Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какъв камион да си взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • какъв камион да си взема?

    Здравейте
    от доста време чета вашият форум и съм много благодарен за информацията която усвоих за около седмица
    събирам инфо главно за тежкотоварните камиони, защото мисля лятото да си купя ще се занимавам главно с дърводобив, защото баща ми дълги години беше в горите и има доста опит в този бранш, но така се случиха нещата че заминахме за Гърция малко да поработим и спряхме да се занимаваме, но лятото ще се приберем и имаме идея да си купим камион
    аз съм почти 100% сигурен какъв ще е камионът ми, но искам( ако е удобно) и някои от вашите ценни мнения които ще се окажат важен фактор върху покупката ми
    на въпроса: за мен е важно да има хидравлика, силно парно, икономичен мотор!!, и много висока проходимост!!! парите са без значение и марката също.
    от това което съм чел доста от потребителите тук имат руски машини, на които аз съм доста голям фен и за предпочитане е и моята машина да е руска, колкото и да не се връзва с икономичност
    също искам да е 3 осов с 6х6 или 4, 8х8
    и не на последно място най вече ме интересува да не се чупи!! да е здрав.
    надявам се да съм задал въпроса си коректно и разбрано и ще съм ви адски благодарен ако изкажете компетентни мнения
    късмет и много безаварийни километри на машините ви
    Последно редактирано от Ясен; 22-04-10, 20:18. Причина: по-добро заглавие
    Real Recognize Real

  • #2
    До: какъв камион да си взема?

    Ето ти четиво-http://forum.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=27
    Но за изискванията които имаш,според мен такъв камион
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #3
      До: какъв камион да си взема?

      Ами те вариантите не са много просто се огледай твоите бъдещи колеги какво карат. А то е основно прага, джуган или виетнамка просто друго не си представям в гората, няма да открием ние топлата вода. Успех в избора.

      Коментар


      • #4
        До: какъв камион да си взема?

        всичките теми от този линк съм прочел по два пъти, но все още имам няколко съмнения
        забравих да допълня: около 10 кубика дърва да товари по възможност и най-вече да е много проходим! и колкото по безшумен е, толкова по добре.
        Real Recognize Real

        Коментар


        • #5
          До: какъв камион да си взема?

          Огледай си добре теренаНа едно место предпочитат Прагите на друго Джугани другаде само Виетнамки зависи от типа на почвата и глината
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #6
            До: какъв камион да си взема?

            Татра или Камаз е твоят избор !

            Коментар


            • #7
              До: какъв камион да си взема?

              до Стария, прав си, но затова искам да е много проходим защото ще се работи на различни места.
              искам да купя сериозен камион! не искам прага, виетнамка, ифа
              на зиловете съм фен, но разходът им е огромен, а и са много шумни
              то май не остана кой знае какъв избор
              имам предвит УРАЛ татра 815 но си мисля че татрата е малко големичка, но пък доколкото знам разходът и е поносим.
              урал с мотор ямз 236, 238 някой знаели колко му е разходът на асфалт и черно? и на татрата?
              отворен съм и за други предложения за камиони които знаете а аз не.
              Real Recognize Real

              Коментар


              • #8
                До: какъв камион да си взема?

                Първоначално публикуван от kiriko Преглед на мнение
                Татра или Камаз е твоят избор !
                По скоро.. нито Татра, нито Камаз!! Не мисля че са подходящи за гора! Според мен Джугана е с няколко процента по-подходящ от Виетнамка, Прага и тнт.. И също подкрепям мнението на колегата "Стария" .. Огледай се за терена, също се посъветвай с хората който се занимават с това в този твоя район.. пък и бащати щом е запознат с този бизнес, познава хора който се занимават.

                пП. Не подценявайте и РОМАНА .. И все пак първо помосли над мнението на 4х4 братята в форума.. "На голяма машина, голям тряктор и трябва!" Поздрави и успех с покупката.
                OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

                Коментар


                • #9
                  До: какъв камион да си взема?

                  до Кирико: ако можеш да споделиш кои модели визираш на камаз и татра?
                  камаза проходим ли е? никакво инфо не намерих тук
                  Real Recognize Real

                  Коментар


                  • #10
                    До: какъв камион да си взема?

