Обява

Свий
Няма добавени обяви.

grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

    Първо здравейте на всички колеги , извинете ме за правописа ама жената я няма да проверява .
    Та на проблема ми, джипката почна да загрява много над 100 стига 105-7 като я настапя на някое нагорни6те стига 110 и ги минажа и са стреснах.
    Първо помислих че е от виското смених го с ново, пак същото без промяна.
    Смених капачката на радиятора ,пак без промяна.
    Смених термостат , пак без промяна .
    Антифриза е бистър и червен няма натрупана кал между радиаторите.
    Помошния вентилатор на климатика си работи, включва се и тои като стрелката трагне да минажа 100-те .
    вече незнам какво да сменям помагайте, че се побаркъх, при температура 110 трябва вече да е сработило виското нали пробвах с дебел весник и си го спирам лесно .
    Купих го от скорпионите за 170лв. може ли да съм попаднал на менте.
    Има ли някои работещо виско да ми го даде за проба да разбера дали съм попаднал на менте или нещо друго става , вече незнам кои път да хващам.
    ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ

  • #2
    От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

    Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
    Първо здравейте на всички колеги , извинете ме за правописа ама жената я няма да проверява .
    Та на проблема ми, джипката почна да загрява много над 100 стига 105-7 като я настапя на някое нагорни6те стига 110 и ги минажа и са стреснах.
    Първо помислих че е от виското смених го с ново, пак същото без промяна.
    Смених капачката на радиятора ,пак без промяна.
    Смених термостат , пак без промяна .
    Антифриза е бистър и червен няма натрупана кал между радиаторите.
    Помошния вентилатор на климатика си работи, включва се и тои като стрелката трагне да минажа 100-те .
    вече незнам какво да сменям помагайте, че се побаркъх, при температура 110 трябва вече да е сработило виското нали пробвах с дебел весник и си го спирам лесно .
    Купих го от скорпионите за 170лв. може ли да съм попаднал на менте.
    Има ли някои работещо виско да ми го даде за проба да разбера дали съм попаднал на менте или нещо друго става , вече незнам кои път да хващам.
    ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ
    Здравей, крайно вероятно е да са те минали с виското, щом си го спираш на 100 градуса. За проба застопори виското към шайбата на водната помпа. Има много начини, но най-лесно е ако си пазиш старото виско да го разпробиеш и да го застопориш с нит или пирон . Пробвай и ако не загрява занеш какво да правиш.

    Поздрави !
    п.п. за всеки случай провери дали термометъра показва вярно, че имах случай където почти бяхма свалили главата за нова гарнитура и се оказа, че датчика дава отклонение 10-15 градуса

    Коментар


    • #3
      От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

      Със същия проблем съм.
      Ако си спомняш ти ми писа да промивам с оцет, но както и да е.
      Разглобихме двигателя и радиаторите, промивахме - дори два месеца карах без термостат - все същата. Като я настъпя и вдига до 110 градуса. Виското при 100 градуса не трябва да си го спираш спокойно, а напротив - да не можеш да го доближиш дори.
      Да не си слагал ГИ наскоро???
      При мен изпарителя е вързан към двата маркуча които отиват към парното на купето. На практика са срязани и двата маркуча и с "Т" тройници от единия маркуч влиза топла вода в изпарителя и от изхода на изпарителя излиза към другия маркуч, като по този начин е направен успореден воден кръг на изпарителя. Един майстор изрази съмнение, че изпарителя не е подвързан правилно и това ми прави проблема със загряването на двигателя. Неговото мнение е, че трябва да е срязан само единия маркуч и така да бъде подвързан изпарителя. Фактически изпарителя да бъде вързан последователно а не успоредно на парното. Съмнявам се да е от това - затова тази или другата неделя ще посетя дядо Владо - но все не ми остава време.
      Последно редактирано от Savador; 17-07-13, 18:01.
      Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
      O8867З7I78

