Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си направим бояджийска камера ?!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да си направим бояджийска камера ?!!

    Привет колеги,
    Както някой от вас знаят освен с Оффроуд се занимавам и с реставриране на едни стари Фолксвагени и поради тази преичина преди няколко месеца с един приятел наехме едно голямо помещение.Една от клетките мисля да я ползвам за бояджийска камера и от седмица работя по нейното изолиране, осветяване а скоро наближава момента в който трябва да монтирам и вентилаторите.За съжалене за пръв път работя по такъв проект и доста неща не са ми ясни.Ако някой специалист желае, ще съм много благодарен на една схематична схема, кое, къде, как, за да не откривам топлата вода наново
    Благодаря за съдействието, бирата ще е от мен
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

  • #2
    До: Как да си направим бояджийска камера ?!!

    Задължително я направи да може да се мие с маркуча. И с подходящи наклони, за да се изтича водата. Където е следата на гумите се правят канали, които са покрити с решетка, с плитки резервоари на дъното, и по време на боядисването, там също се пуска да тече вода. Вентилаторите набиват от високото. Въздуха излиза през каналите.

    Мога да ти намеря луминисцентни лампи специално за целта. Само не помня дали са по 2 или 3 пури. Евтини.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      До: Как да си направим бояджийска камера ?!!

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Задължително я направи да може да се мие с маркуча. И с подходящи наклони, за да се изтича водата. Където е следата на гумите се правят канали, които са покрити с решетка, с плитки резервоари на дъното, и по време на боядисването, там също се пуска да тече вода. Вентилаторите набиват от високото. Въздуха излиза през каналите.

      Мога да ти намеря луминисцентни лампи специално за целта. Само не помня дали са по 2 или 3 пури. Евтини.
      Здрасти Ники, помещението е било колбасарски цех и наклоните ги има, даже всичко е облепено с фаянсови плочки За съжаление "стаята" която ще става бояджийно е на мазилка и само едната стена е облепена с плочки.Наковах фазер на всички стени и го боядисах с бяла боя.За съжаление отдоло е бетонна плоча и няма как да направя тези канали, някаква друга идея ?Относно вентилаторите, ако набиват много силна струя дали няма да пречи на нормалното боядисване ? Относно осветлението, до момента съм инсталирал пет тройки и две двойки, като постоянно добавям още. На каква цена е офертата за телата ?
      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
      Skype: pach_bs

      Коментар


      • #4
        До: Как да си направим бояджийска камера ?!!

        В момента монтираме бояджийска камера-най-общо-отдолу е двоен под,отгоре-двоен таван.Наща е с два вентилатора-големия нагнетава въздух през топлообменника и филтрите на тавана,малкия издърпва въздуха през сканите на пода и го изхвърля навън,това е в процеса на боядисването.При сушенето,се затваря един байбас и въздуха циркулира само през големия вентилатор и топлообменника.
        Прикачам една набързо надраскана схема и няколко снимки от монтажа.

        ПП,сега веждам втория ти пост-този случай е по-кофти-преправянето на готово помещение е неприятна задача...При един колега виждах следното-на тавана е монтиран воздуховод с филтри,за нагнетяване на въздуха,а на една от външните стени,ниско до пода е направен изходящия отвор.
        Прикачени файлове
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #5
          До: Как да си направим бояджийска камера ?!!

          Колега, в линка може да видиш мощностите на моторите за камерите. Там всичко се изчислява много точно, влажността на въздуха не бива да надвишава 50%. През горните филтри набива свеж въздух, а от долу дърпа. Ако не е направено надналягането точно, така че да не вдига всичкия прах от земята и не се сменяват филтрите овреме- по добре си пръскай на двора. Работих известно време в такава камера и крайния резултат е незадоволителен. Щом пода ти е на замаска, има много хубава двукомпонентна боя за натоварени помещения- за под. Много лесно се чисти, става много гладко. За вентилация пусни да минава под колата въздуховод или ПВЦ- тръба, която да е на дупки и я свържи с моторо от вън. За свеж въздух можеш да вкараш нафтов калорифер през филтър да духа и си готов. Има хубава защита за камери, която се пръска на стените и едно покритие, което се пръска на пода да залепва и привлича праха. Ето го и линка- http://www.esklips99.com/prod_pony-01.htm и още една идея-

          http://praho.hit.bg/shcuko/products.htm И мен скоро ме очакват такива приключения. Поздрави и Успех в начинанието!

          Коментар


          • #6
            До: Как да си направим бояджийска камера ?!!

            колеги,някой ще ме ветне ли за какво се ползват двата вентилатора и топлообменника,тука има един бояджия ,преди да има гараж с две помещения имаше един вагон приспособен за камера,ама не съм сигурен че има тези споменатите горе неща,имаше само един вентилатор ,голям, който впоследствие стана мой,но ..
            други неща нямаше,е компресор и много ,много лампи.

            Коментар


            • #7
              До: Как да си направим бояджийска камера ?!!

              На едно място в София има. Мога да те заведа да я видиш.

              Коментар


              • #8
                До: Как да си направим бояджийска камера ?!!

                Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                Здрасти Ники, помещението е било колбасарски цех и наклоните ги има, даже всичко е облепено с фаянсови плочки За съжаление "стаята" която ще става бояджийно е на мазилка и само едната стена е облепена с плочки.Наковах фазер на всички стени и го боядисах с бяла боя.За съжаление отдоло е бетонна плоча и няма как да направя тези канали, някаква друга идея ?Относно вентилаторите, ако набиват много силна струя дали няма да пречи на нормалното боядисване ? Относно осветлението, до момента съм инсталирал пет тройки и две двойки, като постоянно добавям още. На каква цена е офертата за телата ?
                Знам ли колко бяха. 20тина лева. Примерно. Ще проверя. Махай фазера и замажи дувара. Намажи го с каквото искаш, ама да може да се мие. И тавана. Иначе праха ще те побърка. За пода можеш да направиш цяла скара. Ама ще излезе цифра. Виж и колегите имат добри идеи.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  До: Как да си направим бояджийска камера ?!!

                  Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                  колеги,някой ще ме ветне ли за какво се ползват двата вентилатора и топлообменника,тука има един бояджия ,преди да има гараж с две помещения имаше един вагон приспособен за камера,ама не съм сигурен че има тези споменатите горе неща,имаше само един вентилатор ,голям, който впоследствие стана мой,но ..
                  други неща нямаше,е компресор и много ,много лампи.

                  Мисля,че има и с един вентилатор вариант.Иначе аз съм описал устроиството на тази която купихме (при едни колеги,където ползвам в момента,също е с два вентилатора).Ще пробвам пак по-подробно
                  1.В режим "боядисване"
                  Големия вентилатор засмуква външния ,прекарва го през първата група филтри и през топлообменника (за да го загрее до нужната за нормална работа температура от 20-25 гр. по Целзий) и от там през филкрите на тавана го нагнетява в камерата.
                  Малкия вентилатор изсмуква воздуха и омарата която се получава при пръскане през скарите на пода и ги изхвърля в атмосферата.
                  2.В режим сушене.
                  Малкия вентилатор е спрян.
                  Големия вентилатор засмуква въздуха от камерата (през скарите на пода),прекарва го през филтрите и топлообменника (за достигане на t-60 гр. по целзий) и го нагнетява отново в камерата.
                  Лампите е по-добре да са в два реда-горния до тавана+още един на около 50 см. от пода.За съжеление тези с два реда лампи са доста по-скъпи,защото се използват по-дебели стенни панели за вграждането на долния ред лампи.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как да си направим бояджийска камера ?!!

                    Хех... уплашихте човека... ще стане като с блокажите...
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как да си направим бояджийска камера ?!!

                      Ами пак да спомена, че дори и да имаш най- скъпата и истинска шприц- кабина и не е правиално поддържана ще полираш яко. Гледам в Щатите имат камери с едностранно изсмукване- филтрите са само на стената, а правят яки брички за много пари. Според мен майката му е в хубавите материали, добрата подготовка и за финиш яко полиране. При мен още не е завършен гаража, и пак излизат нещата- ако се стараеш излизат. Онзи ден изкарах едно моторче, без грам прах и нужда от полиш. Поздрави!
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как да си направим бояджийска камера ?!!

                        Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                        Хех... уплашихте човека... ще стане като с блокажите...
                        Хаха закачаш се ти ама половината от работата е свършена
                        До месец два ще има резултат Търся вилка от самурай, ама много кът
                        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                        Skype: pach_bs

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как да си направим бояджийска камера ?!!

                          Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                          В момента монтираме бояджийска камера-най-общо-отдолу е двоен под,отгоре-двоен таван.Наща е с два вентилатора-големия нагнетава въздух през топлообменника и филтрите на тавана,малкия издърпва въздуха през сканите на пода и го изхвърля навън,това е в процеса на боядисването.При сушенето,се затваря един байбас и въздуха циркулира само през големия вентилатор и топлообменника.
                          Прикачам една набързо надраскана схема и няколко снимки от монтажа.

                          ПП,сега веждам втория ти пост-този случай е по-кофти-преправянето на готово помещение е неприятна задача...При един колега виждах следното-на тавана е монтиран воздуховод с филтри,за нагнетяване на въздуха,а на една от външните стени,ниско до пода е направен изходящия отвор.
                          Колега, до къде стигнахте с монтажа. Сподели впечатления. Поздрави!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как да си направим бояджийска камера ?!!

                            Първоначално публикуван от Филип Георгиев Преглед на мнение
                            Ами пак да спомена, че дори и да имаш най- скъпата и истинска шприц- кабина........Според мен майката му е в хубавите материали, добрата подготовка и за финиш яко полиране.
                            Пълна подкрепа на мнението Тук съм публикувал снимки какво се получава на "улицата". "Джип4о" съм го боядисвал на улицата (чакъло-прашна настилка), след няколко повторения (да ми свикне ръката и да натрупам опит) и консултация с колегата "Таран" от форума (за което му благодаря) процедурата е ясна ....боя, съхнене, шлайф (водно, шкурка 2000 поне),....боя, съхнене, шлайф,.....боя, съхнене, шлаиф и финално полиране (цветна полир паста "Костенурка") Полир-пастата омазнява и при евентоални корекции след това трябва старателно миене с разтворител (чист бензин, ацетон ....) за да хване добре новия слой
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как да си направим бояджийска камера ?!!

                              Първоначално публикуван от Филип Георгиев Преглед на мнение
                              Колега, до къде стигнахте с монтажа. Сподели впечатления. Поздрави!
                              Ми,от Ноември,вчера ми беше първия ден,в които пак се захванах с нея.Самото помещение е сглобено,тавана дори го уплътних със силикон,отвън.Днес захванах конструкцията на пода (щото не ползвам фабричната).
                              Бе,гърч си е ,ма като няма пари за чисто нова,да доидат и да я монтират-така ще е .
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X