Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Завода за гуми Видахим

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Завода за гуми Видахим

    Здравейте,

    Знаете ли дали работи все още завода за гуми във Видин и какво произвежда? Минавах от там, отпред има магазин. Спрях, питах, не можаха да дадат смислена информация какви гуми произвеждат и продават. Това, което видях бяха предимно гуми за мотокари, трактори и подобен род техника.
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

  • #2
    До: Завода за гуми Видахим

    Завода за гуми го затвориха около 1998г.После някакви го купиха,Милен Велчев отряза лентата и казаха,че започват да произвеждат първо каучукови смеси,а после и тракторни гуми.Щяха уж да започват и автомобилни гуми с украински материали.Тези неща ги знам от телевизията и от пресата,защото се занимавам с гуми и се интересувам,но не вярвам някога в този завод да произведат нещо,което да достигне дори и средно качество.
    Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
    -----------------------------------------------
    Питието определя съзнанието....
    -----------------------------------------------
    0887770735

    Коментар


    • #3
      До: Завода за гуми Видахим

      У нас трудно се постига дори средно качество, не само за гумите а за каквото и да е. Тотално отсъства технологична култура.
      Мангалът на поточната линия разбира 2кг сажди в каучука като 2 лопати сажди, или 15мин. технологично време, като 2 бири време.
      Никога няма да забравя как преди години си купих принудително в Бургас за шкодичката си гума "Вида Смърт", която за да бъде монтирана отнесе 100 мами от гумаджията. Наложи се да се слага и вътрешна+ близо 500г. тежести за поне приблизителен баланс.. На прибиране гръмна по особено красив начин точно на караулката при Враждебна... (нова гума)
      Изглеждаше като мината с отварячка за консерви...

      Мисля, че на нашата нация може да се повери единствено и само правенето на деца - защото се правят БЕЗ РЪЦЕ!
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        До: Завода за гуми Видахим

        Уравнението е много просто.Украински материал+нашата технологична култура=кво ли изделие ще се получи.
        Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
        -----------------------------------------------
        Питието определя съзнанието....
        -----------------------------------------------
        0887770735

        Коментар


        • #5
          До: Завода за гуми Видахим

          Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
          Уравнението е много просто.Украински материал+нашата технологична култура=кво ли изделие ще се получи.
          Не подценявай украинците - те все пак постоиха АН 225 "Мрия"
          И куп още неща могат....
          А ние какво можем, освен да къпем американците в Ирак?
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            До: Завода за гуми Видахим

            Щото ми се е случвало да монтирам гуми "Медвед"-украински и разлика от старите видинки няма.За баланс да не говорим.
            Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
            -----------------------------------------------
            Питието определя съзнанието....
            -----------------------------------------------
            0887770735

            Коментар


            • #7
              До: Завода за гуми Видахим

              Говорих с едни приятели от Видин, утре ще се разходят да видат на място какво произвеждат и на какви цени.
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • #8
                До: Завода за гуми Видахим

                Продават стари - произведени преди доста време и произвеждат малко, но пак със стари и кофти материали, поне до скоро беше така. Може и да са почнали да правят по-нови неща

                Коментар


                • #9
                  До: Завода за гуми Видахим

                  http://www.vidachim.com/

                  Коментар


                  • #10
                    До: Завода за гуми Видахим

                    Сайта го гледах още преди да пусна темата. Това, което ме усъмни е наличието само на два размера на автомобилни гуми. За това и попитах дали някой е запознат с производството на завода.
                    Аз не вярвам в чудеса!
                    Разчитам на тях!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Завода за гуми Видахим

                      Гуми за леки автомобили произвеждат 13 и 14 цолови...за другите размери не съм се интересувал.
                      Утре - понеделник ще мина да запиша размери и цени и ще пусна информация тук.Ако някой се интересува от нещо конкретно може да звънне на ......
                      Последно редактирано от Ясен; 20-01-19, 18:34. Причина: Звънят му, а вече няма смисъл

                      Коментар


                      • #12
                        До: Завода за гуми Видахим

                        Те, че работят-работят.Мога и аз да проверя! Ще пиша!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Завода за гуми Видахим

                          Брат ми в момента е във Видин, обеаща да мине да провери и той. Момчетата от магазина ще получат удар от толкова посетители за един ден

                          Каза ми, че днес ходил да си опрявя спукана гума. Мерна цена на гуми Ласа. По негови думи една и съща гума в София струва 90 лева, във Видин 60. Утре обеща да провери дали имат джипови и на каква цена. Шашна ме това момче...
                          Аз не вярвам в чудеса!
                          Разчитам на тях!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Завода за гуми Видахим

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            У нас трудно се постига дори средно качество, не само за гумите а за каквото и да е.

                            Мисля, че на нашата нация може да се повери единствено и само правенето на деца - защото се правят БЕЗ РЪЦЕ!

                            So: Make Love (children) - not Goummi Vida!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Завода за гуми Видахим

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              У нас трудно се постига дори средно качество, не само за гумите а за каквото и да е. Тотално отсъства технологична култура.
                              Мангалът на поточната линия разбира 2кг сажди в каучука като 2 лопати сажди, или 15мин. технологично време, като 2 бири време.
                              Никога няма да забравя как преди години си купих принудително в Бургас за шкодичката си гума "Вида Смърт", която за да бъде монтирана отнесе 100 мами от гумаджията. Наложи се да се слага и вътрешна+ близо 500г. тежести за поне приблизителен баланс.. На прибиране гръмна по особено красив начин точно на караулката при Враждебна... (нова гума)
                              Изглеждаше като мината с отварячка за консерви...

                              Мисля, че на нашата нация може да се повери единствено и само правенето на деца - защото се правят БЕЗ РЪЦЕ!
                              За технологичната култура в българската каучукова промишленост мога да напиша роман(това ми е работата).Обаче има и предприятия,в които нещата не са баш така.При нас всичко е автоматизирано и тройно подсигурено с цел избягване на точно такива маймунщини
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X