      Коментар


      • #4
        От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

        Пробвал съм да чистя радятор с оцет затова ти го казах , имах едно рено клио и от него истече всичко друго но не и антифрис , напълних го с оцет покарах го 30 минути промих го и си го напалних с антифрис и се оправи.
        Но моя антифрис е бистър като сълза няма никаква кал и прочие.
        С газовия инжекцион съм минал вече 20000 километра, не може на 20001 да почне да прави така от него

        Коментар


        • #5
          От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

          Последователно се свързват маркучите на кола която няма кран за водата на парното (твоята не знам да ли има) а , кола с кран на парното се свързват паралелно като дори се поставят лещи във тройника водещ към изпарителя за да върви там по малко вода и следователно зимата да имаш парно .

          Коментар


          • #6
            От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

            Колега като начало провери дали външно ти е чист радиатора и съвсем спокойно позволя през него да преминава въздух който да сгъсти силикона във виското много често се затлачва от мухи листа та дори и мъх наподобяващ вълна .А маркучите втвърдяват ли се като сапа на лопата .И в момента на прегряването работи ли добре на газ смисъл изпарителят топъл ли е?

            Коментар


            • #7
              От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

              А дали надува маркучите? Също погледни и водната помпа,много е възможно проблема да е от там.
              First Man, then Machine!
              Lada Niva
              Honda XR 400

              Коментар


              • #8
                От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

                Няма листа между радиатора ,маркучите са си твърди радиатора си е еднакво загрят навсякъде , на газ си работи перфектно.

                Коментар


                • #9
                  От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

                  Може и да е друг проблема. Свалете радиатора за почистване. Ако той е задръстен и не отдава добре виското не стопля и не зацепва. При мене беше такъв проблема и си купих нов радиатор.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

                    Колега от скоро съм с тия джипове и незнам какви саим водните помпи .От дългогодишният си опит с марката БМВ съм забелязал
                    като детска болест пластмасовите турбинки на водните помпи които , след време започват на моменти да превъртат виж тва да нее .Успех !

                    Коментар


                    • #11
                      От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:VODNA POMPA.jpg
Прегледи:1
Размер:173.0 КБ
ID:5502496

                      Ето я водната помпа. По съвет на Дядо Владо, я разглобих да проверя пластмасовата турбина. При мен е като нова....
                      Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                      O8867З7I78

                      Коментар


                      • #12
                        От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

                        Първоначално публикуван от roro_5 Преглед на мнение
                        Колега от скоро съм с тия джипове и незнам какви саим водните помпи .От дългогодишният си опит с марката БМВ съм забелязал
                        като детска болест пластмасовите турбинки на водните помпи които , след време започват на моменти да превъртат виж тва да нее .Успех !


                        Съжалявам , че цитирам себе си но , пък е разбираемо да не ми зачитате мненията все пак съм нов и няма откъде да знаете колко съм на ти с механиката .Турбинката изглежда ОК външно но дали не превърта в оста?

                        Коментар


                        • #13
                          От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

                          Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                          ...........
                          Първоначално публикуван от Savador Преглед на мнение
                          ..... При мен е като нова....
                          Проверете (и двамата) повърхността на помпата под турбинката, най-общо казано трябва да е като част от конус, понякога се разрушава на места (прилича на ръфнато със зъби), и и пада произвидителноста.......
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #14
                            От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

                            Да извинявам се - написах че помпата ми е като нова....и имах впредвид, всичко е както трябва - пластмасата не е разрушена и не превърта в оста.
                            Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                            O8867З7I78

                            Коментар


                            • #15
                              От: grand cherokee 4.7 загрява много. ПОМАГАЙТЕ

                              Е тогава от какво да загрява можеш ли да я подкараш без термостат ,за да видиш как ще се държи ?Ако пак загрява е радиатор ако не ,то термостата се е ебавал .Хубаво е да знаеш колко вода събира радиатора ,понеже може антифриза да ти е бистър но ,радиатора пак да е здръстен от налепи .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X