиндрови, половинки от самаров двигател, с балансьор. 650ка и 750ка според годините.

              Първоначално са смятали да внедрят и трицилиндров двигател (като на Дайхацу Куоре, което е било и основното "вдъхновение" при разработката на колата през 80те. Трицилиндровият обаче не бил готов навреме за пускането на модела в 1989та, довършили го чак 93та, когато вече било нерентабилно да го внедряват и така и не го внедрили.

              По-късно, след 2000 и някоя е ползван и трицилиндров TJ FAW двигател китайско производство.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                До: Лада-ОКА

                И си пропуснал да наблегнеш, че е четиритактов.
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #9
                  Оката е половин Самара. Според някои зли езици - по-лошата половина. В Русия е обект на вицове, взаимствани от тукашните за Трабант. Познавам един талибан, който напъха вътре двигател 1.5 от Самара ...

                  Аз Самарата съм я опознал открай докрай по трудния начин, мога да помагам за конкретни проблеми.

                  За стартера - мисля, че на Лада Самара и ЗАЗ Таврия е един и същи, така че и двете теории са верни. Искам да разгледам това чудо по-подробно, жалко, че си далече.
                  Последно редактирано от Ясен; 10-08-09, 13:34.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лада-ОКА

                    Всъшност да четиритактов-двуцилиндров.Сори писах вече че повече съм драйвър.Ясно ш си му бера колая-има бая сайтове за ОКА [тая се води КАМАЗ -гледам] повечето Руски ма аз съм от туй поколение дето го поназнайва тоз език.Идeята беше ако има някои на който му е ясно кво що да ми спести ровенето из нета.Иначе ми казаха че е според захващането на стартера с два от ТАВРИЯ с три от САМАРА.Най общо казано -Благодарско ма -Наполовин, с изключение на последните два поста.
                    Последно редактирано от Ban Stan; 10-08-09, 15:17.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лада-ОКА

                      А как си с компютрите?Ще ти кача след малко едно мултимедийно ръководство за Ока-та.
                      Последно редактирано от Нейчо Наков; 10-08-09, 21:00.
                      LZ1NBN

                      Коментар


                      • #12
                        До: Лада-ОКА

                        https://htftp.offroad-bulgaria.com/Nana/lada%20oka/
                        LZ1NBN

                        Коментар


                        • #13
                          До: Лада-ОКА

                          Здравейте!
                          Оката е много добър и евтин автомобил,който не е чак толкова зле според представите на някои хора.Заслужава си покупката ,даже е много на тънкана.Аз си търся такава,но все не ми се отваря парашупа да намеря и да си взема.Спокойно,автомобила е перфектен за първи.Двигателите са два единия е 650 и 750 кубически сантиметра.Доволно здрави са за този автомобил.
                          Търся си още,ако има някой да се обажда -насреща съм.
                          Поздрави!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Лада-ОКА

                            Нейчо справям се в движение -и с компа и с новото возило.Така е Ясене половин Самара ма се оказа със стартер на Таврия [очевидно в Матушка Рус още го карат като във СИФ ]ще сменят бендикса и ок.Ма нали като за 200лв. и проблемите почват в низ ще се сменя съединител.Та ако някой има инфо за втора ръка ще съм благодарен-майсторите ма засилиха че нов ще е колкото колата.Е проверявам цената по оторизираните шопове та ще видим.ludau-не е първо возило брат имам карани от мен зад гърба си 1 бр.ВАЗ 2101, 1бр. ВАЗ 2103, 1бр.Опел Кадет, 1бр. Форд Ескорт и 2бр. Москвич Алеко в тая последователност в която съм ги написал.Сега взех ОКА-та щот щте ми е от полза за личното хоби и най вече е икономична -че гледам тия докат не направат бензина 2.50 нема да спрат.Но нали ви казвам яхам мустанга и препускам докато нещо се обади ма то обикновенно се обажда когато е късно. P.S.Да че се сетих имаше някъде обява от Варна е доколкото си спомням за продажба на 2-ОКИ едната е в движение а др. за резервни така пишеше.Ако ми падне пак пред очите ш ти пратя координатите.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лада-ОКА

                              Как са частите за тези машини?!
                              Изпада ми една за 300лв. на 30000км.
                              Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X