                    Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                    на въпроса: за мен е важно да има хидравлика, силно парно, икономичен мотор!!, и много висока проходимост!!! парите са без значение и марката също.
                    Такаа...значи парите нямат значение...и марката.Добре,вземи това.
                    Отговаря на повечето от условията във възможно най-голяма степен,само не е руски.

                    А иначе сериозно...Послушай Стария-добре го е казал-за всеки терен си има най-подходящ.Или пък подходящ за всички терени е Виатнамката,но пък има най-малка товароносимост.Иначе май точно нея визираш,с твоите изисквания-тя има хидравлика,парно,висока проходимост и е малко по-икономична от останалите в този бранш(просто защото е и по-малка).

                    А защо ти е безшумен,да не крадеш нещо?

                    Татра и КамАЗ не са баш за у гората-доста са тежки и твърде големи.Иначе от техния клас може да се добавят и КрАЗ и Урал,ама те са за друг тип терени и условия.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #11
                      До: какъв камион да си взема?

                      Първоначално публикуван от Спас Спасов Преглед на мнение
                      По скоро.. нито Татра, нито Камаз!! Не мисля че са подходящи за гора! Според мен Джугана е с няколко процента по-подходящ от Виетнамка, Прага и тнт.. И също подкрепям мнението на колегата "Стария" .. Огледай се за терена, също се посъветвай с хората който се занимават с това в този твоя район.. пък и бащати щом е запознат с този бизнес, познава хора който се занимават.

                      пП. Не подценявайте и РОМАНА .. И все пак първо помосли над мнението на 4х4 братята в форума.. "На голяма машина, голям тряктор и трябва!" Поздрави и успех с покупката.
                      бащами е резач и не разбира много от терени и тежки машини, даже и категория за камион няма
                      "РОМАНА"- извинете ме за невежеството но това марка камиони ли е?
                      джугана не е ли много стар? мисля и хидравлика няма, и доколкото съм прочел тук, гори много?
                      Real Recognize Real

                      Коментар


                      • #12
                        До: какъв камион да си взема?

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        Такаа...значи парите нямат значение...и марката.Добре,вземи това.
                        Отговаря на повечето от условията във възможно най-голяма степен,само не е руски.

                        А иначе сериозно...Послушай Стария-добре го е казал-за всеки терен си има най-подходящ.Или пък подходящ за всички терени е Виатнамката,но пък има най-малка товароносимост.Иначе май точно нея визираш,с твоите изисквания-тя има хидравлика,парно,висока проходимост и е малко по-икономична от останалите в този бранш(просто защото е и по-малка).

                        А защо ти е безшумен,да не крадеш нещо?

                        Татра и КамАЗ не са баш за у гората-доста са тежки и твърде големи.Иначе от техния клас може да се добавят и КрАЗ и Урал,ама те са за друг тип терени и условия.
                        този мерц е направо зашеметяващ но едва ли ще ми стиска да вляза в гората с него пък да не говорим колко ще е скъп
                        за камаз 4326 какво мислите?
                        Real Recognize Real

                        Коментар


                        • #13
                          До: какъв камион да си взема?

                          Колега,ще ти дам поне малка представа.Имал съм Татра,джуган, и сега притежавам Урал 375Д имам и много наблюдения на виетнамка,ифа L50 4Х4,Ифа L60 4X4 и много малко на прага.

                          Татра-Товариш,колкото можеш да събереш че даже и двойно,лесна за управление-сконнен съм да кажа че и много маневрена.Моята беше самосвал,но прекалено тежка за горска ехплотация...а за разхода....хм там не ми се коментира-тоя машина харчи като за 3-4 виетнамки

                          Джуган-Много добра и здрава машина,с ифов мотор дава и приличен разход.От към проходимост доста добър,но без хидравлика труден за оправление,слабо маневрен некой по тесен завой и край.Калпав от към спирачки,което в моя случай фатално по тия баири дето слиза.Махнах го само и само заради спирачките.

                          Виетнамка-малка пъргава машина,но товари прекалено малко-става само за претоварване или извозване.Изключително маневрена,от към здравина,знам че докато не смениш диференциялите с газкови ги прави на парчета.Нямам опит с Газ-66(виетнамка) нека някой колега с опит да каже за дифовете.

                          Ифа L50-хубавото на тая машина е че има блокажи,вози среден товар като джуган/виетнамка от към здравина-нека пак некой колега с опит коментира,но нашите хора тук неги предпочитат много,много.

                          Ифа L60-същото като за 50-тката,че има блокажи товара е горе доло същия,даже еднакъв.Един мой личен приятел с Ифа шестак страда много то главите на двигателя един друг познат също.Чувал съм доста лоши отвизи за ифов шест цилиндров мотор,но нека пак колега с опит да каже.

                          Урал 375Д-тука вече е истината,това животно нема чупене,товари като танк варви като танк много здрава и надеждна машина е.Сравнително маневрен камион е с доста добра проходимост,носи му се славата из форума.С урала съм правил неща,който нито джугана нито всички останали са им по силите.При урал няма изключване на скорости/раздатка,при урал няма изпускане на спирачки.Абе това си е горската машина,сигорен и надежден камион.За разход-харчи толкова,колкото е необходимо

                          Прага-за прагата съм чувал че много прегрявал 6ти цилиндър на двигателя,вярно ли е незнам.

                          Коментар


                          • #14
                            До: какъв камион да си взема?

                            Колега ТАТРА , 5 години съм я карал на мина Чукурово и из тамошните гори и баири , и за дърва , и за сено , абе доказана е !
                            "Ако спечеля, печели цял народ,
                            Ако загубя, губя само мене си." Васил Левски

                            Коментар


                            • #15
                              До: какъв камион да си взема?

                              Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                              Колега,ще ти дам поне малка представа.Имал съм Татра,джуган, и сега притежавам Урал 375Д имам и много наблюдения на виетнамка,ифа L50 4Х4,Ифа L60 4X4 и много малко на прага.

                              Татра-Товариш,колкото можеш да събереш че даже и двойно,лесна за управление-сконнен съм да кажа че и много маневрена.Моята беше самосвал,но прекалено тежка за горска ехплотация...а за разхода....хм там не ми се коментира-тоя машина харчи като за 3-4 виетнамки

                              Джуган-Много добра и здрава машина,с ифов мотор дава и приличен разход.От към проходимост доста добър,но без хидравлика труден за оправление,слабо маневрен некой по тесен завой и край.Калпав от към спирачки,което в моя случай фатално по тия баири дето слиза.Махнах го само и само заради спирачките.

                              Виетнамка-малка пъргава машина,но товари прекалено малко-става само за претоварване или извозване.Изключително маневрена,от към здравина,знам че докато не смениш диференциялите с газкови ги прави на парчета.Нямам опит с Газ-66(виетнамка) нека някой колега с опит да каже за дифовете.

                              Ифа L50-хубавото на тая машина е че има блокажи,вози среден товар като джуган/виетнамка от към здравина-нека пак некой колега с опит коментира,но нашите хора тук неги предпочитат много,много.

                              Ифа L60-същото като за 50-тката,че има блокажи товара е горе доло същия,даже еднакъв.Един мой личен приятел с Ифа шестак страда много то главите на двигателя един друг познат също.Чувал съм доста лоши отвизи за ифов шест цилиндров мотор,но нека пак колега с опит да каже.

                              Урал 375Д-тука вече е истината,това животно нема чупене,товари като танк варви като танк много здрава и надеждна машина е.Сравнително маневрен камион е с доста добра проходимост,носи му се славата из форума.С урала съм правил неща,който нито джугана нито всички останали са им по силите.При урал няма изключване на скорости/раздатка,при урал няма изпускане на спирачки.Абе това си е горската машина,сигорен и надежден камион.За разход-харчи толкова,колкото е необходимо

                              Прага-за прагата съм чувал че много прегрявал 6ти цилиндър на двигателя,вярно ли е незнам.

                              много съм ти задължен! няма къде да те сложа
                              за урала знам че се носи като легенда, и не само във форума
                              имам съмнения че УРАЛ 375Д и УРАЛ 4320 са еднакви модели? или бъркам?
                              знам че почти никоя машина която влиза в бюджета ми няма да покрие изискванията които искам, но ще се старая да съм близо до тях.Ако знаете моделите на Урала какъв разход дават ще съм ви много задължен
                              Real Recognize Real

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X